Touhy

25. června 2017 v 12:18 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Túžby
Český název: Touhy
Žánr: beletrie pro dospělé - společenské romány
Autor: Táňa Keleová - Vasilková
Nakladatelství: Noxi, 2016
Počet stran: 336

Stručný obsah knihy:
"Kdepak život, to ty sama ses o to zasloužila. Mnohem víc než kdokoliv jiný. Prožila sis bolest, poznala samotu, zakusila zradu… To ale muselo jednou skončit. Protože všechno má svůj čas, to zlé i to dobré… A pak, nemysli si, že jsi na konci. Pořád bude něco, po čem budeš toužit…" Lucka je svobodná matka, které osud v podobě nespolehlivého partnera uštědřil kruté ponaučení. Má radost ze svého synka, dobré vztahy na pracovišti, jenom doma trpí v područí despotické nemocné matky, která jako by jí nechtěla dopřát žádnou radost ze života. Lucku ubíjejí problémy všedních, jednotvárných dní a už ani nedoufá, že by ji mohlo ještě potkat něco hezkého. Až jednoho dne odjede na lyžovačku a její život se úplně změní…


Můj názor:
Tuto knihu jsem si půjčila v knihovně, jelikož poslední dobou mě tato autorka zaujala a její knihy se mi většinou líbily. Knihám nechybí vůbec nic! Jsou plné každodenních a běžných radostí, starostí, ale také lásky, vztahů, zápletek, zklamání nebo jakéhosi odhodlání. Anotace toho moc neprozradí a samotný příběh je určitě zajímavější, než se zdá.

Kniha vypráví o životě obyčejné a mladé dívce Lucií, která otěhotněla velmi mladá a žije v bytě sama se synem a matkou, o kterou se navíc musí také starat. Chodí do dvou prací, aby nějak všechny uživila a ještě vůbec něco koupila navíc.

Je to sympatická, pracovitá a hlavně obětavá holka, která nemá v životě zrovna štěstí. Občas je i naivní a je kuřák…Lucie to s její matkou neměla rozhodně lehké! Její rodiče byli rozvedení, otec měl novou ženu a bratr žil s jeho přítelkyní. Nakonec Lucie měla i s otcovou přítelkyní dobrý vztah, měla ji ráda a v leda čem ji pomohla, proto není divu, že i na ní její mamka žárlila! Mamka dělala Lucce také naschvály, shazovala ji nebo měla na ni urážlivé poznámky, i přesto se Lucka ochotně o ni starala! A jak se ji tím její mamka časem odvděčila..? Takovým hrozným skutkem, ze kterého šel i mráz po zádech, ale Lucka byla i tak statečná, až tak se nezhroutila a všechno zvládla! A to jen díky dvěma mužům, kteří byli součástí jejího života! Lucčiny touhy jsou neuskutečnitelné, proto se musí se vším vyrovnat, tak jak ji život nadělil a jak se sama rozhodla!

Kniha se mi četla dobře, byla zajímavá svým příběhem a zaujala mě. Přála jsem Lucce štěstí, ať už se Stanem anebo s Lukášem. Hlavně, aby to dobře všechno dopadlo! Určitě by nebylo na škodu, kdyby bylo pokračování příběhu, určitě by to bylo jako do teď tak zajímavé!

Úryvek:
8. kapitola, str. 218

"Lukáše?" zatváří se zmateně. "Znám nějakého?"
"Byli jsme přece spolu za tebou v nemocnici."
"Myslíš toho hubeného dlouhána?"
"Takže si na něj vzpomínáš," zaraduje se Lucka.
"No a co?"
"Chodíme spolu."
"Chodíte? Nerozumím…A Stano?" Paměť jí někdy funguje ví než dobře.
 


Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 4. července 2017 v 11:56 | Reagovat

jsem ráda, že se ti kniha líbila a autorka tě nezklamala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama