Deník vysokoškoláka - shrnutí

19. června 2017 v 10:58 | Karamelka |  Deník vysokoškoláka
6. června 2017 - Po tom, co jsem se dozvěděla, že jsem nedala anglický jazyk, jsem přestala tak nějak fungovat. A až dnes jsem se dokopala napsat tento text.


Zbývá mi poslední pokus, a pokud ani ten nedám, bohužel budu vyhozena ze školy. Ale nehodlám se oboru vzdát, a tak příští rok to zkusím znovu. Uvažuji o dálkovém studiu, abych si nemusela jeden rok bakaláře platit. Vím, že nebude lehké pracovat a učit se, ale ráda bych obor dokončila. Ne pro titul, ale protože mne baví a chci se v něm dále pohybovat.

Prvního června jsem měla další zkoušku k oboru a přiznám se, neučila jsem se. Došly mi síly a já se na to vykašlala, protože jsem to viděla jako zbytečné. K čemu mi to bude, když neudělám angličtinu? Proč se učit, když to stejně nebude k ničemu… a tak jsem se neučila, ale na zkoušku šla. I když jsem ani to původně nechtěla, ale nakonec jsem tam šla. A víte co? Největší ironií je, že jsem tu zkoušku dala, i když jsem se neučila… dostala jsem C, nemusela na ústní a mohla jít domů. V tu chvíli mi to přišlo nespravedlivé a směšné zároveň. Ale otázky nebyly těžké, a jelikož se už dva roky v tomto oboru pohybuji, tak to bylo i logické… ale když jsem viděla, kolik stran materiálu jsem měla vytisknuté a měla se to učit… a pak si přijdu bez učení a dám to? Naštvalo mne to. Ani jsem neměla radost z udělané zkoušky. Byla to má první zkouška, na kterou jsem se neučila a prostě jsem ji dala… špatný příklad, špatná motivace.

Také neustále musím řešit bakalářskou práci. Téma, vedoucí a představy, o čem práce bude, již mám, ale také mi to přijde zbytečné. A víte, co je nejhorší? Že já se na psaní bakalářské práce těšila! Spolužačky probírají, jak se jim do toho nechce, jak neví, co psát… a já se prostě těšila. Vím, že mám ještě jeden pokus, ale čtyři jsem nedala. Tomu poslednímu pokusu moc šancí nedávám.

K dnešnímu dni mám zapsáno 31 kreditů, ještě mi chybí dva hotové předměty, ale kdybych neopakovala anglický jazyk, tak mohu být v klidu, protože bych byla v pátém semestru. Bohužel no.

Ve čtvrtek jdu ještě na jednu zkoušku, a pak už mám jen angličtinu, na kterou jdu až koncem měsíce června, pak se ukáže, zda budou veselé prázdniny či mé poslední smutné prázdniny.


9. června 2017 - Ve čtvrtek osmého jsem psala poslední zkoušku z oboru. Nejdříve jsme si mysleli, že test bude jednoduchý, neboť nám ta, co měla předmět na starosti, napsala, že budou pouze čtyři uzavřené otázky.

Za celý semestr jsme měli čtyři přednášky a po každé někoho jiného. Nebyli to profesoři z oboru, ale byli to pracovníci v instituci a říkali nám své zkušenosti. Nějaké zápisky jsem měla, přečetla jsem si je, ale stejně mi moc k užitku nebyly.

Zkouška se tedy ukázala, že to zase taková banalita nebude, ale naštěstí to nebylo tak hrozné a uspěla jsem. Zkoušku jsem dala. Potěšilo mne to, a tak mi chybí už jen anglický jazyk.


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji.
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 19. června 2017 v 19:17 | Reagovat

Tak to nakonec dopadlo dobře! :-) Přeji další úspěchy :-)

2 Mišule Mišule | E-mail | 20. června 2017 v 14:25 | Reagovat

Škoda se vzdávat dopředu když tu ještě pořád nějaká ta možnost je, i když je to ta poslední! Přeji ti hodně štěstí a úspěchů v angličtině, tak aby ti to vyšlo aby jsi sis i ty tu bakalářskou práci přece jen mohla napsat, jak se na ni už teď těšíš! :-)

3 Addie Addie | Web | 25. června 2017 v 11:48 | Reagovat

tak to mě moc mrzí, že ti ta angličtina nevyšla, ale ještě to nevzdávej, vím, jak se musíš cítit, ale ještě to může vyjít! a kdy ses hlásila znovu, tak by sis přece mohla požádat o uznání již splněných předmětů z předchozího studia, oni ti zapíší kredity (většina škol to dělá myslím do pěti ? let od doby, co jsi předmět splnila, obzvlášť na té samé škole) a pak zas jen pojedeš dál předměty, co jsi ještě nesplnila a zas tak hrozné to nebudu, nějak to půjde, ale zatím ještě vydrž a třeba na angličtina vyjde. Hodně štěstí, držím palce!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama