Leden 2017

100 happy days - den třicátý první

31. ledna 2017 v 22:45 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Snídaně do postele udělá radost snad každému a hned se ten den jeví lépe.


100 happy days - den třicátý

30. ledna 2017 v 17:50 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Dnes byl tak trochu složitý den, ale viděla jsem se s Ennie a to mi udělalo radost. Zašly jsme společně na oběd, a pak nakoupit... když jsem zahlédla velké balení Lentilek, neodolala jsem a musela si je koupit. Udělalo mi to radost, protože jsem je již dlouho nikde neviděla.


100 happy days - den dvacátý devátý

29. ledna 2017 v 22:40 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Mezi knihami jsem šťastná, volná a bezstarostá... jsem pryč z reality a prožívám tisíce příběhů. Někdy si přeji je vyměnit za ten svůj.


Sonjin deník

29. ledna 2017 v 9:08 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Sonjin deník
Český název: Sonjin deník
Žánr: beletrie pro dospělé - humor, satira
Autor: Pavla Smetanová
Nakladatelství: Lidové noviny 2014
Počet stran:158

Stručný obsah knihy:
Svěží a vtipné vyprávění čerstvé maturantky Sonji nás zavede do řady míst: do Německa, Švýcarska, Anglie a Skotska, kam vypravila, aby se naučila jazyk a poznala svět. Se stejným cílem, ale už jako zaměstnankyně cestovní kanceláře pak do Tuniska, Egypta, na Kanárské ostrovy, na Korfu, do Dominikánské republiky. Státy, místa i města jsou důležitá, ale nejdůležitější jsou lidé, vzájemná setkání, poznávání se, porozumění i neporozumění mezi lidmi odlišných kultur a mentalit. Na svých cestách jich potkala celou řadu a seznamuje nás s nimi s humorem, vhledem a pochopením. Při svém dobrodružném a bezstarostném putování se občas dostala i do situací, kdy se její andělé strážní pořádně zapotili…

100 happy days - den dvacátý osmý

28. ledna 2017 v 21:18 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Útok na perkárnu mám přeteno, a tak jsem si vypůjčila další knihu. Potěšilo mne, že jsem mohla tuto knihu... váhala jsem, zda si knihu půjčit nebo koupit, protože mne láka. Nakonec se mi dostala možnost si ji půjčit, tak jsem se rozhodla pro to. No jsem zvědavá na knihu a myslím, že není pro každého.
100 happy days - den dvacátý sedmý

27. ledna 2017 v 23:25 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Dnes mi radost udělalo více věcí, ale nakonec jsem pro dnešní článek vybrala novou záložku a samolepky. To vše jsem dostala od kamarádky, která si na mne jen tak vzpomněla, když to spatřila, a koupila mi to. Udělalo mi to radost.


100 happy days - den dvacátý šestý

26. ledna 2017 v 23:32 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Na odreagování jsem sáhla po knize, kde jsou mini komiksy. Tuto knihu jsem si půjčila v knihovně a povedlo se jí mi zvednout náladu.


Veletrh cestovního ruchu

26. ledna 2017 v 12:58 | Karamelka |  ...výstavy
Od 19. ledna do 22. ledna se konal na brněnském výstavišti Veletrh cestovního ruchu. Letos jsem se ho poprvé zúčastnila. Nevěděla jsem, co od toho čekat... na brněnském výstavišti jsem byla již několikrát, a tak jsem si říkala, že bude asi podobné jako Gaudeamus, což je evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání.

100 happy days - den dvacátý pátý

25. ledna 2017 v 21:45 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
V pondělí mi přišel balíček s novými šaty. Moc šatů nenosím, ale k legínám ano. A tak jsem si přes internet objednala mikinové šaty. V pondělí mi přišly a dnes jsem si je poprvé vzala na sebe. Šaty se mi líbí, velikostně mi sedly... mám z nich radost.


100 happy days - den dvacátý čtvrtý

24. ledna 2017 v 23:30 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Dnes se mi naskytla možnost si vypůjčit knihu, a tak jsem nezaváhala, protože od tohoto autora jsem dvě již četla a mám jeho novely ráda, a tak když byla ta možnost, nezaváhala jsem... knihu mám doma a už čeká pouze na přečtení. Těším se na ni.
100 happy days - den dvacátý třetí

23. ledna 2017 v 17:52 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Dnešní den jsem trávila s Mišulí a těšilo mne, když jsme vyrazily společně i s Rokym na zimní procházku. Roky byl jako vždy nadšený. Zatímco Roky běhal před námi, za námi, vedle nás a my si s Mišulí povídaly, házely mu míček a já jsem fotila. Také si na chvilku půjčila Mišule můj fotoaparát a fotila i ona. Tento den jsem si s nimi opravdu užila.


Deník vysokoškoláka - třetí týden zkouškového

23. ledna 2017 v 10:42 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
18. ledna 2017 - Dnes mne čekaly dvě zkoušku. Ta jedna, kterou jsem nedala minulý týden, a tak jsem si hodila opravdu dnes, a druhá, která je ústní a ještě jsem ji neměla. Chtěla jsem ty zkoušky takto v jeden den již minulý týden, ale vyučují, který má tu ústní onemocněl a zrušil to.

100 happy days - den dvacátý druhý

22. ledna 2017 v 22:42 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Velkou radost mi udělal Roky. Hráli jsme si na hřišti, když kolem nás šla paní s fenkou. Známe se ze cvičáku, Rokyho jsem podržela, s fenkou se očuchali, a pak jsem ho ještě chvilku nechala připnutého na vodítku, aby za nimi neběžel. Když už byli dál, pustila jsem ho na volno, jenže ho nezajímal žádný balónek, ale rozeběhl se směrem, kterým paní s fenkou odešla. Utíkala jsem za ním. Zastavila se a zvýšeným hlasem na něj zavolala jeho jménem. Zastavil se a otočil. Zavolala jsem na něj znovu, a aby přišel ke mně... nebyla jsem si jistá, zda přiběhne nebo ne. Ale on se ještě jednou otočil, a pak se otočil a běžel ke mně. Ulevilo se mi. Byla jsem neskutečně ráda, že přiběhl. Za to, že přiběhl, jsem ho odměnila (proto fotka jeho pamlsků).


Manželovo tajemství

22. ledna 2017 v 10:08 | Mišule |  Svět knih
Originální název: The husband´s secret
Český název: Manželovo tajemství
Žánr: beletrie pro dospělé - společenské romány
Autor: Liane Moriarty
Nakladatelství: Euromedia Group 2014
Počet stran: 392

Stručný obsah knihy:
Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý… Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství - něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije...Otevřete obálku?
A právě před touto volbou nyní stojí Cecilia. Je úspěšná v práci, oblíbená mezi přáteli, má krásnou rodinu. Všechno do sebe dokonale zapadá. Pak ale náhodou najde to, co najít neměla…
Tess na tom není o mnoho lépe, když jí její muž oznámí, že se zamiloval do jiné ženy. To by snad Tess ještě ustála - kdyby se ta žena nejmenovala Felicity a nebyla to její sestřenice. Jen tak mimochodem taky nejlepší kamarádka.
A Rachel? Její život je už navždy poznamenaný ztrátou, a teď se jí navíc snacha, kterou Rachel upřímně nesnáší, snaží odvést vnuka, poslední radost jejího života, do New Yorku.
Tři ženy. Tři osudy. Tři Pandořiny skříňky.

100 happy days - den dvacátý první

21. ledna 2017 v 22:05 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Dnes jsme navštívili veletrh cestovního ruchu na brněnském výstavišti. Byla jsem tam poprvé a nevěděla, co od toho čekat (pravděpodobně napíši o tom článek)... každý stánek měl spoustu katalogů, reklamních prospektů a také sem tam záložky či nějaké sladkosti. Když jsem uviděla stánek Pardubic, doufala jsem, že by tam mohli mít perníčky... a měli! Trefila jsem se a jeden si vzala. Udělalo mi to radost. Perníčky mám moc ráda.


Vášnivý hříšník

21. ledna 2017 v 8:24 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Dark Wild Night
Český název: Vášnivý hříšník
Díl: 3.
Žánr: beletrie pro dospělé - erotický román
Autor: Christina Lauren
Nakladatelství: Jota 2016
Počet stran: 320

Stručný obsah knihy:
A je to tady! Kdo nám ještě chybí do mozaiky božských, vášnivých a hříšných přátel? Lola a Oliver. Sem s nimi.

Lola miluje komiksy, sama je píše a kreslí.
Oliver vlastní obchod s komiksy, je jejich vášnivý fanoušek.
Už vám to došlo? Jim dvěma ještě ne. Milují se, ale nevědí o tom.
Od začátku až dokonce pořádně zamotaný příběh. A od začátku až do konce nabitý vášní, emocemi, sexem, ale i nedorozuměními a hádkami. Lola už prostě čekala moc dlouho, až se splní její dětský sen udělat film podle svého vlastního komiksového scénáře, a Oliver je vážně trochu moc nesmělý a upjatý.

Pochopí Lola, že láska je stejně důležitá jako pracovní úspěchy? Najde Oliver mužské sebevědomí a odvahu pustit se do vztahu, který skrývá nebezpečí, že ho zničí?
Stejná dávka čtenářského potěšeni a gusta, na jaké jsme od dua mírně nestydatých autorek zvyklý.

100 happy days - den dvacátý

20. ledna 2017 v 21:56 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Po menší odmlce jsem se dnes zase vrhla na čtení. Na čtení jsem neměla moc času a ani náladu skrze učení na zkoušky, ale dnes jsem si vzala knihu a pořádně se začetla. Udělalo mi to radost, už mi to čtení chybělo.


Moje zkušenosti s vyvoláním fotek v DM

20. ledna 2017 v 11:38 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...


V dnešní době je spousta možností, jak si nechat vyvolat fotografie. Já jsem to dělala poprvé v životě a chtěla jsem fotky hned, proto jsem se tedy rozhodla využít fotokoutek v drogerii DM.

100 happy days - den devatenáctý

19. ledna 2017 v 23:14 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Dnes jsem pořádně nevěděla, co za fotku dát. Stalo se toho tolik, co mi udělalo radost. Byla jsem na obědě s kamarádkami, navštívily jsme knihupectví a koupila si pro sebe dvě knihy, ale také jsem koupila knihy rodinným příslušníkům. Večer jsem se dozvěděla, že jsem dala další zkoušku, což mi udělala velkou radost... a tak jsem nevěděla, co vybrat na fotografii. Nakonec jsem vyfotila své dvě nové knihy. Dnešní den byl povedený.


100 happy days - den osmnáctý

18. ledna 2017 v 23:02 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Zaskočila jsem si do papírnictví, abych si koupila potřeby pro výrobu záložek, a když jsem stála u pokladny a rozhlížela se po prodejně, všimla jsem si krabičky se Šmouly. Šla jsem k ní a našla v ní magnetky v podobě Šmoulů. Jednu jsem si koupila, raději bych měla Nešiky, ale bohužel toho neměli, a tak jsem si koupila "jen" Šmouly. Udělalo mi to dnes radost a druhou radost mi udělala úspěšně složená další zkouška.