Vůně deště

15. června 2017 v 20:12 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Vůně deště
Český název: Vůně deště
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Lenka Lanczová
Nakladatelství: Víkend 2012
Počet stran: 304

Stručný obsah knihy:
Třeťačka Pavla žije společně s rozvedenou maminkou ve starém klidném bytě v centru města, studuje na zdravotním lyceu, věnuje se svým koníčkům, má fajn kamarádky i pár dobrých přátel a na starosti pouze to, kam jít o víkendu zapařit či kde sehnat prima kluka, do kterého by se mohla zamilovat, aby kámoškám a jejich klukům nedělala křena. Velkou naději skýtá David, slibně se rozvíjející známost přes internet, se kterým se prozatím osobně nesešla. Ve chvíli, kdy se máma rozhodne vyřešit bytový problém přestěhováním ke svému příteli, vdovci se čtyřmi dětmi, je po klidu a vše vzhůru nohama. Pavla rázem není jedináček a její noví potenciální sourozenci dělají vše pro to, aby jim bydlení ve Vesně, vile na samotě za městem, co nejvíc znepříjemnili. A aby všeho nebylo málo, objeví se kluk, který by mohl být tím pravým, kdyby … Kdyby tu nebyla spousta dalších problémů a komplikací - a také jeden pořádný malér, do kterého Pavla spadne po hlavě. Román o hledání a potřebě lásky a také o průšvizích a chybách, kterými se ne vždy člověk učí.


Můj názor:
Tuhle knihu jsem si přečetla po dlouhé době ve čtečce, jelikož tuhle autorku mám ráda a patří k mým oblíbeným. Její knihy jsou plné první lásky, zamilovanosti a člověk si u nich nejen odpočine, ale také si zavzpomíná.

Kniha vypráví o studentce zdravotnického lycea Pavle, která žije s maminkou v pronajatém bytě. Pavla je obyčejná studentka, která má průměrné výsledky ve škole, užívá si volný čas s kamarády a navštěvuje kina a diskotéky. Pavli maminka je zamilovaná do vdovce, který má za městem svoji vilu, kde žije se svými čtyřmi dětmi a tetou Martou, sestrou jeho manželky.

Holky se stěhují k nim a ani jedna to tam nemá jednoduché, stěžují ji to nejen pubertální dvojčata Jakub a Eliška, ale také samotná teta Marta, ta ženská byla protivná od začátku. I s dvojčaty bych je propleskla! Oproti tomu Marian mi byl sympatický už od začátku, snažil se a byla s ním sranda. Jen chudák Pája s ním zažívala samé trapasy a nepříjemnosti, ale alespoň se člověk, také pobavil! Roztomilé bylo, když se schovávala, aby ji nebyla vidět rovnátka, přitom je už ale dávno viděl!

Její maminky mi bylo líto, jelikož Luboš se jí nikdy pořádně nezastal, nepostavil se na její stranu nebo se nechtěl pouštět do sporů! Proto není divu, že to nakonec Pavlínina maminka nevydržela a odstěhovaly se spolu, do jednoho z nemocničních bytů. V případě záležitostí se Sabinou je tady vidět, že život je nespravedlivý ve všem! Ale Adam se zachoval jako gentleman, jen škoda, že Marian byl o trošku lepší než on a přišel v nesprávnou chvíli.

Knihu jsem měla přečtenou rychle, bavila mě a doufám, že se k autorce opět, co nevidět vrátím a přečtu si od ní zase takovou nějakou další zajímavou romantickou knížku!

Úryvek:
10. kapitola, str. 120

Oddechnu si tak nahlas, až se tomu Marian zasměje.
"Díky, díky, díky! Zachránil jsi mi kůži! Jsi génius!"
"Pěknou kůži," usměje se. "A do génia mám taky daleko. Tohle by zvládl každej podprůměrnej hacker."
"A ty jsi nadprůměrnej?" rýpnu si.
"Jak v čem," zazubí se. "Koukám, že se ti vrátil humor…Příště si tam ty fotky nedávej, pokud je tam nechceš nechat."
"Já?" ohradím se prudce. "Já je tam nedala!"

 


Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 19. června 2017 v 10:58 | Reagovat

líbí se mi, že se k autorce vracíš :-) kniha zní fajne :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama