Červenec 2017

Jablonec nad Nisou

31. července 2017 v 10:10 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Po večeři jsme se s Ennie šly projít po okolí. Podívat se na přírodu, na hory a na západ slunce, který se nám naskytoval. Přiznám se, že už si nepamatuji, jak se naše ubytování jmenovalo, ale bylo v Jablonci nad Nisou.

Bohužel moc fotografií z procházky nemám, neboť se mi vybil foťák, ale i tak jsem si čas strávený s Ennie užila. Bylo to mnohem lepší než sedět na pokoji.

Moje zkušenosti s AliExpressem 0.2

30. července 2017 v 10:10 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...

Po založení účtu se mi naskytly nové možnosti, a tak jsem se vytvořila několik složek, do kterých si přidávám věci, které mne zaujaly. Neobjednávám ve velkém, ale objednávám i přátelům, kteří mne požádají.

Kamarádka mne požádala o objednání slunečních brýlí, a tak jsem vyhověla. Jak to dopadlo?

Žitava

29. července 2017 v 10:10 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Po dopoledním navštívení Liberce jsme se vydali opět za hranice. Tentokrát do města Žitava, ve kterém jsme navštívili dvě muzea. Nejdříve to bylo Městské muzeum, a poté Kostelní muzeum, ve kterém jsem nefotila. Při první návštěvě muzea jsme dostali rozchod a bylo na nás, jak s daným časem naložíme. Já a Ennie jsme se rozhodly si v klidu projít obě muzea a ještě nám zbyl i čas podívat se do města.

Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)

27. července 2017 v 13:08 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Fantastic beats and where to find them
Český název: Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)
Žánr: děti nad 10 let - fantasy, sci-fi, horor
Autor: Rowlingová K. J.
Nakladatelství: Albatros 2017
Počet stran: 288

Stručný obsah knihy:
Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander - kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne - vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.

Deník fejsbukové matky

26. července 2017 v 18:46 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Deník fejsbukové matky
Český název: Deník fejsbukové matky
Žánr: beletrie česká
Autor: Lucie Nachtigallová
Nakladatelství: Omega 2016
Počet stran: 160

Stručný obsah knihy:
Knížka, kterou držíte v ruce, je naprostým unikátem. Je to totiž zřejmě jediná kniha na světě, která je napsaná pouze s pomocí statusů.
Je to kniha, ve které nenajdete klasický začátek ani konec. Nemá strhující děj, ba ani žádnou hlavní dějovou linku. Nemá ani ilustrátora či slavného spisovatele, jak bývá zvykem. Nemá dokonce kladného či záporného hrdinu. Můžete ji začít číst zepředu, zezadu, nebo třeba i odprostřed, a přesto vám nic neuteče.
Je plná statusů. Obyčejných, ale přesto neuvěřitelných, vtipných, nepředvídatelných minipříběhů, které přináší sám život. Příběhů matky tří dětí, věčně pracujícího manžela, psa, želvy, šneků a několika koček. Matky, která má neobyčejný smysl pro humor, sebeironii a schopnost vypointovat své příběhy coby maminky na mateřské dovolené do statusů, ve kterých se budete možná poznávat i vy a u jejichž čtení se budete nepřetržitě usmívat.
Knížka, kterou (a v tomto případě nejde o klišé) napsal s úsměvem na rtech sám život.

Oblastní galerie Liberec

24. července 2017 v 19:58 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Z iQLANDIa jsme zamířili do galerice v Liberci. Tato galerie byla zřízena v budově, kde dříve byly lázně. Památkáři měli své požadavky, a tak něco muselo být ponecháno, ale galerie zasazená do prostředí lázní působí skvěle. Prostor je obrovský a hned vedle je nově postavený depozitář.

iQLANDIA Liberec

21. července 2017 v 23:28 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Třetí den na exkurzi jsme navštívili iQLANDIi, na jejíž projití jsme moc času neměli. Čekali jsme více, ale jelikož nás tížil čas, nebylo to mnoho času. Naštěstí jsme tam byli brzy, a tak jsme byli prvními návštěvíky. I přes málo času jsme si stihly s Ennie různé věci vyzkoušet a já se podívala, jak mají místnosti vyřešené.

Budova se dělí na několik pater a v každém jsou různé místnosti zaměřené na něco jiného.

Divočina

19. července 2017 v 21:26 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Wild
Český název: Divočina
Žánr: beletrie pro dospělé - bibliografické romány
Autor: Strayedová Cheryl
Nakladatelství: Ikar 2013
Počet stran: 400

Stručný obsah knihy:
Pozoruhodně upřímný autobiografický příběh ženy, která se po traumatických událostech rozhodne vyrazit na 1 770 kilometrů dlouhou pěší pouť. V šestadvaceti letech si Cheryl Strayedová, po smrti své matky a krachu svého manželství, myslela, že přišla o vše.
Měla pocit, že již nemá co ztratit a učinila nejimpulzivnější rozhodnutí svého života: odhodlala se sama ujít vysokohorskou trasu Pacifik Crest Trail od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington.
Hrdinka, bez jakýchkoli znalostí o přežití v divoké přírodě, se nevyhne střetnutí s chřestýši a medvědy, překonává úmorná vedra či rekordní sníh. Napínavé vyprávění okořeněné humorem živě zachycuje strach i radost mladé ženy tvrdě si razící cestu k cíli navzdory mizivé šanci na úspěch. Pouť ji téměř dožene k šílenství.

Divné hlášky z knihkupectví

18. července 2017 v 18:24 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Weird Things Customers Say in Bookshop
Český název: Divné hlášky z knihkupectví
Díl: 1.
Žánr: literatura světová - humor
Autor: Jen Campbell
Nakladatelství: CPress 2017
Počet stran: 120

Stručný obsah knihy:
Když Jen Campbell začala sepisovat své zkušenosti se zákazníky z knihkupectví na blogu, netušila, jaký úspěch zaznamenají. Postupem času se hlášky mimoňských podivínů dostaly z obrazovky počítače na papír a od té doby baví jak odvážné knihkupce, kteří musí dennodenně čelit podivným a občas poněkud děsivým dotazům, tak i jejich knihomilské zákazníky kteří dokážou ocenit absurdní a literární humor.

Drážďany 0.3

17. července 2017 v 13:12 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Čas se nám pomalu chýlil ve konci a my nechtěly ještě pouštět toto město. Má bohatou historii, má své kouzlo a má spoustu míst, které bych chtěla ještě naštítit, proto doufám, že se do města někdy vrátím.

Drážďany 0.2

13. července 2017 v 17:00 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
I když jsme strávili v Drážďanech pouze jeden den, naše skupinka slečen toho stihla hodně. V prvním článku jste mohli vidět fotografie pomalovaných domů, různě vyzdobených a také pizzerii, ve které jsme obědvaly.

Po obědě jsme se vydaly na druhou stranu řeky a pomalu šly podél ní s plánem dostat se do historického centra, což se nám povedlo a nejen to můžete vidět v článku.

Dětská kniha plná chyb

11. července 2017 v 16:02 | Karamelka |  Povídání s knihami
Vždy jsem si myslela, že dětské knihy by měly jít příkladem a tedy být bez chyb, ale tento můj "předsudek" byl zničen poté, co jsem si koupila a přečetla knihu Šmoulové - Šmoulinka a zapomenutá vesnice.

Drážďany 0.1

10. července 2017 v 1:08 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Druhý den byl ve znamení zahraničí. Celý den jsme měli strávit v Drážďanech a já se na to opravdu těšila. Jelikož jsme měli rozchod a bylo na nás, co uvidíme, s Ennie jsme si naplánovaly nějaké místa, která chceme vidět. Ennie měla k dispozici mapu a já průvodce.

Dokonalé ticho

9. července 2017 v 11:12 | Mišule |  Svět knih
Originální název: The quality of silence
Český název: Dokonalé ticho
Díl: 3.
Žánr: beletriepro dospělé - společenské romány
Autor: Rosamund Luptonová
Nakladatelství: Ikar 2016
Počet stran: 344

Stručný obsah knihy:
24. listopadu se Angličanka Yasmin s desetiletou dcerou Ruby vydají na cestu přes severní Aljašku. Pátrají po Rubyině otci Mattovi, který se při katastrofálním požáru inuitské vesnice ztratil v polární divočině. S každou další mrazivou mílí se hrouží stále hlouběji do nekonečné polární noci. A Ruby, která je od narození úplně hluchá, musí čelit temnotě, v níž se nemůže dát vést ani zrakem. Nehodlá milovaného otce opustit za žádnou cenu. Avšak zima je svírá v ledových spárech stále pevněji…a navíc je ve tmě kdosi sleduje.

Dolores Claiborneová

8. července 2017 v 17:26 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Dolores Claiborne
Český název: Dolores Claiborneová
Žánr: beletrie - thriller
Autor: Stephen King
Nakladatelství: Beta, 2010
Počet stran: 224

Stručný obsah knihy:
Dolores Claiborneová žije na vesnici na malém ostrově Little Tall a těžce si vydělává na živobytí jako hospodyně u bohaté Very Donovanové, která tam každoročně jezdí na letní sezónu do svého domu. Přizpůsobivá Dolores si zvyká i na Veřinu panovačnost a obě ženy spolu časem začnou poměrně dobře vycházet. Když stará a nemocná Vera po letech zemře a odkáže veškerý majetek Dolores, vesničané si myslí, že ji Dolores zabila. Ta v poutavé zpovědi na policii vraždu Very odmítá, ale při výslechu vyjdou najevo jiné temné okolnosti z pohnutého života hlavní hrdinky. Neuvěřitelně poutavý Kingův román, psaný jako monolog životem pronásledované ženy, se tak trochu vymyká ostatní Kingově tvorbě. Obvyklé tajemno tu zastupuje pouze zatmění Slunce, které sehrálo v příběhu významnou roli.

Muzeum města Ústí nad Labem

7. července 2017 v 15:03 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Poslední zastávkou prvního dne exkurze se stalo město Ústní nad Labem, ve kterém jsme navštívili muzeum. Nejdříve nám ředitel řekl několik slov a zajímavostí, a poté jsme si muzeum procházeli sami. S Ennie jsme se vydaly společně po muzeu, vše si v klidu prohlížely a já jsem i fotila. Nepodepsala jsem všechny fototgragie, které mám z muzea, ale stačí to na nahlédnutí dovnitř ;) Snad vás to i naláká k návštěvě tohoto muzea.


Moje zkušenosti s AliExpressem 0.1

6. července 2017 v 1:26 | Karamelka |  Moje zkušenosti s...

Už nějakou dobu jsem uvažovala, že si tam založím účet, ale stále jsem váhala. Objednávala jsem si odtamtud, avšak přes jednu známou, která tam účet má. Nechtěla jsem ji neustále otravovat, a tak jsem se nakonec rozhoupala a účet si také založila.

Život po tobě

5. července 2017 v 11:40 | Mišule |  Svět knih
Originální název: After you
Český název: Život po tobě
Díl: 2.
Žánr: beletrie-romantika
Autor: Jojo Moysová
Nakladatelství: Ikar 2016
Počet stran: 400

Stručný obsah knihy:
Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala, najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci.
Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty - život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech.
Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří, Lily - jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…

Klášter Osek

4. července 2017 v 11:48 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Od zámku Duchcov jsme se vydali na další naši zastávku, kterou se stal klášter Osek a prohlídka v něm. Opět se nedalo fotografovat, a tak můžete vidět pouze klášter, ale prohlídka byla zajímavá. Tedy... byli tam filmaři a měli tam své věci a také se na nás moc nadšeně nedívali, že se jim tam motáme... ale jinak útroby kláštera jsou krásné a opravdu to bylo zajímavé.

Také jsme se s Ennie podívaly trošku kolem kláštera a okolí je tam krásné. Tato zastávka byla pěkná.

Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli

2. července 2017 v 20:27 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Comment parler des livres
Český název: Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli
Žánr: literatura naučná - o literatuře
Autor: Pierre Bayard
Nakladatelství: Host 2010
Počet stran: 208

Stručný obsah knihy:
Od kultivovaných lidí se očekává, že četli všechna důležitá díla světové literatury a k tomu ještě spoustu knih, které každý rok vycházejí. Jak se zachovat v těchto ošemetných situacích, kdy máme mluvit o knihách, které jsme nečetli? Pierre Bayard, autor této duchaplné a provokativní knihy, tvrdí, že je důležitější znát místo knihy v kolektivní knihovně než podrobnosti o ní. Na příkladech spisovatelů, jako jsou Graham Greene, Oscar Wilde, Michel de Montaigne nebo Umberto Eco, Bayard charakterizuje mnohé druhy "nečtení" i různé delikátní situace, do kterých se můžeme dostat, a poté nám nabízí rady, jak z nich elegantně vybruslit.