3. den - osm obálek

7. srpna 2017 v 10:10 | Karamelka |  Deset knižních dní - 10 dní
Nerada soudím knihu podle obalu, ale některé obálky jsou fakt krásné a ty jsem vybrala. Nejsou to jen obálky knih, které jsem již četla či je vlastním.


1. Líbali jsme se (David Levithan)


Někomu se může zdát tato obálka obyčejná, ale mne se opravdu líbí. Tuto knihu jsem četla a vlastním ji a ráda se na obálku dívám. Knihu jsem si kupovala kvůli obsahu a z obálky jsem nějak unešená nebyla, ale získala si mne. Líbí se mi modrá barva, líbí se mi, jak jsou udělané ty hlavy… tato obálka patří k mým oblíbeným.

2. Stříbrná zátoka (Jojo Moyes)


Knihy této autorky mají velice podobné obálky a mně se všechny líbí, ale nejvíce se mi líbí právě obálka knihy Stříbrná zátoka. Dívka sedící v loďce a plující někam… neví, kam, ale přesto to udělá. Dává šanci novému dobrodružství a cítí se svobodně.
Četla jsem tuto knihu a vím, že tak úplně o tom není, ale obálka na mne zapůsobila takto.

3. Strážci příběhů (Mechthild Gläser)


Tuto knihu jsem si koupila právě díky obálce. Všimla jsem si jí a okouzlila mne. Přečetla si anotaci a věděla, že tu knihu musím mít.
Poletující knihy s ožívajícími příběhy… fantasii se meze nekladou.

4. Pod vlivem Jupiteru (Gary D. Schmidt)


Svit slunce, noční obloha, motýlci a trocha tajemna… tahle obálka je prostě skvělá.

5. Láska mezi písmenky (Jodi Picoult)


Princ vystupující z knihy a natahující ruku… tato obálka mne okouzlila, neboť dokazuje, že s knihami se dá prožít cokoliv. Fantasii se meze nekladou a kniha ve čtenářových rukách ožívá.

6. Ve tvých očích (Nicholas Sparks)


I když je obálka jednoduchá, moc se mi líbí. Knihy od tohoto autora mají jednoduché obálky a v tom je jejich kouzlo. Jednoduché, ale přesto propracované.

7. Travel bible (Petr Novák, Matouš Vinš)


Líbí se mi, že obálka vystihuje to, co je v knize. Kniha je o cestování, a tak na obálce vidíte letadla, památky i přírodu a to se mi líbí. Tato obálka se povedla.

8. Podivuhodné a krásné souznění Avy Lavender (Leslye Walton)


Obálka si mne získala díky své jednoduchosti. Je celá modrá a je na ní jen zlaté pírko. Pírko působí moc hezky a navíc se mi i líbí, jak je v něm napsán název knihy. V jednoduchosti je holt krása.
 


Komentáře

1 Teri Teri | Web | 8. srpna 2017 v 22:38 | Reagovat

Knihu strážci příběhu jsem četla byli super

2 Mišule Mišule | E-mail | 14. srpna 2017 v 17:06 | Reagovat

Některé knihy jsem také četla, jejich obálky se mi líbili a tvůj výběr je zajímavý! :-) A navíc Sparks je můj nejoblíbenější! :D

3 Addie Addie | Web | 23. srpna 2017 v 13:59 | Reagovat

Pěkné :) mně se nejvíc líbí asi třetí a čtvrtá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama