Čtyřnohá radost i opora

8. června 2017 v 23:25 | Karamelka |  Kousek mého života
Pejsek ale není jen starost (článek zde), je to samozřejmě také radost a spousta lásky. Stejně jako u starostí tohle nemají všichni majitelé čtyřnohých miláčků stejné, ale tohle je článek o radostech, které zažívám s Rokym.


První radost, kterou jsem s ním zažila, byla, když jsem ho viděla sedět vystrašeného u postele. Rodinný člen jej vzal do náruče a nesl ho druhému rodinnému členovi, kterého oficiálně Roky je. Nemohla jsem tomu uvěřit, že máme pejska... jen jsem koukala na to vystrašené klubíčko a nechala volně téct slzy dojetím (nebyla jsem jediná).

Když si ho jeho nový majitel pochoval, dal ho na zem a on se utíkal schovat. Opatrně jsem si k němu klekla a dívala se na něj... bála jsem se, že je jen snem a já se probudím a on tu nebude. Koukal na nás a my na něj. Dávali jsme mu čas, a pak přišel za mnou. Opatrně jsem ho pohladila a věděla jsem, že nikdy nedovolím, aby mu někdo ublížil, a aby se mu něco stalo... láska na první pohled.

Od toho okamžiku jsem se cítila šťastnější, jako by mi slepil jeden z rozbitých kousků ve mně.


Další a asi největší radostí, kterou s ním zažívám, je, že si vybral mne. Oficiálně není můj, ale on si mne vybral jako svého páníčka. Se mnou spává v posteli, mě nejvíce poslouchá, a když jsem doma, je tam, kde jsem já. Ano, v předchozím článku jsem psala, že jsem někdy ráda, že si od něj odpočinu, ale to neznamená, že mne nětěší, že je se mnou... právě naopak. Dělá mi radost a je to skvělý společník.


Radost mi dělají jeho pokroky, např. když se naučí nový povel nebo třeba to, že se už tolik nebojí psů. Dříve se hodně bál všechno, teď už to není tak hrozné. Pomohl to zlepšit cvičák, kde se mohl kamarádit s dalšími štěňaty a mohl si tam s nimi hrát. Otrkal se a ostatních psů se již nebojí. Ale jsem ráda, že lidí se bojí pořád, alespoň nemá potřebu se s každým kamarádít a za každým jít. Jsem ráda, že je v tomto opatrný.


Samozřejmě když přijdu ze školy či z brigády nebo od kamarádky, tak mne vítá a to mi také dělá radost. To, jak je rád, že mne vidí... hned na mě vyskočí, položí mi přední tlapky na ramena a dá mi pusu. Je to takový náš rituál, pak seskočí a nechá se drbat. Hned se cítím lépe, když třeba den nebyl povedený. Dokáže mi zvednout náladu.


Když má on radost, mám ji i já... nejkrásnější pohled. Na každé procházce, když jej pustím na volno, tak má neskutečnou radost. Lítá kolem, vrtí ocasem a vypadá, jako by se usmíval. Já jen stojím na místě a sleduji ho. On je celý radostný. Také se mu líbí hra na honěnou, ale není to jen, že bych ho honila já... také honí mě, ale stejně mě chytí. Vždy se u toho hodně rozdivočí a vypadá spokojeně.

Také radost má, když dostane novou hračku... to jen sedím a pozoruji ho. On ji nejdříve oslintá, hledá jakoukoliv skulinku, a pak postupně začně hračku kousat a okusovat. Po pravdě mu některé hračky moc dlouho nevydrží, ale jeho radost za to stojí.


Je i skvělou podporou. Když jsem nedala angličtinu, dostalo mne to... opravdu mi to bylo líto a mrzelo mě to. Přiznám se, že jsem i brečela. A on seděl vedle mě, šťouchal do mne čumákem, olizoval mě a byl tu pro mne. Pomohlo mi to. Věděla jsem, že se kvůli tomu nezastaví čas, nezboří svět... v tu chvíli mi byl oporou.


Nevyměnila bych čas s ním za nic na světě. Nevyměnila bych ani jeho, on je má radost, má starost, má opora. Je to náš člen rodiny a my jej máme z celého srdce všichni rádi a nedoveme si to bez něj představit.
 


Komentáře

1 Zuzulet Zuzulet | Web | 10. června 2017 v 20:46 | Reagovat

Ten pocit dokonale poznám :) Ten menší čo je vo vnútri včera sa nesnívali dobré sny tak som sa prebudila a potrebovala som sa upokojiť a on si ku mne ľahol a ja som mu povedala ostaň pri mne kým sa neupokojím a on ostal pri mne kým som nezaspala... Takže pes je naozaj ten najlepší priateľ človeka :)

2 Tina Tina | Web | 11. června 2017 v 10:28 | Reagovat

Týmto článkom si ma neskutočne dojala, normálne sa mi chce od dojatia trochu aj plakať. Pri týchto vetách som si spomenula na nášho psíka, ktorý mi je veľkou oporou a robí mi veľkú radosť vždy vtedy, keď mám zlý deň. Tiež som si spomenula na niektoré vtipné situácie, ktoré má na starosti, napr. robila som si veľkú chuť na koláče, ktoré babka spravila, Mišo (tak ho voláme) bol vtedy v dome a dlho  bolo až prílišné ticho, idem do kuchyne, že si dám jeden z tých koláčov, prídem, krabica na zemi a Mišo dojedal posledný koláč :D Pes je naozaj najlepším priateľom človeka, ktorý nikdy neublíži :)

3 Addie Addie | Web | 18. června 2017 v 22:48 | Reagovat

tak tohle je moc milé, až jsem chvíli slzela. Pejskové jsou prostě ta nejkrásnější starost :D když takhle člověk přijde domů a vítá ho tohle stvoření, pro které jsme celý jeho život, to je ten nejkrásnější pocit - dokonce jsem četla, že o nás i s ní, no taky oni opravdu žádný jiný život nemají, nikdy nepochopím, jak by mohl někdo psovi ublížit, takové úžasné stvoření, fakt nejlepší přítel :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama