Listopad 2015

Únik ze světa reality 4.1

30. listopadu 2015 v 7:30 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Za měsíc listopad jsem si koupila jednu knihu, plus kniha s Knihobita, takže dvě knihy a zde mám třetí, kterou jsem si koupila :))

Vánoční vzhled + informace

29. listopadu 2015 v 9:00 | Karamelka |  ... kecy
Ahojky, dnes tu máme první advent a kromě výzdoby v domě jsem se rozhodla dát blogu vánoční vzhled :)) Lay tu už byl loni, udělala mi jej DelusH, která byla tak hodná a upravila mi ho na letošní verzi :)) A PawlušQa byla tak hodná a nastavila mi ho :)) Oběma holkám moc děkuji.

Za čtyři týdny a kousek jsou tu Vánoce, neskutečně to letí... ale já momentálně mám starostí nad hlavu skrze školu, ale nenechám si ujít vánoční trhy ani pečení cukroví. Na to si čas najdu a navíc nemohu se neustále učit, člověk si potřebuje také odpočinou :)) Plánujeme také jet na vánoční trhy do Vídně, loni jsme tam nebyli, neboť nám to nevycházelo, ale letos by to vyjít mohlo a chystáme se tam, těším se a vy se můžete těšit na fotky (pokud to vyjde) ;) Už jsem se pustila do plánování oslavy k příležitosti narozenin blogu, pozvánku mám hotovou a teď jen vymýšlím a chystám soutěže. Doufám, že vás to bude bavit, ale to předbíhám... pozvánku dám začátkem prosince, tak se dozvíte datum oslavy :))

Chci vás upozornit, že v prosinci nebudu obíhat tolik jako dříve, neboť se budu učit na zkoušky, které mám před Vánoci a budu dočítat povinnou četbu... no nebude tolik času, ale blog ignorovat nebudu, to se bát nemusíte, jen nevím, jak budu obíhat a koukat na ostatní blogy. Tak se nezlobte, snad to chápete... sami někteří píšete, jak nestíháte kvůli škole :))

Všem přeji krásnou první adventní neděli :))


Cestou necestou 3.2

28. listopadu 2015 v 13:10 | Karamelka |  ...cestou necestou

Každý pátek mám volno, ale nestávalo se často, že bych byla doma... vždy jsem jela něco vyřídit, či jsem byla nakupovat dárky anebo jela k zubaři... no prostě mi nevycházelo, že bych byla doma, ale tento pátek vypadalo, že konečně budu doma. Avšak jsem se domluvila s kamarádkou, se kterou se už moc nevídáme, že by se stavila a strávily bychom spolu trochu toho času. Neměla jsem nic proti, a tak přijela dopoledne...

Rozpálený

27. listopadu 2015 v 18:10 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Ignited
Český název: Rozpálený
Díl: 3. díl - volná série
Žánr: beletrie - erotický román
Autor: J. Kenner
Nakladatelství: Baronet 2015
Počet stran: 384

Stručný obsah knihy:
Pro fanoušky Stark Trilogy přichází závěr erotické série o třech mocných a záhadných mužích a krásných ženách, které je umí dostat na kolena, a o stravující vášni, jež je spojuje.

Nejtemnější a nejdrsnější třetí díl série přináší příběh ženy, která si říká tolika jmény, že ani neví, kým zrovna je. Jejím protějškem je muž s duší umělce a s minulostí gangstera, jejíž následky si nese dodnes. Cole je ohromně sexy a neuvěřitelně loajální, ale skrývá v sobě temná tajemství a hluboké jizvy. Není mnoho žen, jež by zvládly jeho zvrácené potřeby.
Dávná traumata i situace, kdy jim jde o život, jim nakonec pomůže překonat to, co nikdo z nich nečekal. Co když je to láska?

Deník vysokoškoláka - termíny zkoušek a panika

26. listopadu 2015 v 20:10 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
24. listopadu 2015 - Ode dneška jsem začala býti dost nervózní, neboť jsme se bavili, že už nám začnou vypisovat termíny na zkoušky.

Únik ze světa reality 4.0

24. listopadu 2015 v 20:50 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Díky Knihobitovi už mám celou sbírku knih od autorky Jojo Moyes, které vyšly u nás.

Deník vysokoškoláka - (ne)povedený začátek týdne

23. listopadu 2015 v 17:34 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
23. listopadu 2015 - Dnes jsem si vzpomněla na menší nedorozumění s knihovnou. Psala jsem o tom článek, v papíru jsme měli jedno datum, ale knihovna se otevírala až další týden. Ale proč jsem si na to vzpomněla právě dnes?

Kousek mého života 1.8

22. listopadu 2015 v 19:18 | Karamelka |  Kousek mého života

Když jsem byla na základní škole, myslela jsem si, že s nejlepší kamarádkou budeme kamarádky navždy. Jenže v deváté třídě se naše cesty oddělily, a my dovolily, aby nás čas a škola rozdělily. Nebylo to hned, v prvním ročníku jsme se ještě vídaly, ale později už ne. Nyní když se potkáme, tak si řekneme ahoj a vyměníme pár slov, ale naše šestileté přátelství je pryč.

Samota

21. listopadu 2015 v 12:14 | Karamelka |  drabble
Sedím v prázdném pokoji a přemýšlím nad tím, proč tomu tak je. Přemýšlím, proč jsem tak sama. Přemýšlím nad zákrokem, který musím podstoupit v nemocnici. Přemýšlím nad tím, co se tak moc změnilo, že sedím sama. Vlastně přemýšlím nad tím, proč přemýšlím. Neoznačila bych to jako podzimní deprese, jen spíše moc starostí najednou. Vše se zdá být černé a nikde není vidět světlo, ale přesto tu naději cítím. Nevidím, ale cítím… je tam v dáli a já se k ní musím probojovat. Není to jednoduché. A možná to ani nestojí za to, ale nejsem ten typ, který by se vzdal.

Wilsonův les

20. listopadu 2015 v 17:10 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Brzy ráno jsme s Ennie vyrazily do města, abychom nafotily podzimní krajinu. Našly jsme si, že v centru Brna se nachází Wilsonův les, lesopark, a tak jsme vyrazily právě na tohle místo vyfotit podzim.

Kulturní večer

19. listopadu 2015 v 10:50 | Karamelka |  ... kecy
Ahojky, dnes jsem se rozhodla napsat kecací článek a také se vám chci trochu pochlubit :D Včera jsem byla poprvé v životě na muzikálu. Sice jsem už na muzikálu byla, ale vždy na ledě a včera jsem byla na muzikálu na pódiu, bez bruslení. Název muzikálu byl Drácula, takže asi víte, o čem to bylo... Drácula vyvraždil klášter, byl proklet, jeho milovaná i dítě při narození zemřelo... a tak dále. Dráculy hrál Daniel Hůlka a byl úžasný, znám ho z pohádek, ale nikdy jsem ho naživo neviděla. Byl úžasný Drácula a byla jsem ráda, že to byl zrovna on, protože při obsazení byly psány tři jména Dráculy a já si přála, aby přijel Hůlka, což se splnilo. Paráda! Andrianu (milovanou Dráculy) a Sandru hrála Kamila Nývltová, tuto zpěvačku neznám, ale také zpívala skvěle. V muzikálu jsem kromě Hůlky ještě poznala Leonu Machálkovou, která hrála Lorraine, Drácula z ní udělal upírku a žili spolu, jenže Drácula stále myslel na Adrianu.

Byla jsem ráda, že jsem měla možnost jít na muzikál. Navíc muzikál byl na téma Drácula, což bylo další velké plus. Upíři, to je moje. Písničky se mi moc líbíli, děj byl také skvělý... jen mě občas štvali diváci. Paní za mnou mi neustále kopala do sedačky, povídala si s paní vedle (asi kamarádky) a dost hlasitě, aby se slyšely přes hudbu. Chlapec, který seděl vedle mě si hrál na mobilu, v hale tma a on si tam svítil mobilem. Také lidé neustále chodili pryč v průběhu děje. Chápala bych, kdyby to bylo na toaletu, ale oni si chodili pro pití a občerstvení. To jsem vážně nechápala, navíc tam byla přestávka, tak snad si mohli počkat. Já jsem tam přišla se podívat na muzikál a ne se občerstvit či vést konzervaci se svým doprovem. Ale nenechala jsem se rozházet, a bavila se.

Muzikál se mi opravdu moc líbil. Mrzelo mě, že na konci nepředstavovali obsazení, neboť jsem poznala jen dva zpěváky a jednu si našla na internetu náhodně, ale jinak nevím, kdo tam hrál. Tanečníci byli úžasní, zpěváci byli také skvělí, efekty parádní... naprostá spokojenost :))

Byli jste někdy na muzikálu? Pokud ano, jak se vám líbil?

Zadáno pro blížence

18. listopadu 2015 v 6:52 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Zadáno pro blížence
Český název: Zadáno pro blížence
Díl: 3.
Žánr: knihy pro mláděž - dívčí román
Autor: Lenka Lanczová
Nakladatelství: Víkend 2011
Počet stran: 208

Stručný obsah knihy:
Eva je do svého někdejšího prázdninového instruktora a opravdového kamaráda Dicka zamilovaná až po uši. Tím spíš, že je dělí víc než tři sta kilometrů a chvilek, kdy mohou být spolu, je jako šafránu... Eva je studiem obchodní akademie vytížená až nad hlavu, přísný táta ji určitě hlídá víc než je zdrávo, o volný čas se jí stará její věrný ctitel Deri, zaměstnávají ji sourozenci i kamarádky...
Vlastně by to nebylo tak zlé, kdyby… Kdyby se všechno (a pořádně!) nezkomplikovalo jedním jediným nečekaným víkendem, který stráví Eva s Davidem sami bez rodičů - a který nezůstane bez následků.

Knihchylky

17. listopadu 2015 v 12:28 | Karamelka |  Povídání s knihami

Všimla jsem si, že hodně knižních blogerů píše články, kde prozrazují své knižní "úchylky". Zaujalo mě to a rozhodla jsem se sepsat také takový článek.


Vogelpark Turnersee

16. listopadu 2015 v 0:34 | Karamelka |  ...Rakousko
Ten den nám nevycházelo počasí, ale nechtěli jsme si nechat ujít ani chvilku, a tak jsme chvíli čekali v autě, a když přestalo pršet, vydali jsme se navštívit další zastávku naší dovolené.

Nažhavený

15. listopadu 2015 v 11:18 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Heated
Český název: Nažhavený
Díl: 2. díl - volná série
Žánr: beletrie - erotický román
Autor: J. Kenner
Nakladatelství: Baronet 2014
Počet stran: 336

Stručný obsah knihy:
Pro fanoušky Stark Trilogy přichází druhý díl erotické série o třech mocných a záhadných mužích a krásných ženách, které je umí dostat na kolena, a o stravující vášni, jež je spojuje.

Sloane Watsonovou zavede její práce tajného detektiva na stopu známého padoucha a podvodníka Tylera Sharpa. Je drzý, okouzlující a nebezpečně sexy.
Sloane si myslí, že je natolik silná, aby Tylerovi dokázala odolat. Proto se stane tanečnicí v klubu Destiny, který Tyler vlastní se svými společníky a kde zřejmě pere špinavé peníze.
Stačí však jeden pohled a je v problémech. Jeden dotek a je ztracená. Jedna noc a je jen jeho. Tyler ji citově i fyzicky zavede na místa, kde dosud nikdy nebyla, a cesta zpátky už neexistuje. Ale za vášeň se platí vysoká cena...

Únik ze světa reality 3.9

14. listopadu 2015 v 11:00 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Máme začátek listopadu a já jsem si již koupila knihu. Tuto knihu jsem si plánovala koupit, neboť je to druhý díl a právě měla vycházet 4. listopadu.

Deník vysokoškoláka - notebook na vysoké

13. listopadu 2015 v 18:22 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
12. listopadu 2015 - Poprvé jsem vzala svůj notebook do školy. Byl se mnou na střední škole, chtěla jsem mu i ukázat vysokou školu, i když už není nejmladší, a baterka již neslouží, jak by měla. Ale dnes jsem měla přednášku v místnosti, kde jsou zásuvky u stolů a ne jen u dveří. A tak jsem mu dala možnost vidět, kam jsme to spolu až dotáhli.

Podzim 0.1

11. listopadu 2015 v 21:48 | Karamelka |  ...naše zahrada

Podzim je krásné roční období a příroda je úžasný kouzelník :)) Ještě než tento týden začaly první mrazíky, nám na zahradě krásně kvetly květiny. Na stromech se obarvily krásně listy, a tak jsem si vzala Liama a šla fotit.


Deník vysokoškoláka - hokejový souboj

10. listopadu 2015 v 10:44 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
9. listopadu 2015 - Událost roku! Hokejový souboj univerzit, kdy se ukáže, která univerzita hraje lepší hokej. Letos se konal již sedmý ročník a univerzita, kterou studuji, vedla sérii 4:2.

Hrad Hochosterwitz

9. listopadu 2015 v 7:10 | Karamelka |  ...Rakousko
Hrad se nachází na skále, a tak musíte auto nechat na parkovišti pod skálou, které je zdarma. Vstupné již platíte dole, než projdete první bránou. Nejdříve musíte zaplatit, a pak vás pustí k hradu.