Rocková hvězda

21. května 2017 v 11:32 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Lick
Český název: Rocková hvězda
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - young adult, new adult
Autor: Scott Kylie
Nakladatelství: Baronet, 2016
Počet stran: 328

Stručný obsah knihy:
Dovedete si představit, že odjedete oslavit jednadvacáté narozeniny do Las Vegas a probudíte se vedle úžasného, do půli těla vysvlečeného chlapa a na prsteníčku se vám blyští diamantový prsten? Tak přesně tohle se stalo Evelyn… Problém je, že si nemůže vzpomenout, co se vlastně stalo. Když zjistí, že se během divokého večírku provdala za úplně cizího kluka, vyděsí se. Nepřeje si nic jiného, než tohle šílené manželství anulovat. Jenže to by jejím manželem nesměl být David, kytarista známé rockové skupiny Stage Dive. Evelyn se tak ocitá v hledáčku fotoaparátů novinářů a davy rozhořčených fanynek ji nenechají chvíli v klidu. Být manželkou nejpopulárnější rockové hvězdy totiž znamená vydat se na pěkně divokou jízdu…


Můj názor:
První díl celé série Stage dive jsem dostala pod stromeček, jelikož jsem si celou sérií přála a chtěla přečíst. Lákala mě nejen svými trefnými obálkami, ale také svými anotacemi, kdy každý díl popisuje příběh jednoho z rockové skupiny Stage dive!

Poprvé se setkáváme s Davidem, kytaristou, který v Las Vegas během jedné noci se ožení se vzornou vysokoškolskou studentkou Evelyn. Jo očividně se v Las Vegas dějí věci! Jenže má to drobný háček, na rozdíl od něj si Evelyn po té osudné noci nic nepamatuje, když se probudí ráno vedle něj s obrovským blyštivým kamenem na prstu. A tak nestačí nic jiného než se nechat rozvést! Ale to by nesměl být David až tak populární, aby neměla skoro vždycky rozumná Evelyn za každým krokem nějakého novináře či fanynku… a díky tomu Ev ztrácí nejen stáž, kterou ji domluvil otec, ale také své soukromí!

Ze začátku mi David přišel jako namyšlená, bezohledná a posedlá slávou postava, na rozdíl od prosté a obyčejné vysokoškolačky Evelyn. V průběhu děje se to, ale zlomilo a i David si mě svým chováním a osobou získal. Evelyn mě bavila občas svojí drzostí a rázností, kterou v sobě měla.

Rockový muž jako hlavní hrdina to jsem snad ještě nečetla! V průběhu čtení jsem se rozhodně nenudila, kniha se mi četla dobře a také rychle. Možná to někomu může přijít, jako pořád dokola se opakující příběh, ale pokaždé si vás ten příběh něčím získá a to se mi líbí! Autorčin styl psaní mi připomněl knižní sérií od Katy Evans V ringu, kdy jsem celou sérií již přečetla, líbila se mi a doporučuji ji stejně jako teď! Už se těším, až se pustím do dalších příběhů ostatních kluků ze skupiny Stage dive!

Úryvek:
8. kapitola, str. 113

"Evelyn?" Svaly v pažích měl napjaté a ztuhlé. "Nejsem si jistý, že je to dobrý nápad."
"Byli jsme na benátské gondole. Řekl jsi mi, že neumíš plavat, že bych tě musela zachránit, kdybychom se převrhli."
Jeho ohryzek poskočil. "Jo."
"Bála jsem se o tebe."
"Já vím. Objímala jsi mě tak pevně, že jsem skoro nemohl dýchat."
Odtáhla jsem se, abych se mu podívala do tváře.

 


Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 21. května 2017 v 20:22 | Reagovat

neobvyklé, ale zní to dost dobře :-) doufám, že se ti celá série bude líbit :-)

2 Addie Addie | Web | 22. května 2017 v 14:40 | Reagovat

to zní zajímavě :)

3 Dominique Dominique | E-mail | Web | 7. června 2017 v 19:28 | Reagovat

Strašně se mi líbí podobné témata knih, kdy je třeba hlavní postavou nějaká známá postava, která si najde někoho úplně "obyčejného" z jiného světa než je ten jeho/její. Tyhle příběhy jsem právě četla spíše na Wattpadu, ale takováhle kniha se podle mě hodí vždy. Líbí se mi. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama