Leden 2014

K zamyšlení... aneb moje myšlenky

31. ledna 2014 v 17:17 | Karamelka |  ... kecy
Hello people, dneska jsem měla docela nabytý den... a to ještě neskončil :D No, začnu tím, že včera jsme vybraly dárek k narozeninám, ale druhý den, což je dnes, jsme zjistily, že už ten dárek má daná osoba. Takže jsme musely jet dneska zase tam a vyměnit to... to jsem ale celý den uklízela, pak jsem měla ještě něco jiného. Povedlo se nám to vyměnit a vše stihnout, co jsem měla. Nakonec má daná osoba stejně knížku, jen ale levnější. Uvidíme, jestli bude mít radost.

Včera jsem si koupila dvě knížku, jen tu upírskou a jednu romantickou. Dnes jsem uklízela a dělala pořádek. Rozdělala jsem si knihovničku na žánry. Když jsem tak koukala na ni, došla mi jedna a to hodně důležitá věc. Jako dítě jsem milovala čtení, takže mám spoustu pohádek v jedné poličce, pohádky už nečtu, ale knihy mám stále doma. Nechci je dát pryč, znamenají pro mě hodně. Ale všimla jsem si, že teď knihy vhodné mého věku... jejich počet je nízký. Položila jsem si tedy otázku, čím to je. A víte čím? DNEŠNÍ DOBOU! Spoustu času trávím u přístrojů moderní technologie, místo, abych si vlezla do postele a četla si. Vím, mohu za to i já, ale i dnešní doba. Chci to změnit, chci sebe změnit. Vždycky jsem milovala čtení a vždycky milovat budu. V knize se může stát cokoliv, a proto to má své kouzlo. Knihy, některé, dopadají dobře a šťastně n arozdíl od normálního života. Člověk se ponoří do knihy a je v jiném světě. Miluji čtení a psaní. Díky knihám mohu psát povídky a třeba jednou, což bych si přála, napíši i já nějakou svou knihu. Vím, že teď nebudu mít moc času... musím se učit, ale nebudu přece u toho sedět furt. I můj mozek potřebuje uniknout z této reality jinam, třeba k upírům nebo k líbajícímu se páru. Ráda bych si našla více času a dělala zase to, co jsem dělávala nejraději.

Koukám, další výlev mé fantasie, mé osobnosti. Nenutím vás to číst, ale ráda bych, abyste si něco odnesl z článku... třeba se zamysleli. Možná to máte podobně. Člověk je závislý na facebooku, na věcech moderní technologie, ale když to zkolabuje? Co tu bude? Knihy, psané slovo na papíře... protože to je věčné ;) Jsem ráda za výpadek proudu, vezmu baterku a jdu si číst. Ale... má to ale. Já jsem ráda i na blogu, jsem tu ráda s vámi ;) Tento čas také není vůbec k zahození. Takže doufám, že si nemyslíte, že tímto chci blog nějak omezit, či pozastavit. TO V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ. Tady jsem také v jiné realitě, v té své a jsem tu šťastná :))

Emily 0.6

31. ledna 2014 v 12:22 | Karamelka |  kreslené obrázky :-)
Ahojky, říká se, kdo hledá najde... tak jsem hledala nějaké kreslené obrázky, a našla jsem jeden opravdu velmi povedený :)) Je to z dílu, kdy Max, otec Kůstky, dal Kůstce mušli... sice byla na zubní kartáčky, ale mohla slyšet v ní šumění moře :)) To bylo moc hezké :)) A obrázek to krásně vystihuje ;)


Zlá a mocná noc

30. ledna 2014 v 19:14 | Karamelka |  drabble
Slunce zapadalo za horizont. Blížila se noc. Vánek se stal studenějším, silnějším. Lidé se uchylovali do domu. Měsíc se vyhoupl na oblohu a první hvězdy vysvitly. Ulicemi se ozývalo šumění i tiché vytí. Z oken svítila světla na ulici. To bylo jediné osvětlení. Jinak ulice byly tmavé a tajemné, hlavně strašidelné. Kdo zůstal v noci venku, ráno se nevrátil domů. Jeho tělo již nenašly. Doba byla jiná a nocím vládlo temno a zlo. Vždy se našel někdo, kdo to zlo vyhledával. Snažil se z nebezpečí setkat tváří v tvář. Ale nikdy to nedopadlo dobře. Jeho tělo se našlo na kousíček.

Únik ze světa reality 0.4

30. ledna 2014 v 17:48 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Ahojky, mám tu pro vás jednu fotečku knížek... jsou to všechny knihy od Jeaniene Frost, které jsou u nás přeloženy. Doufám, že se počet bude zvětšovat, protože ona má více knih a opravdu se mi od ní ty knihy líbí :)) Všechny knihy jsou o upírech... dnes jsem si koupila poslední, která mi chyběla do sbírky ;) Pokud máte rádi tajemno, upíry a nějaké to kouzelní a trochu sexu... tak doporučuji všechny ;) Ale musím vás upozornit, že to v knihkupectví mají u hororů, takže si to rozmyslete ;) Je to občas drsné... ale ty dvě červené jsem ještě nečetla, takže to nevím, jak moc je to drsné ;)


Flo Rida - Whistle

30. ledna 2014 v 7:30 | Karamelka |  videjka :-)

Ahojky, mám tu jednu písničku, která by vám mohla třeba vylepšit náladu :)) Je letní, takže naladit na krásné počasí by mohla :)) Ono to uteče rychle, takže stejně za chvilku to léto tu bude :))


Zima

29. ledna 2014 v 18:20 | Karamelka |  básničky
Zima

Hola hola hej,
zimu si zavolej.
Na jaro je čas,
spatřit kvítek zas.
Sněžní muž na jaře heká,
že z domu se stane řeka.
Hola hola hej,
zimo počkej.
Sněžní muž prosí,
přestěhovat se musí.


Bangel 0.8

29. ledna 2014 v 8:10 | Karamelka |  wally :-)
Ahojky, mám tu krásných pět wallů mého oblíbené páru ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů ;) Nejvíce se mi líbí ten čtvrtý... ten se opravdu povedl. Jeden ča jsem ho měla i nastavený jako tapetu plochy ;) Nechci tím říct, že ty ostatní se mi nelíbí... to ne, líbí se mi. Akorát mě mrzí, že ten první je malinký. Který se nejvíce líbí vám?


Animace 2.9

28. ledna 2014 v 13:22 | Karamelka |  ...oddělovače a animace

Ahojky, udělala jsem animace i ze dvanáctého dílu :)) Doháním menší resty, ale to nevadí, alespoň je tu nějaká moje tvorba :)) Líbíla se mi scéna, kdy Cam mluvila s Clarkem a on jen s ručníkem :D Ale když se na tu scénu tak koukám, myslím, že musela něco zahlédnout :D Kouzelné, co myslíte?


Bangel 1.2

28. ledna 2014 v 6:20 | Karamelka |  fotomontáže :-)

Ahojky, je tu další fotomontáž, která vypadá jako obal DVD. Moc moc se mi líbí ty jejich pohledy a také ty křídla za nimi :)) Opravdu hezká fotomontáž ;)


Slunce

27. ledna 2014 v 6:25 | Karamelka |  ...momentky

Ahojky, včera odpoledne jsem si všimla hezké oblohy, kdy mezi mraky prosvítaly sluneční paprsky :)) Neodolala jsem a vyfotila to ;) Po pravdě sice byla zima, ale sluníčko svítilo, takže se dá říci, že bylo docela hezky ;)


Karikatura s příběhem

26. ledna 2014 v 14:28 | Karamelka |  karikatury :-)
Ahojky, tuto karikaturu mám již dlouho uloženou na ploše. Vždy, když se na ni podívám, napadne mě jiný příběh. Je hodně emoční a smutná. Vyzařuje z ní její kouzlo a síla. Něco mě přinutilo si ji uložit a stále mě nutí se na ni dívat. Přemýšlet nad ní. Proč to někdo udělal? Co ho k tomu vedlo? Když máme téma týdne láska, můžeme říci, že třeba zlomené srdce. Ale co si vybavíme my, když se podíváme na tuhle karikaturu? Dívku, která jen třeba dívala na nějakou fotku a vzpomínky v ní vyvolaly slzy a smutek... nebo si přečetla smutnou zprávu... nebo je na táboře, spí ve staně a čte si zprávu od rodičů. Může se jí stýskat, cokoliv. Prostě, nutí nás zamyslet se, nebo tedy aspoň mě. Je to opravdu hezká a zajímavá karikatura se silou, která nelze vysvětlit :))


Láska... cit, který dokáže vše zničit

26. ledna 2014 v 12:24 | Karamelka |  témata týdne
Láska… cit, kouzlo, něco tajemného. To jsou slova, která se mohou někomu vybavit při tomto slově. Láska je všude kolem nás. Je to něco, čeho se nemůžeme dotknout… nebo můžeme? Záleží, jak to vezmeme. Když cítíme lásku k němu, obejmeme jej, a to už se vlastně dotýkáme lásky. Lásku můžeme pociťovat i k věcem… třeba milujeme čokoládu. Tím, že ji sníme, tak se jí také dotkneme a to lze říci, že láska prochází žaludkem.

Kromě hezkých věcí, láska bolí. Bolí, když někdo někomu zlomí srdce. Bolí ztráta milované osoby, věci nebo zvířete. Láska je sice hezký cit, ale je to také cit, který způsobuje mnoho bolesti a trápení. Dohání lidi ke skončení života, dohání lidi k posedlosti. Láska také může zničit lásku jinou. Pro člověka, co je zamilovaný, je to krásné. Pro člověka, který je sám, je to něco vysněného. Láska je hezká, ale dokáže také hodně ublížit a poznamenat člověka na celý život.

Ceny za Bublinku 3.0

26. ledna 2014 v 11:28 | Karamelka |  ...a vaše ceny
Ahojky, vyhodnotila jsem soutěž a udělala ceny :)) Všem děkuji za účast a doufám, že se nezlobíte, pokud nemáte cenu... jistě příště to bude lepší a cenu vyhrajete :)) Jinak v menu si můžete všimnout ikonky Reklamy. Vyhrála to 2, ale jen o jeden hlas ;) Takže třeba to budu střídat :)) A děkuji za účast ;)


Animace BONES 9x14

26. ledna 2014 v 0:40 | Karamelka |  animace :-)

Ahojky, neuvědomila jsem si, že včera byl další díl BONES :)) Byli jsme na návštěvě, pak se mi nic nechtělo dělat a já na to zapomněla. No nevadí, mám tu pro vás animace z toho dílu :)) vypadají velice lákavě a superně :)) Už se těším, až se podívám ;)


Animace 2.8

25. ledna 2014 v 18:08 | Karamelka |  ...oddělovače a animace

Ahojky, udělala jsem animace z jedenáctého dílu BONES. Vybrala jsem dvě scény, a tak jsem udělala jen dvě animace :)) Na první je, když se Cam a Arastoo políbí... dlouho jsme nic takového neviděli. On tam totiž nebyl, ale teď... hezu :)) No a druhá animace, ta mluví za vše ;)


Motta o životě

25. ledna 2014 v 9:09 | Karamelka |  Citátky a motta
Že pravý přítel neexistuje?! Ale ano! Vždyť pravý přítel je ten, který ti pomáhá když už je vše ztracené.


Všechno krásné musí jednou skončit, aby mohlo začít něco nového, možná hezčího.


Život je šance, jak najít cestu.


Blbůstky 3.3

24. ledna 2014 v 20:20 | Karamelka |  ...blbůstky
Ahojky, musím se trochu pochlubit. K Vánocům jsem dostala zvýražňovače jako injekce a v pondělí jsem dostala takový menší nápad ;) Tak jsem ho uskutečnila a vyfotografovala to :)) Přišlo mi to kouzelné, snad se to i vám bude líbít a uvidíte v tom to kouzlo, o kterém jsem se zmínila ;)


Soutěž do školy... aneb prosím pomozte

24. ledna 2014 v 7:12 | Karamelka |  ...reklamy
Ahojky, ráda bych vás poprosila o takovou maličkost. Ve škole máme soutěž, které jsme se zúčastnily, já a PawlušQa. Měly jsme vymyslet harmonogram pro rok 2014, kde bude každý měsíc nějaké akce. A vlastně se to pojí s mlékarnami. Měly jsme vybrat tři české výrobce a tři zahraniční :)) No, PawlušQu napadlo, že bychom založily blog pro to, abychom tam mohly dát ty akce plus nějaké informace o výrobcích, které jsme si vybraly... že bychom za to mohly dostat nějaké bodíky navíc, třeba :)) No, mě napadlo, jestli byste se na blog nepodívali, a třeba tam nenechali nějaký ten komentář nebo se třeba můžete zúčastnit ankety, kterou můžete vidět v menu. Také je tam soutěž o dovolenou. Můžete se zúčastnit, bylo by to fajn, ale dovolenou bohužel nevyhrajete :D Ale jistě vám já nebo PawlušQa za to nějakou grafickou cenu rády uděláme. Všechnu tu grafiku, kterou tam můžete vidět, udělala PawlušQa ;) Je to hodně povedené. No a já jsem vymýšlela ten harmonogram, ale to není zase tak důležité ;) Ta grafika je okouzlující... no tak... kdybyste byli tak hodní a zastavili se tam... děkuji za sebe i PawlušQu.

Blog najdete zde


Bobulky

23. ledna 2014 v 6:10 | Karamelka |  ...cestou necestou

Ahojky, včera jsem vyfotila takové bobulky. Všimla jsem si jich, když jsem šla z vlaku do domů :)) Chodím tudy pořád, ale nevšimla jsem si jich. Včera ano, a tak jsem je vyfotila :)) Snad se vám fotky budou líbit ;)


Cena za Poznávačku

22. ledna 2014 v 18:44 | Karamelka |  ...a vaše ceny

Ahojky, vyhrála jsem cenu za Poznávačku u Sue :)) Na obrázku byl David Boreanaz ;) Moc za cenu děkuji, je hezká a líbí se mi ;)