Září 2014

Zoo Zlín 0.1

30. září 2014 v 8:30 | Karamelka |  ...zoologické zahrady
Ahojky, mám tu konečně článek s fotkami ze Zoo ze Zlína. Tentokrát jsme to vzali z druhého konce a začaly u zámku... bohužel jsme tam byli brzy, takže nová expozice rejnoků nebyla ještě otevřena, ale asi se na ni pojedeme podívat :)) Takže bych asi dala fotky pak jen z té expozice :D Aby to tu nebylo milionkrát :D :D


Jednou nohou v hrobě

29. září 2014 v 15:34 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: One Foot in the Grace
Český název: Jednou nohou v hrobě
Díl: 2.
Žánr: beletrie pro dospělé - fantasy
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: Fantom Print 2012
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
Poloviční upírka Cat Crawfieldová je nyní zvláštní agentkou pracující pro vládu s cílem zbavit svět nebezpečných nemrtvých. Stále využívá vše, co ji Bones, její přitažlivý a nebezpečný bývalý přítel, naučil. Když se ale Cat stane cílem nájemného vraha, jediný, kdo jí dokáže pomoci, je upír, jehož opustila.
Jeho blízkost v ní probouzí všechny dřívější pocity, od adrenalinu z boje bok po boku proti upírům, až po spalující vášeň. Avšak odměna vypsaná na její hlavu - hledaná: mrtvá či nemrtvá - znamená jediné. Její přežití závisí na spolupráci s Bonesem. A jakkoli se Cat snaží udržet jejich vztah na profesionální úrovni, pomalu jí dochází, že touha přetrvává. A že ji Bones tentokrát už odejít nenechá.

Blízkost smrti

28. září 2014 v 12:44 | Karamelka |  drabble
Stála u silnice. Nejdříve chtěla jen přejít, ale když sledovala projíždějící auta, začala přemýšlet o tom, že udělá krok a je to. V poslední době měla samé problémy, nejen zdravotní. Podívala se na nohy, pak se podívala na projíždějící auto. Zhluboka se nadechla a vydechla. Stačilo by tak málo, a bylo by se vším konec. Neměla by žádná trápení. Nebyly by žádné slzy. Podívala se na další auto. Zakroutila hlavou. Rozhodla se ještě bojovat. Nevzdá se přece hned na začátku. Za každým mrakem je slunce. Počkala, až nic nejelo a přejela rychle silnici. Upravila si tašku a vydala se domů.

Čmělák

28. září 2014 v 10:48 | Karamelka |  ...momentky

Ahojky, na fotce můžete tentokrát vidět prdelku čměláka :D On se nechtěl otočit, a pak už byl pryč no :D :D Ale je to pěkná fotka.. ten ibišek je moc krásný :)) A jak se dneska máte? :))


Animace 3.6

27. září 2014 v 9:52 | Karamelka |  ...oddělovače a animace

Ahojky, mám tu dalších sedm animací :)) Líbí se mi, jak u seděli u něj v pokoji a mluvili spolu, usmívali se... prostě jako praví přátelé a to se přitom znali jen chvilku :)) Bylo to roztomilé, no a tak jsem z toho udělala animace :))


Včelka

26. září 2014 v 22:14 | Karamelka |  ...momentky

Ahojky, je tu pro Vás jedna fotka včelky, která zrovna vykonávala svou práci :)) Škoda, že není vidět úplně celá, ale to už pak uletěla, když jsem ji chtěla vyfotit znovu... nevadí no :/ Ale i tak to vypadá pěkně :))


Pavouk

26. září 2014 v 13:57 | Karamelka |  ...momentky

Ahojky, povedlo se mi vyfotit nejspíše pavouka, když jsem se byla projít :)) Vypadá to jako pavouk, ne? :D Divím se, že jsem ho vyfotila, protože se pavouků bojím... ale vypadá to hezky a je tam parádně vidět :)) Také se pavouků bojíte?


Na půl cesty do hrobu

25. září 2014 v 16:45 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Halfway to the Grave
Český název: Na půl cesty do hrobu
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - fantasy
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: Fantom Print 2012
Počet stran: 272

Stručný obsah knihy:
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem - pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce.
Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. Bones je ochoten Cat pomoci hledat otce, ale pouze pod podmínkou, že s ním začne trénovat.
Cat tedy souhlasí, aby ji přitažlivý noční stopař trénoval, dokud se jí bojové reflexy nezostří jako tesáky jejího trenéra.
Ale dřív, než si Cat dokáže plně užít svých nově nabytých schopností drsné lovkyně démonů, jí i Bonesovi se vydá ve stopách skupina zabijáků. Nyní si Cat musí zvolit, na jakou stranu se přidá. A Bones ji přitahuje více než jakýkoli jiný muž s bijícím srdcem…

Cestou necestou 0.7

24. září 2014 v 8:14 | Karamelka |  ...cestou necestou

Ahojky, mám tu druhý článek z procházky :)) Teď můžete vidět jen květiny... doufám, že bude ještě hezky a já se budu moci jít projít a vyfotit další věci :)) Vůbec nelituji, že jsem si Liama koupila... ráda prostě fotím a on dělá krásné fotky... takže jsem opravdu ráda :))


Cestou necestou 0.6

23. září 2014 v 7:12 | Karamelka |  ...cestou necestou

Ahojky, mám tu fotečky z jedné procházky (bude to na dvakrát)... u nás je hezky, když víte, kam jít :)) A já to vím, takže jsem jeden den vzala Liama a šli jsme se projít :)) Vyfotila jsem květiny, cestu, šípky... prostě příroda, jak má být ;)


Lesní výlet 0.4

22. září 2014 v 15:10 | Karamelka |  ...příroda
Ahojky, v tomto článku můžete opět vidět fotky z lesa :)) Některé muchomůrky vypadaly jako z pohádky, jako by do toho lesa ani nepatřily :)) Opravdu krásné to bylo. Jen mě mrzelo, že jsem našla i rozkopnuté... nechápu, proč. Jsou to krásné houby, nesbírají se, tak přece lidé nemají důvod je rozkopnout, ne? Žádnou houbu nemají důvod rozkopnout, ale asi bych chtěla moc, kdybych chtěla chápat mysl těchto lidí... :))


15. den - můj názor na film

22. září 2014 v 7:04 | Karamelka |  O TFIOS - 15 dní
Na filmu mě mrzelo, že vynechali scénu, kde se objevil sám autor knihy John Green. Ale i tak film byl skvělý! Trochu mě mrzelo, že tam nebyl takový pohřeb jako v knize a nehrála tam ta hudba, která je zmíněná v knize. To mě také mrzelo, ale jinak mě film překvapil. Obsazení bylo skvělé. Herci se náramně hodili do svých rolí. A krásně zachytili scény, které jsou v knize. Opravdu paráda!

Obrázek k challenges udělala PawlušQa a já jí moc děkuji :))


Dnes jsem ukecaná... aneb trochu delší článek

21. září 2014 v 12:26 | Karamelka |  ... kecy
Ahojky, včera jsme byli celý den pryč. Opět jsme vyrazili na nějaký ten výlet ;) Musíme si to ještě užít, než skončí sezóna a než bude nepěkné počasí :)) Sice večer pršelo, ale to už jsme přijížděli domů, takže nám to vyšlo hezky a na výletě bylo krásné počasí :)) Fotky samozřejmě mám a přidám, ale ještě mám dávat fotky ze Zoo ze Zlína, nějak se mi fotky z výletů hromadí :D Ale tak co... aspoň je na co koukat (doufám, snad :D)

Ve škole je to fakt paráda :)) S Američanem hrajeme anglické Scrabble. Nejdříve jsem hráli jen jednou, kdy nás měl na hodinu jako by suplovaní. Takže pro nás neměl nic připraveného, tak donesl Scrabble a hráli jsme. No a v pátek, kdy ho mít máme, jsme ho přemluvili a hráli jsme znovu :D A on hrál s námi... tedy proti nám :D Ale nevěřili byste, jaké je to legrace :)) Jinak se musím trochu pochlubit, že už lépe rozumím a už si i více s těmi učiteli povídám... fakt je to super :)) Jen trochu flákám učení slovíček :D Ale mně se tak nechce :D Budu se asi opakovat, ale jsme tam fakt skvělá parta a ve čtvrtek si jdeme večer sednout... pokecáme a tak... no znáte to :D

Dále... už jsem začala kupovat vánoční dárky :D První dárek jsem koupila už 27. srpna :D No a teď v pátek jsem koupila další tři dárky... a také už mám promyšleno, co komu koupím :)) Mám ráda, když jsem připravena a mám to zorganizováno :D

Také stále pletu z gumiček různé věci... začala jsem dělat zvířátka a mám i srdíčko :)) Docela mě to baví a také mám nové gumičky, tak to chci spotřebovat :D Na internetu jsou skvělé návody a něco je i jednoduché, takže je to okay :))

Zítra je poslední den, kdy tu bude Challenges about TFIOS, tak doufám, že se Vám líbilo :)) A mám takovou menší otázku... na jednom blogu jsem narazila na Challenges, které je na 100 dní a jde o to, že člověk vyfotí to, co mu ten den udělalo radost. Jmenuje se to Challenges 100 happy days. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli byste měli zájem... jestli to mohu přidávat? Mně je to totiž jedno, já to klidně udělám, ale jde mi o to, aby o to byl nějaký ten zájem a vůbec, aby Vás to zajímalo a nebylo to tu jen tak.

Dnes u nás svítí sluníčko, takže se asi léto ještě hlásí :)) To je dobře, aspoň si ještě užijeme hezkého poačasí :)) A jak je u Vás? Jak se dnes máte? :))

Edit 13:00: Asi jsem to zakřikla, už u nás lije a fouká :D Takže tak no :D

Lesní výlet 0.3

21. září 2014 v 11:26 | Karamelka |  ...příroda
Ahojky, nyní tu mám fotky z druhého výletu do lesa. To už jsme narazili na spoustu muchomůrek červených a já byla ve svém živlu :)) Tyto houby mě velice fascinují, a jelikož Liam byl opět se mnou, mohla jsem se alespoň pokusit zachytit jejich krásu. Ale nefotila jsem je, takže na fotografiích jsou i jiné a přesto pěkné houby ;)


14. den - oblibená fanouškovská tvorba

21. září 2014 v 0:14 | Karamelka |  O TFIOS - 15 dní

Líbilo se mi, jaké karikatury jsem našla. Někteří lidé umí opravdu parádní věci, takže to se mi líbilo nebo také jsem našla moc pěkné kreslené obrázky, ale to jste mohli vidět 5. června, kdy jsem udělala den s články na téma Hvězdy nám nepřály.

Obrázek k challenges udělala PawlušQa a já jí moc děkuji :))

Květiny 6.6

20. září 2014 v 16:41 | Karamelka |  ...naše zahrada

Ahojky, dlouho tu nebyly fotky z naší zahrady, a proto to napravuji :)) Mám tu fotky ibišku, okrasné trávy a také lilie :)) Teď kromě ibišku nám nic nekvete, takže je to taková "mrtvá" doba, ale tak třeba se najde něco jiného k focení ;)


13. den - největší zvrat v ději

20. září 2014 v 7:54 | Karamelka |  O TFIOS - 15 dní
Myslím, že to bylo tím, jak jí řekl, že pojedou spolu do Amsterdamu. Splnil jí vlastně sen. Takže si myslím, že tam byl největší zvrat, protože tam se všechno stalo.

Obrázek k challenges udělala PawlušQa a já jí moc děkuji :))

Zámek Napajedla

19. září 2014 v 17:10 | Karamelka |  ...zámky
Ahojky, mám tu fotky z dalšího výletu, kdy jsme se stavili na zámku Napajedla a také v Zoo Zlín :)) Nejdříve tu mám tedy fotografie ze zámku :)) V zahradě byly opravdu krásné kaštany, zámek má soukromá osoba a lze tam domluvit třeba večeři, kdy muž chce požádat ženu o ruku nebo k výročí :)) Také se tam konají svatby... bylo to tam hezké :)) Počasí nám také vyšlo :))


12. den - jsem spokojená s koncem

19. září 2014 v 15:08 | Karamelka |  O TFIOS - 15 dní

Ano, protože nevím, jak jinak by to mělo skončit. Myslím si, že je to správné, a také, že autor věděl, co dělá.

Obrázek k challenges udělala PawlušQa a já jí moc děkuji :))

Žáby

18. září 2014 v 17:38 | Karamelka |  ...momentky

Ahojky, nyní tu mám na ukázku fotky žab, které jsem vyfotila při našem jednom výletu :)) Ta druhá fotka není úplně ostrá, ale je tam ta žabka vidět hezky a také si můžete všimnout druhé žabky, která je pod tím kamenem. Leze jí jenom kousek hlavy ;) Bojíte se žab?