Listopad 2016

Moje zkušenosti s e-shop Knižní vesmír

30. listopadu 2016 v 8:34 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...
"pro pravé knihomoly"

S Knižním vesmírem mne seznámila kamarádka, která mi zde loni objednávala dárky na Vánoce. Rozhodla jsem se letos tuto webovou stránku využít a objednala jsem z ní na Vánoce i já. Opět se nás domluvilo více skrze poštovné. Objednávala jsem to já a přišlo to přes Českou poštu až domů.

Únik ze světa reality 7.5

28. listopadu 2016 v 11:14 | Karamelka |  ...únik ze světa reality

S Ennie jsme si v den, kdy jsme navštívily antikvariáty, zaskočily podívat i do Levných knih... samozřejmě jsem neodolala a koupila jsem si knihu. Může ale za to Ennie. Já si jí nevšimla, ale když mi ji Ennie ukázala, věděla jsem, že ji musím mít.

Kam se vytrácí láska

27. listopadu 2016 v 10:08 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Kam se vytrácí láska
Český název: Kam se vytrácí láska
Žánr: knihy pro mládež - dívčí román
Autor: Lenka Lanczová
Nakladatelství: Víkend 2000
Počet stran: 224

Stručný obsah knihy:
Kam se vytrácí láska je prázdninový příběh dvou povahově rozdílných sester, sedmnáctileté Adély a o rok mladší Elen, které si letní dny užívají každá po svém. Zatímco Adéla, budoucí zdravotní sestřička, v touze co nejvíc "přičichnout" k nemocnici nastoupí na brigádu, Elen touží získat místo zpěvačky v rockové amatérské kapele a krom toho se baví navazováním lehkomyslných prázdninových známostí. Ani jedna ze sester netuší, že tyhle prázdniny jsou zlomové.
Adéla ztratí celou řadu iluzí jak o svém budoucím povolání, tak o svém klukovi a dokonce i o rodičích, Elen se události brzy začínají vymykat z rukou - tím spíš, když se doopravdy zamiluje…
V životě nebývá nic černobílé, obě musí vyzkoušet vzlety i úlety - a obě se přesvědčují, že i přes bolestivé pády to rozhodně stojí za to. Jde jen o to vědět kudy, kam, s kým a jak!

Nový kabátek blogu

26. listopadu 2016 v 21:58 | Karamelka |  ... kecy
Ahojky, vítám vás v mém světě, který má díky DelusH nový kabátek. Zvolila jsem si knižní téma. V záhlaví můžete vidět například Než jsem tě poznala, Petr a Lucie, sérii Božských, sérii Nočních lovců, také můžete vidět citát z Malého prince. Je tam toho hodně a já byla zvědavá, jak se s tím DelusH popere a... jsem nadšená! Jsem ráda, že mi vyhověla a layout mi udělala. Od ní jsem ještě nebyla zklamaná, její layoutky jsou parádní a ani tentokrát mne nezklamala. Vidíte ty položky do menu? Bombové! Opravdu se mi nový kabátek líbí a jsem z něj nadšená. Už deset minut na něj stále koukám... a koukám. Děkuji DelusH!

Vidíte to PNG? WOW!

Božský milenec

26. listopadu 2016 v 1:02 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Beautiful Secret
Český název: Božský milenec
Díl: 4.
Žánr: beletrie pro dospělé - erotický román
Autor: Christina Lauren
Nakladatelství: Jota 2016
Počet stran: 348

Stručný obsah knihy:
Upjatý Brit na vysoké pozici. Dobrodružná Američanka na stáži. Sexy mezinárodní skandál na obzoru.
Niall, bratr Maxe Stelly (Božského cizince), přijíždí do New Yorku na pracovní cestu. Je to typicky britsky upjatý génius v oblasti městského plánování, který se v ženách vůbec nevyzná. Brzy si ho však jedna obtočí kolem prstu…, aniž by na to byl připravený.
Když se Ruby Millerová dozví, že ji šéf posílá na prodlouženou pracovní cestu do New Yorku, je v šoku. Jako jedna z nejnadějnějších a nejbystřejších mladých inženýrek v Londýně to z profesního hlediska zvládne levou zadní. Děsí ji ale fakt, že bude celý měsíc pracovat - a spát v jednom hotelu - s Niallem Stellou, firemním expertem na městské plánování a nejvíc sexy chlapem na světě, po kterém už pár měsíců kouká. Niall ale ani neví, že Ruby existuje…, dokud ho noční let plný laškovného flirtu nepřinutí všimnout si jí.
Čerstvě rozvedený Niall se neumí uvolnit ani porušovat pravidla a co se týká žen, je naprosto bezradný. Přesto hned pozná, že otevřená Kaliforňanka Ruby je jako závan čerstvého větru. Ruby si vezme za úkol dostat sexy Brita z jeho ulity, a když se do toho pustí, není cesty zpět. Užívat si tisíce kilometrů od Londýna je pro oba jednoduché, co se ale stane s těžce vystavěným vztahem po jejich návratu?

Brno

24. listopadu 2016 v 11:25 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Když jsme s Ennie obcházely antikvariáty, chodily jsme pěšky, a tak to byl i výlet po městě Brně. Město nám ukazovalo krásy podzimu a my si je užívaly. Nasávaly jsme je plnými doušky.

Únik ze světa reality 7.4

23. listopadu 2016 v 19:10 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
Nejnovějšími příspěvky do mé knihovničky jsou dvě knihy z antikvariátu. Článek o putování po brněnských antikvariátech si můžete přečíst zde.

Kladivo na čarodějnice jsem sice četla, ale jsem ráda, že mám možnost tuto knihu vlastnit a druhé knize jsem neodolala.

Putování po brněnských antikvariátech

22. listopadu 2016 v 10:22 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Ennie narazila na velmi zajímavý článek o putování po brněnských antikvariátech. Slečna hledala konkrétní tituly, vyhradila si i čas... my jsme se trochu inspirovaly, ale čas jsme neměly vyhrazený a ani nic konkrétního jsme nehledaly. Chtěly jsme se jen podívat a zažít další společné dobrodružství, což si myslím, že se povedlo.

Další krok - volnost

21. listopadu 2016 v 18:32 | Karamelka |  Kousek mého života
Poznámka autora: Článek psán před měsícem

To, že si člověk řekne, že bude chodit jednou do týdne s pejskem na cvičák, neznamená, že je to vše. Je potřeba jej trénovat každý den. Nejvíce času mám samozřejmě o víkendu, ale snažím se Rokymu věnovat i přes týden.

Ráda bych se s vámi podělila o jeho další úspěch. Já jsem na něj pyšná, ale ne všichni to ocení.

Bezpečný přístav

20. listopadu 2016 v 9:08 | Mišule |  Svět knih
Originální název:Safe Haven
Český název:Bezpečný přístav
Žánr: Beletrie - romantika
Autor: Nicholas Sparks
Nakladatelství: Ikar 2012
Počet stran: 304

Stručný obsah knihy:
Do Southportu, ospalého jižanského městečka, se přistěhuje krásná, ale plachá Katie. Nad její se vznáší mnoho otazníků. Ačkoliv se zprvu brání navázat jakýkoliv vztah, postupem času se seznamuje se sousedkou Jo a Alexem, vdovcem s dvěma dětmi a velkým srdcem, který provozuje zdejší obchod. I přes počáteční obavy začíná Katie v Southportu zapouštět kořeny a stává se součástí nejen místní komunity, ale i Alexovy rodiny. Ani propukající láska jí však nedovolí zapomenout na temné tajemství, které Katie vyhnalo na dlouhou a děsivou pouť, na jejímž konci nalezla útočiště právě v Southportu… Jen díky své tvrdohlavé kamarádce Jo si Katie nakonec uvědomí, že bude muset volit mezi životem na útěku a novou rodinou - a že v nejtěžších chvílích dokáže člověka zachránit jen láska.

Kdysi

19. listopadu 2016 v 10:30 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Once
Český název: Kdysi
Žánr: světová literatura - pro mládež
Autor: Morris Gleitzman
Nakladatelství: Argo 2016
Počet stran: 164

Stručný obsah knihy:
Každý si zaslouží zažít něco dobrého. Alespoň jednou v životě. Tři roky a osm měsíců žije devítiletý Felix v odlehlém katolickém sirotčinci v horách, ačkoli není katolického vyznání. Jeho rodiče nejsou mrtví. Přivedli ho k matce Mince, představené jeptišek, aby se měl dobře. A určitě si pro něj brzy přijdou, jak Felix věří, jen co vyřeší potíže, které mají se svým knihkupectvím. Protože židovští knihkupci to mají v Polsku roku 1942 těžké. Jak moc, to Felix pochopí, až když se v sirotčinci objeví muži s podivnými páskami na rukávech a začnou vyhazovat a pálit knihy z místní knihovny. Felix uteče, aby našel rodiče a před těmi muži je varoval. Cestou zachrání z hořícího domu malou Zeldu, jejíž rodina byla zavražděna, a pomalu mu dochází, co mají tihle spalovači knih za lubem. A co to znamená pro něj, Zeldu a všechny ostatní Židy.
Morris Gleitzman líčí v prvním dílu z čtyřdílné řady život v okupovaném Polsku z dětsky naivní perspektivy malého hrdiny, jeho výpověď je však o to silnější.

Moje zkušenosti s e-shop Knihy Dobrovský

18. listopadu 2016 v 7:46 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...

Kromě kamenných prodejen po celé České republice můžete využívat i e-shop, který má i osobní odběr. Ten ale nejde na všech prodejnách například v Brně jsou prodejny dvě, avšak osobní odběr e-shopu je pouze na jedné.

Naivnost

17. listopadu 2016 v 8:40 | Karamelka |  drabble
Říká se, že se člověk ze svých chyb poučí. Tak kde to poučení je, sakra? Moje naivnost nezná meze. Nejdříve dám druhou šanci, pak třetí i čtvrtou, a pak? Pak lituji té druhé šance. Vždy uvěřím, že to bude lepší, že už mě neuhodí, že mu to opět jen ulítlo. Když ale prosí o pátou šanci, já přemýšlím, že mu ji dám. Jsem tak naivní, že zase věřím, že to bude jiné. Ale ne, už říkám dost! Dost! Já nejsem hadrová panenka, jsem člověk, jsem žena a mám toho už dost. Můj pohár trpělivosti přetekl, balím si věci a odcházím.

Cestou necestou 4.2

16. listopadu 2016 v 16:10 | Karamelka |  ...cestou necestou
Další procházka, kdy jsem si dovolila vzít foťák. Poslední dobou Rokyho pouštím na volno, a tak mám čas fotit, ale hlavně ho hlídám. Naštěstí když vidí, že jsem se zastavila, tak běží hned zpátky a to klidně i bez hračky, kterou bráváme s sebou. Na rybníku, ke kterému chodíme, můžeme pozorovat kachny a labutě. Někdy vezmu i pečivo a krmím je, ale to mám Rokyho na vodítko a on chce také něco... takže dostane kostičku, ale už se naučil, že sedí, a když netahá a jen kouká, tak za odměnu dostane také kostičku či piškot.


Deník vysokoškoláka - hotové dva předměty

15. listopadu 2016 v 21:16 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
7. listopadu 2016 - Minulý týden jsem měla první prezentaci, kterou mi vyučující uznala. Druhou prezentaci, kterou potřebuji ke splnění předmětu, jsem si napsala hned týden poté.

Únik ze světa reality 7.3

14. listopadu 2016 v 19:35 | Karamelka |  ...únik ze světa reality
"Stála jsem v práci u počítače a rozhlížela se po prodejně." Takto nějak začíná příběh koupi této knihy. Já si nekupuji knihy podle obálky, ale tentokrát jsem neodolala a tahle kniha si mne získala svoji nádhernou obálkou. Přečetla jsem si její anotaci a získala si mne znovu. A tak nyní zbobí moji knihovnu čelem. Ráda se na tu obálku dívám.

Milý Johne

13. listopadu 2016 v 9:22 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Dear John
Český název: Milý Johne
Žánr: Beletrie - romantika
Autor: Nicholas Sparks
Nakladatelství: Ikar 2015
Počet stran: 272

Stručný obsah knihy:
John Tyree je vojákem americké armády, kam se nechal naverbovat po střední škole, jen proto, aby nějak naložil se svým bezcílným životem. Po letech strávených ve válce na Balkáně se vrací domů na pár dní…- aby se nečekaně a neodvolatelně zamiloval do dívky svých snů. Půvabná a laskavá Savannah jeho city opětuje a na jediný letní týden se celý svět stane hřištěm pro jejich lásku. Savannah se s Johnem rozloučí s jednoznačným příslibem - Jestliže se vrátíš, provdám se za tebe.
Potom přijde 11. Září roku 2001 - a svět se otřese v základech. John musí volit mezi slibem Savannah a přísahou, kterou složil pro svou vlast. Vrátí se do armády a Savannah mu slíbí, že na něj počká - jenže zároveň zjišťuje, že odloučení je pro lásku krutou zkouškou. Jednoho dne dostane osamělý voják kdesi v Iráku dopis, začínající oslovením Milý Johne,…
Když se John nakonec vrátí zpět domů, místo milované ženy ho čeká nešťastný nemocný otec, který je odkázán jen na jeho pomoc. Johnovi zbývá ještě dlouhá cesta k pochopení skutečné lásky - i takové, která nás navždy a bolestně změní.

Spoutaný

12. listopadu 2016 v 12:05 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Tied
Český název: Spoutaný
Díl: 4.
Žánr: beletrie pro dospělé - společenský román
Autor: Emma Chase
Nakladatelství: Mladá fronta 2016
Počet stran: 216

Stručný obsah knihy:
Drew a Kate se nemůžou dočkat, až do toho praští - pokud ovšem přežijí rozlučku se svobodou…
V životě by mě nenapadlo, že jednou vlezu do chomoutu. Jenže Kate dokázala nemožné. Změnila mě. Myslím, že se všichni shodneme, že i předtím jsem byl úžasný… Ale teď?
I když cesta sem nebyla jen samá duha a postelové radovánky. Došlo i na chyby a nedorozumění, které si v ničem nezadají s řeckými tragédiemi. Naštěstí jsme s Kate ty krušné časy překonali bez újmy.
Nicméně jisté nečekané události z minulého víkendu ve Vegas pár problémů způsobit mohly. Byl to tak trochu… můj závěrečný test. Jo, vím, co si myslíte: Co jsi k čertu provedl tentokrát? Klídek. Ještě mě nesuďte a nežeňte na kastraci, dokud si to neposlechnete celé. A držte se pevně, protože to bude divoká jízda. Nebo jste snad čekali něco jiného?

Burgerfest 2016

11. listopadu 2016 v 7:56 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Třicátého září jsme s Ennie vyrazily oslavit výročí našeho přátelství. Je tomu jeden rok, co se známe, a tak jsme se rozhodly to trochu oslavit. Burgerfest proběhl v Brně u Vaňkovky, kde bylo patnáct stánku s burgery, také tam byly raw koláče nebo například ještě malování na obličej.

Grossglockner

9. listopadu 2016 v 8:02 | Karamelka |  ...Rakousko
Poslední zastávkou naší dovolené byl Grossglockner, který jsme již navštívili několikrát, ale je to srdeční záležitost. A tak jsme poslední den jej navštívili. Na vrchol vedou serpentýny, které mi nedělají moc dobře, ale jsou tam možnosti zastavit a pokochat se výhledem... a tedy rozdýchat i cestu.