Březen 2016

Erotic drabble 0.9

31. března 2016 v 22:10 | Karamelka |  Erotic drabble
POUZE PRO STARŠÍ OSMNÁCTI LET!

Sklepení

31. března 2016 v 11:18 | Karamelka |  drabble
Nerada chodím do sklepa. Ta temnota. Zužuje mne. Svazuje. Mám strach. Srdce mi tluče rychle, dech je zrychlený. Vím, že tam musím. Musím až do té nejtemnější části. I když se tam dá rozsvítit, světlo nepokryje celou místnost. Nesnáším to. Nenávidím. Vím, co se stává ve sklepení, jako je to naše. Vím to. Dívám se na horory. Někde v rohu číhá netvor, vrah, psychopat a čeká… čeká, až půjdu dolů. Čeká na správnou příležitost, a pak… pak mne omráčí, rozčtvrtí, sní, pohřbí nebo mě bude mučit, dokud nezemřu na zranění. Dnes to ale nebude. Beru zavařeninu a vybíhám schody nahoru.

Cestou necestou 3.7

30. března 2016 v 13:12 | Karamelka |  ...cestou necestou
Jednoho dne mne kamarádka požádala, zda bych ji nevyfotila s přítelem. Váhala jsem, ale po nějaké době jsem se nechala ukecat. Měla jsem z toho dne strach, protože neumím fotit lidi a nevím, jak řádně fotit zamilovaný pár. Ale člověk se stále učí, a tak jsem si našla něco na internetu a něco namyslela. (Samozřejmě jejich fotky v tomto článku nejsou. Za prvné jsem se nedovolila a za druhé tyto fotky na blog prozatím nedávám.)

Únik ze světa reality 5.4

29. března 2016 v 14:58 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Dalším mým přírůstkem do knihovničky je další díl série Modrá krev. Koupila jsem jej neobvyklým způsobem, více zde. Momentálně tedy vlastním první, třetí a pátý díl. Sérii si chci pořídit celou, tak snad se mi to povede.

Ten, který chce být knihou v jejích rukou píše pošesté

29. března 2016 v 10:50 | Karamelka |  Dopisy protkané láskou
Knihulko,

potřebuji Tě. Mé srdce krvácí, mé oči slzí… Tvá slova mi chybí. Chybí mi Tvá víra ve mě. Ty jsi věřila, že ukrývám v sobě dobro. Ty jediná jsi v to věřila, ale teď? Kdo věří teď? S tebou mi patřil svět, bez tebe nejsem nic.

Prosím šanci nám dej,
na mé dopisy odpovídej.
Já se tě nevzdám,
před láskou dveře nezavírej.


Ten, jehož srdce steskem krvácí


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji :))

Jmenovky 1.2

28. března 2016 v 12:12 | Karamelka |  ...PNG obrázky
Když jsem tvořila ceny za soutěže, zastesklo se mi po grafice. Vytvořila jsem si tři nové jmenovky, ale není to ono... měla jsem jisté přestavy, ale nevyšlo to tak... ale lepší než nic :)) Při psaní tohoto článku jsem zabrouzdala do rubriky ...PNG obrázky a dívala se na své staré výtvory. Musím se přiznat, že mi chybí mé experimentování s fotkami, ale bohužel na to nemám už tolik času... ale možná se k tomu jednou vrátím :)) Zatím jsem ráda, že jsem udělala ceny za soutěže a udělala si tři jmenovky. Chtěla jsem vytvořit i nadpis k povídce, ale nevyšlo to... ještě nevím, co s povídkou udělám, ale nejspíš ji nechám uloženou v dokumentu a zveřejňovat ji nebudu. Myslím, že je toho zde dost na čtení ;)

Edit: Nakonec mi nadpis k povídce udělala PawlušQa, takže ji nejspíše zveřejním :))


Veselé Velikonoce

28. března 2016 v 8:22 | Karamelka |  ...blbůstky

Původně jsem neměla ani v plánu psát tento článek, ale včera jsem barvila vajíčka a napadlo mne to vyfotit a napsat k tomu přání ;) No nakonec jsem vybrala jen jednu fotku, ale lepší než nic ;) Takže... všem přeji krásné a veselé Velikonoce a hezký začátek nového týdne :))


Nezapomenutelná cesta

27. března 2016 v 9:38 | Mišule |  Svět knih
Originální název: A walk to remember
Český název: Nezapomenutelná cesta
Žánr: beletrie - romantika
Autor: Nicholas Sparks
Nakladatelství: Ikar 2015
Počet stran: 192

Stručný obsah knihy:
Když bylo Landonovi sedmnáct, život se mu navždy změnil. Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak.
Když Landon Carter, syn známého kongresmana potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i před vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Landonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. Landon díky ní poznává, jak důležité je umět odpouštět.
Ví, že žádný lék na světě mu nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On ji však může poskytnout něco, co si na své krátké pozemské cestě vždycky přála. Může ji dát lásku a manželství, které potrvá, dokud je smrt nerozdělí.

Kečupová mračna

26. března 2016 v 9:20 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Ketchup Clouds
Český název: Kečupová mračna
Žánr: beletrie - román
Autor: Annabel Pitcher
Nakladatelství: Slovart 2015
Počet stran: 272

Stručný obsah knihy:
Patnáctiletá Zoe tráví noci neobvyklým způsobem: v zahradní kůlně píše dopisy Stuartu Harrisovi, usvědčenému vrahovi odsouzenému k trestu smrti, toho času v texaské věznici. Je přesvědčená, že jen on ji může pochopit. Zatímco Stuart čeká ve své cele na popravu, v dopisech se začíná rozplétat složitý příběh lásky, ale i osudového nedorozumění. Příběh zrady a viny. Dokáže se Zoe svěřit s tíživým tajemstvím? A dokáže pak také sama sobě odpustit?

Lukáš Kerhart - beseda spojená s autogramiádou

25. března 2016 v 14:10 | Karamelka |  Povídání s knihami

Ve čtvrtek 24. března se v Brně v knihkupectví Dobrovský konala beseda spojená s autogramiádou Lukáše Kerharta, který vydal knih Cestování - nejlepší životní investice. Tuto knihu jsem si zakoupila a na besedu a autogramiádu jsem se vydala, neboť mě to zaujalo. Lákalo mne to. Nikdy jsem takto na autogramiádě autora knihy nebyla.

Zima 0.7

25. března 2016 v 1:24 | Karamelka |  ...naše zahrada
Ahojky, já vím, že je již jaro, ale tyto fotky jsem ještě stihla pořídit v zimě, proto ten nadpis. Fotky jsou opět ze dvou dnů. Tentokrát na fotkách nejsou jen sněženky (je tam jen jedna a jen jednou), ale snažila jsem se vyfotit i jiné rostliny, které se radují z přicházejícího jara.


Moje zkušenosti s bazarem na Databázi knih

24. března 2016 v 9:00 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...

Od začátku listopadu loňského roku se pohybuji na Databázi knih, kam si můžete přidávat přečtené knihy, knihy, které vlastníte, knihy, které se chystáte číst... můžete si tam udělat i svůj vlastní seznam. Kromě těchto seznamů si můžete přečíst recenze, kteří píší uživatelé anebo je tam také bazar, kde uživatelé nabízejí knihy. Já jsem se rozhodla tuto službu využít při shánění další knihy ze série Modrá krev.

Lom Hády

23. března 2016 v 12:00 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Po menším dobrodružství jsme se nakonec do lomu s Ennie dostaly, ale mýlně jsme si myslely, že se do lomu může. Ano, kousek a po té je značka vstup zakázán, ale našly jsme cestičku a vystoupaly jakoby nad lom. Cesta vedla lesíkem a lom jsme měly stále po své levé ruce a měly na něj krásný výhled.

Ten, který chce být knihou v jejích rukou píše popáté

23. března 2016 v 7:08 | Karamelka |  Dopisy protkané láskou
Knihulko!

mé srdci na dlani máš a ty jsi jen stiskla. Neopouštěj mě, jsem zoufalý.

Pokud to měl být tvůj poslední dopis pro mne, věř, že já je budu psát stále a budu věřit, že si je čteš, i když mi nepíšeš.
Neodcházej ode mne prosím,
na kolenou před tebou klečím.
Ty jsi jediná, kterou v srdci nosívám,
smutek po světě nyní rozsévám,
díru v srdci jsi způsobila
a nikdy se neotočila.


Ten, jehož slzy Tvým dílem jsou


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji :))

Zima 0.6

22. března 2016 v 9:06 | Karamelka |  ...naše zahrada

Ještě než se jaro uchopilo své vlády, mám tu několik fotek květin, které oslovilo sluníčko. Předminulý týden v pondělí svítilo sluníčko, což se líbilo květinám u nás na zahrádce... a vypadalo to skutečně jarně, i když ještě byla zima.


Piknik

21. března 2016 v 18:28 | Karamelka |  drabble
Toužil jít na piknik se svojí partnerkou, ale nevěděl, jak by to vzala. Ona raději šla do kavárny a ne, do přírody. Ale nevzdal se, když sehnal piknikový košík, sbalil do něj jen to nejlepší. Vybral deku, kterou měla ráda a vydal se jí naproti do práce. Jejím výrazem překvapení se nedal zaskočit, vzal ji za ruku a kráčeli společně do parku. Rozprostřel deku a vyzval ji, aby usedla. Vytáhl dvě skleničky a nalil víno, po té vytáhl sýr a jiné vhodné dobroty k vínu. Popíjeli, povídali si a byli šťastni, a tak trávili každou sobotu, na dece v parku.

Kotlanova a okolí

21. března 2016 v 9:50 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
S Ennie jsme si naplánovaly na jeden březnový víkend výlet do brněnského lomu Hády, ale než jsme se tam dostaly, měly jsme možnosti zažít dobrodružství.

Umění předstírat

20. března 2016 v 9:10 | Mišule |  Svět knih
Originální název: The fine art of pretending
Český název: Umění předstírat
Díl: 1.
Žánr: knihy pro mládež - dívčí román
Autor: Rachel Harris
Nakladatelství: CooBoo 2015
Počet stran: 312

Stručný obsah knihy:
Podle kluků na fairfieldské akademii existují dva druhy holek - ty na trvalý vztah a ty na nezávazné randění a užívání si. Sedmnáctiletá Alyssa je rozhodně ten první typ - a upřímně touží to změnit. A tak zahájí svou radikální proměnu, jejímž cílem je Justin Carter, největší krasavec a lamač dívčích srdcí.
A aby si jí vůbec všiml a ona se zařadila mezi oblíbené holky na randění, přemluví svého kamaráda Brandona, populárního sportovce, aby předstírali, že spolu chodí.
Zprvu nevinná hra na šťastný pár postupně přerůstá v něco mnohem víc - v něco, co navždy může zničit jejich dlouholeté přátelství i Alyssinu snahu stát se někým jiným.

Zkus to znovu

19. března 2016 v 8:00 | Karamelka |  témata týdne
Zkus to znovu! Zkus mu dát druhou šanci, prosím. Dlouho jsem přemýšlela, jestli souhlasit či ne. Jestli se přenést přes to, co bylo a jít dál. I když to je minulost, občas na to myslím a bolí to. Není jednoduché zapomenout, není jednoduché dělat, že se to nestalo. Ale já jsem člověk, který druhé šance dává. Každý má šanci se polepšit, každý se může ukázat v novém světle a zkusit uspět. Já vím, mohu se opařit, ale také nemusím a to se nestalo! Dala jsem druhou šanci a byla úspěšná.

Bála jsem se, bála jsem se toho setkání... bála jsem se, že si nebudeme rozumět, bála jsem se, že mne znovu odsoudí, bála jsem se, že zklamu... ale překonala jsem svůj strach. Postavila jsem se mu. Snažila jsem se být sama sebou, nedokáži se přetvařovat, i když ne všichni mne chápou. Ne, všichni uznávají můj styl, ale není to jejich věc. Ať koukají, jak chtějí, já jsem šťastná a spokojená takto.

Byla jsem nervózní, hodina H se blížila a já přemýšlela, že to zruším, že to odvolám. Proč? Jak bych asi vypadala? Jednou to stejně přijít muselo, tak proč ne dnes? A tak se stalo… stalo se, že jsem ho poznala. Muže, který dělá mou kamarádku šťastnou. Muže, jenž jí změnil život, a který je součástí jejího života stejně jako já.

Deník vysokoškoláka - první exkurze

18. března 2016 v 9:30 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
17. března 2016 - Každý čtvrtek mám volitelný předmět, který mne baví, i když si připadám odstrčená. Vyučují, která nás má se totiž více, jak s půlkou studentů zná z předchozího semestru a je vidět, že si rozumí. Ale nevadí mi to.