Změna je život-část čtvrtá

1. listopadu 2010 v 20:44 | Karamelka |  Změna je život
Změna je život

Ráno museli vstát brzy, jen co se rozednilo. Odexpedovali se k lesu, tam Booth vydal rozkazy, jak hledat a jak se mají rozmístnit. Pak Booth šel za místním policistou, za tím, který flirtoval s Kůstkou: ,,Vy půjdeme s námi." ,,Dobře, moji lidé, jsou zkušení. Mohli by jít sami." ,,To věřím, ale není to bezpečné." Policista přikývl a šel si do auta pro zbraň. A pak vyrazili do lesa. ,,Doktorko myslíte, že se povede najít ještě nějaké kosti?" ,,Já nevím, snad se nám to podaří." ,,To by jste mohla dát do další své knihy." ,,No to nevím. Asi žádná kniha už nebude." ,,Aha, ale proč?" ,,Nemám žádný nápad. Tedy mám, ale." ,,Měli bychom se trochu rozestoupit," skočil do řeči Kůstce, která nevěděla, co má pořádně říci. ,,Díky Boothe." ,,Nemáš zač," mrkl na ni.


Policisté i agenti FBI našli několik žeber a klíční kost a ještě pár obratel. Ale bohužel některé byly zvířecí. Pak Booth našel to, co dlouho hledali. Teda spíše na to skoro šlápnul, ale naštěstí se tak nestalo. Ale k věci Booth našel lebku. Byla, ale poškozená a prasklá a navíc nevěděli, jestli je opravdu oběti. Ale doufali, že ano. Lebka hned putovala k Angele a ta se snažila udělat portrét. Mezitím ostatní pracovali na kostech, které se našly, a které byly lidské. Booth nervózně překračoval u Angely a pořád ji koukal přes rameno. ,,Mohl bys toho Boothe prosím nechat?" ,,A čeho?" ,,To, co děláš. Že tady pochoduješ a pak se mi podíváš přes rameno. A děláš to pořád dokola." ,,Promiň, jsem nervózní. Prostě nic nemáme a ty nás můžeš jako jediná posunout dál." ,,Tak si sedni na židli, ať to můžu v klidu udělat. Znervózňuješ mě." ,,Dobře, dobře." Booth si tedy sedl a čekal, nejprve se díval kolem. Pak se zase díval na Angelu, na mobil a pořád dokola. Do kanceláře přišla i Kůstka: ,,Tak co už to máš?" ,,Další takovej. Ne ještě nemám, až to bude hotoví řeknu." Kůstka se podívala na Bootha: ,,Je nervózní, když na ni tlačíš." Kůstka se posadila na židli vedle Bootha a čekala s ním.
Angela se na ně otočila a v ruce držela už vytisknutý portrét, ale ještě nestihla ho prohnat databází. ,,Dobrá práce," řekl Booth a portrét si vzal.

Portrét ukázal policistovi, ale ten tuto osobu, která byla pohlaví ženského, neznal. Neměl ani tušení, kdo je to. Ukázal ten portrét i ostatním policistům, ale ani jeden nevěděl, kdo je to. Pak tedy nechal portrét prohnat databází pohřešovaných. Tam mu asi po půl hodině vyskočil celý profil ženy, která byla pohřešována už 1 rok a půl.

,,To je velmi dlouhá doba,"podotknula Angela. ,,Ano to je, ale je divné, že se kosti našli až teď a ještě k tomu, že se našla lebka. Nesedí mi to." ,,Ale je to tak. Podle databáze." ,,A jsi si jistá, že jsi udělala portrét správně?" ,,No promiň Tempy, ale tuhle otázku jsi nemyslela vážně že ne?" ,,Angelo, myslela." ,,Ano udělala jsem ten portrét dobře a teď mě omluv, mám ještě práci."
,,Dobře, já stejně mám taky ještě práci," Kůstka nepochopila, že se Angela urazila, a tak bez omluvy odešla. Šla za ostatními, kde byl Booth a povídal si s Cam.,,Tak co Kůstko, už víme kdo to byl?" ,,Ano, jejda já jsem to nechala u Angely to, co ti vytiskla." ,,To neva, skočím si pro to." ,,Dobře, ale říkala, že
má ještě nějakou práci tak, ať ji nerušíš." Booth se jen na Kůstku otočil a už vcházel k Angela. Ta seděla na židli a koukala se do zdi. ,,Angelo jsi ok?" ,,Jo jsem, co potřebuješ?" ,,Kůstka tu nechala ten profil." ,,Jo nechala. Tady to je." ,,Dík a vážně ti nic není." ,,Ne to je dobrý, ale díky." ,,A co? Nic jsi mi neřekla." ,,Taky není co," pousmála se Angela, otočila se a koukala se do zdi. ,Booth se zastavil mezi dveřmi a ještě dodal: ,,Angy díky." Angela se usmála, Booth také: ,,To mi za ten úsměv stálo." ,,A co?" ,,Vrátit se." Angela se znovu usmála a povzdechla: ,,Naštvala mě
Temperance. Nevěří mi, že je ten portrét správně. Už rok a půl je nezvěstná."
,,Páni, tak dlouho." ,,Jo to říkala i Tempy a taky říkala, že je divné, že jsme dokázali najít lebku. ,,Jo je, kouknu se na to." ,,Díky Boothe." Booth se jen usmál a odešel.

Asi za půl hodiny se vrátil a šel přímo k Angela a vzal s sebou Kůstku. ,,Takže za prvé Angela má pravdu, portrét je správný. A za druhé v oddělení pohřešovaných mají velký bordel!" ,,Co? Jak to?" podivila se Angela. ,,No dívka utekla z domu, vrátila se asi před rokem. Oni ti blbci ji nechali v databázi starý záznam." ,,Takže je pohřešována asi tak půl roku?" ,,Ne, jen tři a půl měsíce." ,,I to je dost dlouho." ,,Jo sice je Kůstko, ale lepší než rok a půl." Pak se Booth podíval na Angelu: ,,Skvělá práce Angy, myslím, že si zasloužíš velkou pochvalu," a odešel. Kůstka se podívala na ten portrét: ,,Booth měl pravdu, skvělá práce Angelo." ,,Díky Tempy." Angela věděla, že Kůstka není na omlouvání, a tak to brala jako takovou omluvu.


 


Komentáře

1 natalia23 natalia23 | Web | 1. listopadu 2010 v 21:07 | Reagovat

Moc pěkná povídka :-)

2 natalia23 natalia23 | Web | 1. listopadu 2010 v 21:07 | Reagovat

Jak se máš :-)

3 ♥PawlušQa♥ ♥PawlušQa♥ | E-mail | Web | 1. listopadu 2010 v 21:53 | Reagovat

sláváááá teď to ale nestihnu!! počtu si zejtra!! i když!! mám mobil!! no ale musím se učit!!

4 bones-booth-brennan bones-booth-brennan | Web | 1. listopadu 2010 v 22:04 | Reagovat

Mám se fajn...Koukni na blog máš u mě překvapení zatím papa :-)8-)

5 ♥PawlušQa♥ ♥PawlušQa♥ | 2. listopadu 2010 v 12:56 | Reagovat

super!! je to hezu, těším se na další kdy tu bude??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama