Deník vysokoškoláka - čtvrtý semestr

30. dubna 2017 v 16:15 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
29. dubna 2017 - Už se blíží zkouškové a já nevím, kam dříve skočit. Do zítra musíme odevzdat skupinovou seminární práci, se kterou jsme měli dost problémů. Museli jsme si sehnat instituci, se kterou bychom spolupracovali. Prvním problémem bylo takovou instituci sehnat. Nikdo nechtěl spolupracovat se studenty a hlavně nikdo jim nechtěl dát přístup k takovým informacím, které je potřeba do práce.


I když nám jednu instituci doporučila a domluvila vyučující, tak jsme nic nezískali. Nakonec se nám podařilo dva a půl týdne před odevzdáním sehnat instituci, kde jsou všichni velmi ochotní a pomáhají nám s tím. Také jsme od nich dostali nabídku, že naše spolupráce nemusí skončit pouze odevzdáním seminární práce… a taky že neskočí.

Svou část seminární práce jsem napsala v úterý v noci a teď čekám, jak pokročí spolužačky, abychom to mohly odevzdat. Poté si budeme muset tuto práci obhájit, což je ukončení předmětu - sepsání seminární práce a její obhajoba. Pokud to půjde dobře, mohly bychom mít tento předmět ukončený ještě, než začne zkouškové.

Dokonce jeden předmět už mám hotový. Do něj jsme měli vyhotovit dvě prezentace a odprezentovat je, já to již stihla na rozdíl od ostatních, co se mnou chodí na přednášky. A tak mám hotovo, sice ještě kredity nemám zapsané, ale vím, že tento předmět mám hotový. Ale to není vše… v rámci tohoto předmětu nám vyučující nabídla napsat článek do odborného časopisu. Tuto práci jsme si vzaly se spolužačkou, ona to dělá kvůli hodinám do praxe, já kvůli zkušenostem. No řekněte, kdo vám kdy nabídne napsat článek do odborného časopisu a ještě vám s tím pomůže? Mít jméno v odborném časopise znamená dost a chci této příležitosti využít. Snad se nám to se spolužačkou povede a nezklameme.

Další předmět, který budu mít hotový, než začne zkouškové, mi také poskytl událost, která mne potěšila. V rámci toho předmětu děláme různé aktivity a edukační programy. Tu, kterou jsme vymyslely se spolužačkou, se natolik vyučující líbí, že se rozhodla ji zapojit do svého programu pro děti trvale. To je neskutečné. Děti přijdou do expozice a budou dělat naši aktivitu… cítím hrdost a doufám, že je to bude bavit. S touto aktivitou budeme předmět ukončovat, tedy vlastně se dvěma. Na předposlední hodině jsme si sedli a domlouvali se na výstupních aktivitách, abychom mohli ukončit předmět… kdo neměl aktivitu, která by se líbila, tak mu byla přidělala aktivita, která prošla. Mně a spolužačce prošly dvě aktivity… jako jediné skupině. To mne také dost potěšilo.

Kromě vymýšlení aktivit i zkoušíme různé, co vymýšlí vyučující, a konzultujeme, zda je dobrá a baví. Minule jsme zkoušeli aktivitu, kdy jsme se měli vcítit do věci a napsat příběh z jejího pohledu, takový monolog. Jedna skupina měla bandasku na mléko a druhá (tam jsem byla já) měla hromádku mincí. Nakonec jsme si četli napsané příběhy a z deseti příběhů se nejvíce líbil ten můj. To mne zahřálo u srdce a navíc, když mi to pochválila i vyučující… to bylo opravdu skvělé.

Musím se přiznat, že už jsem přemýšlela o bakalářské práce… a tento týden jsem napsala potenciálnímu vedoucímu. Bohužel se to zkomplikovalo a on vést práci nemůže, vlastně nebude vést žádné práce, ale telefonicky mi domluvil za sebe náhradu. To mne dostalo. Mohl napsat, ať se obrátím na někoho jiného, ale on mi to domluvil… domluvil mi vyučující, co se tímto tématem také zabývá. Ten stejný den, co jsem četla email od něj, jsem jí napsala a ona, že ano, že to platí a ví o tom. Takže mám vedoucí bakalářské práce, mám nápad a nyní pilujeme název práce a cíle, které by práce měla přinést. Ano, je asi ještě brzy, protože nevím, zda se do dalšího semestru dostanu skrze angličtinu, ale tohle je důležitá věc, která se nedá zařídit ze dne na den, a chci být připravena!

V tomto semestru mám hlavně různé prezentace a seminární práce než zkoušky. Ale také jsem získala spoustu příležitostí a mám pocit, že konečně to dává smysl. Občas mám pocit, že žiju ve snu… že se mi to jen zdá.


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji.
 


Komentáře

1 Mišule Mišule | E-mail | 30. dubna 2017 v 18:29 | Reagovat

Utíká nám ten čas až moc rychle.. :-( Bohužel, se to nedá zvládnout nijak než se držet zuby nehty a pustit se do toho! Držím ti palce a přeji ti úspěšné zkouškové! :-)
Gratuluji, už k uzavřenému předmětu! Kredity určitě časem připíšou! :-) Páni..to s tím článkem je úžasné, tak snad to vyjde a povede se to, přeji ti to! :-)
A s tou bakalářkou je možná někdy lepší být napřed, ale je hlavně super, že ti vyšlo přesně to co jsi chtěla a také ke komu jsi chtěla! Teď ještě ji napsat :D

2 girl-diy girl-diy | E-mail | Web | 1. května 2017 v 18:20 | Reagovat

Jde vydět, že máš fakt nabitý rozvrh :-)

3 Ennie Ennie | Web | 9. května 2017 v 14:06 | Reagovat

To je super, hlavně když je to neuvěřitelný sen a né noční můra :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama