Září 2015

Pyramidenkogel

30. září 2015 v 16:52 | Karamelka |  ...Rakousko
Pyramidenkogel je nejvyšší dřevěná rozhledna na světě, která má 441 schodů, ale je zde výtah, a tak si návštěvník může vybrat způsob, jak se dostat nahoru. Nahoru skoro všichni jezdili výtah, avšak našli se i někteří, kteří šli pěšky... my jsme také jeli výtahem.

Deník vysokoškoláka - den plný překvapení

29. září 2015 v 18:12 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
29. září 2015 - Tento týden je již pro prváka, jako jsem já normální a jede se podle rozvrhu. Dnes jsem měla přednášku, kterou jsem neměla minulý týden a mám ji k oboru. Velice mě překvapilo, když nám pan profesor ukázal povinnou četbu, to není překvapivé, ale řekl, že tu hlavní knihu si můžeme po hodině vyzvednout v kabinetě a bude naše. Když jsme po přednášce šli s ním do kabinetu, myslela jsem, že budeme něco platit, ale on nám dal knihu a řekl, že je naše a můžeme si do ní psát a vše… zdarma. Ještě se mi nikdy nestalo, že bych dostala knihu zadarmo, a tak to mě mile překvapilo a nejen mě, ale i spolužačku, se kterou jsem se seznámila na přednášce. Vyměnily jsme si kontakty a zítra se uvidíme na další přednášce. Jsem ráda, že jsem se s někým spřátelila.

Ve víru rocku

28. září 2015 v 19:12 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Ripped
Český název: Ve víru rocku
Díl: 5.
Žánr: beletrie - young adults
Autor: Katy Evans
Nakladatelství: Baronet 2015
Počet stran: 328

Stručný obsah knihy:
Každá žena ho chce - kromě té, pro niž zpívá.
Pandora se doteď domnívala, že se přes zradu svého přítele, rockového zpěváka Mackenny, už přenesla a její zlomené srdce se zahojilo. Ten se ale nyní vrací do Seattlu na největší koncert roku a Pandora se rozhodne ho na pódiu zesměšnit.
Když ji však chytnou, dostane na vybranou; buď proti ní vznesou obvinění, nebo splní několik podmínek. Pandoře se ani jedna z nich nelíbí, protože tak bude muset strávit se svým bývalým přítelem víc času, než by se jí zamlouvalo. Vzájemná blízkost však probudí vášeň, která mezi nimi kdysi vládla, a brzy je jasné, že bez ohledu na to, jak Mackennu nenávidí, stále k němu něco cítí. A nejhorší je, že on to ví také. Jenže neví úplně vše..

Podzimní večer

27. září 2015 v 18:36 | Karamelka |  drabble
Zvedla jsem hlavu a podívala se na noční oblohu. Zrovna padala hvězda. Mohla jsem si něco přát, ale nevěděla jsem co. Otočila jsem hlavu a podívala se s úsměvem na muže, který ležel vedle mě na dece. Usmál se a políbil mě. Polibek jsem mu oplatila a přitulila se k němu více. Spravil druhou deku, kterou jsme byli oba přikryti. Přece jen už byl podzim a bylo v noci chladněji, ale oba se rádi díváme na noční oblohu, a tak jsme neodolali. I když spadlo dalších pár hvězd, nepřála jsem si nic. Měla jsem vše, co mi ke štěstí stačilo.

Prolog

26. září 2015 v 20:30 | Karamelka |  Dopisy protkané láskou
Knihovna je místo, kde se protínají různé příběhy a nejen ty knižní. Je to místo, které může sblížit dva náhodné čtenáře a může jim pomoci překonat prvotní strach. Tento příběh začal v jedné nenápadné knihovně, kde se každý našel.

Ona stála u police a vybírala si knihu. On si šel pro již vybranou knihu, a přesto se setkali u té jedné a samé knihy. Takhle kniha je spojila, takhle kniha se stala útočištěm pro jejich dopisy a pomocnicí v jejich lásce.


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji :))

Hrad Landskron

25. září 2015 v 22:16 | Karamelka |  ...Rakousko
Hrad se nachází nad Opičí horou Affenberg, a tak jsme se od opic k němu vydali pěšky. Velice mile nás překvapilo, že se neplatí vstupné a můžete si jej projít, jak uznáte za vhodné.

Prokletý maturiťák

24. září 2015 v 18:22 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Prom nights from hell
Český název: Prokletý maturiťák
Žánr: beletrie - fantasy
Autor: Stehpenie Meyer, Meg Cabot, Kim Harrison, Michele Jaffe a Lauren Myracle
Nakladatelství: Domino 2011
Počet stran: 208

Stručný obsah knihy:
Když se holka chystá na maturitní ples, je s tím pokaždé spousta starostí. Musí sehnat šaty a boty, aby byla co nejhezčí nebo aspoň co nejoriginálnější. Musí zajít ke kadeřníkovi a vymyslet parádní účes. A nakonec je nutné sehnat to, s čím je obvykle největší problém - správného kluka. Ono totiž nejde být hvězdou plesu, když má člověk vedle sebe toho největšího losera z celé školy!
Ne, na tak důležitou událost, jako je maturiťák, je nutné si obstarat přinejmenším slušný doprovod. Ten kluk nemusí být nutně nejkrásnější, ale měl by být aspoň zajímavý a zábavný. A pochopitelně se vám musí vyrovnat vlastnostmi a schopnostmi, abyste vytvořili správný pár - protože o to přece jde, že ano?
To poslední platí zejména pro případ, že máte nadpřirozené schopnosti jako Mary. Nebo když toužíte po někom, kdo vás pořád tak nějak přehlíží, a proto si musíte pomoci kouzly. Nikdo nechce dopadnout jako Madison, která zvolila špatně, zaplatila za to životem a teď se snaží uniknout temné magii svého tanečníka… Zkrátka a dobře, najít správného partnera je démonicky těžké, ale naprosto nezbytné, protože v opačném případě vás čeká… prokletý maturiťák!

Deník vysokoškoláka - seminář, imatrikulace a spokojenost

23. září 2015 v 10:18 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
21. září 2015 - Pět let kolem té školy jezdím tramvají a dívám se na vycházející studenty. Říkám si, jak to musí být super a také, že bych jednou chtěla z těch dveří vyjít. Dnes se to stalo skutečností! Dnes jsem měla první předmět, který není na mé "domácí" fakultě, ale na fakultě, kterou jsem pět let obdivovala. Dnes jsem do ní vkročila, sice bylo těžší najít učebnu, ve které jsem měla svůj seminář, ale nakonec se mi to povedlo. Po pravdě jsem v první chvíli nevěděla, ani jak jsem se tam ocitla. Zjistila jsem, že i když je to jiná fakulta, tak zde má i svou budovu "moje" fakulta, což jsem netušila.

Únik ze světa reality 3.4

22. září 2015 v 10:22 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Jeden den jsem si byla zařizovat věci ohledně školy s kamarády, kteří si zase zařizovali svoje věci do škol. S jednou kamarádkou jsme měly cestu skoro stejnou, a tak jsme jely nejdříve do mé a po té do její školy. Jelikož nám zbyl čas, než jsme se měly sejít s ostatními, tak jsme se zašly podívat do knihkupectví... jen podívat, ale asi máte tušení, jak to skončilo.

V podsvětí

21. září 2015 v 17:26 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Rogue
Český název: V podsvětí
Díl: 4.
Žánr: Beletrie - young adult
Autor: Katy Evans
Nakladatelství: Baronet 2015
Počet stran: 320

Stručný obsah knihy:
Milenec, přítel, ochránce - Greyson King je vším, co si Melanie od muže přála. Díky němu se cítí naživu, díky němu má pocit, že konečně něco znamená. Greyson ale příliš často mizí na celé dny bez jediného slova vysvětlení. Když je s ní, říká, že jí nepřinese nic dobrého.
Když zmizí, její srdce krvácí.
Melanie odhaluje svět plný lží, temnoty a tajemství, jež se před ní snaží Greyson ukrýt, a zjistí, že jejich první setkání za deštivé noci nejspíš vůbec nebyla náhoda. Jediný, kdo ji dokáže ochránit, je Greyson - muž, před nímž by měla utéct. Muž, který ji může zničit. Muž, jehož se obávají i v podsvětí…

Deník vysokoškoláka - chybička se vloudila

20. září 2015 v 14:03 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
18. září 2015 - V papíře, který jsme dostali na zápise, stálo, že celý tento týden probíhalo seznámení s knihovnou a bylo na studentovi, jaký den si vybere. Já jsem to měla náročnější a vyšlo mi to až na pátek. Vstávala jsem brzy, protože to mělo začínat 7:45. Posadila jsem se v parku, který tam máme a čekala. Se mnou tam seděli ještě dva lidé.

Deník vysokoškoláka - doladění rozvrhu

19. září 2015 v 22:00 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
2. září 2015 - V 17:00 jsem se měla přihlásit na povinný tělocvik. Ano, měla jsem to zaregistrováno, ale bylo na výběr více skupin, a tak jsem si měla vybrat tu, kterou jsem chtěla já. Musím získat 2 kredity z povinného tělocviku. Já si vybrala pěší turistiku za jeden kredit, a tak si budu muset ještě v jednom ze semestrů dát tělocvik, abych splnila ty dva kredity. Uvažovala jsem, že bych si příště dala třeba jógu, ta mě láká, ale nevím, nevím.

Deník vysokoškoláka - ISIC karta, pojišťovna

18. září 2015 v 14:24 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
26. srpna 2015 - Na internetu jsem si našla úřední hodiny studijního oddělení a vydala se pro ISIC kartu a také pro potvrzení o studiu. Vešla jsem do budovy a na vrátnici cedule, jak se dostat na studijní. Líbilo se mi, že byli připraveni pro prváky. Líbilo se mi, že jsem to nemusela nějak zdlouhavě hledat.

Kousek mého života 1.6

16. září 2015 v 11:15 | Karamelka |  Kousek mého života

Díky textu, který jsem psala o rubriky Kousek mého života zde, mě napadlo, jak vlastně někdo můžete jen tak opustit blog. Ano, může to mít spoustu důvodů, ale bez rozloučení?

Opičí zoo Affenberg

14. září 2015 v 14:32 | Karamelka |  ...Rakousko
V Rakousku se nachází něco jako safari, ale jsou zde pouze opice a jdete s průvodcem. Avšak nejdříve si musíte přečíst pravidla, která musíte dodržovat. My si je vzali v anglickém jazyce. Mrzelo mě, že jsme si opice nemohli pohladit, ale i tak bych řekla, že je to jeden z nejlepších zážitků z dovolené.

Příliš mnoho Kateřin

13. září 2015 v 14:14 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: An abundance of Katherines
Český název: Příliš mnoho Kateřin
Žánr: beletrie pro mládež - román
Autor: John Green
Nakladatelství: Knížní klub 2015
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne?

Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle - a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...

Deník vysokoškoláka - zápis a výběr předmětů

12. září 2015 v 15:14 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
21. července 2015 - Den, kdy jsem se oficiálně stala vysokoškolákem. Šla jsem do školy, protože jsem měla zápis a měla jsem se dozvědět důležité věci ke studiu na škole. Seděla jsem v přednáškové místnosti, která byla skoro plná a dívala se do obličejů prváků. Prohlížela jsem si je a cítila jsem se, jako bych tam nepatřila. Všichni vypadali tak jinak, ale řekla jsem si, že neberou na školu pro vzhled a pro to, jestli chodím na párty či ne, ale berou pro vědomosti, které jsem prokázala, že mám.

Moje zkušenosti se ZOOT

11. září 2015 v 11:50 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...
"Udělejte si radost. Jen tak."

O tom, co je to ZOOT se můžete dozvědět nejen na internetu, ale také v televizi. Mají své reklamy, které můžete vidět odpoledne i večer.

Erotic drabble 0.7

10. září 2015 v 22:38 | Karamelka |  Erotic drabble

POUZE PRO STARŠÍ OSMNÁCTI LET!

Kölnbrein Dam

9. září 2015 v 12:25 | Karamelka |  ...Rakousko
První den jsme pouze dorazili na místo, ubytovali se a večer jsme se seznámili s okolím, ale hned druhý den po snídani jsme vyrazili na naplánovaný výlet na přehradu. Nejdříve musíte na bráně zaplatit vstupné a po té autem vyrazíte serpentýnami nahoru k přehradě.