Únor 2014

Citáty

28. února 2014 v 10:00 | Karamelka |  Citátky a motta
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života. Obohacují naši budoucnost o nové možnosti.
Leo Buscaglia


Některé sny se jen zdají, jiné jdou hlouběji.
Josef Kainar


Je mi smutno aneb mé emoce

27. února 2014 v 22:30 | Karamelka |  ... kecy
Ahojky, dnes jsem měla v plánu jít spát brzy, protože jsem za tento týden velice unavená. Učila jsem se a usínala u toho, ale vzala jsem si knihu Hvězdy nám nepřály a řekla jsem si, že si přečtu pár stránek, ale... ale nešla odložit. Musela jsem číst dál a dál. Povedlo se mi ji přečíst a ráda bych se v tomto článku vypsala... napsala své pocity a to, co cítím po přečtení knihy. Nemusíte to číst, jen... potřebuji to.

Nejdříve jsem myslela, že umře někdo jiný... a ten druhý, že bude žít dál, ale bylo to přesně opačně. Dojalo mě to a posledních tak deset kapitol jsem četla se slzami, které mi stékaly po tvářích. Bojovala jsem s tím, ale nedalo se to zastavit. Brečela jsem i ze začátku knihy, ale teď... slzy nešly zastavit. Cítila jsem, že musím pokračovat, že musím vědět, co se stalo, a jak to dopadne. Musím přiznat, že tahle kniha je úžasná. Opravdu, protože je silná na emoce a vy nemůžete přestat a přitom byste tak moc chtěli. Myslím, že tahle kniha mě nejvíce oslovila ze všech knih, které jsem kdy četla. Nechci tím říci, že ostatní knihy jsou špatné. To vůbec ne, ale prostě ta kniha je silná. V člověku to něco zanechá a možná ho to i naučí a poučí, aby si vážil všeho. Jsem ráda, že jsem si ji koupila, protože mám chuť ji číst znovu... to myslím vážně. Klidně bych si ji vzala zase a četla a brečela u toho znovu a znovu. Prožívala to s nimi, i když nevím, jaké to opravdu je. Na jednu stranu je to moc hezké, protože oba prožili něco nádherného, ale na druhou stranu je to nefér, že to bylo tak krátké. Je mi z toho smutno a tak nějak divně...

Líbí se mi, co je na obálce knihy napsané. "Bez bolesti by člověk nepoznal radosti." A také se mi líbí, co je napsané zezadu obálky: "I za pár měsíců se dá prožít malá věčnost a některá nekonečna jsou větší než já." V knize se dočtete, že ani jeden toho nelitoval... ani jeden nelitoval chvílí, které spolu strávili. Byli spolu až do úplného konce. Tomu se říká pravá láska. Zůstali spolu do konce a i to je hezké na knize.

Mám v plánu koupit si další knihu od Johna Greena, která se jmenuje Hledání Aljašky. Není to pokračování na Hvězdy nám nepřály, je to jiný příběh někoho jiného. Jistě i tato kniha bude velice dobrá. Najde se pro ni místečko v mé knihovničce ;)

Děkuji všem, co jste si to přečetli a okomentovali :))

P.S. Poštěstilo se mi a měla jsem knihu dvakrát obalenou. Pokud se mi tedy jeden obal zničí, mohu si zabalit do toho druhé. Teď kniha je v knihovničce ve dvou obalech, aby jí nebyla ziminka ;)


Myšlenky

27. února 2014 v 17:38 | Karamelka |  drabble
Uteč! Stůj, počkej. Otoč se na něj. Dělej a usměj se. Jen dýchej. Nic se neděje. Zatni pěsti. Bojuj. Otoč se a jdi. Polib ho. Neboj se toho. Budeš litovat. Dělej! Pohni se. Sakra, dělej! Otočila se. Podívala se na něj. Uteč, jdi pryč! Rychle. Ještě můžeš! Dýchej, klid. Neboj se. Běž k němu. Ne, uteč. Šla k němu. Tak už ho polib. Neostýchej se. Polib ho! Dělej a usmívej se. Usmála se. Dýchej. Zhluboka, pomalu a hezky. Pohladila ho po ruce, a pak po tváři. Přiblížila se k němu. Super a teď ho polib. Dýchej. Udělej to! Políbila ho.

Animace 3.1

26. února 2014 v 20:23 | Karamelka |  ...oddělovače a animace
Ahojky, udělala jsem čtyři animace z prvního dílu sedmé série :)) To byla Kůstka ještě těhotná a a syn Angely a Hodginse malinký :)) A jak můžete vidět na animacích, tak roztomiloučký ;) Možná udělám ještě nějaké, protože to mám nachystané :D Takže uvidíme, ale asi ano... tento díl je kouzelný a má tam další hezké scény ;)


Ovlivněná knihou... život není lehký

25. února 2014 v 16:15 | Karamelka |  ... kecy
Hello people, ozývám se po delší době, ale nějak nebylo, co psát :)) Dneska vám chci napsat o knize, která mě začíná velice ovlivňovat a to jsem teprve ve třetí kapitole :)) Kniha se jmenuje Hvězdy nám nepřály a je to psané o lidech, kteří mají rakovinu... tedy spíše o dívce, které je šestnáct, a která trpí depresemi a bojuje s rakovinou. Po přemlouvání začne chodit na sezení s ostatními lidmi, kteří mají tyto problémy a tam se seznámí s chlapcem, který přišel o nohu. Jemu je sedmnáct.

Musím říci, že je to hrozné. Už jen si to představy a ty příběhy ostatních teenagerů, kteří touto nemocí trpí a bojují. Je to velice silná kniha. Člověk by si měl vážit věcí, které má... kdykoliv o ně může přijít. Život je to nejcenější, co máme... a když se nám nepovede test nebo maturita nebo nějaká zkouška... neměli bychom si z toho dělat hlavu, protože víme, že i horší se může stát. Že jsou mnohem horší věci... je to hrozná představa. Vůbec nevím, jestli mám sílu pokračovat v knize. Je mi z toho smutno, ale boužel to tak je :( Bohužel tohle se děje... jasně, autor píše, že je to vymyšlené, ale lidé trpí rakovinou. Bojují s ní a bojují s ní i děti. Do toho sezení chodí lidé od 12 let do 18 let, což je hrozná představa.

Z té knihy je vám smutno a nevíte, jestli chcete pokračovat... ale víte, že musíte. Víte, že musíte vědět, jak bojují. Jsou to hrdinové, co se každý den probudí a žijí ze dne na den. Neví, co bude dál... neví, co se bude dít, ale oni bojují. Jsou to silní lidé a já je obdivuji. Vůbec nikomu nepřeji, aby to někoho potkalo...

Proto chci tímto článkem říci, že život je krutý, ale i krásný. Chci říci, že bychom si měli vážit věcí, které máme a cenit si svého zdraví. Usmívat se a žít naplno. Nikdy přece nevíme, kdy přijde konec... náš konec.


Slunce

25. února 2014 v 6:12 | Karamelka |  ...momentky

Ahojky, mám tu dvě fotky sluníčka, které jsem vyfotila v pondělí :)) To bylo moc hezky, krásně svítilo slunce, bylo i teplíčko :)) Opravdu jako na jaře, ale na to si musíme ještě počkat ;)


Nominace 0.3

24. února 2014 v 18:25 | Karamelka |  Rozhovory a tagy
Ahojky, mám tu poslední nominaci, prozatím :)) Mám tu i otázky a nominuji další :)) Doufám, že se nebudete zlobit. Tato poslední nominace je od Sue,která za nominaci děkuji :)) Musím se přiznat, že se mi líbí, jak to koluje... je zajímavé, jak funguje blogový svět v této věci :)) Takže všem děkuji za nominace ;)

Ceny pro Flek

24. února 2014 v 9:44 | Karamelka |  ...a vaše ceny

Ahojky, mám tu další ceny za soutěž Zapoj svůj mozeček :)) Jsou pro Flek, která se umístila na druhém místě :)) Doufám, že se ceny budou líbit ;) Jinak se omlouvám, že to jde tak pomalu... ale to víte, čas, nálada atd. Takže děkuji všem za trpělivost :))

Ceny od Sue

24. února 2014 v 6:22 | Karamelka |  ...a vaše ceny

Ahojky, ještě tu mám ceny od Sue za Tipovačku, je to diplom a také oddělovač :)) Což je super, takže moc moc děkují :)) Oboje je kouzelné ;)Včelka na sněžence

23. února 2014 v 14:20 | Karamelka |  ...momentky

Ahojky, mám tu dvě fotky... je to sice jedna, ale já jsem ji trochu přiblížila, aby byla včelička lépe vidět :)) Jsou ze dnešního odpoledne, kdy u nás bylo nádherně :)) Svítilo hezky sluníčko, a jak můžete vidět poletovaly včeličky :))


Diplom

23. února 2014 v 11:00 | Karamelka |  ...a vaše ceny

Ahojky, mám tu jeden diplomek, který jsem vyhrála za soutěž Postřehovka :)) Tuto soutěž má na blogu Chadmed-ka.Pavla, které moc za diplomek děkujíí :)) Je kouzelný, sladký... nemyslíte? Líbí se mi, takže ještě jednou díky ;)


Růže 0.1

23. února 2014 v 0:52 | Karamelka |  kreslené obrázky :-)

Ahojky, růže je nádherná květina... krásné voní, má krásné barvy a navíc lze krásně nakreslit ;) To se povedlo a já nalezené obrázky přidávám na blog ;) Také se ráda zmíním, že já mám poskládanou růži jako 3D puzzle ;) Třeba vám ji jednou vyfotím a ukáži ;)


Předkrm

22. února 2014 v 22:04 | Karamelka |  Toni a Benny

POUZE PRO STARŠÍ OSMNÁCTI LET!

Únik ze světa reality 0.6

22. února 2014 v 15:44 | Karamelka |  ...únik ze světa reality

Ahojky, mám tu vyfocený hezký úryvek z knihy Čas mezi námi. Je to taková hezká romantická část ve školní jídelně :)) Už jsem si i přečetla, jaké překvapení to bylo ;) Moc hezké to od něj bylo.


Nominace 0.2

22. února 2014 v 12:54 | Karamelka |  Rozhovory a tagy

Ahojky, mám tu druhou nominaci... už jen jedna mi zbývá :D Nebojte, pracuji na tom ;) Už i promýšlím otázky, které položím já :)) Ale jak jsem psala, nominuji až v poslední nominaci :)) Tato nominace je od PawlušQy, které tedy děkuji.

Ceny pro Renaiti

22. února 2014 v 11:14 | Karamelka |  ...a vaše ceny

Ahojky, mám tu nejdříve ceny pro Renaiti, která vyhrála soutěž Zapoj svůj mozeček... udělala jsem i oddělovače :)) Doufám, že se ceny budou líbit. Dala jsem si záležet a snažila se... tak snad budeš spokojená :))

Co (ne)dává smysl

21. února 2014 v 15:34 | Karamelka |  témata týdne
Po pravdě, co v dnešní době dává smysl? Já myslím, že moc věcí asi ne. Proto jsem se zaměřila spíše na to, co nedává smysl. Řekla bych, že můj život. Je to jedno velké fiasko, moje fiasko. Občas jsem zmatená a nevím, jaké mám místo na tomto světe. Myslím, že každý tu má nějaký svůj úkol, možná. Ale já stále nepřišla na to, jaký úkol mám já. Přece jen, věci se nedějí jen tak, všechno, co se děje, nás k něčemu vede, pohání a dodává nám to sílu. Já občas tu sílu nemám, ale bojuji dál, protože si říkám, že za každým mrakem je slunce.

Můj život je věc, které si nesmírně vážím, ale nedává mi smysl. Jsem plná snů a věcí, kterých bych chtěla dosáhnout. Bohužel nemám moc velkou podporu od rodiny, v jiných věcech mě podporují, ale ne v mých snech. Třeba jednou… a jestli se mi splní, vy se to dozvíte.

Existuje spoustu věcí a faktů, které nedávají smysl. Myslím, že i věci z historie. Hodně věcí si nedokážeme vysvětlit. A to jsou věci, které nedávají smysl, ale jsou tak krásné. Co nedává smysl? Třeba proč dokážeme žít, jak žijeme a ostatní zvířata ne? Proč jim nerozumíme? To nedává smysl, kdybychom jim rozuměli, možná by to bylo lepší. Více bychom se starali o planetu a více si vážili života. Třeba… jsou to jen dohady a odhady. Ale třeba ve vzdálené budoucnosti, tomu tak bude.

Nominace 0.1

21. února 2014 v 11:28 | Karamelka |  Rozhovory a tagy
Ahojky, blogem zase jede nominace na otázky a odpovědi... byla jsem již třikrát nominována. Nejdříve tu mám první nominaci od Renaiti. Tu mám udělanou, zbytek ještě ne... takže zatím tu jednu :)) Já nominuji další až v té poslední nominaci. Promyslím si koho a také otázky, které položím ;) Takže zatím tu mám jen odpovědi ;)

Zlý sen

20. února 2014 v 17:04 | Karamelka |  drabble
Běžel ulicí. Bylo mu všechno jedno. Musel ho vidět. Musel ho držet. Stále měl pyžamo a jen bačkory. Utíkal skoro přes půl města. Lidé se na něj dívali jako na blázna. Doběhl k budově. Věděl, ve kterém patře pracuje. Nevzal si výtah. Bral to jako zdržování. Běžel po schodech. Rychlostí větru mu vběhl do kanceláře. Padl mu do náruče. Vzlykal. Jej to překvapilo. Pohladil ho po zádech. Zvedl mu hlavu a podíval se mu do očí, "Co se děje?" zeptal se svého přítele. Podíval se na něj, "Ve snu… ztratil jsem tě." "Jsem tady," pohladil ho po tváři a políbil.

Kočičky

20. února 2014 v 12:03 | Karamelka |  ...cestou necestou

Ahojky, u nás jsou už takovéto krásné kočičky... úplně jsem koukala. Nemyslela jsem, že už budou tak veliké ;) Chtěla jsem vám je hezky vyfotit, ale fotky byly rozmazené. Tak jsem je po té vyfotila doma :)) Odnesla jsem si pár malých větviček, aby to doma trochu ožilo ;)