Kousek mého života 0.1

24. února 2015 v 0:10 | Karamelka |  Kousek mého života
Jak chodím na jazykovou školu, bavíme se, co budeme dělat po tom. Na jakou vysokou to zkusíme tentokrát. Velice mě překvapilo, že skoro všichni se budou hlásit alespoň na jednu ekonomickou. Nemám nic proti ekonomickým školám, ale já studovala střední a po pravdě mi to stačilo.


Ekonomika mě bavila, ne všechno, ale většina ano. Nejspíše to bylo úžasných učitelem, kterého jsme od prváku měli, byl to i náš třídní, takže jsme s ním vycházeli a byly to opravdu úžasné hodiny. Ústní maturita byla docela hračka, ano, zapotila jsem se, ale nebylo to nic hrozného. Ale po pravdě jsem ani na chvilku neuvažovala, že bych šla na vysokou školu se zaměřením na tento obor. Je tam, dle mého názoru, hodně matematiky a také těžké matematiky a to mi stačilo na střední a za druhé nevím, co bych dělala potom. Byla ekonom? Nevím, tato práce mě nějak moc neláká. Já jsem tak trochu dobrodružný typ a sedět v kanceláři? Promiňte, ale tohle není má vysněná práce. Přiznávám, líbilo se mít sexy šéfa, který klátí sekretářky, jak čtu v mnoha erotických knihách, ale ta práce by mě nebavila.

Přála bych si dělat něco, co by mě opravdu bavilo. Něco, co by mě naplnilo a já toho nelitovala. Nelituji střední školy. Dala mi hodně do života. Dala mi jednu úžasnou osobu, pár přátel, se kterými se ale nevídám, ale občas si napíšeme. Rozšířila mi znalosti, bavila mě, poznala jsem úžasné učitele, se kterými jsem vycházela, a když je potkám, pozdravíme se a prohodíme pár slov. Ptají se, jak se mi daří, kam se hlásím a tak, ale nenaplnila mě. Možná to zní bláhově, ale já prostě chci dělat to, co mě baví. Nechci být jako rodiče (myslím ohledně práce), ať mi prominou, ale přijdou z práce utahaní, občas znudění, občas pracují do večera. Nevím, jak taťky, ale mamku práce nebaví, ale v dnešní době je těžké si najít práci, takže nemění a ani si moc neztěžuje, za co má můj velký obdiv. Byla jsem tam v létě na brigádě a nedovedla jsem si představit, jak je to namáhavá práce, ale dělá to. Dělá to pro rodinu, taťka má také těžkou práci a také ho to stojí hodně času doma. Taťka dělá, co vystudoval, ale moje mamka ne. Jeden čas to dělala, ale pak se to změnilo a ona se změny nenaučila, nevím, proč… nevím, proč tomu nedala šanci, ale dělá něco, co ji nebaví, ale dělá to pro nás. Já jí za to děkuji a jsem nehorázně vděčná, když vidím tu lásku, ale já bych chtěla dělat to, co by mě bavilo. Už jen kvůli ní. Už jen aby viděla, že dokáži dosáhnout svého.

Proto jsem se ve škole k tématu, kam se budu hlásit po jazykové škole, nevyjadřovala. Asi bych jim přišla směšná nebo ujetá. Nevím, jaká, ale asi ne ta úplně normální. Hlásím se na dva obory. Oba by mě bavili, ale ten jeden mě láká více. Nejen, protože jsou tam menší nároky na splnění bodů na přijímačkách, ale protože se mi to líbí. Nevím, jestli by mě to naplnilo, ale chci tomu dát šanci. Chtěla bych to zkusit. A oba obory mohu využít i v zahraničí, což je pro můj sen plus.

Nevím, jak to máte vy. Jestli studujete nebo máte práci, která vás baví a naplňuje. Doufám, že ano. Když to člověka baví, myslí pozitivně a myslím, že to mnohem lepší, než když jen ví, že tam jít musí.

Proč je v dnešní době tak těžké dělat to, co člověka baví? Proč lidé nejdou za svými sny?


Nadpis mi udělala PawlušQa, které moc děkují :))
 


Komentáře

1 P. P. | Web | 24. února 2015 v 11:24 | Reagovat

Já studuji pedagogickou střední a nedovedu si představit být někde jinde. Baví mě to a chci se co nejlépe vyučit tím, co chci dělat, abych nemusela dělat nucenou práci.

2 Billie Billie | Web | 24. února 2015 v 12:30 | Reagovat

Jo v tom stebou souhlasím,naši jsou na tom uplně stejně jak vaši akorát mamka to s tou prací moc nepřehání a myslím že na to aj kašle.!! Na střední to za mě taky rozhodla ona že půjdu na kuchaře číšníka že mě bude potřebovat v budoucnu a také kecy,no sice jsem se jím vyučila a nelituju toho mám velké skušenosti ale i tak radši bych se rozhodla sama,už jsem mohla být jinde...

3 creative-designs creative-designs | Web | 24. února 2015 v 13:31 | Reagovat

Úplně s tebou souhlasím. A je pravda, že se říká, člověk by měl dělat, to co ho baví. Pak to prostě jde vše snadněji. :-)
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Rodiče mají člověku poradit, ale rozhodnout, se stejně časem člověk musí sám. Když tak neudělá, možná si časem uvědomí, že to, co dělá teď a to cho by chtěl dělat není to samé.
Ovšem, vždy se to dá napravit a jít například ještě pokud jste na začátku studia, studovat i jinam.
No když, už ta možnost není, je to pak horší no.
Prostě vždy říkám, snaž se dělat, co tě baví a když není možnost nezoufej, vždy to nějak dopadne a třeba časem se ti i splní, to co bys chtěla. :-)
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
V dnešní době , je totiž moc těžké si vůbec najít nějakou tu práci, a ještě k tomu vysněnou.
Pěněz totiž není moc a bez nich člověk nic neudělá. :-( Hold je to tak. :-( Je to smutné, no...ale bouhužel se s tím nic moc dělat nedá. Málo kdo má štěstí natrefit na práci, která ho naplňuje i baví. Tak to prostě dneska je. ;-)
A navíc dneska, ne každému jde učení jak by si přál...tím padem si musí vybýrat školu také podle možností a ne podle toho, co by ho bavilo. Je to prostě složitá doba. ;-)

4 Addie Addie | Web | 25. února 2015 v 9:10 | Reagovat

Já si teda po střední taky ekonomku odmítala, ale teď tři roky po na ní jsem :D jako matika děs, ale myslím, že i to se dá zvládnout, když na tom člověku záleží.
Ale tady jde o jednu věc - kterou ti možná řeknou i další, ale on si na to často člověk musí přijít sám, aby to opravdu pobral - pokud nechceš být vědec, doktor či právník (možná učitel? ten asi taky musí být vystudovaný, aby mohl učit) tak je úplně jedno, co studuješ, v dnešní době lidi ve většině zaměstnání (pokud nejsou specializované, jak jsem již psala) nezajímá, co jsi studovala, ale že ten papír vůbec máš. Já třeba nehodlám být ekonom, neříkám, že dočasně nebudu potřebovat kancelářskou práci kvůli penězům, to člověk prostě nemůže odmítnout, jestli chce vydělávat, protože takových prací je víc a realisticky vzato, ač to člověk odmítá jak chce, pokud od útlého věku nesměřuješ do určitého oboru, tak je to asi, kde velmi pravděpodobně člověk skončí, třeba ne na pořád, ale jednou, třeba jen ze začátku určitě, tak to prostě chodí.
Já mám teda na VŠ docela problém s tím, jak to učení/studium funguje, ale asi se mi to nebudu líbit nikdy, tak bych si měla začít zvykat, jestli to chci konečně dodělat. :-? Moc to sem nepatří, ale upřímně bych si přála vrátit čas, abych mohla udělat něco jinak a teď bych na tom byla líp a nebyla tak hloupá a neměla tak bláhové představy, že ono se to nějak udělá, člověk na tom musí tvrdí dřít a mít realistické představy, aby to za něco stálo. Ale co, chybami se člověk učí...
Každopádně zpět k tématu, určitě je super najít si školu, která tě bude zároveň bavit, nejen ti poskytne diplom, takže držím palce a kdyby se ti chtělo napsat, o jaké obor, tak budu ráda, možná jsi to psala na fb, ale já zase zapomněla :D no... vlastně ti pak můžu napsat, že :D
A s tou prací, jak rodiče nebaví, v mojí rodinu lidi jejich práce baví, ale práce jako taková, sestra s mamkou si třeba čas od času stěžují na lidi tam/kolegy, jakože kvůli nim by třeba chtěli jít jinam, samozřejmě někdy toho mají hodně, tak jsou unavení (i brácha) a tak, ale náplň práce jako takový je baví, aspoň to říkají :D což je myslím taky dobré, na jednu stranu jim pořád říkám, když ti nevyhovuje s kým praucješ, najdi si jinou práci, ale zase v dnešní době to právě není tak růžové, takže tyhle řeči musí přestat vést :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama