Deník autoškoly - závěrečná zkouška

18. února 2015 v 15:22 | Karamelka |  Deník autoškoly
18. 2. 2015 - Den Z neboli den závěrečné zkoušky. Testy jsem si dělala na internetu, na mobilu i v učebnici. Třikrát se mi to povedlo dát na plný počet, dvakrát včera a jednou v pondělí. Od pondělí jsem testy dávala a byla jen výjimka, kdy jsem nesplnila minimum, ale stejně jsem si nevěřila.


Vstávala jsem o hodinu dříve, abych to vše krásně stihla. Byla jsem necelou půl hodinu předem, ale nevadilo mi to. Vytáhla jsem si knížku a četla jsem si. Nebudu vám psát vše, co se dělo, nějak jsem ještě v šoku, ale hodinu jsem čekala, než se na mě dostala řada. Bylo nás hodně a nevím, jak se komu to povedlo. Ta hodina pro mě byla za trest, sledovala jsem ostatní, jak píší nebo, jak jim gratuluje komisař, který to s námi psal, k plnému počtu bodů. Já už to chtěla mít prostě za sebou.

Když se konečně na mě dostala řada, oddechla jsem si, ale zároveň i zpanikařila. Přečetla jsem si pokyny, a pak mi byl spuštěn test. První otázku, tu jsem viděla poprvé, neměla jsem ji doma na cvičných testech. Počítala jsem s tím, že tam budou otázky, na které jsem nenarazila, ale hned první? To mě trochu vykolejilo. Dvacet pět otázek, třicet minut… to se dá. Kdo se připraví, má to za pět minut hotové. Nespěchala jsem. Když jsem si udělala všechny otázky, projela si je znovu, a pak jsem koukala na tlačítko ukončit a vyhodnotit test. Bylo to jako bych si měla podepsat ortel smrti. Já na to tlačítko koukala a přemýšlela, jestli ho mám stisknout nebo ne. Nakonec jsem jej dala, potvrdila, potvrdila znovu a hopla… 47 bodů z 50, prospěla. Mně se tak oddechlo. Byla jsem tak ráda. Sbalila se, vzala si papíry od komisaře a šla na jízdu. Nejdříve jsme čekali, byli jsme tři, já jediná holka. S jedním klukem jsem si povídala, pak se k nám přidal i ten druhý. Smáli jsme se a vtipkovali. Bylo to dobré odreagování.

Přišla instruktorka, že kdo jde první. Samozřejmě jsme se hlásili všichni (ironie). Nakonec řekl ten jeden kluk, že to chce mít za sebou, a tak že jde. S ním měl jít ještě jeden, tak instruktorka vzala mě. Po cestě k autu a komisaři, nám řekla, že se nemusíme bát a upozornila nás na pár věcí, ve kterých můžeme udělat chybu. Posadila jsem se do auta a čekala. Dál psát nebudu, jak jel kluk, který byl se mnou.

Ta půl hodina jeho jízdy utekla rychle a byla jsem na řadě já. Zkontrolovala jsem vozidlo před jízdou, řekla několik věcí, pak usedla za volant. Ano, parkovala jsem. Ano, nebyla to bezchybná jízda. Ano, dala jsem tam dvakrát trojku místo jedničky. A ano, "chcíplo" mi to.

Když byl konec, seděla jsem a koukala před sebe. Komisař mi vytýkal několik věcí a já věděla, že mi to nedá. Ne, nevěděla, já si to myslela… myslela jsem si to špatně! On mi řekl, že jsem prospěla! Ani nevíte, jakou radost jsem měla. Chtělo se mi křičet, chtělo se mi brečet. Já byla tak nadšená, že jsem tomu prostě nevěřila a ještě teď mi to přijde neuvěřitelné a stále tomu nevěřím.

Hned jsem jela na příslušný úřad a už se mi řidičský průkaz vyřizuje (sice jsem tam jela dvakrát, protože na poprvé jsem neměla s sebou fotku, ale naštěstí to není z našeho města daleko, nechápu, proč to nevyřizuje náš úřad). Chápete to? Já budu mít řidičák! Udělala jsem to napoprvé i přes to, co mi řekl instruktor ve čtvrtek. I přes to, že se mnou nikdo před zkouškou nebyl jezdit. I přesto, že mi rodina nevěřila, že to dám. Ukázala jsem jim, že na to mám. Ukázala jsem sobě, že na to mám! Jsem opravdu, opravdu moc šťastná a děkuji všem za podporu.


S nadpisem mi pomohla PawlušQa, které moc děkují :))
 


Komentáře

1 Renaiti Renaiti | Web | 18. února 2015 v 20:27 | Reagovat

Tak to obrovská gratulace! Je úžasné že jsi to zvládla a podle toho co jsi psala, musím říct, že jsi to zvládla naprosto báječně! Je vidět, že rodina se v tobě mýlila a je dobře, že jsi jim to natřela na plné čáře :-)...
Přeji ti hodně štěstí s řidičákem a spoustu úspěšných a okouzlujících jízd ;-) :-)...

2 Dendy Dendy | Web | 18. února 2015 v 21:06 | Reagovat

Obrovska gratulace. Preji prijemne jizdy za volanten a zadne nehody a prestupky. :-)

3 Addie Addie | Web | 20. února 2015 v 18:40 | Reagovat

Moc ti gratuluju! Mám z tebe radost! :)
(Rodina ti nevěřila? :/)

4 Charmed-ka.Pavla Charmed-ka.Pavla | Web | 20. února 2015 v 19:03 | Reagovat

Tyjo tak to je paráda, to ti pmoc gratuluju!! :-) Já jsem konečně po 10ti letech dokopala mého přítele aby si taky udělal řidičák :-) Teda dokopala se moc říct nedá, prostě jsem mu to zaplatila a oznámila jsem mu až potom že to je hotové a že tam ted prostě musí :-) Takže super, on začal ve čtvrtek a ted v úterý bude mít první jízdu, tak snad to bude v pohodě :-) Jjá mam řidičák už asi 5 let ale vzpomínám že mi to taky moc nešlo a i při zkoušce..no ale ted jezdim jak dábel :D :D :D

5 Denisa Denisa | Web | 6. března 2015 v 21:03 | Reagovat

tééda, tak teď jsem si připomněla pocity já, máme to hodně podobné :D...taky jsem to dala napoprvé (46 bodů :)) a taky mi to chcíplo a hned nazačátku :D a já věděla, no myslela jsem si na 100% že mi řidičák nedá a on: Že mi ho dá! Ale dal mi ještě otázku protože si nebyl jistej jestli jo nebo ne, dal mi otázku kde patří výstražný trojúhelník, já tu otázku řekla tak krásně že mi ten řidičák dal...no nevěřila jsem tomu, minulej týden jsem si ho byla vyzvednout, taky jsem čekala jako ty :)

Hej vzpomínáš si jak jsme si kdysi psaly že řidičák nechceme ani jedna z nás? Že až tak ve 30-ti letech?...já jsem si na to teď vzpomněla a teď když máme obě řidičák je to zvláštní :)

Jo a taky jste měli na začátku asi 5 otázeček na logiku? :D

6 Karamelka Karamelka | Web | 7. března 2015 v 10:43 | Reagovat

[5]:
měli jsme otázky, abychom se seznámili s počítačem :D ale na logiku to asi přímo nebylo :D spíš matika :D

pamatuji :D je to zvláštní no... po pravdě stále tomu nějak nevěřím, že ho opravdu budu vlastnit :-? nikdy bych to do sebe neřekla :D ale musím se přiznat, že jsem ráda, že jsem si ho udělala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama