Srpen 2015

Únik ze světa reality 3.2

31. srpna 2015 v 14:14 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
K narozeninám (už je to delší dobu) jsem dostala od kamarádky tři knihy o focení. Nastudovala jsem si je, přečetla a zkusila pomocí toho něco vyfotit... i když jsou knihy spíše pro zrcadlovky, i tak se z toho dají vytěžit rady :)) Můj první pokus byl focení prstýnku v knize... prstýnek měl házet stín srdce, a tak jsem to různě natáčela, no dalo to zabrat, ale jedna fotka je z toho použitelná a to srdce tam opravdu vidím. A co vy, vidíte tam to srdce? :))


Knihovna není jen o knihách

30. srpna 2015 v 13:13 | Karamelka |  Povídání s knihami
Když se podíváte do mé knihovny, nespatříte jen knihy, ale také záložky, či různé drobné věci. Tyto věci jsou dány v prázdném prostoru... ano, mám ještě nějaké místo v knihovně, které je využito jen dočasně, než jej zaplním knihou.

Cestou necestou 2.9

29. srpna 2015 v 12:12 | Karamelka |  ...cestou necestou
Před dovolenou jsem si nahrávala fotky z paměťové karty fotoaparátu na pevný disk a díky tomu jsem narazila na fotografie, které jsem fotila pro blog, ale nakonec je sem nedala. Řekla bych, že nebyl čas, a také se musím přiznat, že jsem na to zapomněla. Bylo to ještě v červenci, kdy jsem se byla projít a fotila jsem pole slunečnic... slunečnice jsou sice již odkvetlé, ale mi si je můžeme připomenout fotkami :))


Nepřítomnost a novinky

28. srpna 2015 v 12:42 | Karamelka |  ... kecy
Ahojky, v menu si můžete všimnout, že jsem tam napsala moji nepřítomnost. Pro ty, kteří se do menu nedívají... od 29. srpna do 5. září 2015 odjíždím do zahraničí na dovolenou, a tak na blogu nebudu přítomna. Přednastavila jsem články, takže pokud budete mít čas, můžete sem zavítat :))

Dále jste si mohli všimnout, že jsem si našla novou parťačku na psaní článků do rubriky Svět knih. Je to kamarádka, která také hodně čte a čte i jiné knihy než já, proto jsem jí tuto nabídku navrhla a musím se přiznat, že mě velice překvapila, když mi na to hned kývla. Myslela jsem, že si to bude chtít promyslet, nebo dokonce že mě odmítne, ale ona mi na to hned kývla, a to mi udělala radost. Další radost mi udělalo, když mi zanedlouho poslala již připravený článek a ona mi napsala, že ji to bavilo psát. Byla jsem nadšená a moc vděčná. Domluvily jsme se na spolupráci a já už od ní mám další knihy na blog :))

Až se vrátím, můžete se těšit na nové články do rubriky Dopisy protkané láskou a také jsem si připravila články na téma Deník vysokoškoláka. Už mám k tomuto typu článků i nadpis, a tak se můžete těšit na nové články :))

Všem školákům bych chtěla popřát hodně štěstí v úterý, a ať vyjdou pravou nohou a daří se jim v novém školním roce :))

Kousek mého života 1.5

27. srpna 2015 v 13:42 | Karamelka |  Kousek mého života
Když se mě někdo z přátel zeptá (na chatu), co dělám, tak většinou odpovím, že jsem na blogu. Co pořád na tom blogu dělám? Snažím se využít každou volnou chvíli, kterou mám a být na místě, kterému jsem otevřela své srdce i duši.

V ringu

26. srpna 2015 v 14:10 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Real
Český název: V ringu
Díl: 1.
Žánr: beletrie - young adult
Autor: Katy Evans
Nakladatelství: Baronet 2014
Počet stran: 312

Stručný obsah knihy:
Brooke Dumasová se vždy toužila zúčastnit olympijských her. Její sen o zlatu roztříštilo zranění kolene. Nyní ale dostala od Remingtona Tatea nabídku, kterou nechce odmítnout: vysněnou práci fyzioterapeutky.
Brooke to k Remingtonovi přitahuje, chce ho víc, než kdy chtěla cokoli jiného. Jemné chvění, které v ní sexy boxer probouzí, se ale brzy změní ve spalující touhu a posedlost, jež s sebou přináší temné přísliby. Remington chce poprvé v životě skutečný, vážný vztah, nejprve ho ale Brooke musí opravdu poznat a přijmout - i se všemi jeho nejhlubšími tajemstvími…

Blbůstky 7.5

25. srpna 2015 v 10:45 | Karamelka |  ...blbůstky


Miluji cestování a jednou bych chtěla procestovat celý svět... vím, že tohle se mi asi nesplní, ale aspoň část světa bych chtěla poznat. Přála bych si poznat jinou kulturu, jiné zvyky... přála bych si toho moc poznat, ale chybí mi k tomu prostředky.

Deníček

24. srpna 2015 v 11:50 | Karamelka |  drabble
Nechtěla ztratit svoji kamarádku, a tak raději potlačila záporné emoce a jen se usmála. Kamarádka pro ni byla cenná a nechtěla ji ztratit kvůli nějaké blbosti. Vzala si sluchátka a pustila do nich hudbu. Chtěla se odreagovat, chtěla zapomenout… chtěla vrátit čas, chtěla žít jinak. Avšak musela zatnout zuby, a jít dál. Uzavřela se před okolním světem. Jediná věc, které se začala svěřovat, byl její dětský deníček, který si psala jako malá holka. On měl pochopení, on nechal do sebe čmárat a snášel všechny její emoce. Jemu se nemusela omlouvat. Nemusela mu nic vysvětlovat, jen napsala, co cítí… byla volná.

Schönbrunn Zoo 0.6

23. srpna 2015 v 11:10 | Karamelka |  ...Rakousko
Poslední článek z našeho výletu do Rakouska. Než ale odejdeme úplně, mají tam krásné akvárium s mořskými živočichy a vy si můžete sednout a jen se dívat do moře... jedna slečna si to dokonce natáčela a já později pochopila proč. Bylo to fascinujíci.

Zaskočený

22. srpna 2015 v 20:58 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Twisted
Český název: Zaskočený
Díl: 2.
Žánr: beletrie pro dospělé - společenský román
Autor: Emma Chase
Nakladatelství: Mladá fronta 2015
Počet stran: 208

Stručný obsah knihy:
Když lehkovážný potká rozumnou, může ho láska trochu zaskočit…
Na světě existují dva druhy lidí. Ti, co dvakrát měří, a ti, co rovnou řežou. Já jsem vždycky přeměřovala. Bývala jsem opatrná a ráda jsem si všechno nejdřív naplánovala. To se změnilo, když jsem potkala Drewa Evanse. Byl neodbytný. Byl si tolik jistý sám sebou - i mnou.
Ovšem ne každá love story má šťastný konec. Mysleli jste si, že Drew a já odcváláme vstříc západu slunce? Vítejte v klubu. Teď se musím rozhodnout a jde o nejdůležitější volbu v mém životě. Drew už si vybral - vlastně se snažil rozhodnout za nás oba. Jenže to není můj styl, jak víte. Proto jsem se vrátila do Greenville. Sama. Tedy, ne tak docela...
Došlo mi totiž, že zvyk je železná košile a že se někdy musíte vrátit na začátek, abyste mohli jít dál.

Schönbrunn Zoo 0.5

21. srpna 2015 v 10:04 | Karamelka |  ...Rakousko
Další zvířata, která jsme měli možnost vidět, byli sloni, kdy jsme mohli vidět i mládě. To jsem ovšem nevyfotila, protože stálo za rohem a byla jsem ráda, že jsem ho mohla spatřit (tedy, spíše jeho zadní část).

Oddělovač

20. srpna 2015 v 7:40 | Karamelka |  ...a vaše ceny

Ahojky, v další soutěži jsem vyhrála krásný oddělovač s mou přezdívkou :)) Tentokrát to byla soutěž jménem Rychlovka na blogu, který vlastní Charmed-ka.Pavla, které za oddělovač děkuji :))


Schönbrunn Zoo 0.4

19. srpna 2015 v 9:28 | Karamelka |  ...Rakousko
Po návštěvě pand a koal jsme pokračovali dále, přece jen v zoo jsou i jiná zvířata, která sice nejsou takovým "hitem", ale i tak stojí za navštívení.

Také kromě zvířat stojí za podívání areál, ve kterém se zoo nachází.

Diplom

18. srpna 2015 v 10:34 | Karamelka |  ...a vaše ceny

Ahojky, získala jsem jeden moc pěkný diplom za prázdninovou bleskovku :)) Diplom mi udělala Ooomarie, které děkuji :))


Schönbrunn Zoo 0.3

17. srpna 2015 v 9:10 | Karamelka |  ...Rakousko
Zoo se nachází opravdu v krásném areálu, a tak nebylo problém se ztratit své výpravě. Ano, s kamarádkou jsem fotila a najednou naše výprava byla pryč... jenže to bylo zrovna na rozcestí a my nevěděly, kudy šly.

Oddanost

16. srpna 2015 v 22:11 | Karamelka |  Toni a Benny

POUZE PRO STARŠÍ OSMNÁCTI LET!

Vnitřní démon a jeho strana

15. srpna 2015 v 9:50 | Karamelka |  témata týdne
Cítím, jak mě můj vnitřní démon přetahuje na svou stranu… nevím, jestli je kladná nebo záporná, ale vidím tam tmu. Řekla bych, že je to temnota. Je to tedy záporná strana a já cítím, že jsem k ní blíž a blíž. Vidím tu temnotu jasně a v ní je prázdno. Žádný úsměv, žádné emoce… jen nicota, která se mě snaží pohltit. Temnota, která mě láká svýma dlouhýma rukama, a já mám pocit, že mi tam bude lépe. Myslím, že se mi uleví, když tam vstoupím… alespoň neucítím bolest. Vlastně neucítím nic.

Démon se směje, když se natahuji po rukou, které jsou mi nabízeny. Vidím jeho bílé zuby, vidím jeho vrásky u očí. Chytnu se těch rukou, i když tuším, že je to chyba. Pevně mě sevřou, až to bolí, ale nekřičím. Podívám se naposledy na svého démona. Směje se hlasitěji, musí ho z toho už bolet břicho, ale on se směje dál, a pak jen cítím, že ruce mě vtáhly do té temnoty, ale ten smích slyším dál. Je to otravný, šibalský smích, který mi zůstal v ušních bubíncích. Stále cítím ty ruce na svých, cítím, jak mě drží, ale nechci utéct…nechci odejít. Pociťuji úlevu, cítím se prázdná, ale i to je úleva. Jsem pohlcena temnotou, ale bez emocí, které byly jen překážkou.

Obloha

14. srpna 2015 v 16:34 | Karamelka |  ...momentky

Ahojky, udělala jsem menší výtah fotek za čtrnáct dní, co jsem byla pryč... počasí bylo proměnlivé. První den byl krásný západ slunce, další den byly dvě duhy, protože pršelo... další den byl krásně vidět měsíc. Vystřídalo se toho hodně a já se to snažila zachytit :))


Hrej vabank

13. srpna 2015 v 19:20 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Worth the risk
Český název: Hrej vabank
Díl: 4. - volná série
Žánr: beletrie pro dospělé - román
Autor: Emma Hart
Nakladatelství: Galatea 2015
Počet stran: 256

Stručný obsah knihy:
Kyle Daniels by nejraději ze své mysli vymazal dva dny svého života: Noc, kdy nebyl doma a jeho přítel zemřel, a den jeho pohřbu, kterého se nezúčastnil.
Teď odjíždí z Univerzity v Berkeley na prázdniny do svého rodného města. Verity Point v Oregonu už bez Cama není to, co býval. Je to jako návrat do prázdnoty. Jedinou útěchou a zároveň jediným pojítkem s jeho přítelem je Camova mladší sestra Roxanne.
Roxy Hughesová už ale není tou stejnou dívkou, jakou si Kyle pamatoval, než odjel studovat do Kalifornie. Zničená smrtí svého staršího bratra se dostala až na okraj propasti. Únik hledá v alkoholu a sexu - hlubina zapomnění je pro ni jediný lék, který ji dokáže zbavit hrůzy té osudné noci. Je totiž jediná, kdo viděl Cama umírat.
Kyle svému příteli slíbil, že pokud se mu něco přihodí, Roxy ochrání. Ale stačil jediný polibek, který vše změnil. Stala se pro něj něco víc než jen sestra jeho nejlepšího kamaráda. Je pro něj vším, po čem touží. Ale pokud nenajde způsob, jak ji vytáhnout z temných hlubin, do kterých se propadla, může ji potkat stejný osud jako jejího bratra...

Závěrečný díl tetralogie THE GAME

Schönbrunn Zoo 0.2

12. srpna 2015 v 7:32 | Karamelka |  ...Rakousko
Z deštěného skleníku jsme pokračovali rovnou do zimy. Tedy ještě předtím jsme shlédli vydry, kterým bylo evidentně také teplo a nehodlaly se namáhat, ale po té jsme vyrazili se podívat na lední medvědy.