Listopad 2013

Východ Slunce

30. listopadu 2013 v 16:16 | Karamelka |  ...momentky

Ahojky, mám tu východ Slunce, když jsem šla v pátek na vlak... v pátek máme na devátou, tak mohu vstávat o něco později :)) Povedlo se mi vyfotit sluníčko a zase se tam objevil ten létající talíř :D :D


"Brňák" v Praze (reportáž)

30. listopadu 2013 v 10:40 | Karamelka |  reportáže a fejetony

"Brňák" v Praze

Jako správný Čech by měl každý něco málo vědět o svém hlavním městě. Já, abych se dozvěděla ještě něco více, se tedy vypravila na tři dny na dané místo.
První problém se vyskytl hned ve vlaku. Vagón, do kterého byla místenka, nebyl přistavěn. Nedali o tom vědět. Tento problém se vyřešil a mé pozadí sedělo. "To jsou České dráhy, co čekat," slyšela jsem od cestujících z nepřistaveného vagónu. Zbytek cesty naštěstí proběhl klidně.
Hlavní nádraží v Praze, rozhlehlé místo, kde se lze snadno ztratit. Naštěstí se tak nestalo a cesta pokračovala do metra. Moje první jízda metrem, která se hned stala neuvěřitelným zážitkem. První den mě ještě čekalo ubytování a prohlídka Národního divadla, která se mi velice líbila a zaujala mě. Z terasy je krásný výhled na Pražský hrad a Vltavu. Po prohlídce jsem se vydala na Václavské náměstí a do knihkupectví Luxor.
Na druhý den se naplánovala návštěva Petřínské rozhledny, zrcadlového bludiště, Pražského hradu a muzea hraček. Rozhodla jsem se, že se i se svým strachem z výšek, půjdu na Petřínskou rozhlednu. Sice cesta nahoru a dolů mi trvala delší dobu, ale zvládla jsem to a viděla nádherný výhled na Prahu. Z Petřína lze zahlédnout Vyšehrad, fotbalové hřiště a také již zmíněný Pražský hrad. Druhou zastávkou se stal Pražský hrad. Povedlo se chytit konec výměny stráží. Pak nahlédnutí do Katedrály sv. Víta a hurá do muzea hraček. V muzeu mají výstavu Barbie, a když jsem si lépe prohlédla expozici, zarazila jsem se. V jedné z vitrín mi do oka padl věšák a boty. "To mám ještě doma," prohlásila jsem nadšeně, ale pak mi došlo, že hračky, se kterými jsem si hrála, jsou v muzeu. Musela jsem se usmát nad tím, že i část mého dětství je nyní vystavené ve vitríně. Po obědě mě čekala procházka po Karlově mostě, a pak honem zpět na hostel. Musela jsem se připravit na Show Jana Krause. Nikdy dříve jsem to neviděla. Obavy a strach převládaly, ale štěstí mi přálo a já byla mile překvapena. Show se mi líbila. Večer jako stvořený na procházku noční Prahou, a pak malé zastavení na palačinku a horkou čokoládu.
Dva dny utekly jako voda. Poslední den jsem navštívila Židovský hřbitov v Praze a také muzeum. Trochu smutné, když si člověk uvědomí, co všechno jim bylo provedeno. Po cestě na vlak jsme již potkávali brněnské fanoušky hokeje, protože HC Kometa Brno měla zrovna utkání s pražskou Slávií. Cesta nazpět byla již v pořádku. Žádné problémy s Českými dráhami.
V Praze se mi líbilo, ale stačilo mi to na tři dny. Prostě Brno je Brno.

Já nejsem přímo z Brno, ale jsem z Moravy, a tak mi přišlo zajímavé psát to z pohledu "Brňáka".

Animace Cangel

29. listopadu 2013 v 16:58 | Karamelka |  animace :-)

Ahojky, je tu další várky animací :D Jsou moc hezké :)) Obdivuji ty, kteří umí udělat takové pěkné animace... já umím jen jednoduché, ale třeba jednou... ne, dělám si srandu :D Ani jednou, takovéhle umět nebudu. Prostě se mi tyto animace líbí :))


Postavičky

29. listopadu 2013 v 7:38 | Karamelka |  fotky :-)

Ahojky, mám tu dvě postavičky... jedna postavička je Kůstka a druhá je Booth :D Ale teda sluší jim to, i když ten Booth :D Vypadá to hezky.. klidně bych to na poličce doma měla :))


Už to jede... aneb jsem zase online

28. listopadu 2013 v 12:10 | Karamelka |  ... kecy
Ahojky, tak jsme se dočkali a jede to. Jsem moc ráda, musím se přiznat, že mě trochu chytal absťák :D Pořád jsem koukala a čekala, jestli to nepojede. Jinak jsem se pokusila v pondělí přidat dva články, tak jsou nyní na blogu... a ještě mám jeden z dnešního ráda. Byla bych moc ráda, kdyste se podívali a třeba okomentovali :)) Jeden článek jsou fotky a druhý fotomontáže :))

Zprávy o přechozích dnech jsou asi takové... že když jsem byla ve škole, tak v úterý trochu padal snížek. Bylo to moc hezké. V sobotu už je advent, takže se chystáme na vánoční výzdobu a už jsem nasála tu atmosféru :D Hlavně dnes, když jsem si udělala zacházku, a tak jsem zahlédla krásně vyzdobenou ulici... se světýlky a baňkami. Moc hezké. Zhluboka jsem se nadechla a pomalu vydechla. Dnes se dostanu domů docela pozdě, ale pokusím se oběhnout... nebo to nechám na zítra. Dnes jsem už obešla, tak třeba ještě večer to zkusím :))

Opravdu jsem ráda, že už můžu na blogu, a zase fungovat :)) Psala jsem jim a oni mi hned druhý den odepsali a omluvili se. Takže to chápu ;) Občas mi blbne ještě vkládání komentářů, ale to je jen občas, takže věřím, že se to zlepší a bude to v pořádku :)) Jinak už se nám blíží čas oslavy narozenin blogu :D Už vám vymyšlené soutěže, ale možná ještě přidám. Také mám nějaké články, dokonce i básničku :D Doufám, že se vám tedy oslava bude líbit a bude vás tu, co nejvíce ;) Už mám objednané knížky k Vánocům, takže se těším... až je dostanu pod stromeček a budu moci číst, i když teď mám nějaké resty, ale to napravím v nejbližší době ;) Vy už víte, co chcete na Vánoce?


Animace Bangel

28. listopadu 2013 v 8:43 | Karamelka |  animace :-)

Ahojky, jsou tu další animace Bangel :)) Ty první čtyři jsou fajn...Angel se vrátil z pekla, když položila prstýnek do Sídla. Ten prstýnek je moc hezký a líbí se mi ;) Chtěla bych ho. Ty další jsou také moc hezké...škoda, že se jim to zdálo. Mohl být šťastný...konečně. Těch dalších šest jsou moc hezké...to také Angel byl konečně šťastný, ale i to skončilo :(


Bangel 1.0

26. listopadu 2013 v 21:46 | Karamelka |  fotomontáže :-)

Ahojky, mám tu tři pěkné fotomontáže Davida a Sarah :)) Jsou hodně povedené, jinak opravdu na té fotce je s Davidem Emily Deschanel :)) Ale ani nejde moc poznat, že se jedná o fotomontáže... povedené :))


Blbůstky 2.4

26. listopadu 2013 v 6:33 | Karamelka |  ...blbůstky

Ahojky, mám tu fotečky, jak jsem se již zmiňovala, s gumovými sladkostmi :)) Jsou moc dobré, takže si občas koupím a pochutnám si :)) Doufám, že se vám fotky zalíbí... a třeba udělám trochu chutě :D :D


Animace 2.2

25. listopadu 2013 v 12:48 | Karamelka |  ...oddělovače a animace
Ahojky, mám tu tentokrát jenom dvě animace a navíc z devátého dílu deváté série :)) Vynechala jsem osmý díl, protože... nevím, nelíbilo se mi tam nic na animace. Ten díl jako je hezký, ale prostě... možná se mi nechtělo nebo já nevím :D :D Prostě jsem udělala až z devátého dílu, a pak se pustím do dílu, kde je ta rozlučká :)) Moc se mi líbí konec tohoto dílu a z něj jsou také ty animace :)) Ten polibek je moc hezký, sluší jim to spolu :)) Na té první je tan rámeček hodně tlustý, ale to nevadí... i tak to vypadá hezky :))


Taška

24. listopadu 2013 v 20:18 | Karamelka |  fotky :-)

Ahojky, mám tu tašku přes rameno a na ní je Buffy :)) Pro takové tašky mám slabost... a je velice hezká, možná i když malá :D Ale líbí se mi :))


Animace 2.1

24. listopadu 2013 v 17:38 | Karamelka |  ...oddělovače a animace

Ahojky, vytvořila jsem animace ze sedmého dílu deváté série. Chtěla jsem sice nejdříve udělat z dílu, kde byla rozlučka, ale zjistila jsem, že jsem animace vynechala z předchozích dílů, a tak to udělám postupně :)) Doufám, že se vám animace budou líbit ;)


Něco málo o přechozích dnech... aneb moje omluva

24. listopadu 2013 v 12:00 | Karamelka |  ... kecy
Ahojky, tak jak jsem slíbila, tak píší článek o předchodích dnech. Ve čtvrtek ta akce proběhla skvěle. Bála jsem se zbytečně :)) Takže to jsem moc ráda, že to bylo fajn ;) Domů jsem se dostala o půl dvanácté, polomrtvá. Usnula jsem ale až po půlnoci. Druhý den, v pátek, jsem sice vstávala v deset, ale nějak se mi nechtělo na blog. Byla jsem ještě unavená a taková, že se mi nic nechtělo no... pak jsem byla pryč bez přístupu na internetu. Domů jsem se dostala večer, kolem osmé, ale to už se mi také nějak nic nechtělo. Takže jsem nakonec na blogu ani nebyla. Omlouvám se, včera jsem sice přidala články, ale nechtělo se mi obíhat... takže jsem to odložila na dnešek :)) A už se stalo, oběhla jsem ;) Jinak děkuji, že jste tu byli a četli můj článek :)) Doufám, že se nezlobíte, že jsem neoběhla a v pátek nedala ani článek.

Jinak dnes, přesně za měsíc, jsou tu Vánoce :D To je superní. V týdnu začneme s výzdobou doma. Už se chystají vánoční trhy, někde už dokonce jsou. Doufám, že se na nějaké dostanu... je fajn nasát tu vánoční atmosféru. Hned je člověku veseleji :)) Vím, že už někdo peče cukroví, ale to ještě nevím, kdy se do toho pustíme my... hm, podle času a tak. No uvidíme, ale už se na to docela těším :)) A vy, těšíte se na pečení cukroví? A jak jste na tom s dárky? Musím se přiznat, že je kontroluji, jestli mi nějaký nezmizel :D To by bylo průšvih :D


Animace BONES 9x10

23. listopadu 2013 v 23:18 | Karamelka |  animace :-)

Ahojky, mám tu druhou várku animací z dílu, kdy se konala rozlučka svobody. Líbilo se mi, jak se Kůrstka opila :D :D Byla kouzelná :)) A pak se mi líbilo, když Angela přišla za Boothem :)) Udobřili se :)) Což je moc fajn :))BONES animace 9x10

23. listopadu 2013 v 15:40 | Karamelka |  animace :-)
Ahojky, tak nakonec jsem tu včera nebyla vůbec. Byla jsem hodně unavená a tak... no napíšu článek zvlášť o všem :)) Ale teď tu mám animace z nového dílu BONES, kdy Angela udělala rozlučku pro Kůstku. Sice trochu opožděně, ale stojí to za to :D :D Animací jsem uložila více, tak to dám do dvou článků ;)


Menší omluva a pár informací

21. listopadu 2013 v 12:15 | Karamelka |  ... kecy
Ahojky, ano ano, opět se hlásím :D Dnes je to, protože jsem vám chtěla jen oznámit, říct, že dnes už tu nebudu. Vždycky jsem obíhala večer, nebo když se našel čas ve škole, ale dneska to bohužel vynechám... omlouvám se. No a v pátek tu možná budu dopoledne, anebo až večer, ale to pozdě, tak nevím, jestli se mi bude chtít přidávat. Takže se přede omlouvám a děkuji za pochopení :))

Jinak... dneska, normálně, jsme měli ještě kratší den než včera :D Ono to mělo být na stejno, ale jedna půlka, kterou jsem zahrnovala i já, mohla jít dneska ještě dříve dom. Tak fajn, alespoň mám víc času se připravit na tu věc, co se bude dít. Dnes totiž máme takovou akci, nevím, jestli pak napíši, co to bylo... uvidíme, no a já se toho trochu obávám, ale možná se i těším. Nevím, moje pocity v tuto chvíli jsou zmatené, tedy spíše já jsem zmatená z nich. Uvidíme no. Jinak mě dnes pobavila jedna naše kantorka, která si prostě donesla učebnici z loňského roku... my ji nikdo neměl, a ona nám z ní vykládala látku a my prostě jen tak koukali a dělali, že posloucháme. Nikdo jiný totiž knihu neměl, jen ona... a dnes nám řekla, opravdu brzy, že to máme nosit :D Hlavně, že v pondělí, kdy jsme ji měli mít, tak vytáhla jinou knížku... a dneska jsme měli mít zase jinou a ona si donesla tu z loňska :D No... prostě škoda komentovat a mluvit. Ostatní předměty byly fajn :))

Také mě dnes oslovila naše češtinářka s tím, jestli bych nechtěla jít na olympiádu českého jazyka na naší škole... po pravdě mě to mile překvapilo a potěšilo. Řekla, že pokud nechci, tak jít nemusím, ale že bude ráda, když půjdu. Páni, takovou důvěru jsem dostala :D Opravdu mě to udělalo radost, nevěděla jsem, že mi tak věří... tak je to fajn. Asi tam půjdu, abych jí udělala radost. Slíbila, že mi dá z loňského roku, abych se na to mohla podívat. Udělám to, přijmu tuto výzvu zodpovědně :D :)) Jak tak koukám, dnes jsem se rozepsala... nejmíň hodin ve škole za celý týden, ale nejdelší článek :D Nevadí... děkuji těm, co si to přečtou. A ti, kteří ne, nezlobím se ;) Ale to oni ani neví, když si to nepřečtou :D :D


Už je tady zase... neboli moje kecy

20. listopadu 2013 v 17:30 | Karamelka |  ... kecy
Ahojky, tak dnes jsem úspěšně zabalila dárečky :D Nalepila jmenovky, kde mi nevyzbyly, tak jsem napsala fixou pro koho to je :)) Po té jsem dárečky zase hezky uschovala a učila se :D Jinak dnes jsem koupila už i věci na Mikuláše, takže to mám z krku :D Pro sebe jsem koupila gumové bonbony, takže pak dám fotky, protože jsem si s nimi trochu pohrála :D I když vím, že s jídlem se hrát nemá, jídlo je na to, aby se hezky snědlo :D :D Ale co už, prostě jsem taková no...

Jinak dneska mě napadl nápad na soutěž na blog, ale jak tak nad tím přemýšlím, tak jsem to zapomněla :D Sakra... třeba si vzpomenu později. Za měsíc a čtyři dny jsou tu Vánoce... to je fajn, už se těším na tu atmosféru a na cukroví :D No a samozřejmě se těším na rozbalování dárků, i když pár věcí, co dostanu vím... něco jsem si koupila sama a bylo mi zaplaceno a něco mi bylo koupeno jen s mým dozorem :D Takže tak no... jinak se mám docela fajn, ale zítřku se trochu bojím. Uvidíme, jak to vše dopadne... třeba vám o tom napíši, třeba ne. Uvidíme :)) A jak se máte vy?


Booth & Bones 1.8

20. listopadu 2013 v 6:00 | Karamelka |  karikatury :-)

Ahojky, mám tu dvě takové odvážnější karikatury Kůstky a Davida. Jsou moc povedené, to ano... ale :D :D Nevím, jestli by Booth dovolil to na svém stole, co se odehrává na té druhé karikatuře... ale co už :D Odvážné, povedené a výstižné :))


Zase a zase moje kecy

19. listopadu 2013 v 18:30 | Karamelka |  ... kecy
Ahojky, opět píši :D Nějak mě chytlo psaní svých zážitků. Dnes jsem se byla podívat v papírnictví, ale je mi hloupé si nic nekoupit, tak jsem si tedy koupila tři obyčejné tužky, ale veselé :)) Jedna je bílá se smajlíky, druhá je červené s kroužky a černá s chodidly. Všechny tři tužky jsou hezké, takže vlastně jsem si tam šla prostě jenom koupit tři obyčejné tužky :)) Zítra budu opět brzo doma, dokonce dříve než v pondělí... takže můžu balit dárky :D Docela se i těším... sama doma, Vánoce za dveřmi :D Samozřejmě se budu i učit, protože to je pořád důležitější než to balení, ale nějaké dárky už zabalím ;)

Včera jsem se pustila do příprav na oslavu narozenin. Dokonce jsem už udělala pozvánku. Také jsem vymyslela několik soutěží... jsou obecné. Mám dokonce vymyšlenou takovou větší, kde budete muset trochu pohledat na internetu, ale doufám, že se vám bude líbit a zúčastníte se. Ale to ještě lépe promyslím, pak vytvořím... a pak dám na blog :D :D Přemýšlela jsem, jestli možnost zasoutěžit si i v neděli. To si ještě rozmyslím a uvidíme podle situace ;)


Blbůstky 2.3

19. listopadu 2013 v 9:15 | Karamelka |  ...blbůstky

Ahojky, jeden den jsme si ve škole daly se spolužačkou brambůrky, ale nějaké nové, protože jsem je viděla poprvé :D Brambůrky byly ve tvaru sněhuláků a byly moc dobré :)) Sněhuláky jsem vyfotila, i když některé kousky tak nevypadaly :D :D


Něco málo k oslavě... neboli opět moje kecy

18. listopadu 2013 v 18:02 | Karamelka |  ... kecy
Ahojky, chtěla jsem dnes využít to, že jsem se dostala domů dřív, a rozhodla jsem se balit dárky, ale nějak jsem zjistila... no :D Nachystala jsem si papír, nůžky a také dárky, ale prostě izolepu doma nemám :D Takže jsem to mohla zase všechno hezky schovat, ale nakonec jsem dva dárky zabalila. Pak jsem si šla koupit izolepu, ale už nejsem sama doma, takže zase jindy no :D Ale prozatím je dost času do Vánoc, tak doufám, že se mi poštěstí a budu doma sama, abych mohla v klidu balit. I když jsem antitalent na to, prostě balení mi nejde. Na tyhle věci nejsem, baví mě to šustění papíry, ale radši by to měl dělat někdo jiný :D Existují služby, které to zabalí, ale zase když si vzpomenu, jak to někdo trhá, tak mi přijde zbytečné za to utrácet a zase tak hrozné to moje balení není :D

Jinak jsem přemýšlela o té oslavě. Mohla bych ji udělat na BONES téma, ale tak, aby mohli soutěžit i ti, kteří BONES nesledují. Takže by třeba byly ty soutěže v podobě tipovaček např. Jaký je můj oblíbený díl z první série. To nikdo neví, takže by to bylo vyrovnané pro všechny :)) Pak jistě by byly nějaké soutěže i jiné... no prostě to musím namyslet a vymyslet. Už nemám ani měsíc :D Ten čas tak letí... ááá :D :D Už jsem dneska přemýšlela nad pozvánkou, ještě ani nevím, v jakém stylu to chci udělat. Musím se podívat na nějaké na internetu, a pak se rozhodnu a uvidíme ;)