Červen 2017

Zámek Duchcov

29. června 2017 v 20:24 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Stejně jako loni tak i letos jsme s Ennie společně jely na exkurzi. Tentokrát to bylo na čtyři dny a nespaly jsme na stejném místě celou dobu exkurze.

Naší první zastávkou se stal zámek Duchcov, který leží na severu České republiky, konkrétněji v Ústeckém kraji. V zámku jsme měli na výběr dva okruhy a byli jsme rozděleni. My s Ennie jsme byly na okruhu Casanova. V zámku se fotografovat nesmělo, a tak můžete pouze nahlédnout, jak zámek vypadá a také do zahrad, které snad jednou budou vypadat tak, jak vypadaly kdysi.

Deník vysokoškoláka - anglický jazyk

28. června 2017 v 13:02 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
21. června 2017 - Již několikrát jsem psala, že mám problémy s anglickým jazykem a nedaří se mi tento předmět dokončit úspěšně.

Touhy

25. června 2017 v 12:18 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Túžby
Český název: Touhy
Žánr: beletrie pro dospělé - společenské romány
Autor: Táňa Keleová - Vasilková
Nakladatelství: Noxi, 2016
Počet stran: 336

Stručný obsah knihy:
"Kdepak život, to ty sama ses o to zasloužila. Mnohem víc než kdokoliv jiný. Prožila sis bolest, poznala samotu, zakusila zradu… To ale muselo jednou skončit. Protože všechno má svůj čas, to zlé i to dobré… A pak, nemysli si, že jsi na konci. Pořád bude něco, po čem budeš toužit…" Lucka je svobodná matka, které osud v podobě nespolehlivého partnera uštědřil kruté ponaučení. Má radost ze svého synka, dobré vztahy na pracovišti, jenom doma trpí v područí despotické nemocné matky, která jako by jí nechtěla dopřát žádnou radost ze života. Lucku ubíjejí problémy všedních, jednotvárných dní a už ani nedoufá, že by ji mohlo ještě potkat něco hezkého. Až jednoho dne odjede na lyžovačku a její život se úplně změní…

Sputnik, má láska

24. června 2017 v 10:26 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Spútoniku no koibito
Český název: Sputnik, má láska
Žánr: beletrie - román
Autor: Haruki Murakami
Nakladatelství: Odeon 2009
Počet stran: 224

Stručný obsah knihy:
O románu se dá hovořit jako o kronice neopětované touhy stejně jako o melancholické love story. Dílo má opět tři hlavní postavy: 24letý učitel z Tokia označovaný jako K. a zároveň vypravěč; jeho přítelkyně Fialka, která chce být spisovatelkou a zbožňuje Jacka Kerouacka; Mjú, femme-fatale a společensky poměrně vysoce postavená žena se záhadnou minulostí, jež si odbarvuje vlasy Ve dvaadvaceti letech se Fialka poprvé zamilovala... Objekt jejích tužeb byl o celých sedmnáct let starší a měl za sebou svatbu. A aby toho nebylo málo, byla to žena. Fialčin osud na nejmenovaném řeckém ostrově je však stejně podivný jako osud jiných autorových hrdinů zmizí beze stopy. K. se ji vydává hledat a ve Fialčině počítači najde dva dokumenty: jeden o její nezměrné touze k Mjú, druhý o její prapodivné minulosti.

Úlovky z knihovny 0.2

22. června 2017 v 23:39 | Karamelka |  Povídání s knihami
Minulý týden jsme s Mišulí zavítaly do knihovny. Nešlo jen o vrácení knih, ale také o prodloužení výpůjční doby. Ani jedna jsme nestihly přečíst plný počet knih, neboť jsme se obě učily.

S vrácením a prodloužením nebyl žádný problém, a tak jsme se vydaly podívat, co je v knihovně nového. Původně jsem si nechtěla nic půjčit, jelikož jsem vše nestihla přečíst, ale nakonec jsem neodolala a půjčila si dvě knihy a jednu jsem půjčila mamince.

Cestou necestou 4.9

20. června 2017 v 20:22 | Karamelka |  ...cestou necestou
Koncem května jsme s Rokym vyrazili na procházku, na kterou jsem si vzala i Liama. Chtěla jsem si vyfotit rokyho, neboť ten den měl narozeniny. Kromě Rokyho jsem samozřejmě fotila i vlčí mák či rybník, ke kterému jsme se vydali. Den předtím jsme u rybníka potkali užovku. Chtěla jsem si ji také vyfotit, ale už jsme ji neviděli, ale aspoň jsem vyfotila žabky, kterých je kolem také dost... a než se stihly schovat do vody, některé jsem vyfotila :)


Deník vysokoškoláka - shrnutí

19. června 2017 v 10:58 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
6. června 2017 - Po tom, co jsem se dozvěděla, že jsem nedala anglický jazyk, jsem přestala tak nějak fungovat. A až dnes jsem se dokopala napsat tento text.

Vůně deště

15. června 2017 v 20:12 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Vůně deště
Český název: Vůně deště
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Lenka Lanczová
Nakladatelství: Víkend 2012
Počet stran: 304

Stručný obsah knihy:
Třeťačka Pavla žije společně s rozvedenou maminkou ve starém klidném bytě v centru města, studuje na zdravotním lyceu, věnuje se svým koníčkům, má fajn kamarádky i pár dobrých přátel a na starosti pouze to, kam jít o víkendu zapařit či kde sehnat prima kluka, do kterého by se mohla zamilovat, aby kámoškám a jejich klukům nedělala křena. Velkou naději skýtá David, slibně se rozvíjející známost přes internet, se kterým se prozatím osobně nesešla. Ve chvíli, kdy se máma rozhodne vyřešit bytový problém přestěhováním ke svému příteli, vdovci se čtyřmi dětmi, je po klidu a vše vzhůru nohama. Pavla rázem není jedináček a její noví potenciální sourozenci dělají vše pro to, aby jim bydlení ve Vesně, vile na samotě za městem, co nejvíc znepříjemnili. A aby všeho nebylo málo, objeví se kluk, který by mohl být tím pravým, kdyby … Kdyby tu nebyla spousta dalších problémů a komplikací - a také jeden pořádný malér, do kterého Pavla spadne po hlavě. Román o hledání a potřebě lásky a také o průšvizích a chybách, kterými se ne vždy člověk učí.

Čechy pod Košířem

14. června 2017 v 11:40 | Karamelka |  ...muzea
V tomto muzeu jsem již jednou byla a to v roce 2014. Bohužel letos když jsme tam byli, se muzeum opravuje. Je tedy přístupný pouze depozitář, ve kterém moc kočárů k vidění není. V muzeu se za poplatek dá fotografovat, ale jelikož jsme byli pouze v depozitáři, platit se mi tento poplatek nechtělo, a proto můžete vidět fotografie budovy.

Až bude muzeum opraveno a znovu přístupné, chci se tam rozhodně opět podívat. Průvodce v muzeu vám dělá nadšenec do kočárů, který má skvělý výklad. Dokáže vás uchvátit. Ráda bych se tam tedy podívala znovu.

Moje zkušenosti s výprodejem Knižního klubu

13. června 2017 v 19:12 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...

Nedávno Mišuli přišel email o akci na knížky, neboť jsou již starší, a tak byly v výprodeji. Mišule si nějaké vybrala a napsala mi, zda také něco nechci... a jak myslíte, že to dopadlo?

Po otřesech

11. června 2017 v 12:10 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Kami no kodomotači wa mina odoru
Český název: Po otřesech
Žánr: literatura světová - povídky
Autor: Haruki Murakami
Nakladatelství: Odeon 2010
Počet stran: 160

Stručný obsah knihy:
Roku 1995 postihla Japonsko dvojí katastrofa: v lednu zemětřesení v Kóbe a o dva měsíce později sarinový útok v tokijském metru. Povídky tohoto souboru se odehrávají právě v čase mezi těmito událostmi. Setkáme se s mladou dívkou, která se zakoukala do staršího muže, máme tu bohatou podnikatelku cestující po Thajsku, kde je konfrontována s láskou i smrtí, čteme o obřím Žabákovi, který se pokouší zachránit město. I zde využívá Haruki Murakami stejná témata jako ve svých slavných románech.

Čtyřnohá radost i opora

8. června 2017 v 23:25 | Karamelka |  Kousek mého života
Pejsek ale není jen starost (článek zde), je to samozřejmě také radost a spousta lásky. Stejně jako u starostí tohle nemají všichni majitelé čtyřnohých miláčků stejné, ale tohle je článek o radostech, které zažívám s Rokym.

Fort Křelov u Olomouce

7. června 2017 v 20:14 | Karamelka |  ...muzea
Pod tímto názvem se skrývá muzeum fortové pevnosti. Našla jsem si to na oficiálních stránkách, neboť jsem nevěděla, do jaké rubriky tento článek zařadit.

I když je to muzeum, chodí se s průvodcem. Prohlídka je každou hodinu, a jelikož se v muzeu smělo fotit, můžete se podívat na expozici.

Náměšť na Hané

5. června 2017 v 9:28 | Karamelka |  ...zámky
Pokud zavítáte do Náměšti na Hané, můžete navštívit krásný zámek s parkem. Je to také místo, kde se konají svatby a stojí dva krásné kočáry. V interiéru naleznete krásný nábytek, nádherný lustr z porcelánu a spoustu jiných krásných věcí.

V zámku se fotografovat nemůže, a tak v článku můžete pouze vidět fotografie kočárů, zámku a části parku.

Úlovky z knihovny 0.1

4. června 2017 v 15:40 | Karamelka |  Povídání s knihami
Rozhodla jsem se začít psát tento tip článků. Díky Mišuli jsem začala opět chodit do knihovny. Chodíváme tam spolu a nikdy neodejdeme s prázdnou, proto mne napadlo napsat o úlovcích článek.

Vítejte tedy u prvního článku tohoto tipu zde na blogu ;)

Cestou necestou 4.8

1. června 2017 v 21:06 | Karamelka |  ...cestou necestou
K nahlédnutí tu mám starší fotografie z procházky s Rokym. Tentokrát to není od rybníka, ale z naší druhé trasy, kterou zase tak často nechodíme, hlavně ne teď, když jsou ty vedra. Rokymu to teplo nedělá dobře, a tak chodíme jen na krátké procházky a večer na hřiště, aby se vydováděl. Tyto fotky jsou starší, když ještě nebyly horka :)