London Road

6. srpna 2017 v 9:22 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Down London Road
Český název: London Road
Díl: 2.
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Samantha Youngová
Nakladatelství: Ikar 2014
Počet stran: 381

Stručný obsah knihy:
Jo nikdy nemyslela na sebe, konečně nastal čas dopřát si kousek štěstí…
Johannu Walkerovou vnímá její okolí jako vypočítavou zlatokopku, která se nechává vydržovat bohatými muži. Vlastní matka ji považuje za neschopnou a také Jo, jak jí všichni přezdívají, těmto předsudkům časem podléhá a uvěří jim. Jen pár nejbližších přitom zná její nezáviděníhodný osud a ví, že Jo je přesným opakem toho, co se o ní povídá. Vždyť jen na jejích bedrech leží břemeno starosti o rodinu - zvlášť o mladšího bratra Colea. Jo při rozhodování o svém životě vždy na první místo staví především jeho budoucnost, a to i při výběru partnera. Rozum však dostane košem, když pozná nevázaného Camerona MacCabea, který se přistěhuje do bytu o patro výš na London Road. Drzý Cameron si Jo hned zaškatulkuje jako vypočítavou mrchu, ale zároveň nepopírá, že ho přitahuje. A není pro něj překážkou ani to, že je zadaná…


Můj názor:
Tuto knihu jsem si půjčila při jedné ze svých posledních návštěv s kamarádkou v knihovně. Již dříve jsem četla Dublin Street (1. díl), jejichž hlavní hrdinové Joss a Braden se také objevují v této knize, kdy Joss je nejlepší kamarádkou Jo a také spolu zároveň pracují v baru. Tam poté také pracuje Cam jako barman, když mu ji pomůže domluvit, i když by se radši věnoval grafice. Jo s Camem se určitě k sobě hodili již od začátku, ale momentálně Jo chodí s Malcolmem a Cam zase s Beckou!

Hlavní hrdinka Jo má za sebou nejen krutou minulost, ale také ještě ji dostihuje i v přítomnosti. Její matka je alkoholička, která je zavřená jen s alkoholem v pokoji a tak nezbývá než, aby se Jo postarala o všechno již od svých náct.

Musí vydělávat nejen na nájem, na poplatky, ale musí se také starat o svého mladšího bratra Cola. Když mu byly dva roky, žil s nimi ještě jejich otec, který nejen bil a týral Jo a její matku. Ale co když se její kolega a poté i přítel přestěhuje do bytu pod ten jejich...rozhodně nechce jen ochránit Jo s jejím bratrem.

Se svým otcem se také Jo setkává po několika letech, když je na dně kvůli svému vztahu s Cameronem a nedopadne to vůbec moc dobře. Jo je určitě milá a hodná holka, která si zaslouží štěstí ve svém životě, ale také je určitě starostlivá, obětavá a občas i tvrdohlavá. Soucítila jsem s ní, občas mi ji bylo i líto, ale také občas bych Jo vzala a posunula ji jiným směrem, než vlastně ona chtěla.

Kniha je taková příjemně oddechová, jejíž příběh vás nejen zasáhne, ale také potěší a občas se i člověk zasmál! Těším se na další díl této série, kdy bych se také mohla setkat opět s těmito hrdiny.

Úryvek:
17. Kapitola, str. 218-219

Cam s očima zakalenýma hněvem a podrážděně sevřenými ústy vzdychl a pustil mě. "Můžu za to já? Tím, co jsem předtím řekl?"
Znovu jsem pokrčila rameny, protože jsem mu nechtěla vyloženě lhát.
"Odpustíš mi to vůbec někdy?"
Znovu jsem pokrčila rameny. Cole by na mě byl hrdý. "Už jsem ti odpustila." Ale nezapomněla.
"Ale nezapomněla."
Opravdu uměl číst myšlenky.

 


Komentáře

1 MagicMax MagicMax | Web | 6. srpna 2017 v 10:11 | Reagovat

Pěkné. :) Dávám 5 hvězdiček. :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama