Leden 2016

Únik ze světa reality 4.9

31. ledna 2016 v 10:18 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Ve čtvrtek jsem v Deníku vysokoškoláka psala, že se mnou šla kamarádka jako opora a po té jsme si udělaly společné dopoledne, které nedopadlo jinak než návštěvou knihkupectví.

Cena za Tipovačku 3.5

30. ledna 2016 v 20:20 | Karamelka |  ...a vaše ceny
Ahojky, vyhodnotila jsem další soutěž z narozenin blogu. Soutěží byla Tipovačka 3.5, kdy jsem se ptala, co čtu za knihu... z nabízených čtyř knih si správně tipla jen jedna osoba. V době, kdy tato soutěž byla zveřejněna na blogu jsem četla knihu Revival od Stephena Kinga. Jako jediná Ennie si ze čtyř soutěžících správě tipnula, a tak tu mám pro ni cenu... všem děkuji za účast :))


Chlad

30. ledna 2016 v 0:28 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Fever
Český název: Chlad
Díl: 2.
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Maya Banks
Nakladatelství: Baronet 2013
Počet stran: 424

Stručný obsah knihy:
Jace s Ashem se vždy o vše dělily - i o ženy. Když se seznámí s Bethany, Jace začíná cítit něco, co nikdy předtím nepoznal; žárlivost a silnou touhu, která ho naprosto ovládá - a vzrušuje více, než je schopen zvládnout.
O Bethany se dělit nechce - s nikým. Je odhodlaný být jediným mužem jejího života, což ohrožuje jeho dlouholeté přátelství s Ashem. Bethany bude jen a pouze jeho. I kdyby se měl obrátit zády ke svému nejlepšímu příteli.

Deník vysokoškoláka - čtvrtý týden zkouškového

28. ledna 2016 v 14:09 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
25. ledna 2016 - Nový týden, nový pokus na zkoušku, kterou jsem před týdnem nedala. Tentokrát jsem propisku nezapomněla a vzala jsem si rovnou celé své "pouzdro".

Ceny za Soutěž 4.3

27. ledna 2016 v 9:45 | Karamelka |  ...a vaše ceny
Ahojky, vytvořila jsem první ceny za soutěž, která byla na narozeninové oslavě blogu. Ano, bylo to v prosinci a mám trochu zpožedění, ale omlouvala jsem se na facebookovém profilu a také jistě chápete, že mám zkouškové a momentálně není čas vyhodnocovat soutěže. Už jsem se do toho pomalu ale jistě pustila, a tak tu máme první jmenovky... první soutěží byl rozřezaný obrázek, kde jste měli poznat, co je to za kreslené zvířátko. Soutěže se zúčastnily tři slečny a všem jsem mohla cenu udělat, neboť správně odhlalily slona ;) Děkuji za účast a snad se cenka líbí :))


Za soumraku

26. ledna 2016 v 10:48 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: By Nightfall
Český název: Za soumraku
Žánr: beletrie - román
Autor: Michael Cunningham
Nakladatelství: Odeon 2011
Počet stran: 224

Stručný obsah knihy:
Rebecca je editorkou "prestižního" nezávislého časopisu (jejž nikdo nečte), Peter vlastní galerii - vyhledává talenty, které draze prodává zazobaným klientům. Jejich trochu nudné manželství klape do chvíle, kdy se Peter znenadání zamiluje do manželčina bratra Ethana zvaného Omyl. Ten taky "chce dělat něco kolem umění", což v praxi znamená, že nedokončil žádnou školu, fláká se a bere drogy, ačkoliv momentálně je prý čistý. Každopádně je mladičký Ethan nebývale pohledný a přitažlivý - a Peter náhle pochybuje o všem, co dosud tvořilo jeho život. Nedokáže ale odolat. Jednoho dne začnou u letmého polibku, a zdaleka neskončí pouhým vyznáním lásky.

Knižní páry, na které nedám dopustit

25. ledna 2016 v 7:12 | Karamelka |  Povídání s knihami
Sepsala jsem článek o knižních párech, na které nedám dopustit. Okouzlili mě. Získali si mě. Kromě toho, z jaké knihy jsou, se můžete dočíst, proč tomu tak je, a co na nich miluji.

Zima 0.1

24. ledna 2016 v 0:20 | Karamelka |  ...naše zahrada
Poslední dobou mě uchvátlo fotit větve stromů... jen zvednout hlavu a vyfotit holé větve. Fotografie mi přijde tajemná a zajímavá. Mezi učením jsem vyšla na chvilku ven, a zachytila zahradu v zimě... nic se neděje, nic nekvete... svým způsobem je to smutné, ale na druhou stranu vše odpočívá na jiné roční období :))


Deník vysokoškoláka - první konzultace

23. ledna 2016 v 16:44 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
22. ledna 2016 - Ve středu jsem psala test z latiny a bohužel neúspěšně. Chtěla jsem vědět, co jsem měla špatně, a co dobře. Také jsem se chtěla poučit z chyb, a tak jsem napsala panu profesorovi druhý den (21. ledna) email, zda bych se nemohla na test podívat. Za nedlouho mi poslal odpověď, že ho můj zájem těší a napsal mi dva dny, kdy se mu to hodí a také v kolik, a kde ho najdu. Odepsala jsem mu, kdy přijdu a dnes, v pátek, jsem se vydala do školy.

Pád

22. ledna 2016 v 1:39 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Rush
Český název: Pád
Díl: 1.
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Maya Banks
Nakladatelství: Baronet 2013
Počet stran: 408

Stručný obsah knihy:
Když Gabe Hamilton spatřil Miu Crestwellovou na galavečírku při příležitosti otevření jeho nejnovějšího hotelu, okamžitě věděl, že za to, po čem touží, skončí v pekle. Mia je přece mladší sestřička jeho nejlepšího přítele, jež vyrostla v překrásnou ženu. A Gabe čekal už tak dlouho.
Mia o Gabeovi sní už od doby, kdy se coby dospívající dívka zamilovala do nejlepšího kamaráda svého bratra. Co na tom je, že je Gabe o čtrnáct let starší? Mia ví, že je naprosto mimo jeho ligu, ale přesto ji přitahuje stále víc. Nyní je dospělá a nemá sebemenší důvod, proč své tajnější touhy neuskutečnit.
Gabe ji vtáhne do svého provokativního světa a Mia si uvědomí, že mnoho neví ani o něm, ani o tom, jak vzrušující jeho požadavky mohou být. Jejich vztah je intenzivní a vášnivý, ale ve chvíli, kdy překročí hranici dělící tajný poměr od něčeho mnohem hlubšího, hrozí, že se jejich tajemství dostane na veřejnost - zradou mnohem intimnější, než si oba kdy dokázali představit.

Deník vysokoškoláka - třetí týden zkouškového

21. ledna 2016 v 10:24 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
18. ledna 2016 - Ráno mě čekala zkouška, kterou na první pokus udělalo minimum studentů, ale nevzdávala jsem to… opět jsem zapomněla propisku, tak jsem si ráno byla koupit. Koupila jsem si rovnou dvě, jedna je krásně barevná a druhá jen modrá. Také jsem si koupila obyčejnou tužku a vydala se do školy na zkoušku.

Únik ze světa reality 4.8

20. ledna 2016 v 20:18 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Minulý týden jsem si koupila další novou knihu, kterou jsem objevila díky Stezkám polárního vlka. Nejdříve jsem váhala a nebyla si jistá, jestli si tuto knihu pořídit, ale nakonec jsem si řekla, že to bude dobrá investice.

Ten, který chce být knihou v jejích rukou píše potřetí

19. ledna 2016 v 11:23 | Karamelka |  Dopisy protkané láskou
Knihulko,

nemyslel jsem, že jsi špatná droga. Na tobě není nic špatného. Když zavřu oči a přičuchnu si k dopisu, vidím lásku, vidím tebe, jak píšeš dopis, vidím nás.

Vím, že je těžké nalézt ty správná slova, lepší jsou činy, ale Tvá slova mě drží nad hladinou. Nemohu Tě nutit, nemohu učinit svět lepším, ale s tebou lepší je. Ty jsi hvězda, která mi ukazuje cestu v té největší tmě. Jsi naděje, která nikdy nevyhasne. Jsi sluncem mého života.
Slunce mi na tvář svítí,
na louce kvete luční kvítí,
naděje je tu stále,
neodcházej, lásko, dále,
jsem nic bez tebe,
jako Bůh bez nebe.
Zůstaň, prosím.


Ten, jehož srdce jsi uloupila


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji :))

Holčička, která měla ráda Toma Gordona

18. ledna 2016 v 17:28 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: The girl who loved Tom Gordon
Český název: Holčička, která měla ráda Toma Gordona
Žánr: beletrie - horor
Autor: Stephen King
Nakladatelství: Beta - Dobrovský 2013
Počet stran: 224

Stručný obsah knihy:
Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat. Trista McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let. V deset hodin dopoledne začátkem června seděla vzadu v autě své matky, na sobě měla modrý nadhazovačský dres Red Sox (s číslem 36 GORDON na zádech) a hrála si s panenkou Monou.
V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si Tohle je vážné, tohle je moc vážné. Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát…

Otázečka 0.5

17. ledna 2016 v 10:24 | Karamelka |  ... ankety
Ahojky, v roce 2014 jsem vám pokládala otázky týkající se knih, a tak mě napadlo to zavést znovu. Otázky samozřejmě budou jiné a nevím, kolik jich napíšu... v roce 2014 to byly pouze čtyři, které se ptaly spíše na úvod a obecné věci kolem knih. Letos bych chtěla jít více do hloubky knihy, tedy do děje, kapitol a do všeho, co mne jen napadne. Jako první otázku pro tento rok jsem zvolila takovou úvodní... zajímá mě váš názor.

Máte raději knihy seřazené podle autora či podle názvu knihy?Únik ze světa reality 4.7

16. ledna 2016 v 0:52 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
První týden v lednu jsem si koupila dvě nové knihy. Kamarádka si je koupila a ukázala mi je, mně se zalíbily a rozhodla jsem se, že si je také koupím. Navíc byly za pár korun z Levných knih. Obě knihy mají moc hezké obálky a příjemně voní.

Jedině s tebou

15. ledna 2016 v 10:52 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Revealing us
Český název: Jedině s tebou
Díl: 3.
Žánr: beletrie - romantika
Autor: Lisa Renee Jonesová
Nakladatelství: Ikar 2015
Počet stran: 280

Stručný obsah knihy:
Charismatický Chris si podmanil jak Sářinu duši, tak její tělo. Pevně ji drží ve své moci a ona se mi bezvýhradně poddává, ochotná podstoupit jakékoliv riziko, ochotná vyhovět všem jeho tužbám, ačkoliv jí občas nahánějí strach.
Podvoluje se mu, aby ho neztratila, nebo v ní Chris rozezvučel strunu, o jejíž existenci neměla Sára ve svém předcházejícím životě ani ponětí? Je tohle láska, touha, anebo závislost? A jaká je mezi tím hranice?
Společně odlétají do Paříže začít nový život, jenomže Chrise, stejně jako předtím Sáru, nahánějí démoni minulosti. Proč se jen tolik vyžívá v bolesti a touží po potrestání? Zatímco ona bojuje s jeho temnými stránkami, aby mu byla bezpečným přístavem, v němž může jeho rozervaná duše spočinout, on před nimi stále jenom utíká. Ale nelze bojovat ve vším a nelze utíkat navždy…

Deník vysokoškoláka - druhý týden zkouškového

14. ledna 2016 v 17:05 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
12. ledna 2016 - Chci být k vám a také k sobě upřímná a na nic si nehrát, a tak narovinu přiznávám, že jsem ani druhý pokus o zkoušku nezvládla.

Záložky

13. ledna 2016 v 16:40 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Kromě knižních přírůstků jsem dostala na Vánoce i nové záložky do knih. Rozhodla jsem se vám je ukázat, protože jsou kouzelné.

Malý princ

12. ledna 2016 v 10:00 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Le Petit Prince
Český název: Malý princ
Žánr: beletrie - román
Autor: Antoine de Saint-Exupéry
Nakladatelství: Fortuna Libri 2015
Počet stran: 96

Stručný obsah knihy:
Byl jednou jeden malý princ,
Který bydlel na planetě
Sotva větší než on
a potřeboval přítele…