Duben 2017

Deník vysokoškoláka - čtvrtý semestr

30. dubna 2017 v 16:15 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
29. dubna 2017 - Už se blíží zkouškové a já nevím, kam dříve skočit. Do zítra musíme odevzdat skupinovou seminární práci, se kterou jsme měli dost problémů. Museli jsme si sehnat instituci, se kterou bychom spolupracovali. Prvním problémem bylo takovou instituci sehnat. Nikdo nechtěl spolupracovat se studenty a hlavně nikdo jim nechtěl dát přístup k takovým informacím, které je potřeba do práce.

Švadlena

29. dubna 2017 v 10:52 | Mišule |  Svět knih
Originální název: The dressmaker
Český název: Švadlena
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Rosalie Ham
Nakladatelství: Mladá fronta, 2016
Počet stran: 248

Stručný obsah knihy:
Temně satirický román o lásce, mstě a módě 50. let Po dvaceti letech, které strávila jako švadlena v předních módních evropských salonech, se Tilly Dunnageová vrací do malého australského městečka, z nějž musela v dětství prchnout. Hodlá se podívat za nemocnou matkou a zase odjet. Nakonec se však Tilly rozhodne zůstat, a přestože je stále vyděděncem, luxusním a okázalým róbám z její dílny nedokážou upjaté ženy z Dungataru odolat. Díky krejčovskému umění, přátelství se seržantem Farratem i počínajícímu vztahu s Teddym, na jehož rodinu se ostatní dívají skrz prsty podobně jako na tu její, ji místní mezi sebe, i když se zdráháním, nakonec přijmou. Spolu se závistí a řevnivostí, které vyvolávají v městečku její šaty, však vyplouvají na povrch i staré křivdy a začíná být zřejmé, že Tilly tajně spřádá plán pomsty. Pomsty těm, kteří jí ublížili...

Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně

27. dubna 2017 v 18:30 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Po projití výstavy orchidejí a tropických motýlů jsme se s Ennie šly projít po arboretu. I když počasí nebylo ideální a občas trochu sprchlo, nevadilo mi to. Já osobně jsem si to užila.

Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)

26. dubna 2017 v 22:54 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Fantastic Beats and Where to find them
Český název: Fantastická zvířata a kde je najít - původní scénář
Žánr: beletrie - fantasy
Autor: Joanne Kathleen Rowling
Nakladatelství: Albatros 2017
Počet stran: 288

Stručný obsah knihy:
Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander - kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne - vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.

Jaro 0.4

25. dubna 2017 v 20:52 | Karamelka |  ...naše zahrada

Ahojky, mám tu další várku fotek tulipánů z naší zahrady. Musím se přiznat, že se mi toto počasí líbí, protože to tak rychle neodkvítá. Jelikož není teplo, mohu tulipány obdivovat a stále voní. Kdyby svítilo sluníčko, už dávno odkvetly.


Dýchání pod vodou

23. dubna 2017 v 9:09 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Breathing underwater
Český název: Dýchání pod vodou
Díl: 1.
Žánr: beletrie - detektivky, thrillery a horory
Autor: AlexFlinn
Nakladatelství: Moba 2013
Počet stran: 216

Stručný obsah knihy:
Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém - věta "jaký otec, takový syn" v sobě může skrývat i cosi děsivého.

Výstava orchidejí a tropických motýlů

21. dubna 2017 v 13:50 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Osmnáctého března jsme s Ennie trávily den spolu, ale počasí nám překazilo naše původní plány, avšak my se nenechaly vykolejit a napláovaly výlety jiné. Nejdříve jsme navštívly Botanickou zahradu PřF (článek zde) a její skleníky (článek zde a zde), poté jsme vyrazily do Botanické zahrady a arboreta Mendlovy univerzity v Brně.

Poznávání nových knih

18. dubna 2017 v 15:25 | Karamelka |  Povídání s knihami

Psala jsem článek o tom, že mi nevadí vazby. Nedělám v nich rozdíl a také, že nemám ráda, když někdo kupuje knihy podle obálky. Ano, jednou jsem si koupila knihu podle obálky... protože jsem se s knihou nesetkala, a když jsem ji viděla poprvé, zapůsobila na mne a já věděla, že ji musím mít.

Ale když si tedy nevybírám knihy podle obálky, jak poznávám nové knihy?

Jaro 0.3

17. dubna 2017 v 15:04 | Karamelka |  ...naše zahrada
Tím, jak je hezké počasí a vše kvete, nestíhám nějak dávat fotky. Fotografie, které můžete vidět v tomto článku jsou pořízené koncem března. Můžete si všimnout, že ještě moc tulipánů nekvete, ale teď už je to jinak, ale to až později. Kromě tulipánů můžete vidět narcisky či rozkvetlou meruňku a třešeň (oboje už je odkvetlé).


Historie nás dvou

16. dubna 2017 v 10:22 | Mišule |  Svět knih
Originální název: The natural history of us
Český název: Historie nás dvou
Díl: 2.
Žánr: literatura světová - dívčí román
Autor: Rachel Harris
Nakladatelství: CooBoo, 2016
Počet stran: 352

Stručný obsah knihy:
Jeden školní úkol. Jedna druhá šance na lásku. A jeden kluk, co se snaží znovu získat srdce dívky, kterou miluje. Justin má tajemství. Není takový lamač srdcí, za jakého ho považovali. Miluje pouze jednu dívku, které ale zlomil srdce, a postaral se o to, aby mu už nikdy neodpustila. Ale i tak se pokusí ji při posledním školním úkolu získat zpět. Peyton je lhářka. Předstírá, že je v pořádku, ale není. Snaží se udělat cokoli, aby zapomněla na Justina. A odpočítává dny do konce školy, aby mohla začít nanovo. Ale ještě předtím s ním bude muset bohužel vypracovat jeden školní úkol…

Ledový drak

15. dubna 2017 v 13:50 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: The Ice Dragon
Český název: Ledový drak
Žánr: beletrie - fantasy
Autor: George Raymond Richard Martin
Nakladatelství: Triton 2008
Počet stran: 108

Stručný obsah knihy:
Stvoření opředené tisícerými legendami a vzbuzující strach. Ledový drak. Když se prohnal oblohou vysoko nad hlavami lidí, kteří jej nikdy nedokázali zkrotit, zůstala po něm jen třeskutým mrazem sálající zima a na kost zmrzlá země. Jednou v zimě, za nejstrašnějšího mrazu, jaký kdo pamatoval, se narodila Adara. Děvčátko, které se Ledového draka nebálo. Když jí byly čtyři roky, poprvé se ho dotkla, a v pěti letech se poprvé proletěla na jeho širokém, chladivém hřbetě. Později, když jí bylo sedm, jednoho klidného letního dne přiletěli ze severu ohniví draci a napadli poklidnou farmu, která byla Adařiným domovem. A jedině zimní dítě a ledový drak se jim dokázali postavit.

Moje zkušenosti s Washi páskami

14. dubna 2017 v 11:40 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...
Washi páskami!

Washi pásky jsou u nás čím dál tím více populární, a tak jsem se rozhodla napsat tento článek. Washi pásky jsou dekorativní pásky pocházející z Japonska a lze je využít na spoustu věcí.

Na internetu můžete najít návody, k čemu pásky použít a různé tipy a také inspiraci. Já se nechala inspirovat, že pásky byly použity jako rámeček pro fotografie na zeď.

Botanická zahrada PřF MU - skleníky 0.2

13. dubna 2017 v 10:14 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
S Ennie jsme osmnáctého března navštívily skleníky Botanické zahrady PřF MU v Brně. První dva skleníky můžete vidět zde. V tomto druhém článku můžete vidět sukulenty, kaktusy atd.

Erotic drabble 1.4

12. dubna 2017 v 22:45 | Karamelka |  Erotic drabble
POUZE PRO STARŠÍ OSMNÁCTI LET!

Botanická zahrada PřF MU - skleníky 0.1

11. dubna 2017 v 18:38 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Po projití zahrady jsme s Ennie navštívily skleníky, kdy je potřeba zazvonit na zvonek a chviličku počkat. Vstupné nás jako studenty vyšlo na 35 Kč a za fotoaparát se neplatí. Skleníky jsou propojené, a tak ani nemusíte z nich vyjít.

100 happy days - den stý

10. dubna 2017 v 19:52 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
A je to tu! Sto dní uteklo jako voda a toto je poslední den tohoto challenges. Snad to bylo pro vás i trochu naučné, např. radovat se z maličkostí, z času strávený s přáteli a rodinou... chtěla jsem poslední den dát něco speciálního, ale rozhodla jsem se dát prostě to, co mi udělalo radost.

Dnes jsem si byla koupit nové tenisky a udělaly mi opravdu radost. Původně jsem chtěla jít do jiného obchodu, ale zaplula jsem do obchodu Deichmann. Nejdříve jsem obchod jen tak prošla, a pak jsem je uviděla... nejdříve jsem váhala skrze cenu, ale nakonec jsem si je vzala. Nemohla jsem je tam nechat.


Jmenovky 1.5

10. dubna 2017 v 10:55 | Karamelka |  ...PNG obrázky
Ahojky, stále v grafickém programu experimetuji a zjišťuji, že mi tam chybí nějaké věci. Musím si je najít a zkusit přidat. Prozatím jsem si udělala další jmenovky. Jsou jen tři, stejné písmo, stejný přechod barev, ale u každé je něco jiného... s každou jsem si pohrála trochu jinak, i když jsou si hodně podobné ;)


100 happy days - den devadesátý devátý

9. dubna 2017 v 20:09 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Odpoledne jsme s kamarádkou projížděly fotky a vybíraly ty, které využijeme pro vytvoření dárku kamarádovi k narozeninám. Pravdou je, že když jsem projížděla tu spoustu složek fotek, které mám, že mne přebadlo trochu smutno... fotografie ze základní školy, fotografie ze střední... jak ten čas utekl, a jak se vše změnilo a nic není stejné. Chybí mi ti človíčci, které už nevídám. Ti, o které jsem přišla... ale na druhou stranu jsme se u některých fotek nehorázně nasmály a zavzpomínaly. Bylo to moc fajn a udělalo mi to radost, ale zasáhlo to i do zahojených ran a do pomalu se hojících...


Omyl

9. dubna 2017 v 9:32 | Mišule |  Svět knih
Originální název: The mistake
Český název: Omyl
Díl: 2.
Žánr: beletrie pro dospělé - young adult, new adult
Autor: Elle Kennedy
Nakladatelství: Baronet, 2016
Počet stran: 344

Stručný obsah knihy:
John Logan může mít kteroukoli holku si zamane. Pro hvězdu univerzitního hokejového týmu je život jeden velký večírek. Za jeho sexy úsměvy a okouzlujícím šarmem se ale skrývá stále rostoucí zoufalství, že se po promoci dostane do slepé uličky.
Rychlovka s Grace Iversovou měla jen na okamžik rozptýlit jeho chmurné myšlenky. Poté co ji ale od sebe kvůli jednomu hloupému omylu odehnal, je Logan odhodlaný obětovat poslední ročník vysoké, poslední rok své svobody, aby ji přesvědčil, že by mu měla dát druhou šanci.
Grace se po letních prázdninách vrací zpátky na Briarovu univerzitu, starší, moudřejší, a bez myšlenek na toho arogantního hokejistu, kterému málem věnovala své panenství. Už není ta uťápnutá chudinka, jako když se setkali poprvé. Jestli Logan očekává, že se za ním připlazí a bude žadonit o pozornost jako jiné holky, tak se vážně plete. A že ji chce zpátky? To se tedy bude muset pořádně snažit.

100 happy days - den devadesátý osmý

8. dubna 2017 v 23:02 | Karamelka |  Happy days 2017 - 100 dní
Večer strávený s rodinou a přáteli mi udělal velkou radost. A i když večeře, kterou jsme měli, nebyla příliš zdravá... užila jsem si to.