Červenec 2016

Barvy lásky - Svedená

31. července 2016 v 9:16 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Colour of love - Verführt
Český název: Barvy lásky - Svedená
Díl: 4.
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Kathryn Taylor
Nakladatelství: Moba 2014
Počet stran: 232

Stručný obsah knihy:
Sophie je zpátky v Londýně - sama a se zlomeným srdcem. Nemůže zapomenout na úžasné dny, a především noci, které prožila s Matteem v Římě. Touží po něm stále víc a trápí se. Nakonec se rozhodne vrátit do Itálie - a i Matteo je rád, že se znovu vidí. Svádí ji k ještě odvážnějším erotickým hrátkám než dříve. Jeho minulost ho však vytrvale pronásleduje…

Co mě naučil tučňák

30. července 2016 v 10:10 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: The Penguin Lessons
Český název: Co mě naučil tučňák
Žánr: beletrie - román
Autor: Tom Michell
Nakladatelství: Noxi 2016
Počet stran: 208

Stručný obsah knihy:
Jedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat.
Dvacetiletý Tom Michell, toužící po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového "domácího mazlíčka" propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových party, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.

Bloguji, protože...

29. července 2016 v 11:11 | Karamelka |  témata týdne
Bloguji, protože se díky tomu ocitám ve svém světě.

Chtěla jsem napsat jen tuto větu, protože si myslím, že je výstižná, ale… na blogu jsem sama sebou, píšu o tom, co mne trápí, píšu vše, co mne napadne a nebojím se odsouzení, neboť v mém okolí o blogu neví moc lidí. Ví o něm jen pár vyvolených, pár výjimečných lidí a stejně ne, všichni jej čtou.

Nemusím se bát, když napíšu gay povídku, že se na mne budou lidé dívat skrze prsty. Díky anonymitě mohu být sama sebou. Díky tomu jsem vytvořila svět, ve kterém je mi dobře, do kterého utíkám, ve kterém se schovávám… ve kterém se cítím jako někdo. Nejsem ta neviditelná, ale jsem ta, co to píše, ta, co to vede.

Někdy bych si přála být někdo jiný a nemít v hlavě zmatek, ale jsem, kdo jsem a tento blog mne naplňuje. Tento blog je mé útočiště a já díky němu poznávám sebe sama.

Bloguji, protože jsem díky tomu sama sebou.
Bloguji, protože mě to naplňuje.
Bloguji, protože mi to pomáhá.
Bloguji, protože chci.
Bloguji, protože je to můj svět.

Moje zkušenosti s Péčí s marockým arganovým olejem

28. července 2016 v 12:04 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...
péčí s marockým arganovým olejem!


S tímto produktem se můžete setkat v katalogu Avon. Jedná se o olej na vlasy. Já osobně jsem se rozhodla ho vyzkoušet a nakonec jsem se rozhoupala i k napsání hodnocení na tento produkt.

Únik ze světa reality 6.4

27. července 2016 v 10:10 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
K narozeninám od Ennie jsem dostala knihu od autorky, od které jsem četla již sérii. Knihy jsem ale měla půjčené, autorka má ještě jednu sérii, jejíž první díl mi dala Ennie. Tuto sérii zase nemá kamarádka, od které jsem si půjčovala sérii, takže si to vyměníme a já jí půjčím tuhle sérii.

Erotic drabble 1.2

26. července 2016 v 22:22 | Karamelka |  Erotic drabble
POUZE PRO STARŠÍ OSMNÁCTI LET!

Projížďka

26. července 2016 v 10:52 | Karamelka |  drabble
Sedím za ním na motorce. Pevně ho sevřu. Cítím se bezpečněji, i když to na to nemá vliv. Mám strach. Nikdy jsem na motorce neseděl. Nechápu, jak jsem se mohl nechat přemluvit. "Můžeme?" zeptá se. Jen ho stisknu ještě pevněji. Zasměje se. Nastartuje a vyrazíme. Jede pomalu. Není to zase tak špatné. Jsem vzrušení. Pociťuji adrenalin. Možná začínám chápat, proč to tolik miluje. Položím si hlavu na jeho rameno. Zrychlí. Mám větší strach, ale je to tak báječné. Už vím, co budeme dělat, až zastavíme. Míříme k lesu. Jede rychle. Tisknu se k němu celým svým tělem, celým svým chtíčem.

