Život po tobě

5. července 2017 v 11:40 | Mišule |  Svět knih
Originální název: After you
Český název: Život po tobě
Díl: 2.
Žánr: beletrie-romantika
Autor: Jojo Moysová
Nakladatelství: Ikar 2016
Počet stran: 400

Stručný obsah knihy:
Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala, najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci.
Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty - život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech.
Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří, Lily - jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…


Můj názor:
Tuto knihu jsem si půjčila od kamarádky, stejně tak jako když jsem četla poprvé knížku od Jojo Moyes Než jsem tě poznala.

Život po tobě není tak silným a emotivním příběhem, který jsme prožívali s Willem a Louis. Ale určitě má kniha něco do sebe, má své jiné kouzlo a je nejen čtivá, ale také vtipná.

Louis žije sama a pracuje na letišti, kde má otravného a dotěrného šéfa! Už od začátku jsem byla zvědavá, jak se vypořádá se smrtí Willa a také jak vynaloží nejen s penězi, ale také s tím, co ji napsal Will v dopise.

Je pravda, že její nehodu jsem nečekala hned takhle ze začátku. Docela mě to vyděsilo a s napětím jsem čekala, co bude dál! Louis také na přání svého otce navštěvovala skupinové sezení díky němu se dá říct, že našla sama sebe, novou lásku a také i nové přátelé. Dlouho jsem se nemohla smířit s tím, jaká je Lilly (dcera Willa), její osoba se mi moc nelíbila, nebyla mi sympatická, ale občas se s Louis dokonale doplňovaly.

Oproti tomu Sama jsem si oblíbila, líbila se mi jeho práce záchranáře a to, jak se s Louis seznámili.

Její kariéru jsem ji přála, jako ošetřovatelka se mi líbila více než za barem na letišti, proto není divu, že jsem nesouhlasila s jejím rozhodnutím. Opět dala přednost zachraňování někoho jiného před sebou.

Kniha se četla dobře a celkem i rychle. Líbí se mi autorčin styl psaní, a i když už nepůjde o příběh Louis a Willa nebo Sama, těším se na další knihu, kterou si přečtu snad brzy!

Úryvek:
5. kapitola, str. 59

Došla jsem ke dveřím. "Kdo je tam?"
"Musím s vámi mluvit."
Dívčí hlas. Pohlédla jsem do kukátka. Dívka měla skloněnou hlavu, takže jsem viděla jen dlouhé kaštanové vlasy a tělo navlečené v příliš velkém bomberu. Lehounce se zakymácela a zamnula si nos. Možná je opilá?
"Nejspíš sis spletla byt."
"Jste Louisa Clarková?"
Zarazila jsem se. "Jak víš, jak se jmenuju?"
"Musím s váma mluvit. Nemohla byste prostě otevřít?"
 


Komentáře

1 Teri Teri | Web | 5. července 2017 v 22:04 | Reagovat

Někdy si knihu chystam možna přečist :3

2 Karamelka Karamelka | Web | 5. července 2017 v 22:07 | Reagovat

těším se, až si knihu přečtu :-) snad se  k ní brzy dostanu :-)

3 Zuzulet Zuzulet | Web | 8. července 2017 v 19:25 | Reagovat

O tejto knihe som už niekde čítala, ale dúfam, že sa k nej niekedy dostanem, lebo som zháňala túto časť, ale zatiaľ som ju nenašla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama