Srpen 2017

Láska

31. srpna 2017 v 11:42 | Karamelka |  drabble
Nesměle si položila ruku na jeho hruď, posunula se blíže a po chvilce váhání si položila i hlavu. Přitulila se k němu a zaposlouchala se do bušení jeho srdce. Přišlo jí to jako nejhezčí zvuk, který kdy slyšela. Zavřela oči a jen poslouchala. Jeho ruka ji pohladila po rameni. Usmála se. Jejím tělem projel hřejivý pocit, který neznala. Nejdříve z toho byla trochu zmatená a vykolejená, ale pak se přitiskla ještě více k němu. V tu chvíli si přála zastavit čas, v tu chvíli měla všechno. Vše, po čem kdy toužila, se stalo skutečností… měla u sebe člověka, kterého milovala.

Cestou necestou 5.0

29. srpna 2017 v 20:06 | Karamelka |  ...cestou necestou
Jednou jsem si takto na praxi vzala foťák, abych mohla fotit přírodu po cestě domů. Vzala jsem to polní cestou kolem rybníka, a poté i řeky a užívala jsem si to :) Kvetlo tam pole slunečnice, a i když byly otočené na druhou stranu, nedělalo mi problém si je vyfotit. Procházka to byla příjemná a pěkně jsem si odpočinula.


Překonávání strachu

28. srpna 2017 v 19:26 | Karamelka |  Kousek mého života

Není žádnou výjimkou, že se tato rasa bojí vody, ale já se rozhodla Rokymu s tímto strachem pomoci. Bazénu, který máme, se vyhýbá obloukem anebo raději nejde ani ven.

Pár minut lásky

27. srpna 2017 v 23:10 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Pár minut lásky
Český název: Pár minut lásky
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Lenka Lanczová
Nakladatelství: Víkend 2002
Počet stran: 286

Stručný obsah knihy:
Zvolit si střední školu, navíc ve vzdáleném městě, kvůli jednomu klukovi, který v onom městě bydlí, není zrovna nejlepší nápad. Vicky, hlavní hrdinka nového románu, na to přijde velice rychle, ale to už s tím nejde nic dělat. Ono je ve skutečnosti všechno maličko (anebo hodně.?) jiné než v představách a snech.
Vicky si musí zvyknout nejen na školu a spoustu učení, které ji při přípravě na náročné povolání zdravotní sestřičky čeká, ale i na internátní režim, najít si nové přátele a především získat lásku kluka, který na ni jaksi už dávno zapomněl. Trochu moc úkolů na jednu šestnáctiletou holku!

Pravý čas

26. srpna 2017 v 0:12 | Karamelka |  drabble
Myslela si, že už ji štěstí nepotká. Že jejím osudem je být sama, nepoznamenaná láskou ani splněním snem. Byla o tom tolik přesvědčena, že neviděla nic jiného… ani neviděla toho hocha, který jí byl neustále nablízku. Až když byl pryč, pocítila stesk. Došlo jí, co celou dobu přehlížela. Naštěstí nebylo pozdě, on tu stále byl. Chytl ji za ruku a jí projela energie, kterou neznala. Najednou se cítila tak silná, tak šťastná a usmívala se, aniž by znala důvod. Jejím osudem nebylo být sama, osud jí přál najít životní lásku v pravý čas, aby si jí vážila… aby ji pochopila.

Výstava lilií

24. srpna 2017 v 11:58 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
S Ennie jsme koncem června navštívily výstavu lilií, která se konala v Památníku písemnictví na Moravě. Chodbou jsme prošly do místnosti, ve které se výstava nacházela.

Západ slunce

23. srpna 2017 v 13:45 | Karamelka |  ...momentky

Když si člověk udělá čas a půjde se projít, má možnost vidět krásný západ slunce nad rybníkem. Roky rád chodí ven, a tak není těžké se jít projít a nejít přitom sám. Slunce se krásně odráží v hladině a vypadá to hezky až romanticky :)


Kdopak je ta zrzka?

22. srpna 2017 v 12:24 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: The Unidentified Redhead
Český název: Kdopak je ta zrzka?
Díl: 1.
Žánr: beletrie - román
Autor: Alice Clayton
Nakladatelství: Mladá fronta 2013
Počet stran: 248

Stručný obsah knihy:
Ambiciózní třiatřicetiletá Grace Sharidanová přijíždí do Los Angeles splnit si svůj velký životní sen a stát se divadelní a muzikálovou herečkou. Zdá se, že ji nemůže nic zastavit! Je talentovaná, krásná, výjimečná, má zkušenosti i kamarádku s těmi správnými kontakty. A je odhodlaná neustoupit ani o píď!

Na své cestě za slávou však nečekaně potká o devět let mladšího Jacka Hamiltona - vycházející hvězdu všemi napjatě očekávaného seriálového trháku s nepřebernou škálou milostných zkušeností, bohatou fantazií a přímo vražednou dávkou sexappealu. Takové kombinaci by neodolala žádná! A tak není divu, že se i Grace navzdory rozumu začne situace vymykat z rukou a vášnivé dobrodružství brzy překročí hranice nevinného románku. Může začínající vztah zkomplikovat Graceinu slibnou hereckou kariéru? Dokážou společně překonat zrádná úskalí slávy? Podaří se Grace obstát v konkurenci zástupů Jackových fanynek? Vyrovnat se s nájezdy senzacechtivých novinářů? A především - budou schopni překonat několikaměsíční odloučení? Zvlášť když se kolem Grace začne ochomýtat její studentská láska Michael.

Nová šance, nová zkušenost

21. srpna 2017 v 12:15 | Karamelka |  drabble
Věděla, že jen oddaluje nevyhnutelné. Civěla na obrazovku notebooku a přehrávala si kroky, které je třeba udělat… myslela na klady a zápory. Přinese jí to něco anebo je to jen další její hloupý nápad? Má to udělat? Je připravena na změnu? Je připravena změnit svůj život? Složila hlavu do dlaní, hlasitě si povzdechla… ale v místnosti byla sama. Na vše byla sama a nevěděla, zda si dokáže zvyknout na něco jiného. Ale proč to nezkusit? Co může ztratit? Může přece jen získat… získat novou šanci. Kliknula na modré tlačítko založit profil. Byla tam, byla na seznamce připravena čelit dalším zkušenostem.

Hřbitov vlaků

19. srpna 2017 v 12:50 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
V červenci jsme si s Ennie udělaly výlet na tvz. hřbitov vlaků. Sice nám chvilku trvalo, než jsme to našly, ale nakonec se nám to povedlo a dobrodružství mohlo začít.

10. den - jedna schopnost

18. srpna 2017 v 10:10 | Karamelka |  Deset knižních dní - 10 dní
Ráda bych se uměla teleportovat skrze ušetření času a cestování. Díky tomu bych mohla navštívit místa, na která se nedostanu. Zavřela bych oči, představila si Velkou čínskou zeď… otevřela oči a byla bych tam. Ušetřila bych peníze a čas za cestu. Také by nebylo špatné k této schopnosti mít ve vlastnění i neviditelný plášť. Zajisté by se hodil.

9. den - dva žánry

17. srpna 2017 v 10:10 | Karamelka |  Deset knižních dní - 10 dní
Nemám problém si přečíst jakýkoliv žánr, ale ne všechny přímo vyhledávám. Pokud to budu brát podle oblíbených autorů tak horory a romány. Mám ráda, když ta kniha není jen knihou. Mám ráda, když si z ní mohu něco odnést, dá mi nějaké moudro či ponaučení.

8. den - tři citáty

16. srpna 2017 v 10:10 | Karamelka |  Deset knižních dní - 10 dní
První volbou byl citát z Malého prince, který říká liška a on to po ní opakuje. Tento citát miluji a znamená pro mne hodně. Je neskutečně silný.
"Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné." Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry

Druhý citát není z knihy, ale přesto se knih hodně týká. Je pravdivý a má v sobě také kouzlo.
"Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden." George Raymond Richard Martin

A třetí citát je od mé oblíbené autorky a je z knihy Jednou nohou v hrobě. I tento citát má něco do sebe a člověk v něm najde více než jen pouhá slova.
"Jsme tím, kým se staneme, ne tím, kým jsme byli na počátku cesty." Jednou nohou v hrobě - Jeaniene Frost

7. den - čtyři knižní hrdinové

15. srpna 2017 v 10:10 | Karamelka |  Deset knižních dní - 10 dní
Tohle je těžké vybrat. Už jsem zažila tolik příběhů s tolika hrdiny, že nevím, které zmínit… první, kdo mne napadl je Malý princ. Chlapec, který opustil svou planetu, aby zjistit, že vše, co potřebuje, je právě na té malé planetce.

Petr a Lucie (kniha Petr a Lucie) … dva knižní hrdinové, kteří zažívají něco neuvěřitelného. V době války prožívají lásku, která je nadějí pro lepší dny. Avšak v této knize je i smrt, přestože krásná.

A pak je tu Conor (kniha Volání netvora), malý chlapec, kterému umírá matka a on se s tím musí vyrovnávat sám, ale až tak sám není. Má svého Netvora, který tu je a pomáhá mu vyrovnat se s přicházející událostí, které nelze zabránit. I když prosí, aby ji zachránil, nejde to.

Toto jsou čtyři hrdinové, kteří ve mně zanechali něco víc a donutili mne přemýšlet.

6. den - pět emocí

14. srpna 2017 v 10:10 | Karamelka |  Deset knižních dní - 10 dní
V každé knize by měla být alespoň špetka naděje. Naděje na lepší zítřek. Naděje na lepší konec. Naděje na lásku…

Láska, to je další emoce, která se často v knihách objevuje a po pravdě se objevuje i v hororových knihách. Bez lásky to prostě nejde, ať už je opětovaná či ne. Díky lásce se cítí hlavní hrdina šťastně či pociťuje nenávist. To jsou další dvě emoce, které se často v knihách objevují… štěstí je jen pomíjivé, ale pokud je to román, tak ty končí dobře. Tam láska vyhrává a hrdina je šťastný.

Avšak pokud se jedná o detektivní příběhy či nějaké thrillery, tam hraje větší roli nenávist a pomsta.

Pátá emoce, která se objevuje skoro v každé knize (řekla bych, že v každé), je strach. Vždy se hlavní hrdina něčeho bojí. Má strach ze zrady, zklamání, z lásky, ale také může mít strach z přicházejícího nebezpečí či z neznámého, které jej čeká.

Bez těchto pěti emocí se neobejde skoro žádná kniha, a proto jsou knihy tak báječné. Každá vám nabídne jiné měřítko emocí, jinou dávku. Záleží, co zrovna potřebujete, či na co máte náladu.

Za černými dveřmi

13. srpna 2017 v 9:22 | Mišule |  Svět knih
Originální název: The black door
Český název: Za černými dveřmi
Žánr: beletrie pro dospělé - společenské romány
Autor: Velvet
Nakladatelství: Alpress, s.r.o., 2013
Počet stran: 232

Stručný obsah knihy:
Ariel se dostane do tajného klubu, kde všichni nosí masky a nikdo nezná svého partnera. Pro muže, se kterým se Ariel sblíží a zažije s ním neuvěřitelné erotické chvíle, je ochotná riskovat vše. O jak velké riziko jde, bohužel zjistí, až když odhalí, kdo se pod maskou jejího náruživého milence skrývá.

Bajky Barda Beedleho

12. srpna 2017 v 10:10 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: The Tales of Beedle the Bard
Český název: Bajky Barda Beedleho
Žánr: knihy pro mládež - fantasy
Autor: Joanne Kathleen Rowling
Nakladatelství: Albatros 2017
Počet stran: 144

Stručný obsah knihy:
Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě - právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob - lordu Voldemortovi.

5. den - šest oblíbených autorů

11. srpna 2017 v 10:10 | Karamelka |  Deset knižních dní - 10 dní
Jsem ráda, že jsem nemusela vybírat pouze jednoho autora. To bych opravdu nevěděla, ale šest mi nedělalo takový problém. Od těchto autorů mám přečteno více knih než jednu a chystám se číst jejich další knihy.

1. Jeaniene Frost
2. Christina Lauren
3. Kathy Reichs
4. Jojo Moyes
5. Stephen King
6. Haruki Murakami

Botanická zahrada PřF MU

10. srpna 2017 v 10:10 | Karamelka |  ...cestování s Ennie
Po projití Tyršova sadu jsme se s Ennie vydaly podívat opět do Botanické zahrady PřF MU. Máme to tam obě rády a rády tam nejen chodíme fotit, ale také si tam posedíme a relaxujeme.

4. den - sedm filmových verzí

9. srpna 2017 v 10:10 | Karamelka |  Deset knižních dní - 10 dní
Když si knihu přečtu, nemívám potřebu shlédnout i film, pokud je. Proto tento bod výzvy pro mne byl nejtěžší a musela jsem se podívat na pár filmů, abych to mohla splnit.

1. Hvězdy nám nepřály
2. Než jsem tě poznala
3. Zůstaň se mnou
4. Netvor
5. Dánská dívka
6. Pes Baskervilský
7. Bílý tesák