Deník vysokoškoláka - zápočtový týden

19. května 2017 v 19:58 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka

15. května 2017 - Dnes mě čeká dost důležitá zkouška a to z anglického jazyka. Tento předmět bohužel opakuji, a pokud ji nedám, mám ještě jeden pokus, a pokud ani ten nevyjde, mohu se se školou rozloučit. Jazyk je povinný v rámci celé fakulty, a jelikož angličtina je jediný, který umím ovládat, tak jsem si vybrala ji… i když… už si nemyslím, že bych ji uměla ovládat.


Na celém semináři mne nejvíce štvalo, že vyučující řekla na první hodině, že tu není od toho, aby nás připravila na zkoušku. Ano, chodila jsem tam, ale četla jsem si či dělala věci do jiných předmětů. Dělali jsme to stejné, co minulý semestr a to jsem si zvolila jinou vyučující.

Test měl stejnou strukturu jako minulý semestr, takže jsem věděla, co od toho čekat. No… uvidíme, jak jsem dopadla. Dozvím se to za sedm dní, ale nejsem si jistá, zda to vůbec chci vědět…


16. května 2017 - Před dvěma dny jsem posílala vyhotovenou prezentaci, která byla seminární prací se spoustou podkladů. Musím říci, že jsem poprvé v životě vytvářela prezentaci v PowerPointu na více jak padesát snímků. Tak dlouhou prezentaci jsem ještě nedělala, ale bavilo mne to.

A dnes mi vyučující odepsala, že se jí práce líbí i vyhotovený doprovodný program. Napsala mi, že to mám promyšleno, a že je spokojená. Potěšilo mne to a navíc mi zapsala rovnou už kredity. Takže mám hotov další předmět a konečně jeden z nich i zapsaný. První zelené políčko!


17. května 2017 - Před devíti dny jsem posílala vyhotovený plakát a pozvánku na vymyšlenou výstavu, také jsem zahrnula do emailu díla svých spolužaček. Každá jsme dělaly něco jiného, a já pak poslala email se vším.

Vyučující mi stále neodepsal, a tak jsem dnes poslala email znovu, protože to má být do devatenáctého odevzdané.


18. května 2017 - Dopoledne jsem se podívala na školní email a mám tam odpověď! První email mu asi nedorazil, ale na druhý mi už odepsal. Vše je v pořádku, a tak máme se spolužačkami uzavřený další předmět. Jsem za to moc ráda. Tolik práce mi ta pozvánka s plakátem dala… jsem ráda, že se mu to líbí a nemusíme nic předělávat. Kredity sice hned nezapsal, ale když jsem se podívala později do systému, už tam byly. Paráda!

Pozvánku i plakát nejspíše uveřejním v samostatném článku. Přece jen je to má grafická tvorba a ráda bych se s vámi o ni podělila.

Odpoledne mne čekala zkouška v podobě písemného testu. Musím se přiznat, že jsem neměla příliš nervy. Tento předmět je navazující, takže má zkušenost z předešlého semestru udělala hodně a já se cítila v klidu. Až když jsem dostala test před sebe, pocítila jsem nervozitu, ale napsala jsem vše, co bylo v mých silách. Snad to bude stačit a budu moci se radovat z dalšího úspěšně ukončeného předmětu.


19. května 2017 - Dnešní den byl docela vtipný. Měli jsme obhajovat své seminární práce, plus měl být test a po něm ústní zkouška, pokud by test nebyl na A či B. Nevěděla jsem, zda to platí, protože vyučující vypsala termíny zkoušek, ale bez dnešního dne. Spolužačky říkaly, že se učit nebudou. Nepočítají s tím, a tak jsem se nakonec včera večer rozhodla, že se také učit nebudu a zaměřím se raději na tu obhajobu.

Pak jsem zjistila, že vlastně nevím, na kolikátou to je, protože vlastně jsme měli jen úvodní hodinu, pak druhá odpadla a třetí byla dnes. Našla jsem si starý email, který nám posílala začátkem semestru a byla tam jedenáctá hodina, ale stejně jsem byla na rozpacích. Znovu jsem napsala spolužačkám a ty mi napsaly, že jdou normálně na devátou. Nakonec jsem se tedy rozhodla být tam raději dříve a počkat, což se stalo… bylo to až od jedenácté hodiny. Tak jsme si zašli na zmrzlinu, poseděli na sluníčku a ještě se připravovali na obhajobu.

Nakonec zkouška nebyla, a tak jsme si obhájili své práce. Všichni jsme byli úspěšní a teď nás čeká už jen zkouška, na kterou jdu prvního června. Je to zatím má jediná zkouška v červnu. Už mám hotových pět předmětů, a pak čekám na dva výsledky testů plus čekám ještě na jeden předmět, ve kterém jsme v rámci celého semestru plnili úkoly. Do jednoho předmětu ještě musím napsat práci, ale to nespěchá, takže se na to vrhnu v tom červnu a na ostatní předměty ještě čekám.

Každopádně teď mne čeká týden volna a dokonce i volný víkend, takže se těším. Sice zítra volno nemám, jedeme s přáteli na výlet, ale je to volno od školy i od brigády… takže to bude odreagování a relaxace. Snad naberu dostatečné síly a na červen vletím.


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji.
 


Komentáře

1 Addie Addie | Web | 22. května 2017 v 14:51 | Reagovat

Držím moc se vším palce, hlavně s angličtinou!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama