Červenec 2009

Novinka

20. července 2009 v 16:53 | Lúca
Ahojky,
rozhodla jsem,žezaložím novou rubriku. V rubrice budou příběhy,ale budou to příběhy z policejní stanice v Los Angeles. V příbězích se budou vyskytovat stejní lidé,ale jiné případy.Doufám,že se vám to bude líbit.
Lúca

Vražedná čísla

18. července 2009 v 12:58 | Lúca |  Numbers
Vražedná čísla
Bydlím v Los Angeles a chodím na univerzitu,kdy učí pan profesor Eppes. Nejprve byl pro mne jen profesorem,který uměl suprově matematiku. Jednou jsem si půjčila od něj knížka a šla mu ji vrátit do kabinetu,kde zrovna něco počítal. ,,Pane profesore, přinesla jsem vám tu knížku." Pan profesor se ani neotočil,neboť počítal něco na tabuli a jen řekl:,,Jistě,polož ji prosím na stůl." Nevěděla jsem,co počítá,ale viděla jsem,že tam má chybu. Myslela jsem,že počítá něco,jen tak. Tak jsem mu řekla:,,Pane profesore,máte tam chybu." A chtěla jsem odejít,ale on mě zastavil: ,,Počkej,jakou chybu?" ,,No,chybí vám tu." A začala jsem vysvětlovat,co mu tam chybí a dopisovat na tabuli. ,,No jasně,jak jsem mohl udělat chybu." Začal si to hned pan profesor vyčítat. ,,Jak se jmenuješ?" zeptal se mě. ,,Lousi" ,,Fajn Lousi, nahraj to do počítače," poprosil mě profesor. Když jsem to nahrála tak se mě zeptal,jestli mám čas,abych šla s ním. ,,Jo mám čas," odpověděla jsem,i když jsem nevěděla,kam půjdeme. ,,Pane profesore,kam to jedeme?" zeptala jsem se. ,,Na FBI." Hrozně jsem se vyděsila. "Provedla jsem něco?" ,,Ale ne,to co jsi mi pomohla vypočítat,je pro FBI." Když jsme dorazili na FBI,měla jsem takový divný pocit,byla jsem nervózní. Ale pořád mi vrtalo hlavou,jakože profesor Eppes spolupracuje pro FBI. "Pane profesore,chtěla jsem se vás na něco zeptat." ,,Ano?Klidně se zeptej a jestli tě to uklidní,tak mi můžeš říkat Charlie." ,,Jak to že spolupracuješ s FBI?" Zeptala jsem se Charlieho. ,,Pracuje tu můj bratr Don Eppes,on to tu tak nějak řídí." Teď jsem už konečně věděla,proč Charlie pomáhá FBI. Když mě Charlie poprosil,abych zapnula počítač a dala ty údaje na plátno, tak odešel. Šel pro agenty. Když všichni přišli,znervózněla jsem ještě víc. Charlie mě představil:,,Tohle je moje studentka Lousi. Pomohla mi s výpočty." "Dobrý den,"vymáčkla jsem ze sebe. Všichni mi řekli ahoj,jen já jsem řekla dobrý den. Charlie mi je představil:,,Tohle je můj bratr Don,to je Colby,David a Megan. ,,Tak se dáme do práce," řekl Charlie a začal vysvětlovat,ale když jsem se dívala na Dona,tak vypadal,že tomu moc nerozumí,ale ani Megan,David a Colby asi tomu nerozuměli. Charlie se usmál a řekl:,,Představte si." Ale nevěděl,jak to vysvětlit. Ani nevím,kde se ve mně vzala ta odvaha,ale někde se vzala a řekla jsem:,,Třeba si představte." A začala jsem vysvětlovat. Po chvíli mě začali agenti doplňovat a Charlie se usmíval. Když jsem dopovídala,tak Don rozdal rozkazy a všichni kromě něj odešli. Don něco řekl Charliemu a taky odešel. Charlie se na mě podíval a řekl:,,Dobrá práce." Byla jsem překvapená a poděkovala jsem. Teď už Charlie nebyl pro mne jen profesor matematiky,ale byl pro mne kamarádem. Někdy jsem za ním zašla a zase mu pomohla. Teď už jsem na FBI neměla strach,už jsem je znala. No ale na ten první pocit nezapomenu.

Čtvrtá hádanka

17. července 2009 v 10:33 | Lúca |  Sport. hádanky
Sport
Tento sport se většinou provozuje na jaře,v létě a na podzim,ale najdou se i takový,kteří ho provozují celoročně. Potřeby na tento sport si koupíte v každém sportovní obchodě. Jako ochrana se používá helma a někdo používá chrániče. Teď vám hodně napovím, když tohle napíši. Když se vám něco porouchá dá se to opravit v každém cyklosportě. Tak co už víte???