Dokonalé ticho

9. července 2017 v 11:12 | Mišule |  Svět knih
Originální název: The quality of silence
Český název: Dokonalé ticho
Díl: 3.
Žánr: beletriepro dospělé - společenské romány
Autor: Rosamund Luptonová
Nakladatelství: Ikar 2016
Počet stran: 344

Stručný obsah knihy:
24. listopadu se Angličanka Yasmin s desetiletou dcerou Ruby vydají na cestu přes severní Aljašku. Pátrají po Rubyině otci Mattovi, který se při katastrofálním požáru inuitské vesnice ztratil v polární divočině. S každou další mrazivou mílí se hrouží stále hlouběji do nekonečné polární noci. A Ruby, která je od narození úplně hluchá, musí čelit temnotě, v níž se nemůže dát vést ani zrakem. Nehodlá milovaného otce opustit za žádnou cenu. Avšak zima je svírá v ledových spárech stále pevněji…a navíc je ve tmě kdosi sleduje.


Můj názor:
Tato kniha mě zaujala už předtím na databázi knih a lákala mě svojí anotací, že bych si ji jednou chtěla přečíst. A když jsem naposledy navštívila s kamarádkou knihovnu, měly ji tam mezi půjčenými knihami z jiné knihovny a tak jsem si ji půjčila. Byla jsem na ni sama zvědavá!

Ze začátku mi trvalo, než jsem se do čtení celkem ponořila, ale netrvalo to dlouho a děj mě opravdu zaujal. Líbilo se mi líčení příběhu, také samotné podmínky na Aljašce, které byly opravdu neskutečné.

Yasmin odcestovala s Ruby na Aljašku, kde byl její manžel a otec. Na Aljašce se, ale dozvídá, že vesnice, kde byl její muž, celá vyhořela. Nikdo nepřežil, ale na místě našel policista jeho snubní prsten. Proto byla také od samotného začátku Yasmin přesvědčená, že její muž stále žije, je někde tam venku a ona ho musí najít! Yasmin jsem chvílemi obdivovala za její statečnost a odvahu, do čeho se na Aljašce v mínus čtyřiceti stupních pouští. Její odvaha vydat se v tomhle prostředí kamionem na záchrannou misi a ještě když se přižene bouřka, kdy v některých místech se s kamionem nedá ani přežít, bylo docela napínavé! Také mi bylo líto malé Ruby, která byla od narození hluchá, k porozumění používala znakovou řeč nebo přístroj, který ale Yasmin moc ráda neměla. Ale na to jak, byla malá, byla chytrá a statečná holka, která se zase tolik nebála.

V takový konec knihy jsem ani nedoufala, ale celkově se mi kniha líbila. Její napínavý a místy i zamotaný příběh mě upoutal a zaujal. Místy jsem ani nedoufala, že by příběh mohl ještě pokračovat a sama jsem si představovala situace tam někde na té Aljašce, proto pokud se mi dostanou i jiné knihy od této autorky do ruky, ráda bych si je také přečetla.

Úryvek:
14. kapitola, str. 188

Byla si jistá, že je to stejný muž, který se jí ptal, jestli má pušku.
"Ujel jsem dalších dvacet mil, než jsem zahlédl další vozidlo jedoucí na sever," pokračoval muž. "A byl to kamion ne cisterna. Jak jsem povídal, nikdo za ní nejede."
"Lžete," opáčila. "Jedete za mnou vy, že? Řídíte tu cisternu s modrými reflektory. Míříte na sever, ne na jih. Jedete těsně za mnou."
"Ale, ale, nedělejte ze mě lháře, dámo!"
Do hovoru opět vstoupil poručík Reve.
 


Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 9. července 2017 v 14:46 | Reagovat

je super, že na knihu jsi narazila a měla možnost si ji přečíst :-)

2 Ennie Ennie | Web | 9. července 2017 v 17:18 | Reagovat

Ty dvě předchozí se mi líbí ještě více, takže určitě, když budeš mít možnost, tak si je přečti :).

Jinak v té knize to prostředí atak bylo vážně dobře popsané :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama