Únor 2016

Tibetský bazárek

29. února 2016 v 8:50 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
V poslední době hodně přemýšlím, že si zruším facebookový profil, ale nemohu si to dovolit. Jsem ve skupinách ohledně školy a také jsem ve skupinách ohledně blogů a mám tam přátelé, se kterými jiný kontakt nemám. Ale ten facebook není zase tak špatný, například jsem díky němu zjistila, že se v Brně konal Tibetský bazárek, který měl pomoci opuštěných zvířátkům z útulky Tibet. Rozhodla jsem se pomoci, a tak jsme se s Ennie domluvily a v pondělí (minulý týden) jsme se vyrazily podívat.

Píši Ti s láskou

28. února 2016 v 9:10 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Píši Ti s láskou
Český název: Píši Ti s láskou
Žánr: česká literatura - česká současná
Autor: Jarmila Křížová
Nakladatelství: Lika Klub 2013
Počet stran: 160

Stručný obsah knihy:
Dopisy. V dnešní době většinou úřední obálky a starost, co je kde třeba vyřídit či zaplatit. V minulém století už pouhá obálka nadepsaná známým písmem mohla způsobit radost a potěšení.
Ta krása, moci si kdykoliv znovu - a třeba i při svíčce - přečíst slova milovaného člověka, případně opakovaně prohlížet obrázek, který do psaníčka nakreslil.
Nezbude než našim předkům závidět, kolik lásky, něhy a upřímnosti dokázali vložit do svých dopisů.

Zima 0.3

27. února 2016 v 0:34 | Karamelka |  ...naše zahrada
Jen co vysvitne sluníčko, na zahrádce to vypadá jako na jaře. Fotky v tomto článku jsou ze dvou dnů, nechtělo se mi to dávat zvlášť... můžete vidět sněženky, poupata a také kočičky, které má sousedka, ale větve sahají i k nám na zahradu ;) Prvních šest fotek je ze dne, kdy pršelo... jen, co na chvilku přestalo, šla jsem fotit. Snažila jsem se zachytit kapky na sněženkách, zbytek fotek (odděleno dvěma řádky) je z jiného dne, kdy u nás svítilo celý den sluníčko.


Deník vysokoškoláka - první týden nového semestru

26. února 2016 v 10:28 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
22. února 2016 - První přednáška, která měla zahojovat jarní semestr, mi odpadla, ale v pondělí jednou za čtrnáct dní mám přednášky dvě, a vyšlo to právě na dnes. Druhá přednáška neodpadla, a tak jsme zahájily semestr jinou přednáškou.

Zkrocený

24. února 2016 v 11:32 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Tamed
Český název: Zkrocený
Díl: 3.
Žánr: beletrie pro dospělé - společenský román
Autor: Emma Chase
Nakladatelství: Mladá fronta 2015
Počet stran: 200

Stručný obsah knihy:
Chcete zkrotit sukničkáře a nevíte, jak na to? Matthew Fisher vám poradí…
Zarazte mě, pokud jste už tohle někdy slyšeli: holka potká sukničkáře, zamilují se do sebe a sukničkář se polepší.
Hezký příběh. Až na to, že není náš. Náš je o moc barvitější.
Když jsem se s Dee setkal poprvé, okamžitě jsem ji chtěl. Když ona uviděla poprvé mě, napadlo ji všechno možné, jen ne to, že by chtěla i ona mě - přišel jsem jí totiž úplně stejný jako každý chlap, co jí kdy vkročil do cesty, užil si a odkopl ji. Chvíli mi trvalo, než jsem ji přesvědčil o opaku. Nepopírám, že mezi mé hlavní přesvědčovací metody patřil sex.
No, asi tušíte, kam tenhle příběh směřuje. Ale to nejlepší na něm není konec. Nejlepší je na něm cesta, kterou se ke konci dostaneme.

Ten, který chce být knihou v jejích rukou píše počtvrté

22. února 2016 v 10:04 | Karamelka |  Dopisy protkané láskou
Knihulko,

i kdyby tvůj šepot byl ten nejtišší zvuk, slyšel bych ho. Mé srdce by to slyšelo. Nedovolil bych zaniknout ta slova.

Dám Ti šanci. Dám šanci Tvému šepotu i Tvým slovům. Dovolím Ti vše, co si budeš přát. Jsem tu pro tebe, jen pro tebe.
Po hřbetu pohladit dovolím,
sladký polibek Ti povolím,
pihy spočítat smíš,
jediná o mně sníš.
Láska nekonečná zdá se být,
a já bez tebe nechci žít.

Ten, kterému jsi život změnila k lepšímu


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji :))

Cestou necestou 3.6

21. února 2016 v 1:02 | Karamelka |  ...cestou necestou
Tento týden jsem byla ještě doma, ale příští týden už půjdu do školy... vydala jsem se tedy na procházku, abych si užila volno. Dopoledne bylo hezky, ale odpoledne se zatáhlo. Já naštěstí šla ven, když ještě svítilo sluníčko a vzala s sebou společníka. Prozatím mi dělá modela a já s ním zkouším různé fotky, neboť nemám momentálně s kým fotit a stejně na blog človíčky nedávám ;)


Kamarádky na sex

20. února 2016 v 12:26 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Kamarádky na sex
Český název: Kamarádky na sex
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Petra Poncarová
Nakladatelství: Akcent 2015
Počet stran: 176

Stručný obsah knihy:
Román ze současnosti určený ženám všech generací. Kniha zobrazuje moderní fenomén "účelových vztahů na sex," bez závazků i klasického chození.
Dává nám nahlédnout do osudu mladíka Davida, který udržuje současně sexuální vztahy se třemi "kamarádkami." Tyto dívky o sobě vzájemně nevědí a každá má jiný důvod, proč se smiřuje s tímto druhem vztahu.
Čeká nás napínavé čtení i překvapivý dějový závěr.

Kousek mého života 2.1

19. února 2016 v 10:04 | Karamelka |  Kousek mého života
Loni o prázdninách, přesněji 22. července, jsem psala o nejisté budoucnosti blogu. Psala jsem, že nevím, jak budu zvládat blog a vysokou. Také jsem zmiňovala článek, ve kterém bylo psáno, že hodně blogů končí, když jeho majitel je na vysoké škole a bojuje v prvním semestru, ale... my jsme první semestr s blogem krásně zvládli!

Únik ze světa reality 5.2

18. února 2016 v 20:48 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Mým novým knižním přírůstkem je kniha, kterou jsem si koupila za úspěšné zkouškové období.

Otázečka 0.7

17. února 2016 v 11:36 | Karamelka |  ... ankety
Ahojky, připavila jsem si pro vás další otázku, která se týká knih. Minule jsem se ptala, jaké preferujete kapitoly. Mně je to zčásti jedno... raději mám kratší, přečtu jich více, ale nesoudím podle toho knihu a nedávám přednost knihám, které mají kratší kapitolu. Když je kniha má, jsem ráda. Když kniha má delší kapitoly, nevadí mi to. I tak knihu přečtu ;) Otázka, kterou jsem si připravila se tentokrát týká tloušťky knih... děkuji všem za upřimné odpovědi.

Dáváte přednost knihám do čtyři sta stránek nebo knihám, které mají stran více?

Revival

16. února 2016 v 10:44 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Revival
Český název: Revival
Žánr: beletrie - horor
Autor: Stephen King
Nakladatelství: Beta - Dobrovský 2015
Počet stran: 320

Stručný obsah knihy:
Kněz, který před lety přijel do novoanglického městečka, si získal zdejší obyvatele a stal se přítelem a mentorem malého chlapce. Při tragické nehodě však přišel o rodinu, v plamenném kázání proklel boha a z města zhrzeně odešel. Po dlouhé době se chlapec, nyní jako dospělý muž, s knězem náhodou setkává. Ukáže se, že charismatický sluha boží má nebezpečné temné stránky - s bolestí ze ztráty se nikdy nevyrovnal a jeho fascinace elektřinou a vědou hraničí s posedlostí…

Zima 0.2

15. února 2016 v 13:25 | Karamelka |  ...naše zahrada
První náznaky přicházejícího jara jsem našla i na naší zahradě, kde se probouzejí rostlin (na první fotce můžete vidět hyacint a na druhé můžete vidět tulipány). Kromě toho že některé teprve vylézají ze země, jiné už začínají rozkvétat. Mám na mysli sněženky, v zahrádce máme trsy těchto rostlin, ale zatím jsem nalezla jen jeden, který kvete, ale pokud bude svítit sluníčko a bude teplo, věřím, že brzy rozkvete i další :))


Deník vysokoškoláka - na všem hledej to pozitivní

14. února 2016 v 12:30 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka

Zkouškové není lehké období pro studenty a někteří si sáhnou až na dno svých sil, ale toto období není zase tak zlé. Musím se přiznat, že jsem se toho bála více, protože jsem nevěděla, do čeho jdu… bála jsem se, že to nezvládnu. Bála jsem se, že mi nebudou sedět termíny zkoušek… ale vše se dá zvládnout.

Ta, která žije ve světě knih píše počtvrté

13. února 2016 v 0:22 | Karamelka |  Dopisy protkané láskou
Má kniho nejkouzelnější,

neopouštím Tě. Neodcházím. Jen ztrácím slova, kterými bych dokázala vyjádřit vše, co na srdci mám. Přála bych si vzít Tě do rukou, pohladil po hřbetu a pošeptat ta nejsladší slova, která kdy svět slyšel, ale mám strach, že by to v hluku zaniklo.

Dáš mi šanci? Dáš šanci mému šepotu a mým slovům, která by vyšla z mých úst? Dovolíš mi pohladit tě po hřbetu? Dovolíš mi přečíst si Tě? Dovolíš mi přivonět si a listovat v tobě?


Tvá knihulka


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji :))

Únik ze světa reality 5.1

12. února 2016 v 16:36 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Jeden den, když jsem byla v práci, všimla jsem si komiksu, který mi hned padl do oka. Občas na komiksy v knihkupectví koukám, žasnu, jak někdo dokáže tak krásně kreslit... ale komiks, který jsem si koupila není o kreslení.

Nezvladatelná láska

12. února 2016 v 10:54 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Love irresistibly
Český název: Nezvladatelná láska
Žánr: Beletrie - romantika
Autor: Julie James
Nakladatelství: Oldag 2014
Počet stran: 280

Stručný obsah knihy:
Byl zvyklý dostat všechno, co chce. Asistent státního žalobce Spojených států amerických Cade Morgan, bývalá fotbalová hvězda a nyní přední chicagský prokurátor, udělá cokoliv, aby dopadl jednoho úplatného senátora státu, k tomu potřebuje pomoc Brooke Parkerové.
Ta jako hlavní právnička právního oddělení společnosti provozující síť restaurací může v jednom pětihvězdičkovém podniku umístit pod senátorův stůl štěnici, aby ho FBI mohla odposlouchávat.
Cade jen musí Brooke přesvědčit, aby spolupracovala - a neváhá přitom využít trochu svého šarmu ani moci svého úřadu.
A teď chce ji. Chytrá profesionálka Brooke pochopí, že bude muset jít s Úřadem státního žalobce USA do hry, třebaže to bude znamenat práci s Cadem. Není pochyb o tom, že za všemi jejich sarkastickými vtípky jiskří vzájemná přitažlivost, ale Brooke je rozhodnuta nechat věcem volný průběh. Cade souhlasí - dokud ho dramatický zvrat událostí nevrhne do chaosu a on si neuvědomí, že chce víc než jen příjemně strávený čas od jediné ženy, do níž se může děsivě, nezvladatelně zamilovat.

Cestou necestou 3.5

11. února 2016 v 12:20 | Karamelka |  ...cestou necestou
Ahojky, v pondělí jsem měla v plánu se jít projít, ale nakonec z toho sešlo, protože mi nebylo dobře. Raději jsem zůstala doma a ležela. Naštěstí mě to přešlo a v úterý jsem vyrazila na procházku, ale ne k rybníku, ale šla jsem se podívat na první náznaky přicházejícího jara v podobě kočiček. Kromě kočiček jsem samozřejmě fotila i okolí a věci, které mi padly do oka ;)


Ceny za Poznávej a bav se 1.4

10. února 2016 v 17:33 | Karamelka |  ...a vaše ceny
Pustila jsem se do vyhodnocení další soutěže, u které také mohu s radostí říci, že jsem udělala ceny pro všechny zúčastněné. Tentokrát to byla soutěž, kdy jste měli tři fakta týkající se určité knihy filmu či seriálu a vy jste měli napsat, co tyto tři věci spojuje: detektiv, Baker Street (Londýn), dýmka = Sherlock Holmes. Všem gratuluji a děkuji za účast ;)


Moje zkušenosti s tetováním

9. února 2016 v 12:42 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...
tetováním!

Pokud člověk chce tetování, musí být o tom na sto procent rozhodnutý. Musí si být jistý, že to opravdu chce a nesmí mít pochybnosti. Jinak to nemá cenu, opravdu musí být člověk rozhodnut, neboť je to na celý život... už to nelze vzít zpět či jen tak umýt.