Květen 2017

Duhový most

31. května 2017 v 9:54 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Dúhový most
Český název: Duhový most
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Táňa Keleová - Vasilková
Nakladatelství: Noxi, 2011
Počet stran: 264

Stručný obsah knihy:
Olga je obyčejná žena, prodavačka, matka desetiletého syna Filipa a manželka vysokoškolského učitele. Má své sny a touhy, které by chtěla proměnit ve skutečnost. Chtěla by být bohatší, aby nemusela tak tvrdě pracovat a konečně mohla také trávit krásné chvíle například na dovolené u moře. Jejím největším přáním ovšem je zhubnout. Na žebříčku jejích životních hodnot štíhlá rovná se šťastná. Proto se trápí neustálými redukčními dietami, hubne a přibírá a z tohoto kolotoče neúspěchů je podrážděná, nervózní a nešťastná. A když podstoupí pod odborným dohledem kurz hubnutí a téměř dosáhne vysněného cíle, zasáhne jako mávnutím proutku do jejího života osud v podobě zrádné nemoci. To Olze otevře oči a začne vše přehodnocovat…

Plakát a pozvánka

30. května 2017 v 21:14 | Karamelka |  ...barnnery, blendy a ostatní
V článku Deník vysokoškoláka jsem se zmínila o předmětu, do kterého jsem tvořila pozvánku a plakát. Výstava, pro kterou jsem tyto dvě věci tvořila, byla vymyšlená. Se spolužačkami jsme se na tom domluvily a použily mé fotografie, aby nebyl problém s autorskými právy. Rozdělily jsme si práci a já dělala pozvánku a plakát. Jelikož ale nemám s tímto zkušenost, obrátila jsem se na Ennie, která grafice rozumí. Byla má konzultantka a radila mi s barvami a písmem. Každá jsme udělaly svou část a daly to do jednoho emailu. Vše jsem poslala, ale jelikož se neozýval, tak jsem to poslala dvakrát. Na druhý email mi odepsal a vše bylo v pořádku. Potěšilo mne to a ráda bych vám tedy svou pozvánku a plakát ukázala.


Pod vlivem Jupiteru

29. května 2017 v 13:08 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Orbiting Jupiter
Český název: Pod vlivem Jupiteru
Žánr: beletrie - román
Autor: Gary D. Schmidt
Nakladatelství: Fragment 2016
Počet stran: 144

Stručný obsah knihy:
Je mu čtrnáct let a hledá svou dceru… Joseph toho má na svůj věk poměrně dost za sebou. Říká se o něm, že byl ve vězení pro mladistvé za pokus o zabití učitele. Má násilnického otce, a také má dceru. Jmenuje se Jupiter a narodila se, když mu bylo třináct. Nikdy ji neviděl a i přesto ji miluje a touží se s ní setkat. A udělá proto cokoliv. Klidně znovu poruší všechna pravidla...
Když přijde do pěstounské rodiny, jeho do té doby pochmurný život začne měnit své temné kontury. Nová rodina poznává Josephovu kladnou stránku, vnímá to, co ostatní nikdy neviděli. Ale bude stát za ním i ve chvíli, kdy plánuje udělat něco, co zákony nedovolují? Mistrně, citlivě a čtivě napsaný příběh o kontroverzních tématech. O tom, že každá mince má dvě strany a svět není černobílý.

Cestou necestou 4.7

24. května 2017 v 14:10 | Karamelka |  ...cestou necestou
Krásně svítila u nás sluníčko, a tak jsem si vzala fotoaparát a s pejskem jsme se šly projít k rybníku. Po cestě jsem fotila nejen jeho, ale také květiny a přírodu. Když jsme dorazili k rybníku, tak to tam krásně žilo. Zpívali ptáčky, kvákaly žáby... bohužel se mi nepovedlo žádnou vyfotit. Ale krásně jsem si odpočinula, a strávila čas s čtyřnohým miláčkem.


Záložka 0.2

23. května 2017 v 14:10 | Karamelka |  ...barnnery, blendy a ostatní
Když už jsem měla otevřený grafický program, nedalo mi to a zkoušela jsem další záložky. Tentokrát jsem si vytvořila s naším čtyřnohým členem rodiny. Díky tomu ho mohu mít u sebe neustále, třeba mám v plánu si záložku vzít o prázdninách na letní tábor, na který letos opět jedu. Takhle ho budu mít u sebe celých čtrnáct dní, i když vím, že mi bude stejně chybět.


Rocková hvězda

21. května 2017 v 11:32 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Lick
Český název: Rocková hvězda
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - young adult, new adult
Autor: Scott Kylie
Nakladatelství: Baronet, 2016
Počet stran: 328

Stručný obsah knihy:
Dovedete si představit, že odjedete oslavit jednadvacáté narozeniny do Las Vegas a probudíte se vedle úžasného, do půli těla vysvlečeného chlapa a na prsteníčku se vám blyští diamantový prsten? Tak přesně tohle se stalo Evelyn… Problém je, že si nemůže vzpomenout, co se vlastně stalo. Když zjistí, že se během divokého večírku provdala za úplně cizího kluka, vyděsí se. Nepřeje si nic jiného, než tohle šílené manželství anulovat. Jenže to by jejím manželem nesměl být David, kytarista známé rockové skupiny Stage Dive. Evelyn se tak ocitá v hledáčku fotoaparátů novinářů a davy rozhořčených fanynek ji nenechají chvíli v klidu. Být manželkou nejpopulárnější rockové hvězdy totiž znamená vydat se na pěkně divokou jízdu…

Deník vysokoškoláka - zápočtový týden

19. května 2017 v 19:58 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka

15. května 2017 - Dnes mě čeká dost důležitá zkouška a to z anglického jazyka. Tento předmět bohužel opakuji, a pokud ji nedám, mám ještě jeden pokus, a pokud ani ten nevyjde, mohu se se školou rozloučit. Jazyk je povinný v rámci celé fakulty, a jelikož angličtina je jediný, který umím ovládat, tak jsem si vybrala ji… i když… už si nemyslím, že bych ji uměla ovládat.

Spáčka a vřeteno

17. května 2017 v 13:14 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: The Sleeper and the Spindle
Český název: Spáčka a vřeteno
Žánr: beletrie - fantasy
Autor: Neil Gaiman, Chris Riddell
Nakladatelství: Albatros, 2015
Počet stran: 72

Stručný obsah knihy:
Královnině zemi bylo ono království vzdušnou čarou nejblíže, ale přes horský hřbet, který sloužil jako hranice mezi těmito dvěma královstvími, nedokázaly přelétnout ani vrány. Možná si myslíte, že ten příběh znáte. Vystupuje v něm mladá královna, která se má vdávat. Dále pár dobrých, statečných, houževnatých trpaslíků, hrad zarostlý trním a princezna, kterou čarodějnice proklela, aby spala navěky. Jenže tady nikdo nečeká, až se objeví šlechetný princ na věrném oři. Tahle pohádka se spřádá z nití černé magie, která se kroutí a stáčí a pableskuje a září. Královna by si snad mohla vysloužit hrdinské ostruhy, pokud princezna potřebuje zachránit…

Jaro 0.7

16. května 2017 v 21:05 | Karamelka |  ...naše zahrada
Když se u nás prvního května udělalo krásné počasí, vzala jsem Liama a šla fotit. Některé tulipány kvetly už byly odkvetlé, ale spousta ještě ne, neboť nebývalo hezké počasí... a tak naštěstí neodkvetly rychle. Také jsem vyfotila šeřík, který nám na zahradě krásně kvete a voní. Bohužel ve váze dlouho nevydrží.


Deník vysokoškoláka - závěr semestru

15. května 2017 v 11:32 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
10. května 2017 - I když ještě oficiálně neskončil semestr a nezačalo zkouškové období, už ukončuji některé předměty.

Botanická zahrada PřF MU

14. května 2017 v 16:42 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Když máme chvilku času s Ennie, rády se zajdeme podívat do Botanické zahrady PřF MU v Brně. A navíc teď když je jaro, tak to tam krásně žije... vše kvete, kolem bzučí včelky a čmeláci.

Moje zkušenosti s Danova

11. května 2017 v 22:54 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...

Danova je pro kreativní človíčky, kteří si chtějí objednat pro své tvoření, kteří hledají výtvarné kurzy či hledají různé návody. Já jsem využila e-shop, na kterém najdete potřeby pro scrapbooking, pro výrobu šperků, kreativních hraček a další.

Záložka 0.1

9. května 2017 v 10:20 | Karamelka |  ...barnnery, blendy a ostatní
Ahojky, kromě papírových záložek, které jsem si vyráběla sama a také jsem si kreslila záložky, jsem se rozhodla pro změnu. Díky Ennie jsem se naučila nové věci v grafickém programu a také díky ní jsem začala dělat v tom programu záložky. Toto je má první záložka, kterou jsem vyrobila :)


Jaro 0.6

8. května 2017 v 15:15 | Karamelka |  ...naše zahrada
V minulém článku s fotkami jsem psala, že třeba v tom dalším už uvidíte kvést šeřík... tak ještě ne. Jeětě tu mám tulipány, které sice ještě kvetou, ale některé už odkvétají. Ale díky počasí vydržely dlouho, a já jsem za to ráda. Také už nám lezou lilie... na ty se také těším, až pokvetou, ale to si ještě musíme počkat.


Harry Potter a prokleté dítě

7. května 2017 v 9:10 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Harry Potter and the cursed child
Český název: Harry Potter a prokleté dítě
Žánr: děti do 10 let - fantasy, sci-fi, horor
Autor: J. K. Rowling, John Tiffany a Jack Thorne
Nakladatelství: Albatros, 2016
Počet stran: 431

Stručný obsah knihy:
osmý příběh. O devatenáct let později…Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.
Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J. K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea, napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování. Toto zvláštní vydání pracovního scénáře přináší příběh Harryho Pottera, jeho příbuzných a přátel čtenářům po celém světě záhy po světové premiéře, která se konala30. Července 2016 na londýnském West Endu.

Trhlina v čase

6. května 2017 v 9:00 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: The Gap of Time: The Winter´s Tale Retold
Český název: Trhlina v čase
Žánr: beletrie - román
Autor: Jeanette Winterson
Nakladatelství: Práh 2015
Počet stran: 296

Stručný obsah knihy:
Pozdní hra Williama Shakespeara Zimní pohádka je proslulá mimo jiné umístěním Čech na břeh moře. Líčí chorobnou žárlivost sicilského vladaře Leonta, který choť Hermionu podezírá z toho, že otěhotněla s jeho nejlepším přítelem Polixenem.

V úvodním svazku cyklu shakespearovských adaptací pro třetí tisíciletí přenáší autorova krajanka Jeanette Wintersonová motivy tohoto divadelního evergreenu do soudobého vystresovaného Londýna a do města New Bohemia na neklidném americkém Jihu. Její verze příběhu nazvaná TRHLINA V ČASE proplétá klukovské přátelství s mamonem a snobismus s výdobytky počítačových technologií, díky nimž se i sám Čas stává právoplatným hráčem a vysílá na scénu třeba divotvorný automobil z filmu Návrat do budoucnosti. Zásluhou autorčina dlouholetého zájmu o poetiku cestování časoprostorem zvýrazňuje nové uchopení látky nejen devastující účinky zaslepené zloby, ale i kouzlo lásky a ctnost trpělivosti.

Neúmyslně zkomplikovaný život

4. května 2017 v 9:58 | Karamelka |  Kousek mého života

Pořízení pejska vám změní život, ale není to jen k lepšímu. Není to jen radost, ale vyskytnou se vám určitá omezení. Neříkám, že to mají všichni majitelé. Každý se k tomu postaví jinak. Tohle je článek o mne a našem čtyřnohém příteli, který mi neúmyslně zkomplikoval život.

Jaro 0.5

2. května 2017 v 11:42 | Karamelka |  ...naše zahrada
Momentálně se asi na blogu budou objevovat hlavně články s fotkami. Musím se přiznat, že na psaní povídek nemám moc čas a ani nemám inspiraci. Je toho teď hodně do školy a ještě chodím na brigádu... a bohužel mám i nějaké problémy v osobním životě... je toho hodně no... ale to jsem odběhla. V tomto článku můžete vidět opět tulipány a také koniklec či magnolii. Také jsem si všimla, že už rozkvétá šeřík, takže třeba v dalším článku uvidíte kvést jej.