Duhový most

31. května 2017 v 9:54 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Dúhový most
Český název: Duhový most
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Táňa Keleová - Vasilková
Nakladatelství: Noxi, 2011
Počet stran: 264

Stručný obsah knihy:
Olga je obyčejná žena, prodavačka, matka desetiletého syna Filipa a manželka vysokoškolského učitele. Má své sny a touhy, které by chtěla proměnit ve skutečnost. Chtěla by být bohatší, aby nemusela tak tvrdě pracovat a konečně mohla také trávit krásné chvíle například na dovolené u moře. Jejím největším přáním ovšem je zhubnout. Na žebříčku jejích životních hodnot štíhlá rovná se šťastná. Proto se trápí neustálými redukčními dietami, hubne a přibírá a z tohoto kolotoče neúspěchů je podrážděná, nervózní a nešťastná. A když podstoupí pod odborným dohledem kurz hubnutí a téměř dosáhne vysněného cíle, zasáhne jako mávnutím proutku do jejího života osud v podobě zrádné nemoci. To Olze otevře oči a začne vše přehodnocovat…


Můj názor:
Tuto knížku jsem si půjčila v knihovně při své poslední návštěvě s Karamelkou, nejen proto, že se mi předchozí knížky od této autorky líbily, ale také se mi zamlouvá styl jejího psaní.

Kniha vypráví o Olze, která má syna a žijí společně ještě s jejím manželem v bytě. Je prodavačkou, kdy se ji její náročná práce za pultem, tolik nelíbí a když přijde domů z práce, čekají ji povinnosti také tam. Olga je puntičkářka na pořádek a své dva chlapce doma si udržuje denní teplou večeří, která se nestane rutinní, když Olze dojdou nervy!

Olga mi přišla až moc výbušná, její chování bylo občas i docela k zešílení a občas se mi nelíbilo ani její chování nejen k malému Filipovi, ale také jejímu manželovi nebo její švagrové. Chápu, že to neměla Olga lehké, ale vybíjet si zlost na nevinných ji moc nepomáhalo, dokonce ani ne na její nejlepší kamarádce.

Nejen udržováním pořádku a výbušností byla Olga posedlá také hubnutím a dietami, proto ji rodina k narozeninám zaplatila kurz hubnutí, díky kterému Olga skutečně zhubla až okolo třinácti kilogramů.

Nebýt preventivní kontroly v rámci zaměstnání, nezjistila by Olga, že má zdravotní potíže, které se sami jen tak nevyléčí nebo nepřejdou jako pouhá rýma! Díky nemoci nejen poznala Olga skutečně, jak moc si váží života, ale také své chyby, které měla a také stmelila a upevnila svůj vztah se svým mužem!

Autorčin román, který vystihuje problémy a starosti života každého obyčejného člověka, který občas vezme i u srdce!

Úryvek:
1. kapitola, 62 str.

"A shodila jsi něco?"
"Nějaké to podělané půlkilo."
"Lepší než nic."
"To bych zhubla i bez toho týrání."
"Možná, ale tím týráním se ti formuje nově i postava."
"Spíš se mi formuje sádlo," zahuhlá Olga zkroušeně.
"Olgo, neblázni, myslím, že bys to neměla vzdávat. Sama jsi říkala, že to studio dosahuje výborných výsledků."
 


Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 31. května 2017 v 14:26 | Reagovat

zní to, jako by to napsal sám život :-) je důležité, aby si člověk uvědomil, co má dříve, než to ztratí a podle tvé recenze na to hrdinka přišla a to je dobře :-)

2 Eliss Eliss | Web | 1. června 2017 v 17:35 | Reagovat

Tuhle si musím přečíst! Píši si ji na svůj seznam! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama