Duben 2016

Texas. Odhodlaný Chase

30. dubna 2016 v 8:58 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Texas! Chase
Český název: Texas. Odhodlaný Chase
Díl: 2.
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Sandra Brown
Nakladatelství: Ikar 2012
Počet stran: 232
Stručný obsah knihy:
Chase Tyler, bratr Luckyho, to vůbec nemá snadné, když ztratí svou milovanou Tanyu, a zakrátko se z něj stane jiný člověk. Nezajímá se o rodinu, ani o upadající firmu.
Potlouká se z místa na místo, riskuje zdraví a život na rodeu, na ničem mu nezáleží. Pak se však náhodou setká s dávnou spolužačkou a nabízí se mu možnost zachránit rodinný podnik výhodným sňatkem. Možná mu osud přichystal nový začátek?!
To by se Chase ovšem musel nejprve vypořádat se stíny minulosti i s vlastní slabostí a znovu najít svou někdejší sílu. Až potom by snad dokázal uvěřit, že může být opět šťastný a prožít velkou lásku.

Erotic drabble 1.0

29. dubna 2016 v 22:22 | Karamelka |  Erotic drabble
POUZE PRO STARŠÍ OSMNÁCTI LET!

Zoologická zahrada Brno 0.3

29. dubna 2016 v 11:18 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Od anakondy jsme se přesunuly s Ennie ke třem mořským akvárium. Stály jsme tam pěknou chvíli, nejen kvůli focení, ale byla nádherná a fascinující.

Jaro 0.6

28. dubna 2016 v 15:48 | Karamelka |  ...naše zahrada
Ten den zrovna pršelo a já kontrolovala, jestli déšť neomlacuje květy, a když přestalo, napadlo mne jít vyfotit tulipány s kapkami vody. Bavilo mne to, ale štvalo mě, že to občas nešlo vyfotit. Na některých tulipánech to ani vidět nebylo, jako by se jim kapky vyhnuly... bylo to zajímavé.


Zúčtování

28. dubna 2016 v 7:18 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Terminal
Český název: Zúčtování
Díl: 5.
Žánr: světová literatura pro mládež - detektivní román
Autor: Kathy a Brendan Reichs
Nakladatelství: BB/art 2015
Počet stran: 312

Stručný obsah knihy:
Zúčtování je pátým, závěrečným dílem série dobrodružství patnáctileté Tory, blízké příbuzné proslulé soudní antropoložky Tempe Brennanové. Tory a její smečka už nejsou jedinými viráty ve městě. V Morrisu se objevila Trojice, skupina zákeřných protivníků, kteří se kvůli pokusům Chance Claybournea nakazili supervirem - a vyhlásili Tory a jejím přátelům válku na život a na smrt.

Otázečka 0.8

27. dubna 2016 v 7:02 | Karamelka |  ... ankety
Ahojky, zase tu mám pro vás jednu otázečku týkající se téma knihy. Napadla mne, když jsem psala jeden článek, který se sice toho vůbec netýká, vlastně to bylo o grafice, a napadl mě další nápad na článek. Naposledy jsem se ptala na tloušťku knih, tentokrát se budu ptát na formu, ve které knihy čtete :))

Máte raději papírovou podobu knihy nebo elektronickou podobu knihy?


Klamání

26. dubna 2016 v 14:05 | Karamelka |  drabble
Slovy nelze vždy vyjádřit to, co opravdu cítíme. Někdy to nelze ani činy, někdy to jde vidět v očích toho druhého. Říká se, že oči jsou dveřmi do duše, proto se musíme zadívat a zkusit to tam vidět. Ale co když tam uvidíme, co nechceme? Co když tam uvidíme, co nemáme? A co když tam neuvidíme nic? Sneseme bolest? Sneseme zklamání? Co vše sneseme? Buďme k sobě i ke druhým upřímní. Nic si nenalhávejme. Klamat sebe samého je to nejhorší. Kdo nám pak odpustí, když my sami toho nejsme schopni? Dokážeme si sami odpustit to lhaní? Tu bolest? To zklamání?

Únik ze světa reality 5.7

25. dubna 2016 v 10:20 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Dorazila jsem do města a měla jsem ještě čas, než mi začne přednáška. Rozhodla jsem se podívat do Levných knih. Původně jsem chtěla koupit dětskou knížečku pro dceru známé, ale nevybrala jsem. Když jsem odcházela, všimla jsem si knihy, kterou jsem si chtěla koupit už předtím, ale nekoupila jsem si ji. Ale když jsem ji uviděla v těch Levných knihách, věděla jsem, že tuto možnost využiji a knihu jsem si odnesla.

Texas. Šťastný Lucky

24. dubna 2016 v 9:26 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Texas! Lucky
Český název: Texas. Šťastný Lucky
Díl: 1.
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Sandra Brown
Nakladatelství: Ikar 2012
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
V prvním dílu "texaské trilogie" představuje úspěšná americká autorka Sandra Brown sympatického Luckyho Tylera a celou jeho soudržnou rodinu z malého města Milton Point. Lucky, mladší ze dvou dospělých synů, přitahuje nejen ženy, ale svou vznětlivou povahou soustavně i maléry. Jednou večer se strhne rvačka kvůli ženě v nesnázích, které přispěchal na pomoc. Následující události skončí společnou nocí, na niž ani jeden z nich hned tak nezapomene. Záhadná žena však beze stopy zmizí a Lucky ji začne urputně hledat. Především totiž začíná tušit, že poznal tu pravou - ale mimoto potřebuje na osudnou noc alibi.

Jaro 0.5

23. dubna 2016 v 10:22 | Karamelka |  ...naše zahrada
Na začátku druhého týdne v měsíci dubnu svítilo sluníčko, a tak to u nás krásně rozkvetlo. Koncem týdne však už pršelo, a tak tulipány zůstaly zavité. Než bylo nepříznivé počasí, užívala jsem si jara. Jeden tulipán se nám ulomil, a tak jej máme doma, kde krásně kvete... a voní. Každý den k němu chodím přičichat a ano, je to ta vůně tulipánů. Těším se, až bude zase svítit sluníčko a na zahradě to ožije.

petrklíč

Zoologická zahrada Brno 0.2

22. dubna 2016 v 7:26 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Od ledních medvědů jsme se s Ennie dostaly k vlkům. V Brně totiž můžete obejít jejich výběh a vidět je, buď zespodu, což jste měli možnost v prvním článku, anebo po té zvrchu, kam se nakonec přesunuli. Spali na kopci a já a Ennie jsme na ně koukaly.

Korektor

21. dubna 2016 v 8:56 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Korektor
Český název: Korektor
Žánr: komiks
Autor: Vilém Koubek, Jana Kilianová
Nakladatelství: Plus 2014
Počet stran: 112

Stručný obsah knihy:
Důvěru v lidstvo dal do zastavárny a peníze za ni propil, ve znaku má škodolibost a sarkasmus je pro něj univerzální odpověď na všechno. Ano, to je cynický korektor, který své poznatky z opravování cizích paskvilů, rady i názory na život sděluje světu prostřednictvím stejnojmenného stripového komiksu. V bezmála sto padesáti stripech obsažených v knize vás rozebere, poučí i pobaví. Pokud byste ani pak nebyli přesvědčeni o tom, že sebevědomí autorů chutná nejlépe zalité jejich slzami, má v zásobě ještě řadu speciálů a bonusů. A aby toho nebylo málo, dovolí vám Vilém s Janou nahlédnout do zákulisí prostřednictvím mnoha poznámek, vysvětlivek či jazykových perliček a v neposlední řadě také komiksovou sérií o tvorbě Korektora nazvanou Autoři. Takže: Pozor na chyby!

PNG obrázky 2.8

20. dubna 2016 v 10:10 | Karamelka |  ...PNG obrázky
Dříve jsem tvořila z fotek různé koláže, ale pak jsem prostě přestala. Nevím, proč... bavilo mne to. Možná to bylo kvůli času, možná kvůli lenivosti a dnes je to přesně rok, kdy jsem naposledy takovou koláž zveřejnila na blogu... ale není poslední, protože přesně o rok později, tedy dnes, zvěřejňuji novou letošní koláž z fotek, které jsem pořídila na výletě s Ennie.


Poznámky a podtržené pasáže knih? Stop!

19. dubna 2016 v 8:52 | Karamelka |  Povídání s knihami

V univerzitní knihovně si půjčuje spousta lidí knihy, nejsou to jen studenti, ale také profesoři, badatelé a jiné osoby, které to zajímá. A proto mi nesmírně vadí, když vypůjčenou knihu otevřu a v ní jsou psány poznámky od někoho jiného. Také se dost často v knihách objevují podržené pasáže, někdy i přeškrtnuté. Neznám důvod tohoto jednání, ale kniha je pro všechny a ne, jen pro jednoho jedince.

Jaro 0.4

18. dubna 2016 v 9:36 | Karamelka |  ...naše zahrada
Začátkem dubna u nás svítilo sluníčko, a tak jsem vzala Liama a šla fotit. Na zahradě pomalu začaly rozvétat další tulipány a já netrpělivě vyhlížím další. Ke konci druhého týdne měsíce sluníčko přestalo svítit a u nás pršelo, tak nové tulipány nekvetly. Ale hlídala jsem, jestli déšť moc neomlacuje květy, a vypadá to zatím dobře.


Výkřik do tmy

17. dubna 2016 v 9:08 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Sommernachtsschrei
Český název: Výkřik do tmy
Žánr: beletrie - dobrodružství, napětí, thrillery
Autor: Manuela Martini
Nakladatelství: Fragment 2013
Počet stran: 184

Stručný obsah knihy:
Francizska se vrací na místo, kde před rokem zemřel za nevyjasněných okolností její přítel. Všichni jsou přesvědčeni, že vrahem je Francizska, která si z osudného večera vůbec nic nepamatuje.
Musí si vzpomenout, odhalit, co se tehdy opravdu stalo. Proč jí v tom někteří brání? Při hledání pravdy se sama ocitá v nebezpečí…Co když se všechno odehrálo úplně jinak?

Kousek mého života

17. dubna 2016 v 2:12 | Karamelka
Nadpisy mi udělala PawlušQa, které děkuji :))


Zoologická zahrada Brno 0.1

16. dubna 2016 v 12:12 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
První víkend v dubnu jsme s Ennie vyrazily do brněnské zoologické zahrady. Největším lákadlem je malá medvědí slečna, ale nás lákala všechna zvířátka.

Epilog

16. dubna 2016 v 1:18 | Karamelka |  Dopisy protkané láskou
Ona mu nepsala, ale dopisy četla. Vzala si z knihy jeho poslední dopis. Nevěděla to. Nevěděla, že to vzdal. Otevřela a přivoněla, přečetla si jeho dopis a věděla, že je poslední. Poslední, který jí napsal. Poslední, ve kterém čte jeho řádky. Otočila se v rukou s dopisem.

Stál za ní, zničený, ale plný lásky. Připravený odevzdat své srdci na dlani a stát se jejím přítelem.

Dívala se mu do očí. Nebála se. Byla připravená být sobecká. Byla připravená být jeho drogou.


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji :))

Kam jsi odešla

15. dubna 2016 v 8:42 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Where She Went
Český název: Kam jsi odešla
Díl: 2.
Žánr: beletrie - román
Autor: Gayle Forman
Nakladatelství: YOLI 2015
Počet stran: 224

Stručný obsah knihy:
Od oné tragické autonehody uběhly tři roky - Mia sice přežila, ztratila však svou rodinu i chuť do života. Drsnou zkoušku nevydržel ani vztah s kytaristou Adamem a cesty obou mladých lidí se rozešli.
Nadaná violoncellistka je hvězdou newyorské konzervatoře Juilliard, zatímco Adam, který se mezitím stal rockovou hvězdou, žije v Los Angeles a krmí bulvár svým bouřlivým vztahem se slavnou herečkou. Když během svého turné zůstane sám trčet v New Yorku, náhoda ho svede dohromady s Miou. Tu osudnou noc se společně toulají po městě, vzpomínají na minulost a nesměle otevírají srdce budoucnosti - a také jeden druhému. Dá se však vrátit všechen ten čas, který ztratili? Dají se odpustit chyby, které oba udělali, a splnit nesplněné sliby?