Srpen 2016

Mikulov - zámek a město

31. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Poslední zastávkou na exkurzi s Ennie se stalo město Mikulov s historických centrem a také návštěva zámku. Nejdříve jsme se vydali na zámek na domluvenou prohlídku, kdy jsme mohli fotit i uvnitř, a tak se můžete podívat na několik fotek interiéru. Ale jelikož zámek za období 2. světové války vyhořel, tak se v něm nyní nachází expozice muzea.

Lednice

30. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Po Valticích naší další zastávkou posledního dne exkurze s Ennie byl zámek Lednice, ve kterém jsme měli opět domluvenou prohlídku.

Valtice - zámek a město

29. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Poslední den exkurze byl ve znamení jižní Moravy. Nejdříve jsme navštívili zámek ve Valticích, poté jsme měli rozchod a možnost se podívat po městě. Také jsme si s Ennie a spoluzačkou zašly ve Valticíh na oběd.

Nejdelší jízda

28. srpna 2016 v 9:10 | Mišule |  Svět knih
Originální název: The Longest Ride
Český název: Nejdelší jízda
Žánr: Beletrie - romantika
Autor: Nicholas Sparks
Nakladatelství: Ikar 2014
Počet stran: 432

Stručný obsah knihy:
Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však nezvládne řízení, jeho vůz prorazí svodidla a sjede ze silnice. Ira uvázne se zlomenou rukou a rozbitou hlavou v havarovaném autě na zledovatělém srázu a nezbývá mu než, doufat, že ho někdo najde a zachrání. Při vědomí ho udržují vzpomínky na manželku, která zemřela před devíti lety.
O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzsky, poprvé v životě jede podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu.
Seznamuje se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem, který žije s matkou na ranči, kde od úsvitu do soumraku tvrdě dře, aby rodinný majetek dostal z finančních nesnází. Sophia se tak ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s pohodlným životem studentky dějin umění. Co však Luke skrývá?
Ira, Ruth, Luke a Sophia. Dvě dvojice, lišící se věkem i životními zkušenostmi, jejichž osudy se nečekaně propletou. A kdo koho vlastně bude zachraňovat?

Všechny malé zázraky

27. srpna 2016 v 9:10 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: All the Bright Places
Český název: Všechny malé zázraky
Žánr: beletrie - young adult, new adult
Autor: Jennifer Niven
Nakladatelství: YOLI 2015
Počet stran: 360

Stručný obsah knihy:
Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích, přátelství a první lásce

Theodora Finche fascinuje smrt. Neustále přemýšlí nad způsoby, jak by se mohl zabít. Ale pokaždé ho něco - bez ohledu na to, jak je to zdánlivě bezvýznamné - nakonec zastaví.
Violet Markeyová zase žije pro budoucnost - upíná se k dokončení střední školy a k momentu, kdy bude moct opustit rodné městečko v Indianě. To jí totiž až příliš bolestně připomíná nedávnou tragickou smrt její sestry.
Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat.

Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat "krásy Indiany", a oba přitom učiní zajímavé objevy. Finch zjišťuje, že jen s Violet může být sám sebou - podivínským, přemýšlivým, ale zároveň zábavným a originálním; a že není až takový blázen, za jakého ho ostatní považují. Violet zase zapomene počítat dny do konce školy a konečně začíná znovu žít. Jenže zatímco Violetin svět se rozrůstá a získává nové barvy, Finch se propadá do temnoty deprese.

Lanžhot

26. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Druhý den jsme se po výletech rozhodly s Ennie a ještě jednou spolužačkou podívat po okolí obce, kde jsme byli ubytovaní. Bylo to už navečer, krásně zapadalo slunce. Samozřejmě jsem si na večerní vycházku vzala foťák, a tak se s vámi podělím o několik fotografií.

Ze dna ke hvězdám - epilog

25. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  Ze dna ke hvězdám
Už je to měsíc od našeho posledního sezení. Nepřišla. Nemám žádné zprávy o této pacientce. Myslím, že jsem příliš na ni tlačil. Zklamal jsem.
Přicházím do své ordinace. Na stole zahlédnu dopis. Nechodí mi sem většinou dopisy. Je to divné. Vezmu si obálku a roztrhnu jej.

Slovanské hradiště v Mikulčicích

24. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Další místo, které jsme v rámci třídenní exkurze s Ennie navštívily, byly Mikulčice. Nejdříve jsme měli ještě navštívit Pohansko, ale bohužel jsme to časově nestíhali, a tak se profesor rozhodl, vynechat toto místo.

Ze dna ke hvězdám - část sedmá

23. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  Ze dna ke hvězdám

Sedím naproti němu a věřím, že ho dnes potěším. Věřím, že jej dnes překvapím. Těším se, až mu to řeknu. Nevím, jestli to mám hned vybalit, nebo počkat, až se zeptá sám. Asi počkám. To bude lepší.
"Amber," usmál se, "vypadáš lépe. Daří se ti lépe?"
"Uvědomila jsem si několik věcí, možná je to tím."
"Jaké věci?" zajímá se. Líbí se mi, že se zajímá. Alespoň někdo se ptá. Vím, že je to jeho práce, ale je to příjemné vědět, že je tu někdo, kdo se vás zeptá.

Nečekaná touha

21. srpna 2016 v 9:44 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Pulse
Český název: Nečekaná touha
Díl: 2.
Žánr: beletrie-romantika
Autor: Gail McHughová
Nakladatelství: Ikar 2016
Počet stran: 384

Stručný obsah knihy:
Emily je odhodlaná dostat Gavina zpět…Boj o lásku, ale může také prohrát.
Emilyino srdce je roztříštěné a kusy. Sice na poslední chvíli odvrátila největší chybu svého života, když si nevzala za muže člověka, který ji zneužíval a manipuloval, ale ztratila přitom i svou pravou lásku. Aspoň to si Emily myslí, když Gavin odjede bez rozloučení neznámo kam a její zoufalé telefonáty a zprávy zůstávají bez odpovědi.
Gavin nechtěl žádnou jinou ženu než Emily, ale teď ví, že prohrál. Odřízne se od minulosti a odletí do Mexika zapomenout, ale ani náruč svůdných krásek nedokáže vyplnit prázdné místo v jeho srdci.
Emily podnikne poslední zoufalou cestu, aby Gavina našla a řekla mu do očí pravdu. Může jí ale odpustit? A i pokud by ji přijal zpátky, dokážou se jejich zraněná a usmýkaná srdce navzájem zahojit? Ani jeden z nich netuší, co budoucnost přinese, a jejich druhá šance může znamenat štěstí i nekonečnou bolest.

Will Grayson, Will Grayson

20. srpna 2016 v 10:12 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: WILL GRAYSON, WILL GRAYSON
Český název: Will Grayson, Will Grayson
Žánr: společenský román
Autor: John Green, David Levithan
Nakladatelství: YOLI 2016
Počet stran: 280

Stručný obsah knihy:
Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká.
Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí - kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude…
Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství.

Archeologický park Carnuntum 0.2

19. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Po prohlídce muzea jsme se přesunuli kousek dále k amfiteátru, kde jsou pouze jeho pozůstatky. Tam jsme dostali rozchod a každý jsme si to prohlédli podle sebe.

Ze dna ke hvězdám - část šestá

18. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  Ze dna ke hvězdám
"Jsem rád, že jsi vůbec přišla. Po minulém odchodu beze slova jsem měl obavy."
"Hm," koukám opět na boty.
"Rozhodla ses být sdílnější?"
"Hm."
"To není moc sdílné, ale alespoň vydáváš nějaké zvuky a nepohybuješ pouze hlavou či rameny. Už jsi napsala odpověď na ten inzerát?"

Únik ze světa reality 6.6

17. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Posledním a nejnovější knihou za měsíc červenec je kniha do série, kterou jsem sice celou dostala od kamarádky, ale poslední díl jsem si koupila sama kvůli menším komplikacím. Série se mi líbila, a proto jsem neváhala si koupit poslední díl.

Ze dna ke hvězdám - část pátá

16. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  Ze dna ke hvězdám
"Amber, řekneš mi něco? Již tu dnes sedíme půl hodiny a ty stále mlčíš."
"Nechce se mi mluvit," zašeptám.
"Přemýšlela jsi o těch věcí z minule?" zajímá se.
Co je mu po tom. To je moje věc. Nechci s ním mluvit. Chci jít pryč.

Archeologický park Carnuntum 0.1

15. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Druhý den jsme vyrazili do archeologického parku v Rakousku. Carnutum bylo dříve hlavním městem římské provincie, takže vše není na jednom místě a člověk se musí přesouvat. Pro mě to byl největší zážitek z celé třidenní exkurze. Toto historické místo, informace... vše namě zapůsobilo a já vím, že se tam chci vydat ještě jednou a projít si to celé. My jsme opět neměli příliš mnoho času a nestihli jsme navštívit vše, což mě mrzelo.

Nečekané setkání

14. srpna 2016 v 9:38 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Collide
Český název: Nečekané setkání
Díl: 1.
Žánr: beletrie-romantika
Autor: Gail McHughová
Nakladatelství: Ikar 2015
Počet stran: 360

Stručný obsah knihy:
Emily je zranitelná jako nikdy dřív…a Gavin se nehodlá vzdát bez boje.
Krátce po skončení vysoké školy Emily Cooperové zemře matka a ona se ve snaze vyrovnat se s jejím odchodem odstěhuje do New Yorku, aby se pokusila o nový začátek. Velkou oporou je jí přítel Dillon Parker - milý, ohleduplný a ztělesňující vše, co si kdy u muže přála. Dillon, který ví, že bez Emily nedokáže žít, však skrývá tajemství.
Když se pak Emily v New Yorku setkává s Gavinem Blakem -bohatým a nechvalně proslulým floutkem, který je navíc okouzlující a nebezpečně přitažlivý, opět se jí život a city začnou vymykat z rukou. Emily se snaží popřít veškerou touhu, kterou ke Gavinovi cítí, ale on ji odmítá nechat, tak snadno odejít.
Sám se zotavuje z vlastní bolestné minulosti a nezastaví se před ničím, aby Emily získal. Jejich nečekané setkání donutí Emily přehodnotit dosavadní rozhodnutí a uvažovat o volbě, která může ohrozit stará přátelství, zlomit několik srdcí a navždy změnit život.

Prokleté město

13. srpna 2016 v 10:12 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Cryer´s Cross
Český název: Prokleté město
Žánr: horor
Autor: Lisa McMann
Nakladatelství: Fragment 2013
Počet stran: 216

Stručný obsah knihy:
Městečko Cryer's Cross je nenápadné místo, kde se nic zvláštního neděje... Až do chvíle, kdy beze stopy zmizí jedna ze studentek místní školy. Kendall Fletcherová ji ani moc neznala. Po dalším zmizení ale začne slyšet hlasy zmizelých studentů. Jde z toho strach. V Cryer's Cross je ukryto dávné tajemství a nad všemi obyvateli se vznáší děsivé prokletí. Podaří se Kendall odhalit pravdu a nezešílet při tom?

Bratislavský hrad a okolí

12. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Po rozchodě jsme se opět sešli a vydali se společně na Bratislavský hrad. Postupné stoupání do kopce vám nabídne krásný výhled na Bratislavu, a tak jsem se zastavovala, kochala a fotila.

Ze dna ke hvězdám - část čtvrtá

11. srpna 2016 v 10:10 | Karamelka |  Ze dna ke hvězdám
Přišla jsem. Znovu mu sedím naproti a dívám se na něj. Dneska se mne neptá, jak se má. Hned se zajímá, jestli jsem dodržela slib. Mírně se usměji, "ano, dodržela," dodám. Mám z toho radost, že jsem ho nezklamala. Nechtěla jsem to, i když jsem přemýšlela, že to na truc neudělám. Ale nechtěla jsem mu ublížit.
"To mě těší," řekne s upřímností v hlase, "podařilo se ti něco najít?" zajímá se.
Nevím, jestli mu to mám ukázat. Nevím, jestli se mám s ním poradit.