Deník vysokoškoláka - první týden nového semestru

24. února 2017 v 6:28 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
20. února 2017 - Začátek nového semestru a já se do školy těšila, tedy na angličtinu jsem se netěšila, ale jinak ano.

Pondělí mám skoro stejné jako minulý semestr, a tak jsem váhala, jestli to bude stejné i jako minulý, kdy nám to první den odpadlo, a napsali dvě minuty před začátkem přednášky. Nakonec jsem tam šla, nebylo to úplně zbytečné.


Přednáška sice byla, ale tak deset minut… dozvěděli jsme se ukončení předmětu a mohli jsme zase jít.

Jelikož jsem měla čas, zašla jsem si na oběd, a pak do knihovny, kde jsem dělala pár věcí do školy a chvilku si četla. Uteklo to rychle a mne čekala další přednášky, konkrétně angličtina. Na tu jsem se opravdu netěšila. Zvolila jsem si jinou vyučující doufajíc, že to třeba bude lepší, ale když nám narovinu řekla, že tento kurz tu není od toho, aby nás připravil na zkoušku, tak jsem jen nevěřícně koukala. Jsem tam, kde jsem byla. Ale zatím to vypadá, že s námi bude dělat jiné věci a trochu užitečnější, tak chodit budu, ale na test nás nepřipraví. Nechápu tedy, k čemu ten kurz je… a proč ten test je takový, jaký je.

Po angličtině jsem měla pět minut na přesun na další přednášku. Naštěstí to v pondělí mám ve stejné budově, tak jsem slezla jen tři patra a prošla do druhé budovy a byla jsem tam. Tento předmět mám jako béčkový a je dosti zajímavý. Jen mé spolužačky příliš nenadchl a pořád tam něco vykládaly, jak tohle není pro ně a bla bla… ale mne to bavilo, a i když ukončení je prezentace, která musí mít minimálně 50 slidů, tak jsem si psala zápisky, což spolužačky vynechaly. Proč by si to měli psát, když jim to bude k ničemu? Zde je vidět krásný rozdíl mezi studenty, kteří jedou jen na kredity a na studenty, které to opravdu zajímá.

Na předmětu se učíme o umělcích, o fotografech, o fototerapiích a přijde mi to zajímavé.

Z tohoto semestru chci vytěžit, co nejvíce, protože je možná můj poslední a nechci litovat, že jsem se na něj vykašlala a vzdala to.

Také jsme se se spolužačkami zjistily, že se nám liší rozvrhy. Jeden rozvrh nám píše informační systém a druhý je vyvěšen na stránkách oboru. Jeden píše, že předmět máme v lichý týden a druhý tvrdí, že v sudý. Dokonce jeden říká, že předmět máme každý týden a druhý, že je jednou za čtrnáct dní. Už jsme psaly na katedru a čekáme na vyjádření, co tedy platí. Myslím, že mne už u oboru nic nepřekvapí.


21. února 2017 - Úterý je den ve znamení rychlosti a přebíhání. Začínám o půl dvanácté a končím po sedmé hodině večerní. Mezi přednáškami mám pouze pět minut pauzu na přesun z budov. Bohužel budovy nejsem ve stejném areálu, a tak si musím pospíšit, abych nepřišla příliš pozdě.

Začínám seminářem, který mám jako céčkový předmět. Zvolila jsem si jej, protože nás má naučit psát recenze. Zaujalo mne to, a tak jsem si jej přihlásila. Na první hodině nám řekl, jak to bude probíhat, co po nás chce a propustil nás. Tím mi nahrál do karet a já stihla i oběd, než jsem šla na druhou přednášku. Jelikož ta je navazující na předmět z předešlého semestru, věděla jsem již, oč půjde.

Vyučující nám ani neřekla ukončení, prostě nás přivítala a začala probírat látku. Nevadilo mi to. Tento předmět mne baví a chodím na něj s kamarádem, který studuje něco jiného. Já to mám jako béčkový předmět, on jako céčkový, ale také ho baví. Jsem ráda, že aspoň na něco spolu můžeme chodit.

Poté jsem s kamarádkou, se kterou máme společnou praxi a také předmět, na který chodím s kamarádem, chvátala do jiné budovy, abychom stihly další předmět, který má trvat čtyři hodiny. Ani jsem nevěděla, kde mám tu učebnu hledat, neboť jsem v ní ještě nebyla. Naštěstí jsme s kamarádkou vše našly a přišly na čas.

Ani zde nás nedržel určenou dobu. Řekl nám, co po nás bude chtít, co třeba, o čem předmět je a také nám řekl, že je jednou za čtrnáct dní, což zde docházelo k rozporu mezi rozvrhem informačního systému a rozvrhem oboru. Tentokrát pravdu měl rozvrh oboru.

Pak jsme probrali trochu teorie a propustil nás. A tak jsem jela o dvě hodiny a kousek dříve domů. To mne potěšilo, jenže pak přišlo velké ALE…

Napsala nám vyučujíc z předmětu, který mám jen čtyřikrát za semestr, že se tedy zítra uvidíme, a že je u ní povinná docházka. To by až tak nevadilo, jenže den předtím nám změnila jiná vyučující data své výuka, které se učí jen třikrát a dvě data se skryjí. Nejspíše i ona má povinnou docházku, zatím to není černé na bílém, ale vyznívá to tak. Oba předměty jsou povinné a oba se učí jednou za dva roky… jenže já jsem už ve druháku. To mi prostě nevychází… a ráda bych na oba chodila, ale jak? To se mám rozpůlit?

Napsala jsem jedné ze spolužaček a s tou jsem se domluvila, že napíše jedné z vyučujících a počkáme, jak se vyjádří. Snad to půjde nějak vyřešit a my nebudeme musit prodlužovat studium, protože se nedokáží domluvit.


22. února 2017 - Včera přišel email, kde nám vyučující sdělovala, že dnešní hodina platí a počká na nás ve vestibulu budovy, pak se prý přesuneme jinam.

Jenže vyučující je nemocná a do vestibulu nedorazila. Naštěstí třeťáci věděli víc než my, a tak jsme se nakonec přesunuli sami do přednáškové místnosti, kde na nás čekal už pán, který dnešní přednášku vedl. Přednáška byla velmi zajímavá a bavila mne, i když trvala čtyři hodiny. Naštěstí to nebylo v kuse, měli jsme pauzu.

Dnes jsem měla jen jednu přednášku, příští týden toho bude více a také jsme zjistili, že rozvrh oboru zase měl pravdu. Zítra jsem měla mít přednášku, která je jednou za čtrnáct dní… rozvrh v informačním systému říkal, že je zítra, a že je každý sudý týden. Rozvrh oboru říkal, že je příští týden a je lichý týden. Nakonec jsme napsali vyučující a ta nám napsala, že je to tedy ten lichý týden (takže zítra mám volno). Bohužel jsem počítala, že to bude sudý týden, a tak jsme si s kamarádkou domluvily praxi a také jsem si domluvila brigádu.

Na praxi jdeme v pátek, tak se budeme muset omluvit skrze příští týden ten čtvrtek, ale brigádu už rušit nebudu. Je to jen jeden čtvrtek, kdy jsem si ji domluvila a je to domluvené už delší dobu. I když bych to teď zrušila, tak by byl ještě čas sehnat za mne někoho jiného, ale já se tam těším, takže to rušit nebudu a oželím jednu přednášku.


23. února 2017 - Večer mi napsala spolužačka, že jí odepsala vyučující skrze ten předmět, že se nám kryly termíny. Vyhověla nám a termíny nám změnily, sice je přesunula na pátky, takže budu muset vynechat sem tam praxi, ale bohužel nedá se nic dělat. Ten předmět potřebuji a jsem ráda, že vyučující byla ochotná nám vyhovět.


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji :)
 


Komentáře

1 Mišule Mišule | E-mail | 24. února 2017 v 9:54 | Reagovat

Páni! :-) Je vidět, že je to všude stejné s tím, co platí a co ne :D Máš docela plný rozvrh se vším všudy, ale určitě to zvládneš bez problémů i s angličtinou! Žádný poslední semestr tě určitě nečeká! Ty to zvládneš! Všechno! :-) Některé předměty zní zajímavě a jsem zvědavá, jestli i učení bude takový pro tebe! :-) Hlavně, aby tebe to bavilo, neměla jsi moc učení, ale zvládneš to celé, uvidíš! :-) Těším se na další tvé vyprávění! I třeba tak dlouhé :D

2 Addie Addie | Web | 27. února 2017 v 17:18 | Reagovat

Ty první týdny jsou docela vopruz, než se to všechno srovná, na spoustě hodinách vás po chvíli pustí :D no a ty tvoje předměty, co se překrývají, to je tedy dost blbé, že si to ti vyučující nezkontrolují, když jsou to povinné předměty :( a věřím, že angličtinu zvládneš, určitě to nebude tvůj poslední semestr! držím palce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama