Prosinec 2016

Hezkého Silvestra a šťastný nový rok

31. prosince 2016 v 13:28 | Karamelka |  ... kecy
Poslední den v roce 2016, opět mi přijde, že to uteklo rychle... ale to si člověk říká každý rok, když už je u konce. Všem přeji hezkého Silvestra, nepřežeňte to s alkoholem (o tom to není), buďte na sebe opatrní a do nového roku přeji hodně zdraví, štěstí, radosti a také úspěchů, odvahy a síly :)) Ale hlavně to zdraví, to máme jen jedno.

Zkusme rok 2017 udělat lepším, než byl rok 2016. Zkusme více odpouštět, vážit si věcí, které máme... a ne vážit si jich, až je ztratíme, pak teprve poznáme, jak pro nás byly důležité... zkusme to dříve, zkusme se radovat z maličkostí. Zkusme být lepšími lidmi, být více pozorní a učit se. Zkusme to. Za zkoušku nic nedáme ;)


Deník vysokoškoláka - prosincové zkoušky

31. prosince 2016 v 0:24 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
12. prosince 2016 - Dopoledne mne čekal písemný test, u kterého nikdo moc nevěděl, co čekat, a na co se bude vyučující ptát. Byla jsem docela nervózní, protože se přiznám, ale učení jsem moc nedala. Učila jsem se ještě ráno před testem a doufala, že tam budou věci, které znám, neboť jsem podobný předmět již měla. Dala jsem si jej jako volitelný a právě podobný jemu se mi objevil u povinně volitelných. Neváhala jsem, napsala si o výjimku (i když byl pro můj obor, nemohla jsem se přihlásit) a zapsala si předmět. Některé věci pro mne byly nové, jiné jsem již znala, a tak jsem se právě moc neučila. Říkala jsem si, že snad něco budu vědět.

Ty, já a ti druzí

30. prosince 2016 v 10:06 | Mišule |  Svět knih
Originální název: You, me and other people
Český název: Ty, já a ti druzí
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Fionnuala Kearneyová
Nakladatelství: Ikar 2016
Počet stran: 360

Stručný obsah knihy:
Říká se, že všechny rodiny mají svá tajemství. Dobře ukrytá tajemství… Co se však stane manželům Adamovi a Beth a jejich devatenáctileté dceři Meg.
Rodina žije navenek spokojený život, dokud Adamova náhodná nevěra - Mladá blondýnka, jaké klišé! - nespustí sled událostí s neodvrácenými důsledky. Jak naplánovat budoucnost, když se celá minulost v jednom okamžiku zničehonic převrátí naruby? Co všechno lze druhému odpustit - a kolikrát? A jaký je rozdíl mezi koncem a novým začátkem?

Čtenářská výzva 2016

29. prosince 2016 v 1:58 | Karamelka |  Povídání s knihami
Kdo se pohybuje na Databázi knih, tak ví... kdo ne, toho zasvětím.

Na tomto webu byla letos vyhlášená knižní výzva, už je nachystaná výzva i na příští rok, ale to předbíhám, a já se jí nepřímo zúčastnila. Řekla jsem si, že nebudu podle toho číst knihy. Přečtu si prostě knihy podle sebe, a pokud se bude hodit do výzvy, přidám si ji tam.

Lucinka a vánoční přání

28. prosince 2016 v 11:32 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Lily and the Christmas Wish
Český název: Lucinka a vánoční přání
Žánr: pohádka
Autor: Keris Stainton
Nakladatelství: Albatros 2016
Počet stran: 80

Stručný obsah knihy:
V malebném městečku se lidé už nemohou dočkat Vánoc. Letos totiž postaví na náměstí velký strom, kam všichni budou moci zavěsit svá přání. Na Vánoce se těší i devítiletá Lucinka, i když na splněná přání moc nevěří. Jednoho dne velký vítr všechna přání pomíchá a začnou se dít zvláštní věci. Lucinčin pes, malý mops, mluví! Ale tohle si Lucinka nepřála! Společně s mladším bráškou Jakubem Lucinka zjistí, že za všechno může vítr, který přání pomíchal. Přání se splnila, jenže nesprávným lidem. Lucinka a Jakub musejí přijít na to, komu které přání patří, jinak na Štědrý večer nikdo nedostane to, co si přál.

Oddělovače 3.5

27. prosince 2016 v 19:22 | Karamelka |  ...oddělovače a animace

Dostala jsem chuť tvořit grafiku, a tak jsem si vyrobila tři oddělovače. Ano, není to moc, ale vyhrála jsem si s tím, a tak to zabralo více času. Zkoušela jsem různé kombinace barev... říkala jsem si, že možná přes vánoční prázdniny zkusím vytvořit více grafiky když budu mít tu správnou náladu :)


Vyhodnocení soutěže

26. prosince 2016 v 10:52 | Karamelka |  ...a vaše ceny
Ahojky, mám tu vyhodnocení narozeninové soutěže, která skončila včera. Zajímalo mne, jak se jmenuje povídka, se kterou jsem vyhrála knihu. Druhý den jsem k soutěži umístila nápovědu. Napsala jsem autorku knihy, kterou jsem vyhrála - Kathy Reichs. Na internetu jste si mohli najít, že je antropoložkou a píše detektivní knihy... je producentkou seriálu Sběratelé kostí, tohle byla velká nápověda. Na blogu totiž můžete najít povídky na toto téma, a tak stačilo najet do této rubriky, rozkliknout si archiv a trochu pátrat.

Soutěže se zúčastnili čtyři človíčci. Jako první byla Addie, která pouze věděla, že se jedná o povídku na téma BONES. Název si nezkusila tipnout, ale přesto se dostala blíž, než někteří ostatní, kteří rovnou napsali, že soutěžit nebudou. Druhou soutěžící je PawlušQa, která také přišla na to, že se jedná o BONES povídku a zkusila si tipnout povídku Splněná přání. Bohužel to není správná odpověď. Třetí soutěžící Ann měla jednu výhodu a tu, že v soutěži byla také a pamatovala si to. Spráně napsala, že se jedná o povídku Kouzlo Vánoc, avšak napsala, že obě knihy má a žádnou nechce, ale i tohle jsme vyřešily. Napsala jsem jí a domluvila se s ní na jiné knize. Skrze Vánoce se mi sešly dvě stejné knihy přímo od autorky Kathy Reichs, jejíž knihu jsem vyhrála právě v soutěži s BONES povídkou. A tak jsem se s Ann domluvila, a knihu Svědectví kostí jí po Novém roce pošlu. Poslední soutěžící byla Denisa, která bohužel odpověděla na otázku názvem knihy, kterou jsem vyhrála, ale ne názvem povídky.

Všem soutěžícím moc děkuji za účast, také děkuji všem, co napsali přání a gratuluji Ann za výhru.


Dva životy

25. prosince 2016 v 10:04 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Dva životy
Český název: Dva životy
Žánr: Beletrie - světová současná
Autor: Táňa Keleová - Vasilková
Nakladatelství: Noxi 2015
Počet stran: 256

Stručný obsah knihy:
Autorčin román zachycuje příběh dvou žen, dobrých kamarádek.
Anna, tlumočnice a překladatelka, má manžela a dvě dcery a na první pohled jí nic neschází.
Ve skutečnosti je to však trochu jinak…
Veronika učí na gymnáziu, je osamělá matka dvacetileté dcery a vůbec ji netrápí, že v jejím životě není žádný muž. Jednou se zklamala a to jí stačí, nemíní znovu pokoušet osud. Naplnila si život drobnými radostmi a kamarádstvím, raduje se z každého dne. Starosti jí dělá pouze stárnoucí matka
a nevyhraněná sestra, která střídá partnery a přitom zanedbává vlastní dcerku. Život je však plný překvapení… Důkazem toho je i příběh Anny a Veroniky.

První sníh aneb sněhové hrátky

24. prosince 2016 v 15:14 | Karamelka |  Kousek mého života
Před Vánoci u nás nasněžil krásně sníh, který Roky viděl poprvé. Vydali jsme se společně na procházku a on nevěděl, co se to děje. Nemá rád, když na něj prší a teď na něj sněžilo... také nejdříve pomalu našlapoval, ale naštěstí na vše přišel.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

24. prosince 2016 v 1:05 | Karamelka |  ... kecy

Ahojky, ráda bych Vám všem popřála krásné Vánoce, vánoční svátky, bohatého Ježíška ale nezapomínejte, že to není o dárcích, a také štastný nový rok. Pokud si dáte nějaké předsevzetí tak, ať se Vám splní. Také hodně zdraví a mnoho úspěchů v novém roce :)


Vánoční Vídeň

23. prosince 2016 v 15:25 | Karamelka |  ...Rakousko
Dříve jsme do Vídně na vánoční trhy jezdili každý rok, ale pak se to zlomilo. Naštěstí čekání trvalo tř roky a my opět vyrazili do Vídně nasát vánoční atmosféru.

Příšerné příběhy vánoční

22. prosince 2016 v 9:35 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Christmas Tales of Terror
Český název: Příšerné příběhy vánoční
Žánr: beletrie pro mládež - dobrodružství a napětí
Autor: Chris Priestley
Nakladatelství: Argo 2015
Počet stran: 124

Stručný obsah knihy:
Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, opět jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, kterého při návštěvě Prahy u příležitosti vydání českých překladů jeho knih město natolik nadchlo, že uvažuje umístit sem děj některého ze svých dalších děl. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno.

Cestou necestou 4.3

21. prosince 2016 v 8:06 | Karamelka |  ...cestou necestou
Ještě podzimní focení krajiny... fotografie jsou z procházky s Rokym. Byla se mnou i kamarádka a vyfotila mne a Rokyho. Nemám s ním žádnou společnou fotografii kromě dvou selfie, a tak jsem poprosila kamarádku, zda by mne s ním nevyfotila. Souhlasila, a tak jsme vyrazili všichni tři společně k rybníku. Roky byl opět na volno, proběhl se a mám s ním i fotky. Chci mít vzpomínky na tuto část svého života, a tak jsem moc ráda, že nás kamarádka vyfotila :)


Erotic drabble 1.3

20. prosince 2016 v 22:34 | Karamelka |  Erotic drabble
POUZE PRO STARŠÍ OSMNÁCTI LET!

Západ slunce

19. prosince 2016 v 13:26 | Karamelka |  ...momentky
Jednu sobotu jsem se domluvila s kamarádem, vzali jsme pejsky a vydali se s nimi na procházku. Nejdříve si příliš nesedli, kamarád má fenku jiné rasy a ta na Rokyho vrčela a oháněla se po něm. Raději ji kamarád dal košík, ale pak se oťukali a běhali spolu po poli, po cestě, u hráze... řádili spolu. Byla jsem ráda, že se vyběhají. My jsme pomalu šli a povídali si, občas jsem něco vyfotila. Musím se přiznat, že jsem zachytila krásný západ slunce u rybníka. Už dlouho jsem neměla možnost západ vidět a byla jsem nadšená. Kamarád to chápal a nechal mne fotit a hlídal psíky. Tento čas jsem si moc užila a doufám, že spolu ještě někdy vyrazíme. Plánujeme, že bychom chodili každý víkend společně ven... uvidíme, zda nám to vyjde.


Kouzlo všednosti

18. prosince 2016 v 11:50 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Čaro všednosti
Český název: Kouzlo všednosti
Žánr: Beletrie - společenské romány
Autor: Táňa Keleová - Vasilková
Nakladatelství: Noxi 2015
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
Komorní příběh mladých manželů Magdy a Adama. Přestože oba byli přesvědčení, že jim dvěma se to stát nemůže, čas ukázal, jak se mýlili. Všednost, jednotvárnost, nekonečný koloběh stejných rán a stejných večerů postupně mění jejich společný život. Ani si nestačili všimnout, kdy se to vlastně stalo, ale najednou jako by v jejich vztahu bylo něco mrtvého.
A nástupem Magdy do práce se všechno ještě zhorší… Může mít všednost i svoje kouzlo?

Žena s červeným zápisníkem

17. prosince 2016 v 20:28 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: La femme au carnet rouge
Český název: Žena s červeným zápisníkem
Žánr: beletrie - román
Autor: Antoine Laurain
Nakladatelství: XYZ 2016
Počet stran: 192

Stručný obsah knihy:
Bohémský knihkupec Laurent Letellier najde v jedné z pařížských ulic ukradenou dámskou kabelku. V kabelce neobjeví nic, co by mu mohlo pomoct identifikovat její majitelku. Přesto cítí zejména poté, co si prohlédne obsah tašky, silné nutkání začít neznámou ženu hledat. Obzvlášť její červený zápisník v něm vzbudí zvědavost, která ho žene v pátrání dál, přestože nezná ani její jméno. Podaří se mu najít neznámou ženu mezi miliony Pařížanů?

Osmé narozeniny aneb pojďte si zasoutěžit!

16. prosince 2016 v 16:36 | Karamelka |  ...soutěže
Dnes je výjimečný den. Kromě toho, že jsem měla dvě zkoušky, tento blog slaví již osmé narozeniny. Nemohu tomu tak nějak uvěřit. Osm let vlastním tento blog a stále mne baví. I když jsem si prošla nedávnou krizí, zjistila jsem, že jej nedokážu opustit... nedokáži přestat blogovat. Přemýšlela jsem, jak udělat oslavu a rozhodla jsem se pro nezvyklou formu, nezvyklou formu pro můj blog. Jelikož již nevlastním grafický program ve svém notebooku, a než bych se dostala k druhému notebook, a než bych si našla čas... no trvalo by mi to, a tak jsem se rozhodla udělat jednu soutěž. Doufám, že vás potěší více než grafické ceny, protože máte možnost si zasoutěžit o knihu!

Nemohla jsem se rozhodnout, o kterou knihu to bude. Měla jsem dvě a nevědělajsem kterou, a tak jsem se rozhodla dát na výběr vám. Soutěž bude jednoduchá, jedna otázečka + název jedné ze dvou knih, o kterou máte zájem. Pokud bude správných odpovědí více, budu losovat... knihu pošlu po Vánocích, kdy se Česká pošta trochu uklidní. Soutěž bude trvat do 24. prosince 2016. Všem zúčastněním předem děkuji a děkuji čtenářům, že jsou tu s námi :)) Jsem na tento blog pyšná i na sebe, že můžeme slavit těch osm společných let.

Soutěžní otázka: Jak se jmenuje povídka, se kterou jsem před několika lety vyhrála knihu?

Edit 17.12.2016
Nápověda pro soutěžící: Kniha, kterou jsem vyhrála, je od autorky Kathy Reichs.
+
O kterou knihu chcete soutěžit?
a) Petr a Lucie
b) Malý princ

Pokud nemáte blog, prosím nechte mi v případě výhry na sebe email či jiný kontakt. Hodně štěstí při soutěži :))Moje zkušenosti s bazarem na Databázi knih

14. prosince 2016 v 10:46 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...

Již přes bazar jsem si koupila jednu knihu, která byla prvním dílem série Modrá krev a byla jsem s touto službou velmi spokojena. Jeden díl této série jsem dostala totiž od kamaráda, ale on se nedíval moc a koupil mi právě třetí díl, a tak jsem si koupila další díl přes bazar, pak se mi povedlo jeden díl sehnat v Levné knize, ale stále mi chyběly dva díly, a tak jsem se pustila do boje sehnat si tuto sérii celou.

Pevná vazba vs. paperback

13. prosince 2016 v 10:25 | Karamelka |  Povídání s knihami
Dříve jsem si myslela, že tolik na obálce nezáleží. Myslela jsem si, že lidé si berou knihu kvůli svému obsahu, ale není to úplně tak.

Například moje babička nečte knihy s obálkou paperback. Nedá té knize šanci a může být jakkoliv dobrá. Na druhou stranu kolega z brigády dává zase přednost obálce paperback a pevnou obálku příliš nemusí.