Změna je život-část druhá

27. října 2010 v 12:30 | Karamelka |  Změna je život
Změna je život

Ráno se první probudil Booth a na rameni mu ležela Kůstka a pěkně spinkala. Následky včerejší noci nedali na sebe nenechaly dlouho čekat, když Booth chtěl vstát z postele, tak ho rozbolela hlava a ne zrovna málo. Nakonec se mu povedlo vstát a vydal se do kuchyně přes obývák. A tam si všimnul těch lahví. Až k neuvěření. V kuchyni našel nějaký prášek na hlavu, tak si raději vzal dva. Pak uklidil láhve, nachystal Kůstce snídani a k ní přidal prášek na hlavu s vodou. Odnesl ji to na stolek i s dopisem a přikryl ji.
Když se probudila Kůstka hned si všimla dopisu a snídaně. Nejprve si vzala prášek a pak otevřela dopis. A v něm stálo: ,,Dobré ráno Kostičko. Jsem rád, že jsi mě přemluvila a večer neskončil, tak rychle. I když ten konec si už moc nepamatuji. Večer stál za to. Děkuji. Doufám, že tě moc nebolí hlava. Našel jsem tu něco. Tak si ten prášek v klidu vem, pomůže. Uvidíme se v práci." Kůstka se jen usmála, ale na snídani neměla moc chuť. Osprchovala se, převlékla a vyrazila do práce.


V institutu už byli všichni, je pravda, že Kůstka trochu zaspala, ale jí se to dalo odpustit. Ale stejně za ní přijel Booth a vzal ji na FBI. ,,Jak ses vyspala Kůstko?" ,,Šlo to až na tu hlavu," usmála se. ,,Takže jsi to měla stejně, jak já." ,,Asi jo, ale ty jsi vstával dřív, takže jsi to měl asi těžší. A proč jedeme na FBI?" ,,Máme posezení u Sweetse." ,,Aha, zapomněla jsem na to." Booth se zasmál: ,,A kdo by nezapomněl." Kůstka se taky začala smát.
Šli ke Swettsovi, ale Kůstka si ještě šla něco vyřídit telefonicky. Booth na ni počkal, a pak vešli. ,,Dobré ráno agente Boothe a Dr. Brennanová." ,,No dobrý." ,,Ale no tak Boothe, buď milý," oba se začali smát. Sweets se na ně jen díval, tím svým pohledem. ,,Omlouváme se, nechali jsme se unést doktore Sweetsi." ,,To nic doktorko Brennanová." Booth se na ni ušklíbl a ona na něj vyplázla jazyk. ,,Promiňte nerad vás ruším, ale jste tady, abychom si o vás promluvili. A ne, aby jste tu na sebe vyplazovali jazyk a dělaly různé úškleby." Oba se na sebe podívali, a pak jejich pohled patřil Sweetsovi. Chvíli bylo ticho a pak začal zvonit Kůstce mobil: ,,No konečně," pomyslela si. ,,Omlouvám se. Ano tady doktorka Brennanová. Ano, dobře. Zatím." ,,Musíme už jít, je mi to líto." ,,Ale ještě jsem ani nezačali." ,,Práce volá," doplnil Booth a zvedl se z gauče. Vyšli z kanceláře přímo do výtahu. Ve výtahu Kůstka dostala záchvat smíchu. Booth na ni jen koukal a pak se zeptal: ,,Co je?" Kůstka se nadechla: ,,Víš, jak jsem si šla něco vyřídit." ,,No vím." ,,Tak jsem volala Cam, aby mi zavolala." ,,Počkej to ti volala Cam." ,,Jo," a začala se znovu Kůstka smát. Ale to už došlo všechno i Boothovi a začal se smát s Kůstkou: ,,Ty seš rošťák." ,,Co?" ,,Ale nic."

Odjeli do Jeffersnova institutu, kde Kůstka zasedla za stůl a otevřela notebook. ,,Musím dodělat to, co jsem včera nestihla." ,,Bylo to důležitý?" ,,Ne, proč?" ,,No kvůli včerejšku, abych ti něco nezkazil." ,,Ne, nic jsi nezkazil. Spíš jen vylepšil a to hodně. Ale měla bych tohle dodělat." ,,A co děláš?" Kůstka povzdechla: ,,Píši další knihu, ale ještě nevím, jak ji napsat. Zatím mám jen vraždu. Ani nevím, jak to bude dál s mými hlavními postavami." ,,Bude nějaká zápletka?" ,,Já nevím. Možná by mohla být. Ale ještě nevím. Musím si to hodně promyslet." ,,Určitě to bude trhák," zasmál se Booth. ,,Tak to nevím. Třeba ani žádná kniha nebude." ,,Ale no tak. To nemůžeš svým fanouškům udělat." ,,Ale jo můžu. Teď toho je moc. A já nechci jen psát knihy. Chci dělat i něco jiného." ,,A co?" ,,Třeba něco jako včera." ,,Myslíš ten alkohol nebo ten koláč?" ,,Asi ten koláč. A ten skvělý večer. Třeba bychom mohli chodit častěji a všichni." ,,Myslím, že je to dobrý nápad. Ale ty máš vždy dobré nápady." ,,Ne, na tohle jsi tu ty. Já jsem na vědu." Booth se pousmál a sedl si na gauč a jen, co to udělal zazvonil mu mobil. Kůstka si zatím četla to, co napsala včera. ,,Máme případ. Teď už doopravdy." Kůstka se usmála: ,,Ale já jsem neřekla, že máme případ. Ale je to jedno. A co máme za případ?" ,,Našli nějaké kosti v lese. Tak se tam máme jet podívat, jestli jsou lidské." ,,Aha, tak jedeme." Oba vyšli z kanceláře a šup do auta. A už jeli na místo činu, spíše zatím na místo, kde našli kosti.
 


Komentáře

1 Natalka Natalka | 27. října 2010 v 21:59 | Reagovat

jj taky se těším :-)
Možná že zítra budou i nějaké fotky...
Jinak moc pěkný článek líbí se mi.Opravdu se ti povedl.....tak papa já si to jdu dočíst :-)8-)

2 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 28. ledna 2011 v 18:18 | Reagovat

:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama