Velká narozeninová soutěž

16. prosince 2010 v 17:32 | Karamelka |  ...soutěže
Avošek
Ahojky, tak tu mám pro vás další soutěž. Pod článkem jsou dvě povídky vaším úkolem je zjistit, jestli jsem aspoň jednu povídku psala já. Anebo ani jednu jsem nepsala. Ale jestli ano, tak která to je. A ještě takoví bonus, zkuste si tipnout, na které téma to bylo psáno jako třeba Kráska a zvíře. Tak to je zatím vše a přeji hodně štěstí.Na předměstí New Yorku žije dívka jménem Emily. Bydlí se svým otcem, který pracuje jako hlídač. Emilyna maminka před několika lety zahynula při autonehodě. Její otec se přes to nedokázal přenést, neustále se trápil a vzpomínal na ni.
Jednou, když se vracel z práce, vrazil do ženy. ,,Promiňte, omlouvám se." ,,To nic, stává se to." Pomohl ženě posbýrat věci a podal ji kabelku. ,,Děkuji, jste hodný." Muž jen přikývl, ale když byl na odchodu, žena na něj zakřičela: ,,Počkejte! Nechtěl by jste zajít na kávu?" ,,To je milé pozvání, ale spěchám domů za dcerou." ,,Aha, tak nic." ,,Ale víte, co. Dcera počká." Žena se usmála.
Emily netrpělivě očekávala příchod otce, ale on stále nikde. Její otec seděl v kavárně a ppopíjel kávu. S ženou si rozuměl a našel v ní svou mrtvou ženu. Po nějakém čase ji seznámil s Emily, ale té se moc nelíbila.
Za několik měsíců se chystala svatba. I když Emily viděla, že otec je šťastný, řekla otci, že ji ubližuje. Neposlouchl ji.
Po svatbě se k nim žena nastěhovala a Emily chtěla poslat na internát. To se jí, ale nepovedlo. Otec chtěl mít Emily u sebe. Vždy, když otec šel do práce, Emily se zamkla v pokoji a nevycházela.
Dnes to bylo, ale jiné. Emily se dívala z okna a uviděla policejní auto, jak přijíždí k jejich domu. Sešla dolů, aby zjistila, co se děje. ,,Vašeho muže v práci přepadli. Ubili ho k smrti," řekl policista. Emily se posadila na schod a rozbrečela se.
V závěti vše otec odkázal manželce a poprosil ji, aby se postarala o Emily. Emily o to vůbec nestála, chtěla odjet na internát, ale nevlastní matka jí to nedovolila.
Emily musela doma uklízet, prát, dokonce chodila na brigády, aby měla nějaké peníze. Nevlastní matka jí totiž nic nedávala. Nesměla se stýkat s přáteli ani se zbytkem rodiny. 
Jen, co se Emily stala plnoletou, chtěla se odstěhovat. Ale nevlastní matka jí to zase nedovolila. Emily se s ní sice pohádala, ale nepomohlo to. A tak se Emily starala o dům, zahradu a o školu, ve které se tento týden má konat ples, a na který samozřejmě nemůže jít. Ale tentokrát se Emily nenechala zastavit. Koupila si šaty a krásné boty. Naučila se tančit a domluvila si doprovod na ples.
Ten večer, kdy se měl ples konat, nevlastní matka šla na večeři se svým novým přítelem. Sice Emily doma zamkla, ale nevěděla, že má klíč.
Přišla na ples, ale hoch, se kterým měla jít, už doprovod měl. Ale neodradilo ji to. V šatně si odložila kabát a pokračovala chodbou až ke schodům. Pomalu scházela, a když byla uprostřed, tak si všimla, že každý na hledí. Není se, co divit, byla okouzlující a nádherná. O první tanec ji požádal ten nejhezčí kluk za školy. Emily s ním protančila celou noc, připadala si jako v pohádce. Ale věděla, co ji čeká po plese až přijde domů. Nechtělo se jí tam.
Vzala všechnu odvahu a šla domů. Samozřejmě, že ji doprovodil její plesový partner. Na prahu před domem jí dal pusu a odešel. Emily si všimla padající hvězdy, a tak si něco přála. Nikdo neví, co to bylo, ale když vešla do domu na stole ležel dopis. Stálo v něm, že dům je její a vše, co k němu patří. Tenhle dopis, ale nebyl od nevlastní matky. Nakonci nebyl podepsaný, jen tam stálo slůvko promiň. Emily nevlasní matku vyhnala a konečně začala žít svůj život.


Tak už máte první povídku za sebou.


Kelly byla patnáctiletá dívka, která milovala hudbu a tanec. Bohužel žila v pěstounské péči jedné staré a zlé ženy. Kelly se musela starat o dům, o své nevlastní sestry, chodit do školy, dělat domácí úkoly za sebe a své sestry a mnoho dalšího. Byla z toho nešťastná. Nemohla nikdy jít ven s kamarádkami nebo chodit do kroužků hudby či tance.
          O dva roky později, když už si na vše začala pomalu zvykat, se konal školní ples. Kelly chtěla jít, zatančit si, pobavit se, ale nesměla. Doma na ni čekala hromada práce. Její macecha byla celý den pryč a její sestry chtěly jít na ten ples. Kelly měla dlouhý seznam úkolů, které musela splnit do "matčina" příjezdu.         
          Volala jí Daisy, její nejlepší kamarádka že se pro ni staví a půjdou spolu. Kelly jí řekla o všech těch úkolech, které musí stihnout a prý bude ráda zda všechno stihne. Za půl hodiny někdo zazvonil. Byla to Daisy spolu se třemi starými dámami, které byly ověnčené spoustou věcí potřebných pro úklid. V rukou Daisy držela nádherné šaty. Byly to ty šaty, které se Kelly tolik líbily. Daisy je sama navrhla, chtěla být návrhářkou a doufala, že se jí jednou sen splní. Na sebe si vzala také svůj vlastní návrh. Tři dámy netrpělivě přešlapovaly a tvářily se, že chtějí být co nejdříve zpátky doma u televize. Měly vystřídat Kelly v úklidu, ale Kelly se to moc nezamlouvalo avšak po několikaminutovém přemlouvání souhlasila a šla se převléct. Pak podala ženám seznam úkolů. Ty se trochu vyděsily, ale slíbily, že to zvládnou. Holky se rozloučily a odešly za zábavou.
          Hemžilo se to tam spoustou lidí. Někteří tančili, jiní popíjeli punč nebo si povídali. Kelly si všimla, že u stolu s punčem stojí kluk. A nebyl to ledajaký kluk, byl to kluk, který se jí líbí. Stál tam spolu se svým kamarádem Andym. To, že se Leo Kelly líbí, věděla Daisy už dost dlouho. Proto ji vzala za nimi a odvedla nic netušícího Andyho stranou. Doufala, že se Kelly chopí příležitosti a seznámí se s Leem. Povedlo se! Šli spolu tančit. Leo však netušil s kým tančí, protože to byl ples "Skrytých tváří", takže Kelly i ostatní dívky měly masku.
          O půlnoci musela být Kelly doma, proto uprostřed tance utekla a ve spěchu ztratila hudební přehrávač. Neměla už čas se pro něj vracet. Spěchala domů a málem se ve dveřích srazila se svou macechou. Naštěstí pro Kelly se tak nestalo, stihla proklouznout zadními dveřmi do domu. Ta ocenila uklizený dům, ale pochvalu Kelly nedala.
          Druhý den ve škole hledal Leo tu neznámou dívku, do které se zamiloval. Chtěl jí vrátit přehrávač. Sedl si doprostřed vstupní haly a ptal se na jedinou otázku: Jaké jsou názvy tří nejpřehrávanějších skladeb? Daisy chtěla, aby se Kelly o svůj přehrávač přihlásila, ale ta nechtěla. Nechtěla aby všichni věděli, že právě ona je ta neznámá dívka v rudých šatech včera na plese. Když však procházely kolem zástupu všech těch dívek, které se snažily stát se Leovou přítelkyní, všiml si Leo Kellyna pohledu. Byl stejný laskavý pohled, kterým se na něj včera dívala ta dívka. Leo ji poznal, byla to Kelly. Vstal, oznámil všem konec. Svou dívku už našel. Vrátil jí přehrávač a políbil ji.

Tak, co už víte??
 


Komentáře

1 Natalka Natalka | Web | 16. prosince 2010 v 18:26 | Reagovat

Jé tak to je trochu těžké,ale myslím si že si tu druhou si psala ty a je na téma Popelka ;-) :-D:-D

2 Pajule Pajule | 16. prosince 2010 v 19:44 | Reagovat

ten první si napsala podle mě ty a ten druhý si bodle mě nenapsala ale, nejsu jistá :-D ale jinak moc pěkný :-*

3 ♥PawlušQa♥ ♥PawlušQa♥ | E-mail | Web | 16. prosince 2010 v 19:46 | Reagovat

jj já vím!! Popelká:D a ta druhá je mojééé!! tu první psala jedna výjmečná osůbka jménem Karamelka Prdelka Houzarová:D

4 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 4. února 2011 v 21:23 | Reagovat

:D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama