Říjen 2015

Cestou necestou 3.1

31. října 2015 v 18:24 | Karamelka |  ...cestou necestou


Jak jistě všichni víte, ve středu byl svátek... já jsem jej původně chtěla trávit prací do školy. Chtěla jsem pracovat na jedné ze seminárních prací, ale nedopadlo to.

Klagenfurt

29. října 2015 v 10:15 | Karamelka |  ...Rakousko
Po návštěvě plazí zoo jsme se šli podívat přes park k jezeru, které je největší v Korutanech.

Vytoužený

28. října 2015 v 18:55 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Wanted
Český název: Vytoužený
Díl: 1. - volná série
Žánr: beletrie - erotický román
Autor: J. Kenner
Nakladatelství: Baronet 2014
Počet stran: 376

Stručný obsah knihy:
Pro fanoušky Stark Trilogy přichází nová erotická série o třech mocných a záhadných mužích a krásných ženách, které je umí dostat na kolena, a o stravující vášni, která je spojuje.

V prvním díle s názvem Vytoužený Angelina ztrácí jediného člověka na celém světě, který ji znal a rozuměl jí - strýčka Jahna. Jako dospívající dívce jí zemřela sestra a ona pak trávila většinu času se strýcem. Tři chlapci, kteří mu byli velice blízcí - Evan, Tyler a Cole - ho také silně postrádají. Angelina si už dlouho myslí na Evana - od první chvíle, kdy ho uviděla, ale on její city neopětuje. Nebo je všechno jinak? Angelina má svá tajemství. Udělala věci, které by ráda vzala zpět.
Angelinou vytoužený Evan rovněž něco skrývá a právě jeho tajemství je tím důvodem, proč se celou dobu od ní držel dál. Teď, když strýc zemřel, se Evan musí rozhodnout. Jejich vzájemná přitažlivost se však nedá zapřít - a pokušení se někdy nedá odolat. Jenže jim zbývají pouhé tři týdny - tři týdny žhavého sexu...

Únik ze světa reality 3.7

27. října 2015 v 17:16 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Když mě nyní nikdo nenutí číst knihy ze seznamu a nespěchá na mě časově, vyhledávám tyto knihy sama. Jeden den jsem zabloudila do knihkupectví Levné knihy a uviděla tam knížku Malý princ.

Kousek mého života 1.7

26. října 2015 v 12:00 | Karamelka |  Kousek mého života
Přiznávám, že se změnily mé povinnosti a také jsem začala více vyhledávat akce, na které bych mohla jít se svými přáteli z vysoké školy. Naše univerzita bude v listopadu hrát hokejový zápas proti druhé univerzitě, a tak jsme se domluvily s kamarádkou, že půjdeme spolu (nebojte, napíši z toho článek Deník vysokoškoláka). Jsem ráda, protože se mi nechtělo jít samotné. Domluvily jsme se, že ona půjde se mnou na hokej a já s ní půjdu po té na koncert. Také přemýšlíme s holkama, že půjdeme na rozsvěcování vánočního stromu, který bude ve městě koncem listopadu.

Deset důvodů, proč mám stále blog

25. října 2015 v 11:24 | Karamelka |  témata týdne
Když jsem viděla téma týdne, přemýšlela jsem, jestli něco napsat, ale nakonec mě to napadlo samo od sebe, a tak jsem se rozhodla to sepsat. Témata týdne často nepíši, tak proč nevyužít nápadu :)) Napadlo mě, že bych mohla sepsat deset důvodů, proč mám ještě pořád blog... je to k tématu, hodí se to k blogu a můžete se dozvědět něco nového a zajímavého :))

1. řekla bych, že první a nejdůležitější důvod je, že mě neustále baví
2. na blogu mohu být sama sebou
3. stále mám nápady na články
4. naplňuje mě
5. je to můj svět, kam se ráda uchýlím, když mi není nejlépe
6. ráda se podělím o rady i zkušenosti
8. poznávám nové věci, lidi, způsoby atd.
9. chci upozornit na skvělé knihy (některé nemusí lákat názvem či obálkou)
10. zahrnuje témata, která mě baví


Ještě jeden bonusový důvod
11. baví mě to tu s vámi ;)


Dokázala bych vymyslet více důvodů, ale řekla bych, že tyto zahrnují vše důležité.

Obyvatelé rybníka

24. října 2015 v 10:52 | Karamelka |  ...cestou necestou
Na rybníku se nám už objevili labutě, a tak jsem šla domů, vzala rohlíky a chleba a šla zpět k rybníku. Navíc jsem si vzala Liama, kterého jsem poprvé s sebou nevzala.

Ten, který chce být knihou v jejích rukou píše poprvé

23. října 2015 v 11:26 | Karamelka |  Dopisy protkané láskou
Knihulko,
mé oči jsou bránou do světa, který když spatříš, možná utečeš. Bojím se toho. Avšak mě potěšilo, že jsi tam spatřila i lásku, kterou jsem donedávna zavrhoval.

Chtěl jsem se ostříhat, ale neudělám to. Rád bych, aby sis omotala můj pramínek a zatahala mě za něj. Já bych ti rád dal ten tvůj neposedný pramen za ucho. Všiml jsem si, že tě neustále zlobí. Zkusil bych mu domluvit.

Nikdy jsem si své pihy nepočítal. Nevěřil jsem, že by se to někomu líbilo. Když v zimě zasvítí sluníčko, jsou vidět a já blázen se je snažím schovávat.

Vidíš ve mně to, co ostatní ne. Tvá slova dokáží zahřát u srdce a já se cítím více cenný. Jen nevím, zda dokáži napsat slova, která by zahřála i tebe. Přemýšlel jsem, že vezmu nějaký výňatek z knihy, ale nemuselo by to být vyjádřeno tak, jak to myslím já.

Nebudu se dál bát
Svá slova v básni vyjádřit zkusím,
Snad se nebudeš smát,
Ale já to napsat prostě musím:
Ve snu jsi mě navštívila,
Svoji lásku mi prozradila.
Úsměv na rtech ti hrál,
a já už se nebál.
Věděl jsem, že už nebudu sám,
Své srdce ti na dlani dám.


Ten, který chce být knihou ve tvých rukou


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji :))

Znamení blíženců

22. října 2015 v 20:21 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Znamení blíženců
Český název: Znamení blíženců
Díl: 1.
Žánr: knihy pro mláděž - dívčí román
Autor: Lenka Lanczová
Nakladatelství: Víkend 2011
Počet stran: 216

Stručný obsah knihy:
Dospívající Eva nemá valné mínění ani o svém zevnějšku, ani o svých vlastnostech. Žije si celkem spokojeně ve stínu své úspěšné a kluky obletované sestry a žila by si tak i nadále, kdyby se rodina díky změně tátova zaměstnání nepřestěhovala do jiného města.
Eva jen pracně překonává v cizím prostředí svou bázlivost i ostych, s obtížemi hledá přátele a poté, co jede s novou partou na prázdniny, je najednou všechno jinak. V prostředí prázdninového tábora a zejména pak pod vlivem první lásky, jíž je obdivovaný 18letý gymnazista přezdívaný Dick, se ze zamindrákované, rozpačité a nevyzrálé Evy stává sebevědomá dívka.

Rady a tipy na vánoční dárky

21. října 2015 v 20:15 | Karamelka |  Kousek mého života

Nemám ráda nakupování vánočních dárků na poslední chvíli, a proto jsem se vydala již v říjnu něco málo nakoupit. Tedy, to byl prvotní plán, ale nakonec jsem nakoupila skoro vše.

Loni bych vám napsala, že má první rada je, si vše promyslet, ale letos ne. S kamarádkou jsem zašla do obchodního centra, kde máme celé spektrum možností. Rozmýšlela jsem se až na místě, až jsem ten teoretický dárek držela v ruce.

Reptilienzoo Happ Klagenfurt

20. října 2015 v 16:24 | Karamelka |  ...Rakousko
U areálu s miniaturami se nachází plazí zoo. Ne všichni z naší výpravy jsme ji navštívili, neboť strach byl silnější. Já osobně jsem do zoo šla. Areál nebyl moc velký, ale na adrealinový zážitek to úplně stačilo.

Žiletka

17. října 2015 v 19:06 | Karamelka |  drabble
Poprvé jsem vzala do ruky žiletku, když už jsem neviděla jinou cestu. Potřebovala jsem ventilovat bolest a jediné, co mi blesklo hlavou, bylo říznout se. Sedla jsem si do trávníku a dívala se před sebe. Vyhrnula rukáv, přiložila žiletku a přejela po předloktí. Cítila jsem úlevu. Podívala jsem se na krev, které tekla. Bylo to, jako bych viděla odtékat všechnu tu bolest, všechny nezdary a všechno trápení. Cítila jsem se volnější a najednou i spokojenější. Nezastavila jsem krvácení, přála jsem si, aby odtekla všechna bolest, a tak vždy, když potřebuji nechat odtéct bolest… vezmu si žiletku. Řešení mých problémů, žiletka.

Únik ze světa reality 3.6

16. října 2015 v 20:20 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Jedna z mých oblíbených knih, kterou jsem četla díky povinné četbě ve škole, je Petr a Lucie. Avšak jsem knihu měla půjčenou z knihovny a nemohla jsem ji nikde sehnat, ale nakladatelství OMEGA tuto knihu nedávno znovu vydala. Díky!

Deník vysokoškoláka - úterní den

14. října 2015 v 17:45 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
13. 10. 2015 - Musím se přiznat, že se mi do školy nechce, když mám na později. Sice se vyspím, ale pak se člověku nikam nechce jezdit a raději by něco udělal doma. Avšak tento prvotní odpor překonán, a vydám se do školy. Jedna z dnešní přednášky byla docela nezáživná, mluvili jsme hlavně o pramenech literatury a také o článcích na témata. Profesorka nám otevírala odkazy a ukazovala všemožné články. Odkazy na články máme na internetu, takže si to stejně budeme muset pročíst sami.

Minimundus Klagenfurt

13. října 2015 v 19:08 | Karamelka |  ...Rakousko
Ve městě Klagenfurt se nachází hned několik věcí, které stojí za návštěvu. Jako první věc jsme si vybrali navštívit areál Minimundus, kde se nachází miniatury převážně památek, které jsou zapsaný jako UNESCO, ale byly zde i jiné zajímavé památky z celého světa.

Hell Boys

12. října 2015 v 16:10 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Hell Boys
Český název: Hell Boys
Žánr: beletrie pro dospělé - román
Autor: M. T. Majar
Nakladatelství: Fantom Print 2015
Počet stran: 288

Stručný obsah knihy:
Osamělé ženy z Chicaga vědí, kam zavolat, když chtějí mužskou společnost. O jejich spokojenost se postarají pánové z Hell Boys, agentury, která bohatým dámám zajišťuje doprovod na společenské akce… i trochu víc.
Jedním z "pekelných chlapců" je i Ryan Christensen, sexy mizera, který si umí své zákaznice omotat kolem prstu. Když ale dojde k brutální vraždě jedné z jeho klientek, Ryan zjišťuje, že skutečné peklo teprve začíná. Netuší, komu se připletl do cesty, jisté je pouze jedno: jde mu o život…

Líbil se vám Chris Raines, hrdina předchozího autorčina románu Hot Boys? Pak si jistě oblíbíte i "hellboye" Ryana Christensena a jeho povedené kolegy.

Erotikou, akcí, napětím a romantikou nabité Chicago leží nadosah, stačí se začíst…

Východ slunce

11. října 2015 v 13:14 | Karamelka |  ...momentky
Jednou takhle o víkendu jsme vstávali brzy, abychom mohli vyrazit na další plánovaný výlet. Díky vstávání jsme měli možnost vidět magický východ slunce, který mě naprosto uchvátil. Nejdříve jsem se kochala, a až po chvilce mi došlo, že bych to mohla zkusit vyfotit a podělit se o zahřátí u srdce, které to u mě vyvolalo. Snad vám to vykouzlí úsměv na tváři a zlešpí den ;)


Ta, která žije ve světě knih píše poprvé

10. října 2015 v 12:30 | Karamelka |  Dopisy protkané láskou
Když jsem tě spatřila poprvé, myslela jsem, že sním. Tvé oči jsou dveře do tvé duše a já viděla bolest, kterou v sobě máš, ale viděla jsem i lásku, kterou tam máš zapsanou. Nevím, pro koho ji tam máš, ale budu doufat, že je pro mě.

Když zavřu oči, vidím tvé kučeravé vlasy a nejraději bych si omotala jeden tvůj pramínek kolem prstu a zatahala tě. Spatřila bych tvůj úsměv a viděla ty roztomilé ďolíčky, které se ti vždy udělají, když se usmíváš či směješ. A když se směješ dlouho, zčervenají ti tváře. Vypadá to, jako by ses styděl, ale vím, že tomu tak není. Víš, co mi tvé tváře připomínají? Připomínají mi barvu červánků, při tom nejkrásnějším západě slunce.

Pamatuji si, jak jsi mě poprvé oslovil, a mě poskočilo srdce. Už v tu chvíli jsem si všimla tvých pih kolem nosu, ale jsou vidět jen a pouze, když se opálíš v obličeji. Řekla bych, že je to kouzelné, protože jsi díky tomu záhadnější a já se už tolikrát chtěla zeptat, jestli sis je někdy počítal.

Ráda bych tě pohladila po tvých plných rtech, ráda bych se jich dotkla svým rtem a přejela po nich jazykem, abych zjistila, po čem chutnají. Vsadím si, že chutnají po vanilce, nebo spíše po karamelu, protože jsi sladký jako karamel.

Přála bych si tě opět potkat, abych ti mohla pohlédnout do očí a zjistit, jestli tvá duše netrpí. Přála bych si pohlédnout do tvých očí a uvidět tam tvůj svět.


Ta, která žije ve světě knih


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji :))


Korutany

9. října 2015 v 14:38 | Karamelka |  ...Rakousko

Výhoda vlastního auta je, že můžete zastavit kdykoliv máte možnost. A tak jsme učinili i my, prostě jen zastavili a kochali se.

Moje zkušenosti s MegaKnihami

8. října 2015 v 11:10 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...

Megaknihy je internetové knihkupectví, kde sice novinky, které můžete již sehnat v kamenné prodejně, mají později, ale za to tam mají knihy, které na druhou stranu už v kamenné prodejně neseženete, neboť jsou staršího vydání.