Barvy lásky - Ztracená

24. července 2016 v 9:56 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Colour of love -Lost
Český název: Barvy lásky - Ztracená
Díl: 3.
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Kathryn Taylor
Nakladatelství: Moba 2014
Počet stran: 272

Stručný obsah knihy:
Smyslnost a touha ji naprosto pohltily. Teď je ztracená…
Návštěva Říma? Pro mladou Britku Sophii Conroyovou je to něco výjimečného. Ale nikdy by nevěřila, co na ni v tomto věčném městě čeká. Setkání s hříšně atraktivním profesorem umění Matteem Bertanim jí naprosto změní život a odhalí nové dimenze rozkoše.
Sophie se brzy beznadějně ztrácí ve svých pocitech - a ignoruje veškerá varování. Jenže i přes spalující vášeň, která se mezi nimi rozhořela, nepřipadá vztah v úvahu.

Sophie ví, že je pozdě vrátit všechno zpátky. Zbývá proto jediné - najít klíč k Matteovu tajemství…

Hotel rozkoší

22. července 2016 v 14:44 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Hotel of Seduction
Český název: Hotel rozkoší
Žánr: beletrie - erotický román
Autor: Marina Anderson
Nakladatelství: Domino 2015
Počet stran: 250

Stručný obsah knihy:
Grace je úspěšná divadelní režisérka se zálibou v neobvyklém sexu, kterou v ní probudil milovaný partner David - krásný muž jejích snů, odtažitý, smyslný a zámožný podnikatel. Společně s ním vlastní malý luxusní hotel pro páry s netradičními sexuálními potřebami.
Hosté jsou nadšeni a rádi se vracejí, ale Graceino štěstí nahlodává pocit nejistoty, který v ní vyvolává David. Třebaže si s ním užívá dny a noci plné rozkoše, není si jistá, zda ji tento muž vůbec dokáže - a chce - milovat tak, jak by si přála.
Její pochybnosti vyvrcholí, když do hotelu přijede přitažlivá, trochu naivní novicka, kterou David ochotně zasvěcuje do temných stránek slasti. Grace začíná ztrácet půdu pod nohama a pochopí, že všechno, co doposud s Davidem prožila, byla možná jenom zkouška. Teprve jestli uspěje, přijme ji David definitivně do svého světa...

Zoologická zahrada Praha 0.4

21. července 2016 v 18:02 | Karamelka |  ...zoologické zahrady
Poslední článek ze zoologické zahrady. Povedlo se mi to dát do čtyř článků, což myslím, že je krásné. V tomto článku uvidíte takový mix. Také uvidíme nejen faunu, ale i floru.

Kousek mého života 2.3

20. července 2016 v 14:10 | Karamelka |  Kousek mého života
O tom, jak jsme každý jiný, se přesvědčuji neustále a pravidelně. Každý máme jinou výchovu, každý máme jinou povahu, pro každého je důležitého něco jiného. Také mne překvapuje, jak se člověk za několik let dokáže změnit, jako by to byl již někdo jiný. Někdo, koho neznáte.

Únik ze světa reality 6.3

19. července 2016 v 10:38 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Do knihkupectví jsem zavítala, abych koupila mamce dárek v podobě knihy. Původně jsem neměla v plánu si nic kupovat, ale pak mne napadlo se podívat po druhé knize od autora Austin Kleon. Jednu knihu od něj jsem dostala jako dárek a on má ještě jednu. Tu jsem také chtěla vlastnit. Nevěděla jsem, zda ji tam budou mít, protože ty knihy jsou přece jen už starší.

Zoologická zahrada Praha 0.3

18. července 2016 v 11:02 | Karamelka |  ...zoologické zahrady
Od goril jsme se vydali zpět ke slonům, protože když jsme tam byli zrovna probíhal křest a pavilon nebyl přístupný. A jelikož jsme chtěli vidět i malého slonečka, tak jsme se tam vrátili.

Než jsme se dostali zpět, navštívili jsme pavilony a venkovní výběh lemurů, kde se návštěvníci také chovali bezohledně. Opět tam byla ošetřovatelka a upozorňovala a hlídala lemury před návštěvníky.

Barvy lásky - Obnažená

17. července 2016 v 9:22 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Colour of love - Entblösst
Český název: Barvy lásky - Obnažená
Díl: 2.
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Kathryn Taylor
Nakladatelství: Moba 2013
Počet stran: 272

Stručný obsah knihy:
Je na něm závislá. Ale každá závislost má své hranice.
Grace se dostala Jonathanovi pod kůži víc, než si zpočátku hodlal připustit. Ale je to, co k ní cítí, opravdu láska? Nebo jen neovladatelná touha po jejím těle?
Extáze z dosud nepoznané rozkoše vyplňuje každý jejich den, stejně jako rostoucí nejistota, z toho, kam tohle všechno spěje.
Grace si připadá jako Jonathanova poddajná hračka a cítí, že pokud mu nechce zcela podlehnout, musí převzít pravidla hry do svých rukou.

Zoologická zahrada Praha 0.2

16. července 2016 v 11:00 | Karamelka |  ...zoologické zahrady
Ještě než jsme se dostali ke gorilám, tak jsme měli možnost vidět jiná zvířata. Gorily jsou největším lákadlem zoologické zahrady, ale nemusí tomu tak být stále. V předchozím článku jsem psala o plánech vypůjčit si pandy, ale také jsem se dozvěděla, že kromě pand by zoo chtěla mít tzv. tasmánského čerta, který žije pouze v Tasmánii a je považován za ohrožený druh. I to by mohlo přilákat více a více návštěvníků.

Botanická zahrada

15. července 2016 v 11:44 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Opět jsme s Ennie vyrazily do botanické zahrady, kde jsme skoro jako doma. Bohužel ve zkouškovém jsme nebyly v zahradě ani jednou, nebyl čas. Ale snad tam zamíříme, co nejdříve.

P.S.

14. července 2016 v 11:01 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: P.S.
Český název: P.S.
Žánr: česká literatura - fejetony
Autor: Aňa Geislerová
Nakladatelství: Ikar 2015
Počet stran: 216

Stručný obsah knihy:
Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.

Zoologická zahrada Praha 0.1

13. července 2016 v 11:25 | Karamelka |  ...zoologické zahrady
Ještě v červnu mezi zkouškami jsme vyrazili do hlavního města podívat se do zoologické zahrady. Nejen kvůli malé gorilce a slonovi, ale také, protože jsme tam již dlouho nebyli.

Léto 0.1

11. července 2016 v 10:30 | Karamelka |  ...naše zahrada
Léto je období, kdy nám na zahradě kvetou krásně vonící lilie, ale letos ne všechny voní. Nevíme, čím to je, ale některé opravdu nevoní, ale některé ano a už vím, které voní, takže k těm chodím pravidelně :D S fotoaparátem jsem se snažila obejít všechny a vyfotit vám, jak krásně barevné některé máme :) Přeji všem příjemnou podívanou, škoda, že vám nemohu i dopřát tu vůni.


Barvy lásky - Nespoutaná

10. července 2016 v 9:42 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Colour of love - Entfesselt
Český název: Barvy lásky - Nespoutaná
Díl: 1.
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Kathryn Taylor
Nakladatelství: Moba 2013
Počet stran: 300

Stručný obsah knihy:
Je bohatý. Je sexy. A chce jen ji.
Mladá a naivní Grace sice vyniká v oboru ekonomie, ale naprosto propadá v oblasti vztahů. Je nezkušená a nesmělá, to se má však brzo změnit.
V Londýně, kam odlétá za pracovní stáž, potkává Jonathana Huntingtona - úspěšného, bohatého a nebezpečně charismatického muže - a okamžitě mu podléhá. Stále hlouběji a hlouběji unáší Grace do svého světa temných tužeb a oba se ztrácí ve víru vlastního chtíče.
Vzápětí přichází studená sprcha jako varování, že by Grace měla další krok do neznáma pořádně zvážit..