Deník vysokoškoláka - závěr semestru

15. května 2017 v 11:32 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
10. května 2017 - I když ještě oficiálně neskončil semestr a nezačalo zkouškové období, už ukončuji některé předměty.


Měli jsme sepsat seminární práci, odevzdat do určitého termínu a obhájit si ji. Seminární práce byla skupinová práce, což byl asi největší kámen úrazu. Trochu nám vázla komunikace a v den odevzdávání kolegyně neměla napsaný závěr, na který měla čtyři dny a práce tam nebyla nahraná. Věřte mi, že jsem nervila a trochu i nadávala. Nakonec jsem musela závěr opravit, protože tam měla chyby a práci jsem odevzdávala já.

Na obhajobu jsme se nikterak nedomlouvaly a ještě den před jsme zjistily, že musíme mít prezentaci v Microsoft PowerPointu. Prezentaci jsem dělala s jinou kolegyní dopoledne před obhajobou. Šlo to dobře a prezentace byla brzy hotová.

Před hodinou jsme se domluvily, že každá řekneme tu část, kterou jsme napsaly. Přiznám se, že jsem z toho příliš nadšená nebyla skrze délku. Moc se mi mluvit nechtělo. Nakonec se to nějak zvládlo. Vyučující nám pochválila prezentaci i to, jak jsme měly ošetřeny zdroje. Zeptala se na pár věcí a bylo to. Nevíme, zda to stačilo na ukončení předmětu, ale snad ano. Vyučující nám totiž pořádně neřekla, zda jsme úspěšně ukončili předmět, ale a konci všech obhajob se s námi loučila a přála nám hodně štěstí ve zkouškovém, takže nějak všichni si myslíme, že to bylo úspěšně, ale kredity nejsou zapsány a nevíme to tedy jistě.


11. května 2017 - I dnes mám možnost ukončit další předmět. Celý semestr jsme vymýšleli a zkoušeli různé aktivity, které by se daly zapojit do expozice. Na předposlední hodině jsme vybraly ty nejlepší, které se budou prezentovat a na poslední hodině došlo k jejich prezentaci pro návštěvníky expozice.

Přišla i profesorka z našeho oboru, která se zabývá tímto druhem pedagogiky. Bohužel mne její návštěva moc nepotěšila, protože se jí skoro nic nelíbilo. Ani neposlouchala. Vytýkala nám věci, které jí tam chyběly, ale my je udělaly… ona neposlouchala, nezkoušela si to.

Avšak vyučující na tento předmět nás chválila, děkovala a navíc stále platí, že aktivitu, kterou jsme vymyslely se spolužačkou, chce do expozice zapojit trvale. To mne těší a doufám, že i návštěvníkům se to bude líbit.

I když tento předmět mám úspěšně ukončen, kredity mám stále na nule. Snad budou brzy zapsány a objeví se první zelená políčka.


13. května - Včera jsem se dívala na bakalářské práce letošních třeťáků a přemýšlela nad názvem té své. Se svou vedoucí mám již vymyšleno, o čem to tak asi bude, ale ještě to chce název a vypilovat i ten obsah. Nakonec mne něco napadlo a ještě jsem jí to večer poslala.

Když jsem se podívala do informačního systému, zjistila jsem se, že mi odepsala. Očekávala jsem odpověď až v pondělí. Mile mne to překvapilo. Mám se zamyslet nad cíli své bakalářské práce, ale už mám i název.

Je neuvěřitelné, jak ten čas letí, a co všechno je třeba stihnout. Snad příští týden bude také aspoň z části úspěšný.


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji.
 


Komentáře

1 Mišule Mišule | E-mail | 16. května 2017 v 9:06 | Reagovat

Nevadí, že ještě není konec, ale postupně se vše musí hold zvládat a jak tak tu ctu, tak si vedeš dobře! Neboj, zelená políčka se jistě brzy objeví! :-) Znáš to každý má na všechno plno času..mě také zbývají už jen tři předměty a známku v systému nemám ani jednu :D S tou bakalářskou práci tě to jistě těší a myslím si, že tvoje vybrané téma tě bude bavit psát! :-) Uvidíš, že i tento semestr zvládneš dobre a snad i rychle, čas uteče rychle,určitě..Hodně štěstí a pevné nervy! :-)

2 Tina Tina | Web | 16. května 2017 v 19:02 | Reagovat

Verím, že si musela byť neskutočne vystresovaná, keď už ste mali na odovzdanie len malú chvíľu a kolegyňa nemala ešte hotový záver, ani sa ti nečudujem, že si bola celá vynervačená a pod tlakom, ale som rada, že nakoniec Vám to dopadlo dobre a všetko ste stihli. A neboj sa, podľa mňa ste určite prešli všetci predmetom, keď takto na konci hovorila a tie kredity Vám určite čoskoro zapíšte, v každom prípade Ti prajem veľa šťastia :)
Pekne, že už sa zamýšľaš nad svojou prácou a začínaš na nej pomaličky pracovať. Prajem Ti veľa nervov pri písaní a robení tejto práce, lebo to bude určite o nervy a hej, máš pravdu, ten čas naozaj strašne rýchlo letí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama