Poklad-první část

6. října 2010 v 18:47 | Karamelka
Poklad
Sam se ocitla v džungli ani nevěděla jak, ale byla tam. Byla na výpravě, ale nedokázala si vybavit cestu. I když tam byla s nějakými lidmi, stále si nic nepamatovala, ale šla za nimi. A pak ji jeden z nich oslovil: ,,Sam pospěš nebo takhle tam nedojdeme včas." Když Sam na dotyčného pohlédla, neznala ho. Nikdy v životě ho neviděla. "Co? Co se děje?" "Sam přestaň. A honem pospěš si." Sam tomu stále nerozuměla, ale když se podívala více dopředu uviděla konečně známou tvář. Byl to Williem. A tak přidala, aby ho dohnala.
Najednou se ocitli na mýtině a všichni zpomalili: ,,Pššt,tady musíme být opatrní." ,,Ale proč, co se děje?" ,,Sam? Jsi O.K.?"
"Jo je mi fajn Wille, ale." "Ale, hele Sam," oslovil ji druhý muž, "měla bys jít rychleji nebo se ztratíš." Sam se na Šikla a na toho druhého podívala: "Hele nemusíte mít o mě strach jasný?" "Tos říkala i předtím než ses ztratila po prvé," začali se oba smát. "Co? Já se už ztratila?" Will jen přikývl. Chvíli bylo ticho, ale pak Sam zase navázala konverzaci: "Proč jsme tu?" Will se na ni podíval: "Sam jsi ok?" "Jo sem. Jen, jak jsem se ztratila, tak jsem se bouchla do hlavy a nic si nepamatuji," zalhala. "Aha, ale jinak jsi v pořádku?" "Jo jsem Wille." Will se na Sam usmál a vše ji řekl: "Sam, jsme tu, abychom našli poklad." "Poklad? To ale nemusí být pravda, třeba žádný není." ,,Ale je. James, to je tam ten vepředu, má mapu." " A kdo je tam ten," a ukázala na muže, který ji předtím napomínal. "To je Daniel, tomu můžeš věřit." "Věřit? A komu nemám věřit?" "No asi tak všem. Ale neboj to poznáš za chvilku. Sama jsi mi říkala, že Jakešovi a Oliverovi nemáme věřit. A že věříš jen nám." "Aha, no to už si nepamatuji, ale neboj určo si vzpomenu. Jen to chce čas." Will se na Sam usmál a přidal do kroku. Sam šla vzadu a přemýšlela. Nevěřila tomu, že by mohli nějaký poklad najít. Neustále slyšela za sebou nějaké zvuky, ale když se otočila nic tam nebylo. Měla strach a tak přidala do kroku a dohnala Willa a Daniela.
První do lesa vstoupil James a za ním šli ostatní, jen Sam váhala, ale Daniel ji chytil za ruku: "Když se budeš držet u mě, bude to ok."
Sam se na něj podívala a pevně jeho ruku stiskla, nechtěla tam jít.Ale když se držela Daniela cítila se v bezpečí.Mýtinu opatrně přešli a pak zase vstoupili do džungle. Ale tahle byla temnější, byla zarostlejší. Sam pozorovala, že kolem nich jsou sochy. Přišli ji jako varovné. ,,Danieli neměli bychom tu být.",,Já vím Sam, ale nemáme jinou možnost. Vrátím se nemůžeme podívej,"Daniel se otočil a ukázal za Sam, ta se také otočila a uviděla, že kudy prošli předtím, už není žádná cesta, jsou tam jen stromy. ,,Vidíš vrátím se nemůže a jediná cesta je pokračovat s nimi." ,,Ale,jak to že to.." ,,Tohle je zakázaná část džungle,indiáni nás upozorňovali, že kdo sem vejde už se nevrátí. Williem mi říkal, že si nic nepamatuješ." ,Neboj je mi fajn." "Proč jsi tu vlastně ty?" "Já? Ty a Will jste mě přemluvili." "A proč jsem tu já?" Chceš jednu sošku, která by tam měla být s tím pokladem." "Sošku?" "Ano, je o ní taková krásná pověst a ty jsi studovala tenhle kmen Indiánu." "Jaký kmen?" "Ten, co nás upozorňoval, že sem nemáme chodit. Sam se zastavila: ,,Tak proč jsme tady. Jsem tak pitomá." ,,Sam, pojď nesmíme zaostávat, snadno se můžeme ztratit a to bych nerad." Daniel chytil Sam za ruku: ,,Honem, utíkají nám." ,,Danieli, jak jsem jen mohla být tak pitomá?" ,,Sam, není to tvoje vina. I když možná trochu, ale prostě jsi chtěla získat tu sošku.",,Hej vy tam vzadu pohněte!" zakřičel na ně Will ze předu. Ti přidali do kroku, ale povídali si dál. A pak najednou všichni před nimi zastavili a dívali se před sebe.Sam a Daniel si stoupli vedle a také koukali dopředu. Všichni stáli a dívali se dopředu, před nimi se objevil jiný les. Byl temný a byli z něj slyšet různé zvuky. Bylo to strašidelné. "Zakázaný les," zasmál se jeden z mužů. Sam se podívala na Daniela: "Proč se směje?" "Nevěří na legendy, které indiáni šíří mezi sebou." "O čem jsou ty legendy?" "O tom, že v zakázaném lese žijí duchové a temné bytosti, nikdo se prý odtud ještě nevrátil živí," přidal se Will. "A my tudy máme jít?" "Ale no tak Sam, přece ti to předtím nevadilo." Sam se podívala na Williema.
 


Komentáře

1 ♥PawlušQa♥ ♥PawlušQa♥ | E-mail | Web | 6. října 2010 v 19:51 | Reagovat

čaufec!! na diplomek bych chtěla Demi Lovato a Selenku Gomez. a kdyby jsi zkusila to prolínání a udělala mi tak diplom bylo by to super!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama