První případ

10. srpna 2009 v 14:17 | Lúca |  Numbers
První den
Když se Lucy probudila a podívala se na budík,hrůzou zjistila,že zaspala. ,,Hlavně nesmím spanikařit," řekla si. Oblékla se,vyčistila zuby a sedla do auta a chtěla odjet do práce,ale měla propíchnutou pneumatiku. ,,To není možný!" rozčílila se. ,,To je snad naschvál!To zase bude den." Když přemýšlela,co bude dělat,zeptala se její sousedka,která viděla,že nemůže odjet do práce:,,Nechtěla byste svézt do práce?" Lucy se otočila,jestli to bylo na ni,a když viděla,že na ulici není nikdo jiný,tak jen poděkovala za nabídku a přijala ji. Když ji sousedka odvezla před budovu ještě jednou poděkovala a šla dovnitř. Vyjela výtahem do druhého patra,ale když se rozhlédla nikdo z jejích kolegů tu nebyl. ,,A mám padáka,"loučila se z oddělením. Sedla si ke stolu a uviděla,že na obrazovce počítače má vzkaz. ,,Asi ses trochu více prospala,ale to neva, jsi tu první den. Máme případ,také jsem zjistil,že nemáš na nikoho číslo a my nemáme na tebe. Moje číslo je." Hned jak si to Lucy přečetla vzala si mobil a začala číslo vytáčet,aby se dovolala Donovi. ,,Ahoj Done,promiň nezvonil mi budík." Začala se omlouvat. ,,Dobře,Dobře. David?Fajn.Tak ahoj." A položila telefon. Najednou se objevil David:,,Ahoj." ,,Ahoj Davide" A šla k Davidovi,sjeli výtahem a nastoupili do auta. ,,Kam to jedeme,"zeptala se zvědavě. ,,Na místo činu.a jakože jsi zaspala?" ,,Nezvonil mně budík." ,,To se stává." ,,A taky mám píchlou pneumatiku u auta a do práce mě zavezla sousedka," usmála se Lucy. ,,Tak to je dobrý,"a začal se smát.
Dorazili na místo,kde byl Don s Megan. Colby vyslýchal svědky. ,,Ahoj," ,,Ahoj Done,co se tu stalo?"zeptal se David. Všichni se posunuli o pár kroků a Don odpověděl na otázku:,,Asi odstřelovač,Colby vyslechl svědky a nikdo nic neviděl a ani neslyšel." Mohl použít tlumič" ,,Ano správně Lucy,to mohl." David doplnil:,,Jsou tu vysoké budovy,mohl být kdekoliv nahoře.Jak ho chceš najít?" ,,No mohli bychom zavolat Charliemu,ten určitě něco vymyslí." ,,To je dobrý nápad Done."pochválila ho Megan. ,,Kdo je Charlie?" ,,To je můj bratr,"vysvětlil Don Lucy, ,,on je matematik." ,,Spíš génius,"usmál se David. ,,Tak já mu jdu zavolat." Don vytáhl mobil a v adresáři hledal Charlieho číslo. Mezitím,co Don telefonoval ostatní se na sebe dívali a byli potichu. Když Don dotelefonoval přerušil ticho:,,Už je na cestě." Když Charlie dorazil na místo,místo těla tam byla figurína. ,,Ahoj Done,tak co se tu stalo,že mě potřebuješ?" ,,Ahoj potřebovali bychom zjistit odkud se střílelo. Tělo je v poloze,ve které ho našli. Dokázal bys to nějak zjistit?"
,,To je jednoduchý použiji,"začal Charlie vysvětlovat,jak to zjistí,ale na jednou se zasekl:,,Done,co je to tam za ženu vedle Megan?" Charlie ještě Lucy neznal a Lucy neznala ho. ,,To je Lucy,naše nová kolegyně. Počkej seznámím tě,ať ví,kdo nám pomáhá." Don nejprve ukázal Megan, aby poslala Lucy,ale Megan se na něj nedívala a tak musel Lucy zavolat. ,,Co potřebuješ Done?" ,,Chci tě seznámit s mým bratrem Charliem." ,,Ahoj,tak ty dokážeš vypočítat odkud ten pachatel střílel?" ,,Ano,je to jednoduché.Když si vezmeš polohu těla,kam ho střelil a." ,,Omluvte mě,"přerušil Don Charlieho a odešel. ,,Kam to jde?" ,,Za Iana,to je odstřelovač. Ten mi může pomoct."i Charlie odešel. ,,Ahoj Iane,co ty tady?" zeptal se Don. ,,Slyšel jsem,že tu asi řádil odstřelovač. Tak jsem tu." ,,Ahoj Iane,hele máš čas. Mohl bys mi pomoct zjistit odkud střílel?" ,,To je jednoduchý Charlie,z nějaké vysoké budovy,"usmál se Ian na Charlieho. Don popošel a zavolal si k sobě tým kromě Lucy. ,,Davide ty s Colbym pojedete k němu domů a vyslechnete pozůstalé. Ty Megan pojedeš na oddělení a zjistíš o něm všechno." ,,A co Lucy?" Megan cítila,že Lucy by možná měla jet s ní. Viděla poprvé mrtvolu a nevypadalo zrovna dobře. ,,O tu se postarám já. Vy jeďte. Sejdeme se na oddělení." Když všichni odešli Don se rozhlédl viděl,že Charlie něco probírá s Ianem a Lucy stojí a kouká na vysoké budovy,které byly kolem. Don šel k Lucy:,,Jsi v pohodě?" ,,Hele Done, myslíš,že kdyby neměl tlumič bylo by to slyšet?Třeba je tu velký hluk a nebylo by to slyšet." ,,No Ian to pozná z kulky.Měli bychom jet na oddělení." ,,Tak jo a odvezeš mě?Já nemám auto." Jo odvezu počkej chvilku." Don šel za Charliem,aby mu oznámil,že odjíždí na oddělení. ,,Počkej Done my už taky pojedeme."Když se na oddělení všichni sešli,tak si vyměnili informace.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama