Deník fejsbukové matky

26. července 2017 v 18:46 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Deník fejsbukové matky
Český název: Deník fejsbukové matky
Žánr: beletrie česká
Autor: Lucie Nachtigallová
Nakladatelství: Omega 2016
Počet stran: 160

Stručný obsah knihy:
Knížka, kterou držíte v ruce, je naprostým unikátem. Je to totiž zřejmě jediná kniha na světě, která je napsaná pouze s pomocí statusů.
Je to kniha, ve které nenajdete klasický začátek ani konec. Nemá strhující děj, ba ani žádnou hlavní dějovou linku. Nemá ani ilustrátora či slavného spisovatele, jak bývá zvykem. Nemá dokonce kladného či záporného hrdinu. Můžete ji začít číst zepředu, zezadu, nebo třeba i odprostřed, a přesto vám nic neuteče.
Je plná statusů. Obyčejných, ale přesto neuvěřitelných, vtipných, nepředvídatelných minipříběhů, které přináší sám život. Příběhů matky tří dětí, věčně pracujícího manžela, psa, želvy, šneků a několika koček. Matky, která má neobyčejný smysl pro humor, sebeironii a schopnost vypointovat své příběhy coby maminky na mateřské dovolené do statusů, ve kterých se budete možná poznávat i vy a u jejichž čtení se budete nepřetržitě usmívat.
Knížka, kterou (a v tomto případě nejde o klišé) napsal s úsměvem na rtech sám život.Můj názor:
Jak je již psáno v obsahu knihy, kniha je psána formou statusů. Nejdříve jsem se divila, že vůbec něco takového bylo vydáno a je to považované za knihu. Po přečtení jsem se divit nepřestala. Mezi statusy najdete i fotografie a ano, některé statusy mne pobavily, ale tohle si může člověk přečíst přímo na profilu autorky a není třeba kvůli tomu vydávat knihu.

Je to oddechové a úsměvné čtení, ale že bych ji potřebovala vlastnit či číst druhou knihu od této autorky, která je psané také statusy… tak tu potřebu opravdu nemám.

Úryvek:
Malý syn je zmaten. Při sportovních zprávách, kdy reportér mluvil o FANOUŠCÍCH hokeje, se rozplakal, protože si myslel, že on jediný se přeci jmenuje FANOUŠEK.
 


Komentáře

1 Katie Katie | Web | 26. července 2017 v 18:58 | Reagovat

Souhlasím. Druhou knihu číst nepotřebuju.

2 Mišule Mišule | E-mail | 27. července 2017 v 8:36 | Reagovat

Knihu jsem zahlédla v knihkupectví, ale nečetla a ani jsem si ji neprohlížela. Soudím, že možná pobaví, ale asi nic víc z ní člověk nemá. Někomu se třeba ale zase může líbit! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama