Chytrost nadevše- část první

23. září 2010 v 19:18 | Karamelka |  Chytrost nadevše
Chytrost nadevše

,,Crrrr. Kůstko jsi doma?" ,,Už jdu Boothe." Najednou se otevřeli dveře a v nich stála Kůstka:,,Děje se něco Boothe? ,,Měl jsem o tebe strach, když mi Angela řekla, že už jsi šla domů." ,,Jsem jen unavená a ráda bych si lehla." Ale Booth poznal, že Kůstka lže, dokonce si všiml, že má uplakané oči. ,,Vzal tě ten případ?" ,,Co?Ale ne, jen jsem unavená, jak jsem ti jednou řekla, jsem v pořádku. Můžeš jít domů." ,,Ne nemůžu, chceš si promluvit?" Kůstka odstoupila od dveří, Booth vešel k ní do bytu. Znal to tam, ale přišlo mu to tak jiné. Nemohl přijít na to, co se změnilo od jeho poslední návštěvy, ale to mu teď nepřišlo důležité. Zajímal se o Kůstku, takhle ji ještě neviděl. Posadil se na gauč,Kůstka si sedla vedle. Na stole měla kávu a kapesníčky. ,,Ani jsem ti nenabídla kávu, dáš si?" ,,Ne, to počká. Co se děje Kůstko?" ,,To ten případ," povzdechla Kůstka. ,,Vyřešili jsme ho." ,,Já vím,ale." ,,Ale?"Před 29 hodinami
Kůstka je na večeři s Ericem. Seznámila se s ním z předešlého případu. Eric byl její velký fanda, měl všechny její knížky a znal je skoro nazpaměť. Po vyřešení pozval Kůstku na večeři a ona to s radostí přijala.
Seděli v restauraci a usmívali se na sebe. Trapné ticho nakonec přerušila debata o knížkách, a jestli hodlá Kůstka ještě psát. Eric se nedokázal s Kůstkou bavit o něčem jiném, ale Kůstka to oceňovala, protože ještě se nesetkala s někým jako je Eric. Dokázal ocenit její knížky, to sice Booth taky, ale nedokázal se o nich takhle bavit, nerozebírali je spolu. Celý večer se bavili jen o knížkách a o práci Dr. Brennanové. Eric byl velmi ochotný a příjemný muž. Kůstce se líbil a tak se domluvili na další schůzce nebo možná už to byla domluva na rande. Pak Eric Kůstku doprovodil a políbil ji.


Ráno přišla Kůstka do práce pozdě, u ní je to neobvyklé. Vždy bývá v práci jako první, ale něco se změnilo. Vešla k sobě do kanceláře: ,,No kde seš?" V kanceláři už na ni čekal Booth, ,,Máme případ, tak šup šup," chytl Kůstku za ruku a zase ji vyvedl z kanceláře.
Ani se nestihla rozkoukat v kanceláři a už seděla v Boothově autě.

,,Tak jsem slyšel Kůstko, že jsi měla rande?" ,,Co? To nebylo rande, jen přátelská schůzka. A kdo ti to řekl, Angela?" ,,Tak schůzka,"usmíval se Booth. ,,Jo jen schůzka," přikývla Kůstka, ,,a vůbec, kam jedeme?" ,,Jak jsem říkal máme případ." ,,To vím taky, to už jsi říkal, ale kam jedeme?" ,,Vše se dozvíš až na místě, mě spíše zajímá ta schůzka." ,,Co chceš vědět?" ,,Vyspali jste se spolu?" ,,Cože? Říkám, že to byla jen přátelská schůzka. A navíc o něm nic pořádně nevím." ,,A co jste celý večer dělali?" ,,No povídali jsme si o mých knížkách a o mé práci. Eric." ,,Eric?" Ano Eric na rozdíl od někoho, mou práci oceňuje a dá se říci, že ji i rozumí." ,,Co tím chceš říct? Že tvoji práci neoceňuji? Je pravda, že ji moc nerozumím, ale už jsem se zlepšil." ,,Ale Boothe,
já neřekla, že jsi to ty, kdo mou práci neoceňuje," smála se Kůstka. V autě nastalo dlouhé ticho, které skončilo, když dorazili na místo činu.

,,Jsme tady." ,,To vidím, když jsou tu policisté." ,,Tak promiň Kůstko, že prostě tvé práci nerozumím. Ale máme tady práci, takže bychom tohle mohli odložit na jindy." ,,Ale Boothe mě nejde o to, že neoceňuješ moji práci, my se ani o ničem jiném nedokážeme pořádně spolu bavit." ,,Tak teď to nechápu, já tvoji práci nedokáži ocenit, ale nedokážeme se bavit o ničem jiným?" ,,Jo, pořád se bavíme jen o práci." ,,Ale s tím svým ses taky bavila jen o práci. Nebo ne?" ,,Ano, ale on ji rozumí a bavili jsme se i o mých knížkách." ,,No tak promiň, že nejsem tak chytrej jako ty!"
,,Agent Booth." ,,Jo to jsem! A tohle je chytrá doktorka Brennanová." Policista moc nechápal, co tím myslel chytrá, ale nevadilo mu to. Odvedl je na místo nálezu: ,,Támle ten muž to našel." ,,To?"podivila se Kůstka. ,,Ano, támhle to je," ukázal policista. Booth s Kůstkou se podívali na břeh jezírka a uviděli to, byly tam lidské ostatky, ale byli tak malé.
Kůstka šla ke kostře a Booth šel k muži, který je našel.,,Dobrý den, jsem zvláštní agent Booth." ,,Dobrej." ,,To vy jste našel ty kosti?" ,,Jo, to já je našel. Jsou tak malé, muselo to být dítě." ,,To nejspíš ano. Jak jste ho našel?" ,,Chodívám sem k jezírku přemýšlet. Nebo se odreagovat, je tu krásný vzduch." ,,Pokračujte." ,,Víte něco jsem viděl tam u břehu v rákosí, nejdřív jsem nevěděl, co je to. Tak jsem chvíli čekal, jestli se to nezačne hýbat nebo tak něco. Ale ono nic, tak jsem se tam šel podívat a uviděl jsem to. Bylo to hrozný," muž se podíval zpátky k místo, kde ty pozůstatky našel. Booth muže plácl muže po rameni: ,, Tento policista s vámi sepíše výpověď, dobře?" Muž jen přikývl a odešel s policistou. Booth šel za Kůstkou: ,,Co už víš?" ,,Vím jen to, že to byla holčička a bylo ji tak kolem jednoho roku. Víc zatím ne, ale v laboratoři zjistíme víc." ,,To vím taky. V laborce jste samí takoví chytří. Jen já vás nechápu, já jsem obyčejný agent FBI." ,,Ale Boothe." ,,To je v pořádku Kůstko, jestli ti tak mohu teda říkat. Jestli ti nemám říkat doktorko Brennanová." "Boothe přestaň!" ,,Uvidíme se u vás." ,,Boothe ty už jedeš?" ,,Jo můžeš se svést s někým jiným. Třeba s pozůstatky té holčičky." ,,Dobře." ,,Je to problém doktorko?" ,,Ne není, ale vždycky jezdíme spolu." ,,Dneska není vždycky. Ahoj." Kůstka se dívala na Bootha, jak odchází a zašeptala: ,,Promiň Boothe. A jsem ráda, když mi říkáš Kůstko," povzdechla ještě.


V Jeffersonově Institutu
Kůstka vešla do institutu s pozůstatky a hned svolala tým. ,,Kde je Booth?" ,,Nevím." ,,On tě nepřivezl?" ,Ne Angelo a byla bych ráda, kdybychom se už o něm nebavili. Máme tu kosti teprve jednoroční holčičky. Tak bych byla ráda, kdybys udělala, co nejdřív její portrét." ,,Jo jasně, hned se do toho dám až očistíte lebku. Ale řekneš mi, co se stalo mezi tebou a Boothem jasný?" ,,Hele Angelo teď není čas na smlouvání. Až tady to udělám, tak." ,,Tak přijdeš ke mně a popovídáme si, dobře?" ,,Dobře, díky Angelo." Angela se usmála a šla k sobě. Kůstka prohlížela tělo a doktor Hodgins odebíral vzorky.

,,Až budeme mít nějaké výsledky doktore Hodginsi, tak řekněte," oznámila Camille a podívala se na doktorku Brennanovou, "a vy až budete také něco mít, tak zavoláme Boothovi." ,,On vám volal?" ,,Ano říkal, že až budeme něco mít, tak mu mám zavolat. Jinak, že přijede, tak za hodinu. Vám nevolal?" ,,Ne, tak když volal vám, tak nebude přece volat i mě. Zbytečné." ,,Ale divím se, že nevolal vám doktorko Brennanavá." ,,Asi vaše číslo našel dřív, no já půjdu za Angelou." ,,Dobře, už může začít s portrétem." ,,Ano, to ji jdu právě říct."

,,Dobře zlato, tak co jste si s Boothem udělali?" ,,Neměla bys pracovat na tom portrétu?" ,,Hele já stíhám obojí, takže co se stalo?" ,,Dobře, ale já mám práci." ,,No tak Tempy nezamlouvej to. Oni to zvládnou chvilku bez tebe." Kůstka si sedla na židli: ,,Dobře, pohádali jsme se." ,,A tak moc, že spolu nemluvíte?" ,,Ano, bavili jsme se o Ericovi a já mu řekla, že oceňuje moji práci a trochu jí rozumí na rozdíl od někoho a on." ,,A Booth si myslel, že jsi myslela ho." ,,Jo, ale já to řekla jen tak. Provokativně." ,,A on se urazil?" ,,Řekl, že mé práci sice moc nerozumí, ale že se zlepšuje a prý moji práci oceňuje. Prostě jsme se pohádali a on se naštval." ,,Hele zlato," otočila se Angela na Kůstku, "to bude v pořádku. Zase se udobříte." ,,Ale Angelo, takhle se na mě ještě nenaštval. Nemyslela jsem, že je hloupej nebo tak něco. Jen jsem chtěla, aby si mě víc vážil ani nevím proč." ,,Měla by ses mu omluvit." ,,Co? To ne. On se naštval a ne já. Já se omlouvat nebudu. To on si vzal, že není tak chytrý jako my v institutu. Nemůžu za to." ,,Tempy, on je chytrý jinak než ty. On umí pracovat s lidmi a to ty ne. Taky toho zažil víc než ty." ,,Ale já netvrdím, že není chytrý ani, že je hloupí." ,,Ale v té chvíli to nejspíš, tak vyznělo. Měla by ses mu omluvit, prosím Tempy." Kůstka se zamyslela: ,, Asi máš pravdu, ale víš, jak nerada se omlouvám." ,,Hele zlato, jestli ti na něm záleží a máš ho ráda, tak se mu omluvíš." ,,Dobře, tak až přijde omluvím se mu. Ale stejně není, tak chytrý jako já." ,,Tempy," Angela se usmála a dál dělala portrét. Kůstka se zvedla a odešla za Hodginsem. To už tam byl Booth a bavil se Camillou. Kůstky si ani nevšiml ani ji neřekl ahoj, prostě ji zasklil. Pak šel za Hodginsem: ,, Máš něco?" ,,No zatím jsem našel nějaké bakterie, ale ty si myslím, že jsou z toho jezírka. To bych musel odebrat vzorek z jezírka." ,,Dobře, tak tam zajedeme, stejně tam ještě něco potřebuji. Vem si nějaký ty svoje věci a můžeme jet. Ty Cam mi prosím zavolej až bude mít Angela ten portrét." ,,Dobře Boothe. Tak ahoj." ,,Ahoj." Hodgins si vzal lahvičky a nějaké chemikálie a šel s Boothem do auta.

Spolu odjeli k jezírku, Hodgins si nabral vodu do lahvičky a pak se šel podívat na místo, kde leželi pozůstatky. Tam si odebral vzorky hlíny a rozhlédl se kolem. ,,Je divné, že tu někdo pohodil tělíčko a nechal ho tu jen tak ležet. Mohl to být pedofil, že Boothe?" ,,Je to možné, tuto možnost jsme nevyloučili. Ale důležité je, abychom hlavně věděli, jak se jmenovala. Její rodina třeba čeká na to několik let." ,,Doktorka Brennanová říkala, že zemřela asi tak před 8 měsíci." "Vážně? Camilla nic neříkala. Ale to je jedno." ,,Camilla? Proč jste se nezeptal doktorky Brennanové?" ,,No já se bavil s Camillou, takže už jsem se potom neptal." ,,Aha a vy se s doktorkou nebavíte?" "Proč bych se s ní nebavil?" "No já nevím, že jste se bavil s doktorkou Saroyanovou." ,,Hele máš už ty svý vzorky?" "Jo mám proč?" "Tak už můžeme jet ne?" "Jo klidně." "Ale doufám, že nečekáš Hodginsi, že jedeme hned zpátky. Ještě musím za tím mužem, co to našel." "Tak fajn."Jeffersonův Institut
,,Angelo už máš ten portrét?" ,,Ne, ale za chvilku už to bude. Už ses omluvila Boothovi?" "A kdy?" "On už tu zase není?" "Ne vzal Hodginse a jeli k tomu jezírku. Pro vzorky." ,,Aha
a tebe tu nechal chudinko." Nech toho Angelo. Nemám na to náladu." ,,Hele zlatíčko tohle jsou prostě chlapi no. Pozvi ho na večeři nebo mu zavolej." "Na večeři? Ale to už jsem domluvená s Ericem." "Vy se zase uvidíte?" "Ano, byl milý a tak se zase uvidíme. Chci ho poznat víc." "Tak to je fajn. Blahopřeji." "A k čemu?" "No tohle je už rande ne?" "Nevím, ale kvůli němu jsem se pohádala s Boothem." "Hele nedávej mu to za vinu." "Já vím," pousmála se Kůstka. "Mám to." "Ukaž! Ta je nádherná." "To je." "Dej vědět Boothovi a pak to zkus prohnat databází." "Prohnat? Vidím, že se učíš rychle. A nechceš Boothovi zavolat sama?" "Ne, ty jsi to udělala, ty zavolej," usmála se Kůstka a zase odešla. Angela nejprve zavolala Camillu a potom zavolala Boothovi: "Dobře, tak si pohni. Ne jméno ještě nemám, ale už se na tom taky pracuje. Co? Dobře. Tak ahoj."

,,Co říkala Angela?" "Už má portrét, ale jméno ještě ne. No tak jedeme do institutu." " Co ten chlápek?" "Ten je živej, počká." "A neříká se to opačně?" "To je možný, ale rodina té holčičky čekala už dlouho."


,,Ahoj Angelo, tak mi ji ukaž." "Ahoj Boothe, tady je, koukni no není nádherná?" "Je a už víš, kdo je to?" "Ne v pohřešovaných není. Bohužel nic nevíme." "No tak to je fakt super. A Kůstka něco má?" "Nevím, musíš se jí zeptat sám." "Hele Angelo, ale já se ptám tebe." "Ale já to nevím Boothe. Mrzí ji to." "Co ji mrzí?" "To, co ti řekla. Chce se ti omluvit. Ale to by ses musel s ní bavit!" "Chce se omluvit?" "Jo, mrzí ji to." Booth jen povzdechl:"Mě to taky mrzí." "Boothe, tak běž za ní. A nekoukej na mě. No běž." Booth se jen na Angelu usmál a odešel.
"Ahoj Kůstko, máš něco?" "Ahoj ne, už jsi byl za Angelou." "Jo byl, nic nemá." "Camilla možná zjistí, kdo jsou její rodiče."
"Vím, bavil jsem se s ní o tom." "Boothe, proč rodiče nenahlásili její zmizení?" "Možná protože ji oni zabili." "Boothe to snad ne." "Vidíš jiné vysvětlení, proč by to nehlásili?" "Ne, máš pravdu. Co budeme dělat?" "Počkáme, co zjistí Camilla, a jestli zjistí něco i Hodgins a podle toho pak něco uděláme." Kůstka přikývla a vzala Bootha k sobě do kanceláře, tam mu udělala kafe. A sedli si vedle sebe na gauč.
 


Komentáře

1 Kathy Kathy | Web | 24. září 2010 v 17:23 | Reagovat

To je první povídka o Bones kterou jsem četla:D A moc se mi líbí. Pěkné bylo to "chytrá doktorka Brennanová"úplně jsem je v té chvíli viděla:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama