Červen 2016

Moje zkušenosti s Poklady Kancelářské myšky

30. června 2016 v 10:10 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...

Co si pod poklady představit? Je to krabice obsahující překvapení v podobě kancelářských potřeb. Na tento balíček jsem narazila díky jednomu blogu, který o tom psal. Rozhodla jsem si balíček také objednat, nebot mne to lákalo a předchozí balíčky se mi líbily.

Únik ze světa reality 6.1

29. června 2016 v 10:10 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Knihu, kterou uvidíte v tomto článku jsem si pořídila už v červnu. Začátkem června mám narozeniny, a tak jsem si novou knihu od Jojo Moyes koupila jako dárek od sebe pro sebe k narozeninám. Tuto autorku mám velmi ráda a již vlastním všechny její knihy, které u nás vyšly. Nemám je ale ještě všechny přečteny.

Navštívení fakultní knihovny

27. června 2016 v 10:10 | Karamelka |  Povídání s knihami
V úterý jste si mohli přečíst článek o naší městské knihovně, kde jsem zmiňovala, že se chystám do fakultní knihovny. V knihovně jsem byla ve středu a neodešla jsem s prázdnou.

Nejdříve jsem si vypsala knihy, které jsem měla v plánu si v budoucnu půjčit. V našem internetovém systému si našla jejich lokaci (patro, regál). I když to máme podrobně, mívám problém najít knihu, a tak chodím s Ennie. Tentokrát jsem ale šla sama a překvapilo mne, když jsem pochopila systém a našla knihy.

Zrádný anděl

26. června 2016 v 9:20 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Lügenengel
Český název: Zrádný anděl
Žánr: beletrie - dobrodružství, napětí, thrillery
Autor: Ulrike Bliefert
Nakladatelství: Fragment 2013
Počet stran: 184

Stručný obsah knihy:
Leonie tráví prázdniny společně s rodiči, kamarádkou Maike a malým bratrem. O nejmladšího člena rodiny se má během dovolené postarat místní dívka Sonja, ke které se Maike začne od začátku chovat podezřívavě. Leonie to nechápe a považuje za přehnané. Sonja však něco tají. Jaká je její minulost? Co je vůbec zač ta dívka s tváří anděla? Pokud Leonie neodhalí děsivou pravdu včas, budou všichni ve velkém nebezpečí.

Těšany - kovárna a rodný dům

25. června 2016 v 10:42 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
V rámci jednoho předmětu jsme měli možnost navštívit kovárnu v Těšanech. Jelikož do tohoto předmětu chodím s Ennie, přiřadila jsem to do této rubriky.

Z hlavního autobusového nádraží jsme vyrazili přímo do Těšan. Nemusí se přestupovat, cesta trvá cca půl hodiny. Vystoupit můžete buď u hřbitova, u kterého se později zastavím, nebo u hospody, kde o kousíček dál je již zmiňovaná kovárna.

Cestování - nejlepší životní investice

23. června 2016 v 20:15 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Cestování - nejlepší životní investice
Český název: Cestování - nejlepší životní investice
Žánr: literatura naučná - osobní rozvoj a styl
Autor: Lukáš Kerhart
Nakladatelství: Grada 2016
Počet stran: 176

Stručný obsah knihy:
Pokud chceš správně nastartovat svoji kariéru, ujasnit si, co chceš v životě dělat a splnit si své sny, pak tuto knihu držíš v rukou správně. Řada z nás se na konci střední a v období vysoké školy trápí, protože neví, kterým směrem se v životě vydat. Sám jsem se dlouhou dobu hledal a až cestování mi ukázalo životní cestu. Dal jsem si neskromný cíl napsat knihu, kterou bych si přál držet ve svých rukou, když mi bylo mezi 18 a 25 lety, začínal jsem přemýšlet nad svou budoucností a napadla mě spousta otázek. Díky svým cestám po celém světě jsem nashromáždil řadu inspirativních příběhů mladých lidí, kteří hned od začátku věděli, co chtějí v životě dělat, a dnes jsou úspěšní. Potkal jsem ale i řadu těch, kteří stejně jako já nevěděli, co se sebou, a dnes jsou skvělou inspirací pro ostatní. Jak je to možné? Co tito lidé udělali jinak? Odpovědi najdeš uvnitř této knihy. Věřím, že tě historky ze světa pobaví a pomůžou ti správně nakopnout tvou kariéru.

Únik ze světa reality 6.0

22. června 2016 v 22:24 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
V poslední době jsem tak trochu zanedbávala blog, bylo to nejen kvůli zkouškovému, ale také protože jsem neměla nápad a nechtělo se mi nic psát. Pomalu, ale jistě se zase vracím. Psaní článků mi chybělo a nápady už jsou. díky tomu, že jsem tu moc nebyla, jsem pozadu s články.

Navštívení městské knihovny

21. června 2016 v 12:44 | Karamelka |  Povídání s knihami
Když jsem byla malá, chodívala jsem do naší knihovny velmi často si půjčovat knihy. Ale když jsem nastoupila na střední, knihy jsem si začala kupovat a do knihovny jsem nepáchla. Jedině jako doprovod s kamarádkou, ale nepůjčovala jsem si knihy. Ani jsem už neměla průkazku, ale to se změnilo loni, kdy jsem potřebovala půjčit knihu k seminární práci. Jelikož ta kniha se týkala našeho města, nejednodušší způsob, jak se k ní dostat, bylo prostě si ji půjčit. Zrovna v knihovně měli akci a za registraci a vydání průkazu se neplatilo. Využila jsem toho, a tak jsem měla průkaz, ale kromě knihy k seminární práci, jsem opět do knihovny přestala chodit... až dodnes (20. června).

Jaro 1.3

20. června 2016 v 1:45 | Karamelka |  ...naše zahrada
Ahojky, opět je tu várka fotek s tupilány, pouze s tulipány. Takže kdo je už "přetulipánovaný", měl by se tomuto článku vyhnout :D Když tak koukám na fotky, tak tohle je pro zatím poslední článek. Tulipány jsou již odvetlé, takže tohle je oficiálně poslední várka fotek tulipánů z letošního roku z naší zahrady. Užijte si to :))


Třešinka

19. června 2016 v 9:40 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Cherry Girl
Český název: Třešinka
Žánr: beletrie-společenské romány
Autor: Raine Miller
Nakladatelství: Baronet 2014
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
Elaina Morrisonová miluje Neila McManuse celý svůj život. Nevzpomíná si na dny, kdy by ho nemilovala. I přes tragické události a dlouhé roky odloučení její láska trvá… dokud jí osud neroztrhá srdce na kusy, neotřese jejím dokonalým snem a nenaučí ji, jak těžké je nechat jít.
Oba velmi brzy pochopí, že skutečný život se ani trochu nepodobá romantickému snu. Většinou způsobuje kruté rány, po kterých zůstávají jen jizvy. Ale Neil se nevzdává. Dokáže na Elainu čekat celé roky. Je voják a vždy si dokáže najít cestu skrz bitevní pole. A získat dívku svého srdce je dost podobné. Pustí se tedy s plnou vervou do boje, aby dokázal Elainu přesvědčit o tom, čím on si je už dlouho jistý.
Že bude navždy jeho Třešinkou.

Jaro 1.2

18. června 2016 v 12:38 | Karamelka |  ...naše zahrada

Ahojky, udělala jsem výběr a tento článek se nebude týkat tulipánů. Zde uvidíte různé jiné jako např. pampelišky, květoucí stromy, rostoucí lilii atd. Je to takový menší odpočinek, protože poté vás opět zahltím tulipány :D :))


Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách

17. června 2016 v 13:54 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách
Český název: Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách
Žánr: literatura naučná
Autor: Jadwiga Šanderová
Nakladatelství: Slon 2007
Počet stran: 210

Stručný obsah knihy:
Knížka je určena studentům společenských věd. Naleznou v ní užitečné rady, jak číst náročnější text odborný text. Především je ale věnována základním zásadám, jichž je dobré se držet při psaní odborného textu. Čtenáři se seznámí se základními žánry společenskovědní odborné stati, s drobnými informačními žánry, s tím, jak se vede odkazový aparát a jak dostát pravidlům publikační etiky. Rady týkající se tak i začátečníkům stojícím před úkolem napsat první seminární práci.
Kniha neopomíjí ani ústní projev (na seminářích, konferencích a pracovních zasedáních) a přípravu na něj.

Jaro 1.1

16. června 2016 v 11:22 | Karamelka |  ...naše zahrada
Ahojky, jak jsem zmiňovala v předchozím článků... momentálně vás zahlcuji fotkami tulipánů, které jsem fotila v půlce dubna. Mé resty se nelepší, na druhou stranu mám ale stále, co přidávat na blog. Přeji všem příjemnou podívanou :))


Kariéra táborové vedoucí

15. června 2016 v 14:42 | Karamelka |  Kousek mého života
Poprvé na tábor jsem měla jet jako desetileté dítě, ale mé slepé střevo si řeklo, že to tedy ne. A tak jsem přes letní prázdniny místo tábora ležela v nemocnici po operaci slepého střeva. Ale nevzdala jsem se, a zkusila to další rok. To se mi již povedlo odjet na můj první tábor.

Botanická zahrada

14. června 2016 v 13:24 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Jeden den jsme se s Ennie domluvily a vyrazily jsme opět do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. S Ennie to tam máme rády, je tam krásně, příjemně a člověk může relaxovat.

Cestou necestou 4.0

13. června 2016 v 8:18 | Karamelka |  ...cestou necestou
Fotky z procházky jsem rozdělila do tří článků. V prvním jste mohli vidět cestu k rybníku a zpět, ve druhém jste mohli vidět fotky z obory a ve třetím článku uvidíte mix fotek, avšak na fotkách bude můj společník prasátko Luis.

Trable

12. června 2016 v 9:30 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Trable
Český název: Trable
Žánr: beletrie - young adult, new adult
Autor: Samantha Towle
Nakladatelství: Baronet 2014
Počet stran: 384

Stručný obsah knihy:
Mia Monroeová nikdy neměla lehký život. Když se konečně osamostatnila, myslela si, že všechno bude jednodušší. Ale nebylo…Teď utíká před minulostí, o níž se nesmí nikdo dozvědět. Zoufale se snaží najít lásku, o kterou dosud jen snila.
Jordan Matthewm naopak bere všechno na lehkou váhu. Má rád ženy, jednoduchý, uvolněný a bezproblémový život. Jenže pak potká Miu...zlomenou, zdeptanou a s takovou přítěží, jež je na jednoho člověka příliš. Čím více tuto dívku poznává, zjišťuje, že poprvé chce někomu pomoct. Že touží dozvědět se o ní víc…

Podivná knihovna

11. června 2016 v 10:10 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Fušigina tošokan
Český název: Podivná knihovna
Žánr: světová literatura - novela
Autor: Haruki Murakami
Nakladatelství: Odeon 2014
Počet stran: 64

Stručný obsah knihy:
Chodíte si půjčovat knihy do knihovny?
Mladík si jako obvykle odskočí navečer do místní knihovny: vrátit dvě knížky a nějaké jiné si půjčit. Ten den se však už nevrátí domů. Běžná knihovna se náhle změní v záhadné bludiště s nekonečnými chodbami, zamčenými dveřmi a celou, v níž se chlapec nakonec ocitá. Občasnou společnost mu dělají dědek, ovčí muž a záhadná krásná dívka, která nemluví. Tahle noční můra se sice nakonec prosvětlí denním světlem, ale mladík zjišťuje, že nic už není jako dřív.

Jaro 1.0

10. června 2016 v 14:24 | Karamelka |  ...naše zahrada
Ahojky, chtěla bych vás poprosit, abyste fotografie z naší zahrádky brali trochu s rezervou. Jde o to, že jsem je fotila v půlce dubna. Snažila jsem se fotky, co nejvíce třidit, ale chtěla jsem vám jich také tolik ukázat... proto prostě tolik článků s tulipány :)) Navíc se snažím články trochu střídat, takže občas je větší prodleva, než dám článek s fotkami. Snad vám to nevadí a užíváte si pohled na kvetoucí tulipány, které nám již pomalu, ale jistě odkvétají.


Deník vysokoškoláka - třetí týden zkouškového

9. června 2016 v 12:20 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
6. června 2016 - Ve čtvrtek jsem sice psala, že bych se měla jít učit na pondělní zkoušku, ale venku bylo hezky… samozřejmě jsem to nechala na poslední chvíli, i když jsem věděla, že je to za dva semestry, a že je to náročná zkouška. Převážně jsem se učila v noci z neděle na pondělí. Jsem noční tvor a v noci se mi učí lépe.