Duben 2015

Únik ze světa reality 1.9

30. dubna 2015 v 13:10 | Karamelka |  ...únik ze světa reality

V pondělí 20.4. jsem si koupila novou knihu, kterou jsem si vyhlédla v katalagu Knížního klubu. Samozřejmě mě tam zaujalo více knih, ale řekla jsem si změna je život a vyzkouším něco jiného, něco neobvyklého pro mě.

Rodinné tajemství - část jedenáctá

29. dubna 2015 v 18:18 | Karamelka |  Rodinné tajemství
"Benjamine, máme vás," usmál se Booth.
"Radím vám nic neříkat," řekl mu právník. Tentokrát se Benjamin řídil jeho radou a mlčel.
"Našli jsme otisk na zbrani, kterou jste omráčil Ethana, po té jste ho upálil a pověsil k jeho rodině. Musel jste mít silný žaludek na to. To já bych nevydržel se dívat, jak mi hoří kamarád, a pak ho ještě pověsit."
Benjamin na něj jen mlčky koukal.
"Máte rád oheň?" zeptala se Temperance.
Mlčel.

Jaro 1.1

28. dubna 2015 v 7:06 | Karamelka |  ...naše zahrada
Je načase se zase vrátit zpět, ale ne ještě tak úplně. Ještě se zastavíme v magické zahradě, nechce se nám zpět do reálného světa. Ještě nahlédneme, co se změnilo... co nového nám bude dělat radost. Úsměv na tváři máme, protože víme, že naděje umírá poslední a my jsme bojovníci.


Šeřík

27. dubna 2015 v 17:48 | Karamelka |  ...naše zahrada
Je krásné počasí, a tak vše rychle odkvétá, což je škoda, ale také nové věci kvetou jako například ve skleníku nám rozvetl kaktus a také na zahradě nám rozkvetl šeřík. Říká se, že když najdete pětilístek, utrhnete jej a hodíte někomu za tričko, ten člověk bude mít štěští.. já jsem alespoň pětilístek vyfotila, abych přinesla štěstí vám ;) Také jsem našla šestilístek, ale nevím, jestli i ten přináší štěstí... proto se tedy zaměřte raději na ten pětilístek ;)


Labutě 0.3

27. dubna 2015 v 7:04 | Karamelka |  ...momentky
Dávají vám jasně znát, že ony jsou na svém území a to vy rušíte je. Slyšíte jejich syčení a vy víte, že se máte držet zpátky, ale i tak vám to nevadí. Je to krása pozorovat, je krása být toho součástí a vy víte, že i když jsou dny černé jako noc, jsou i dny, které jsou tím nejlepším, co vás v životě může potkat.


...cestování...

26. dubna 2015 v 22:38 | Karamelka(omlouvám se za špatnou kvalitu fotek,
ale jsou z roku 2011 a neměla jsem nic lepšího na focení)

Rodinné tajemství - část desátá

26. dubna 2015 v 15:18 | Karamelka |  Rodinné tajemství
Booth nechal předvolat Benjamina. Ten si přivedl právníka, jak slíbil a odmítl se s agentem bavit.
"Agente Boothe, tohle je můj právník a on vám odpoví na vaše dotěrné a nepravdivé otázky a domněnky."
"Asi na otázku, kde je to tělo mi neodpoví. Ale vy ano, nemýlím se? Našli jsme Olivii a ona nám vše řekla. Lhal jste a vy víte, kde je to tělo."
"Vy jste našli Olivii?" podivil se Benjamin, "Kde je? Můžu ji vidět?"
"Ne, dokud mi neodpovíte na otázky."
"Benjamine, nic neříkejte," radil mu právník, ale on ho neposlouchal.

Labutě 0.2

26. dubna 2015 v 9:24 | Karamelka |  ...momentky

Můžete přistoupit i blíže, ale jen s opatrností. Je jich tu opravdu hodně a krmení málo, není to nefér? Příště se musíme polepšit, ale jsou tu i jiní návštěvníci... nejsme tu sami, ale jsou jinde. Můžeme je sledovat z povzdálí a oni nás. Není důvod si jich všímat, my vnímáme představení na rybníku.


Let - v oblacích

25. dubna 2015 v 17:46 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: In Flight
Český název: Let - v oblacích
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - společenský román
Autor: R. K. Lilliey
Nakladatelství: Galatea 2014
Počet stran: 328

Stručný obsah knihy:
Bianca, letuška první třídy, se vždy považovala za vyrovnanou a racionálně uvažující dívku. I když se díky své práci běžně setkávala se supermodely a filmovými hvězdami, kterým by snad každá holka toužila dělat společnost, Bianca dokázala jejich pozvání odmítnout. Bez problému je však za letu ve výšce jedenácti kilometrů, a to na osmicentimetrových podpatcích, s úsměvem obsloužila šampaňským.
Avšak poté co spatřila Jamese Cavendishe, milionáře a majitele několika hotelů, podlomila se jí kolena. Jeho podmanivému tyrkysovému pohledu zkrátka nešlo odolat. Když se ke všemu přičetla i jeho dominantní nadvláda, která jí imponovala, a k tomu příslib rozkoše a bolesti, jež mu četla v očích, nebylo nic překvapujícího, že naprosto ztratila hlavu...

Upozornění: Tato kniha není určena mladistvým do osmnácti let.

Labutě 0.1

25. dubna 2015 v 8:20 | Karamelka |  ...momentky
V téhle říši je toho více... není to jen o květinách, je to i o zvířatech. Ale člověk musí být opatrný, zvířata se mohou zdát plachá, ale první dojem může klamat. Stačí jim jen ukázat krmení a neví, co je slušné chování, ale my jim to promineme... není důvod se zlobit.


Cestou necestou 2.7

24. dubna 2015 v 7:06 | Karamelka |  ...cestou necestou

Avšak tu nejsou jen jedny dveře a jen jedna magická zahrada... v okolí je toho více, jen stačí poodejít a lépe se rozhlédnout. Stačí se nebát vkročit do neznáma. Odvážnému člověku se odmění svojí krásou a nejen jí.


Jaro 1.0

23. dubna 2015 v 13:40 | Karamelka |  ...naše zahrada
Necháme ještě chvíli dveře otevřené a budeme se kochat magickým světem... není v něm lépe? Je slyšet bzukot včel, a když se zaposloucháte pozorně uslyšíte i zpěv ptáčků. A když budete tiše a pozorní, uvidíte nejen toho ptáčka, jak zpívá, ale také uvidíte čmeláka, či jiného zástupce zvířecí říše.


Rodinné tajemství - část devátá

22. dubna 2015 v 19:15 | Karamelka |  Rodinné tajemství
Vystoupila z výtahu a šla k němu do kanceláře, "Jaké překvapení?"
Koukl na ni od počítače, "Čeká ve výslechové místnosti," vstal a šel za ni.
"Tys ji našel? Olivia je naživu?"
"Našel," přikývl, "Tak pojď," usmál se a šli spolu do výslechové místnosti. Vešli společně, "Dobrý den, jsem zvláštní agent Booth a tohle je doktorka Brennanová."

Kousek mého života 0.5

21. dubna 2015 v 17:50 | Karamelka |  Kousek mého života
Minulou neděli (12. dubna) jsem vám psala o tom, co v poslední době dělám a také jsem se vám zmínila, že mám slabost pro bloky s kroužkovou vazbou a to mi vnuklo nápad pohledat všechny, které vlastním a udělat z toho článek. Je to něco, co mě vystihuje a patří ke mně... takže vám odkrývám další kousek sebe.

PNG obrázky 2.7

20. dubna 2015 v 18:52 | Karamelka |  ...PNG obrázky
Ahojky, v sobotu 11. dubna jsem otevřela grafický program a začala tvořit :)) Vytvořila jsem takovou koláž fotek, které jsem také pořídila v sobotu... použila jsem tam různé efekty a trochu si s tím pohrála. To je tak, když člověk by se měl učit a dělá místo toho něco jiného a raději se věnuje tomu, než tomu učení :D


Jaro 0.9

20. dubna 2015 v 7:10 | Karamelka |  ...naše zahrada
Ahojky, podepsala jsem další fotky, a tak je tu mám pro vás... otevírají se dveře do magické zahrady, kde se sny stávají skutečností, kde není nic nemožné. Stačí jen naslouchat a všímat si... stačí jen zapomenout na starosti, na život a poddat se pocitu volnosti ;) (Tento pomyslný příběh bude pokračovat s dalším a dalším článkem s fotkami)


Rodinné tajemství - část osmá

19. dubna 2015 v 9:12 | Karamelka |  Rodinné tajemství
Vrátili se na místo činu. Hodgins vytáhl přístroj a zkoumal půdu. Temperance se šla podívat do skladiště. Booth nevěřil, že něco najdou, ale i tak obešel skladiště a díval se. Za skladištěm bylo křoví. Booth si všiml ušlapané půdy. Nakoukl do křoví, "Potřebuji sáček na důkazy!"
Hodgins doběhl za ním, "Mám sáček."
"Vezmi to," kývl směrem k nově nalezenému důkazu.
"Nejspíše jsi našel vražednou zbraň," vzal důkaz a dal jej do sáčku.
"Možná nás to posune," usmál se Booth.
Pak oba obešli skladiště a porozhlédli se. Už na nic nenarazili. Temperance již nic také nenašla. Po tělu ani památky. Booth je odvezl do institutu a sám jel do kanceláře.

Jaro 0.8

18. dubna 2015 v 21:22 | Karamelka |  ...naše zahrada
Doháním resty, a tak tu mám fotky, které jsem pořídila v úterý, kdy krásně svítilo sluníčku... takže vykvetlo spoustu tulipánů, které v pondělí ještě byly zavité. Kromě tulipánů můžete vidět modřence a také žlutou květinu, která nevím, jak se jmenuje, ale vím, že kvete nejen na naší zahrádce, ale také u rybníka :))


Hrej tajně

18. dubna 2015 v 8:36 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Playing for keeps
Český název: Hrej tajně
Díl: 2. - volná série
Žánr: beletrie pro dospělé - román
Autor: Emma Hart
Nakladatelství: Galatea 2014
Počet stran: 200

Stručný obsah knihy:
Miluje ho a chce, aby její láska byla opětována. On se však citům k zoufale brání…
Aston Banks se nikdy nechtěl zaplést do vztahu s Megan Harperovou - ani té osudné noci. Od dětství ho pronásledují děsivé vzpomínky, se kterými není schopen se vypořádat. Ví, že právě ona by dokázala během chvíle prorazit ochrannou zeď, kterou kolem sebe postavil, aniž by si to uvědomil.
Braden, Meganin dlouholetý přítel z dětství, nad ní drží ochrannou ruku, a ona ho rozhodně neměla v plánu zklamat tím, že si něco začne s Astonem. Když však pozná, že Aston není jen typický frajírek, jakým se zpočátku jevil, už není cesty zpět…
Astonovo dětství bylo horší než si vůbec Megan uměla představit. Její láska je ale mnohem silnější než démoni, kteří ho dennodenně pronásledují. Ani Aston se už dál nedokáže lásce bránit, ale právě díky ní se může svým démonům postavit a porazit je. Konečně má šanci poprat se s tím, co je ukryto hluboko v jeho nitru… s tím, čemu už nikdy nechtěl čelit… s tím, čemu se tak dlouho vyhýbal. S tím vším se ale musí vypořádat tak, aniž by Braden něco zjistil…
Uchovat jejich vztah v tajnosti nemohlo být nikdy těžší…

Jaro 0.7

17. dubna 2015 v 13:48 | Karamelka |  ...naše zahrada
Ono je fajn vzít foťák a jít fotit, ale kdo to pak má třídit? :D Tento týden jsem to flákala, proto tu nebylo ani moc článků s fotkami, ale snažím se to napravit a pustila se do třídení. Navíc chci i fotky přesunout z paměťové karty, abych ji měla zase prázdnou a připravenou na víkend, kdy doufám vyjde to, co máme v plánu... takže tu pro vás mám nahlédnutí opět do naší zahrádky. Fotografie jsou z pondělí, takže zase tak velký rest nemám ;)