Deník vysokoškoláka - anglický jazyk

28. června 2017 v 13:02 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
21. června 2017 - Již několikrát jsem psala, že mám problémy s anglickým jazykem a nedaří se mi tento předmět dokončit úspěšně.


Test, který byl už mým čtvrtým pokusem, jsem psala 15. května a body mi nevyšly tak, jak bych potřebovala, proto jsem se přihlásila na další termín, ale napadlo mne zajít se na test podívat, abych věděla, kde jsem dělala nejvíce chyby, a podívat se na slohovou práci.

Napsala jsem email vyučující a ta mne odkázala, že se mám podívat na konzultační hodiny a mohu přijít. Vyšlo mi to na 12. června, a tak jsem tam tedy zašla se podívat.

Test mi ukázala, popovídaly jsme si o něm… řekla mi mé chyby, pár cvičení se mnou probrala, já se na něco zeptala, a pak mi řekla něco, co mi změnilo život. Řekla mi, že na test nemusím znovu, pokud složím druhou část zkoušky - prezentace a abstrakt. Tuto část zkoušky jsem si nesla z prvního semestru a nemusela jsem ji udělat znovu, ale řekla mi, že pokud dosáhnu z těchto dvou věcí třiceti bodů, vyjde mi to na minimum a budu mít E. Mohla jsem si dovolit ztratit pouze tři body, aby mi to dalo těch třiceti.

V tu chvíli ve mně zavládl neskutečný boj. Nevěděla jsem, co dělat… říkala jsem si, proč to nezkusit, ale pak jsem si říkala, co když to pokazím ještě víc a budu muset mít více bodů na test. Nakonec jsem se poradila s přáteli a ti mi řekli, že to mám jít zkusit.

Nebylo třeba dělat novou prezentaci, jen bylo třeba ji vypilovat, abych z ní měla, co nejvíce bodů. Nejdříve jsem si opravila abstrakt, pak se podívala na text k prezentaci a napsala kamarádovi, který studuje angličtinu. Poprosila jsem ho, zda by se mi na to nepodíval a neopravil mi to. Jelikož jsme velice dobří přátelé, znal mou situaci a řekl mi, že si na tom dá záležet. Komunikovali jsme spolu telefonicky, aby pochopil některé věty, co jsem tím chtěla říci… opravil mi to a poslal. Teď už to bylo na mne. Text k prezentaci jsem se musela naučit a zkusit zazářit.

Na prezentaci jsem se upsala k profesorce, kterou jsem měla minulý semestr, a u které jsem byla i v minulém semestru na prezentaci. Ono je totiž jedno, ke komu půjdete na zkoušky. Udělala jsem dobře, že jsem šla k ní. Zkouška proběhla včera.

Bylo nás tam pět, ale přihlášených nás bylo šest… nejdříve jsme odevzdali abstrakty, a pak se domlouvali na pořadí. Původně jsem chtěla jít první a mít to za sebou, ale nakonec jsem tu odvahu nenašla. Nikomu se jít nechtělo. Já šla předposlední. Když jsem viděla, jak hodnotí ostatní, říkala jsem si, že tu byli mnohem lepší než já, a mají méně bodů, než bych potřebovala… co si budeme říkat, mohla jsem ztratit jen tři body… a pokud bych je ztratila na projevu s prezentací, tak bych musela mít plný počet z abstraktu.

Učila jsem se, učila se v noci, učila se dopoledne před zkouškou. Opravdu mi na tom hodně záleželo a na oboru záleží. Řekla jsem první dvě věty a okno. Už to mne znervóznilo. Podívala se do papíru a za chvilku další okno. Vyučující mi řekla, že se můžu do papíru dívat, já se omluvila, že jsem nervózní a pokračovala dál. Pomohlo mi, že jsem se nedívala na ostatní a také, že jsem přešlapovala a trochu se pohybovala a nestála jen jako solný sloup. Vím, že jsem se na ně asi měla dívat, ale prostě jsem to nedokázala.

Snažila jsem se nespěchat a neříkat to rychle. Dívala jsem se na prezentaci, ale byla jsem tolik nervózní… když jsem to odříkala, přišly na řadu dotazy. Ten první byl fajne, to mne i podpořila vyučující a pomohla mi vysvětlit, co jsem vlastně chtěla říct, ale u druhého jsem nerozuměla, a tak jsem začala něco říkat… ale asi to bylo to, co chtěl slyšet. A pak si vzala slovo profesorka a začala říkat hodnocení, a já jen na ni koukala a snažila se uklidnit. Pak mi řekla, že ví, že jsem teď v těžké situaci, a že jsem hodně nervózní, a proto mi s odřenýma ušima dá dvacet dva bodů z dvaceti pěti. Nevěděla jsem, zda jsem rozuměla a stále si to přehrávala v hlavě. Když odprezentovala i poslední, řekla všem znovu počet bodů a bylo to těch dvacet dva pořád. Najednou svitla naděje a mně se chtělo brečet. Pokud by mi dala plný počet z abstraktu, mám to. Uklidňovala jsem se, že mi ho opravoval kamarád studující angličtinu, že to určitě bude dobré.

Po příjezdu domů jsem to ještě řešila trochu, a pak se podívala na informační systém, jestli náhodou už nemá ty abstrakty opravené… a ejhle, měla jsem to tam. Nevěřila jsem tomu, měla jsem tam plný počet bodů z abstraktu. Ihned jsem se podívala na známky a měla jsem tam zelené políčka u angličtiny.

Ano, mám sice E, ale tohle je nejvíce vydřené E a je to E, za které jsem nejvíce vděčná. A víte co? Brečela jsem, když jsem to třikrát nedala a také jsem obrečela ten čtvrtý test, který jsem si myslela, že je mi k ničemu… a brečela jsem, i když jsem to dala. Brečela jsem štěstím. A také se musím přiznat, že to neustále kontroluji, jestli to zelené políčko tam je.

Díky tomu, že jsem udělala anglický jazyk, jsem si mohla podat žádost o zápis do dalšího semestru a mohu pokračovat ve studiu dále.


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji.

 


Komentáře

1 Mišule Mišule | E-mail | 29. června 2017 v 15:22 | Reagovat

Páni, když to takhle čtu tak je to neuvěřitelný, musely to být pořádný nervy,ale naopak jsem nesmírně ráda, že jsi to zvládla a můžeš pokračovat dál! :-)
P.S. Tak za rok máš taky ten titul! :D

2 Eliss Eliss | Web | 29. června 2017 v 18:49 | Reagovat

Moc gratuluji, jsi šikovná že jsi to tak zvládla! 8-)

3 Ennie Ennie | Web | 1. července 2017 v 19:13 | Reagovat

Jsem moc ráda, že Ti to vyšlo :).

4 Addie Addie | Web | 3. července 2017 v 17:06 | Reagovat

Tak to ti moc moc gratuluju!!! Na známce vůbec nezáleží, hlavně že to máš a můžeš dostudovat!! Je fajn, že na tebe taky zkoušející byla tahle hodná :) jsem za tebe moc ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama