Harry Potter a prokleté dítě

7. května 2017 v 9:10 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Harry Potter and the cursed child
Český název: Harry Potter a prokleté dítě
Žánr: děti do 10 let - fantasy, sci-fi, horor
Autor: J. K. Rowling, John Tiffany a Jack Thorne
Nakladatelství: Albatros, 2016
Počet stran: 431

Stručný obsah knihy:
osmý příběh. O devatenáct let později…Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.
Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J. K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea, napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování. Toto zvláštní vydání pracovního scénáře přináší příběh Harryho Pottera, jeho příbuzných a přátel čtenářům po celém světě záhy po světové premiéře, která se konala30. Července 2016 na londýnském West Endu.


Můj názor:
Tuto knihu jsem dostala od Ježíška společně s mamkou, jelikož obě máme rády Harryho a všechny předchozí díly jsme také četly a i je vlastníme.

Už dříve jsem se setkala spíše s negativními názory na tuto knihu, také proto jsem byla sama zvědavá, jaká vůbec bude.
Bála jsem se, že mě také zklame, jako další jiné a mnohé čtenáře. Rozhodně forma divadelní hry je zajímavá, není zase tak obvyklá, ale nebyla vůbec špatná! Kniha se díky tomu četla rychle a dobře se orientovalo v postavách.

Ze začátku mě příběh trochu zklamal, jelikož uběhly tři roky během pár písmen a skoro se čtenář nic nového a zajímavého nedozvěděl. V průběhu mě už děj upoutal a líbil se mi, ale možná to bylo tou divadelní hrou, rychle mi utekl a najednou byl konec. I když zápletka a šťastný konec, samozřejmě byl!

Bylo pěkné se zase vrátit do Bradavic, i když bez Brumbála to nebylo ono. O to těžší to bylo pro děti už tak slavných rodičů jako byl Harry, a proto není ani divu, že se Albusovi odjíždí s jistými obavami. I když se Rose snaží být jeho kamarádkou, hned ve vlaku poznává svého nového nejlepšího kamaráda, se kterým už teď je čeká jisté dobrodružství!

Albus se seznámil s jediným synem Malfoye Scorpiusem, už tehdy oba věděli, že se jejich rodičové nemají rádi!

A co teprve až se zjistí, že i ten, jehož jméno se nesmí vyslovit, má potomka…?

Určitě bylo zvláštní číst o hlavních hrdinech, kteří předtím byli malí a mladí, a teď najednou byly dospělý a měly svoje děti. Rozhodně chování Malfoye bylo pro mě překvapující! Ale i přesto všechno se mi kniha líbila. Nevím, jestli bych si ji přečetla znovu jako třeba předchozí díly, ale rozhodně pro mě nebyla až na pár výjimek takovým zklamáním, jak jsem se bála!

Úryvek:
Část 1., jednání první
obraz třetí

Scorpius
Mlátí tě kvůli mně.
Albus
Cože?
Scorpius
Poslyš, já vím, kdo jsi, takže by asi bylo fér, abys věděl, kdo jsem já.
Albus
Jak to myslíš, že víš, kdo jsem?
Scorpius
Jsi Albus Potter. A tohle je Rose Grangerová-Weasleyová. A já jsem Scorpius Malfoy. Mí rodiče jsou Astoria a Draco Malfoyovi. Vaši a moji spolu, ehm…nevycházeli.
Albus
Mírně řečeno. Tvoji rodiče jsou smrtijedi!
 


Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 8. května 2017 v 15:09 | Reagovat

je dobře, že tě to nezklamalo a líbilo se :-)

2 Ennie Ennie | Web | 9. května 2017 v 14:02 | Reagovat

Já mám z knihy pořád rozporuplné pocity. Prostě to neberu jako plnohodnotného HP - to bych byla zklamaná a nejde to ani. Jinak kniha byla fajn a četla se velmi rychle.

3 Addie Addie | Web | 12. května 2017 v 23:50 | Reagovat

mě zaujalo, že je to psané, jako divadelní hra, teď na to nebudu mít čas, ale určitě to musíš přečíst po zkouškách :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama